TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Widziałeś ostatnio ciekawy film albo byłeś na koncercie? Podziel się wrażeniami.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

Reakcje dokladnie takie jak pokazane w filmie.

Oświadczenie abpa Wojciecha Polaka po publikacji filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele

estem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego.

Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu. ..............

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswiadc ... -w/qvb81p1
Oświadczenie abpa Stanisława Gądeckiego po publikacji filmu Sekielskiego

Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem dzisiaj film pana Sekielskiego, za który pragnę podziękować reżyserowi. W przeważającej części tenor tego filmu zgadza się z moimi doświadczeniami, jakie wyniosłem z wielu rozmów przeprowadzonych z pokrzywdzonymi. Jestem przekonany, że także ten film przyczyni się do jeszcze dokładniejszego przestrzegania wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Kościele, jak i do wprowadzenia w życie zasad prewencji w każdej diecezji przez wszystkich księży biskupów oraz do przestrzegania wczoraj ogłoszonego motu proprio papieża Franciszka.........

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswiadc ... go/r9l8zfb
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

w ciagu 8 godzin ponad milion razy wywolano ten film
mozna liczyc ze juz dobrze ponad milion ludzi go widzialo
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: sprawiedliwy »

nie wiem czy się skuszę. Na razie nie oglądam.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

Dla mnie osobiscie sam film jest dobrze zrobiony a tematyka nie zszokowala mnie az tak bardzo.
Sam mialem okazje juz lata temu rozmawiac z osobami molestowanymi w dziecinstwie.
Tak wiec to jak dziala takie przezycie na psychike dziecka i potem doroslej osoby bylo mi juz troche znane.
Troche obracalem sie dawniej w srodowisku ksiezy, tak prywatnie i ani "Kler" ani ten film, niestety nie zaskoczyly.
Aby bylo pikantnie to po filmie przeszkalismy archiwum rodzinne zdjeciowe i jednego z tych zwyrodnialcow znalazlem na fotografi z pewnej imprezy. Nawet mamy obrazek prymicyjny tego goscia.
To co dziala w srodowisku kleru to ta zle pojeta solidarnosc. To co dzieje sie w srodku nie wychodzi poza grono.
Raczej jest malo prawdopodobne aby cos mocno sie zmienilo.
Kosciol ustepuje tylko tyle ile musi, ani kroku wiecej.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

...— Patrzcie, przecież on jest nagi! — zawołało jakieś małe dziecko.

— Boże, słuchajcie głosu niewiniątka — powiedział wtedy jego ojciec i w tłumie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało.

— On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi!

— On jest nagi! — zawołał cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydało mu się, że jego podwładni mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”.

Nowe szaty Cesarza
Baśń
Hans Christian Andersen
Sekielscy robia za to dziecie ktore wola o tym co i tak wszyscy wiedzieli ale nie mieli odwagi albo interesu by glosno powiedziec.
Nagle wszyscy "dostrzegli" nagosc KK.
Czy jednak mozna wierzyc w zapal tak pobudzonych.
KK pospiesznie pozoruje jakies dzialanie
Obrazek
usuwani ze stanu kaplanskiego sa ci co juz od dawna powinni tego doswiadczyc
ci o ktorych bylo w filmie
co z tymi co nie zostali tam wymienieni
co z tymi dostojnikami ktorzy wspomagali przestepcow tuszujac ich zbrodnie ?
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

Jerzy Dziewulski: Gdyby Kościół chciał rozliczyć się z pedofilii, wystarczyłoby zajrzeć do teczek SB

Jerzy Dziewulski, były poseł SLD i milicjant, antyterrorysta i komandos, w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” kreśli ponury obraz polskiego Kościoła, panującej w jego środowisku pedofilii i atmosfery otwartego szantażu w czasach PRL.
„Pedofilów w sutannach komunistyczna Służba Bezpieczeństwa „miała na talerzu” – opowiada. „Zamiast karać, szantażem zmuszano ich do współpracy” – dowodzi mówiąc, że 30 procent polskich księży było w czasie komuny kapusiami komunistów.
Wielce kompromitujące materiały SB mała mieć, wedle relacji Dziewulskiego m.in. na ks. prałata Henryka Jankowskiego. Rozmówca tygodnika wyjawia, że już przed kilkudziesięciu laty mówiło się o przestępstwach seksualnych ks. Jankowskiego. Jego zdaniem prałat był zarejestrowanym informatorem. „Przecież Jankowski nie przyszedł do SB i nie powiedział – kocham PRL, chcę donosić. Oni mieli na niego naprawdę grube haki” – argumentuje.
Były milicjant podkreśla, że po upadku komuny wszystkie teczki personalne kleru zostały przekazane Episkopatowi, albo, jak przypuszcza, zniszczone. Dodaje, że pedofilów można było w tamtej sytuacji łatwo namierzyć i wyeliminować z Kościoła. Wystarczyło zajrzeć do teczek SB, lecz to nie nastąpiło.
„Skutek jest taki, że Kościół dziś udaje, że szuka pedofilii, a miał ich na talerzu. (…) Gdyby teczki ujrzały światło dzienne, nie mam wątpliwości, że Kościół jako instytucja po prostu by upadł” – mówi z przekonaniem.
Wspominając ponure czasu komuny Dziewulski przywołuje swoje rozmowy z byłymi funkcjonariuszami SB z Departamentu IV, czyli komórki do spraw Kościoła:

