sonda => najlepszy film

Widziałeś ostatnio ciekawy film albo byłeś na koncercie? Podziel się wrażeniami.
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: sonda => najlepszy film

Post autor: whiskeyprint1 »

panie pipek z pewnoscia powiedzenie "rejs najlepszy polski film" jest nieprecyzyjnym sformulowaniem - tu nalezaloby dodac " w swej - albo - pewnej kategorii" - bo porownanie go z tymi filmami ktore pan wymienil jest bardzo niefortunne z czysto filmowego - zatem warszatowego punktu widzenia - jednakze jesli chodzi o jego spontanicznosc i ukryty wydzwiek - jest ponad wszystkie inne filmy a to jest elementem o ktory mi chodzilo i nie wyrazajac sie jasno spowodowalem byc moze maly zamet w pojeciach - mialem nauczyciela fotografii i filmu ktory twierdzil ze najpiekniejszym filmem ktory widzial jest minutowa sekwencja rozwoju chmury - niektorzy sa zdania ze najlepszym filmem (ponad wszystkimi kategoriami) jest film "sasiedzi" kanadyjczyka mc laurena (byc moze niedokladna pisownia nazwiska) - inni sa zdania ze goraczka zlota - zreszta diabli wiedza - bo faktycznie okreslenie "najlepszy" jest zbyt kategoryczne i wyklucza mozliwosc oceny indywidualnej
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: sonda => najlepszy film

Post autor: pipek »

Ależ panie wuhap,ja tutaj nie usilwałem znależć jakiegoś najlepszego filmu,wszedłem tylko w slowo i rzuciłem parę tytułów.
Przy okazji;obejrzałem "Boisko bezdomnych" i powoli spostrzegam że ta polska kinomatografia nie jest aż taka denna jak upodobania przeciętnego oglądacza.
wielokropek
Posty: 269
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:48 pm
Lokalizacja: Dziki Zachod

Re: sonda => najlepszy film

Post autor: wielokropek »

... gdzie Wy ogladacie te polskie filmy...???


wielokropek
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: sonda => najlepszy film

Post autor: pipek »

Kropek:tutaj,w tym dziale,ktoś wrzucił link do maxikino.(wątek "Sposób na nudę",czy tak jakos podobnie).
Link jest na wabia ale maja tam ze 40 polskich filmów ktore mozna sobie obejrzeć na
ichnim plejerze.Trzeba tylko nie dać się zbałamucić bo i bez logowania dają obejrzeć 70 minut
filmu.Póżniej jest przerwa na papierosa,ogolenie kota,wyniesienie śmieci,przekąskę albo i
nawet wypitkę i po 50 minutach mozna spokojnie obejrzeć resztę filmu.
Jak pan skończysz na tym plejerze to może się znajdzie cuś więcej.
Tylko cicho,bo tu same szpiegi...
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: sonda => najlepszy film

Post autor: whiskeyprint1 »

panie pipek - co mnie uspokaja - sa ludzie ktorzy widza w polskim filmie dwie rzeczy - mysle ze bardzo istotne dla jego oceny - po pierwsze odmiennosc stylistyczna - po drugie - problematyke - byc moze warsztatowo nie sa one na poziomie skomecjalizowanej kinematografii amerykanskiej - ale ten niedostatek(? - watpliwy niedostatek - bo nieraz niedokladnosc bywa zaleta) rekompensuja te dwa elementy ktore wymienilem - a co mnie cieszy - cieszy mnie ze niemiecki dystrybutor (niestety tylko telewizyjny) to dostrzega i moge cale serie polskich filmow (stare i nowe) odgladac rowniez w niemieckiej telewizji - nie wiem czy wolno mi mowic o popularnosci i niepopularnosci tego filmu (wymiernikem bylaby ilosc widzow) - bo nie widze tych filmow na ekranach kin - ale sa to - moim zadaniem - filmy (nie wszystkie-nie wszystkie) skierowane do myslacego widza - a dzisiejsze kino potrzebuje dochodow-przerobu by przetrwac konkurencje tv i sieci - widz - zmeczony nadmiarem wszystkiego nie chce myslec - chce rozrywki prostej i nieskomplikowanej - dlatego - w moim pojeciu - szczegolnego znaczenia dzis nabiera wyrazenie "motion pictures" - byle sie cos ruszalo na ekranie i czasem robilo buuum
ODPOWIEDZ