Jak znasz i masz, to będzie firma.

Pieniądze szczęścia nie dają. Ale szczęście nie daje pieniędzy...
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Jak znasz i masz, to będzie firma.

Post autor: tusku »

bea_mezlot pisze:polskie dzieciaki jesli zbieraja grzyby i jagody to zarabiaja na kieszonkowe albo utrzymuja swoja rodzine , a nie wielka korporacje wykorzystujaca maloletnich w imie swoich zyskow , "always low price"
rozumiem ze tamte dzieciaki nie pracuja aby ktos mial z czego przezyc?

i "utrzymywanie rodziny" przez kilkuletnie dzieciaczki w Polsce uwazasz za sluszne?

domyslam sie ze taki dzieciak moze byc dumny z siebie jesli uda mu sie przez dzien zarobic te 20 czy wiecej zlotych i patrzy jak sobie rodzinka zajada kartofelki czy inny kapusniaczek...

coz... potrafie sobie cos takiego wyobrazic... dosyc plastycznie...
almagus
Posty: 4582
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Jak znasz i masz, to będzie firma.

Post autor: almagus »

Serio na jedną z moich technologii ciężkich mogę dostać 1 ml. € dotacji unijnej, ale to stanowi zaledwie 75- 85% wkładu, a warunkiem uzyskania jest mieć pozostałe 15-25% wkładu własnego.
Oczywiście plus koszty założenia spółki, prospektu, biznesplanu, reklamy. Wspólników w Polsce z aportami by się paru znalazło.
Aporty możliwe to budynek, port śródlądowy, tory, ewentualnie instalacja półproduktu.
Ja jako twórca, to jak szewc co bez butów chodzi.
Na badaniach i przenoszeniu skali oraz produkcji pilotowej straciłem zelówki.
Zawiodło ślimacze tempo prywatyzacji i obsadzanie partyjnymi swojakami stanowisk w spółkach skarbu państwa. Nepotyzm i ostrożność w podejmowaniu decyzji strategicznych, precz z innowacyjnością i modernizacją, nie ma co ryzykować, tak to można streścić.
To musi mieć właściciela.
Ja chętnie oddam know - how.
Sumaryczna kwota wydaje się wystarczająca do zbudowania instalacji.
Problemem też mogą być środki obrotowe na ok 2 ml PLN.
Okres zwrotu kapitału max 3 lata, wymagana jest aktualizacja biznesplanu.
a 'magus
ODPOWIEDZ