„Powiedziano mi oficjalnie: żaden ksiądz nie przyszedł do SB z własnej woli, wszystkie werbunki były oparte o szantaż. Gdy było przypuszczenie, że można znaleźć haka na księdza, zakładano mu podsłuch, robiono rozpoznanie, kontrolę operacyjną i za tydzień bezpieka wiedziała już wszystko – opisuje Dziewulski metody SB w rozmowie z „Wprost”.
Bezpieka próbowała łamać również zakonnice – przypomina Dziewulski. „SB chciało wykorzystać m.in. ich wiedzę na temat molestowania, a nawet brutalnych gwałtów na zakonnicach przez księży. SB docierało do nich i próbowało sił, ale nawet w tej sytuacji kobiety zakonne nie sypały. Jestem pełen podziwu dla zakonnic, w ogóle dla kobiet tamtego czasu, bo jeśli mówić o grupie społecznej, która bezpiece często pokazywała gest Kozakiewicza, to właśnie kobiety” – podkreśla Jerzy Dziewulski.
/p/

Źródło: Fakt/Wprost
i z tym calkowicie sie zgadzam
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: godzilla »

a czymze jest dymanie chlopaczkow jak nie pederastia?
a jezeli jest to pederasta to i dymajacy jest pederasta - czyli???

no tak... to jest niebezpieczne bo zahacza o umilowana przez wszystkich swiatlych i wyksztalconych z wiekszych wsi tecze....

tu masz pomorzaku wikipedie po niemiecku bo polska mogla zostac zmanipulowana... tu pisza ze pederasta to mezczyzna dupcacy dzieci lub mlodziencow...
Päderastie (griechisch παιδεραστία paiderastia, von παῖς pais „Knabe“ und ἐραστής erastes „Liebhaber“) bezeichnet eine institutionalisierte Form von Homosexualität im antiken Griechenland zwischen Männern (Päderasten) und männlichen älteren Kindern oder Jugendlichen.
https://de.wikipedia.org/wiki/P%C3%A4derastie

czy twoj wpis oskarzajacy osoby lgbt o pederastie dalej jest smieszny?
dodam ze prof. Legutko jest czlowiekem bardzo inteligentnym....
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak »

godzilla pisze: wt maja 21, 2019 8:49 am a czymze jest dymanie chlopaczkow jak nie pederastia?
a jezeli jest to pederasta to i dymajacy jest pederasta - czyli???

no tak... to jest niebezpieczne bo zahacza o umilowana przez wszystkich swiatlych i wyksztalconych z wiekszych wsi tecze....

tu masz pomorzaku wikipedie po niemiecku bo polska mogla zostac zmanipulowana... tu pisza ze pederasta to mezczyzna dupcacy dzieci lub mlodziencow...

https://de.wikipedia.org/wiki/P%C3%A4derastie

czy twoj wpis oskarzajacy osoby lgbt o pederastie dalej jest smieszny?
dodam ze prof. Legutko jest czlowiekem bardzo inteligentnym....
Jesli dobrze zrozumialem przytoczona przez ciebie definicje pederasti to brzmi ona nastepujaco:
Pederastia oznacza zinstytucjonalizowana forme homoseksualizmu w antycznej Grecji, miedzy mezczyznami i starszymi dziecmi plci meskiej i mlodzieza ( plci meskiej ).

Uwazam ze odnoszenie tego pojecia do tego co obecnie nazywane jest pedofilia w dzisiejszym kosciele katolickim jest dosc mocnym naduzyciem. W starozytnej Grecji pederastia byla spolecznie akceptowana, co widac w przytoczonej przez ciebie definicji, podobnie jak i np. selekcja narodzonych dzieci ( Sparta ). Odnoszenie starozytnych standardow do obecnych czasow jest malo rozsadne.
Jesli przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci sprowadzi sie do starozytnego pojecia pederasti to znaczy ze w to pojecie wklada sie rownierz gwalty na dzieciach obojga plci. Z tego moze wynikac ze dla tego ktory tak to interpretuje ofiara gwaltu i oprawca sa pederastami.

Napisales o "dymaniu chlopaczkow".
Osobiscie jestem troche zszokowany ze tak to nazywasz.
To dymanie chlopaczkow ale i dziewczynek nie jest niczym innym jak zbrodnia ktora pozostawia glebokie rany w psychice tych ludzi do konca zycia.
Wykorzystywanych chlopcow jest prawie tyle samo co dziewczynek, jesli mowimy o tym co ujawnia sie w kosciele katolickim w Polsce i nie tylko.
Twoje stwierdzenie o "dymaniu" jest dosc typowym podejsciem spotykanym dosc powszechnie dawniej i dzisiaj.
Nie odbieraj tego personalnie bo chodzi mi o pokazanie pewnego stereotypu. Takie wlasnie podejscie dawniej i dzisiaj usprawiedliwialo przestepce i wystawialo ofiare na posmiewisko.
Dzieci nie mialy niczego do meldowania w konfrontacji z doroslymi a w przypadku osob z kredytem zaufania publicznego tym bardziej.
Dla mnie osobiscie nie gra roli nazewnictwo jakie propaguje pan Legutko do chwili kiedy nie sluzy to umiejszaniu zbrodni popelnionych na dzieciach.

Wiele sie slyszy ze pedofilia to nie tylko problem kosciola.
Oczywiscie ze nie tylko ale nikt inny nie prowadzil intytucjonalnie tuszowania i ochrony przestepcow na taka skale.
Jesli sie nie myle to Jam XXIII zakazal pod kaza ekskomuniki informowac opinie publiczna o przestepstwach pedofili.
Jeszcze dlugi czas za pontyfikatu Jana Pawla II bylo to egzekwowane. Co mozna powiedziec o organizacji tuszujacej i wspomagajacej przestepcow ?
ODPOWIEDZ