Wielkie pieniadze

Pieniądze szczęścia nie dają. Ale szczęście nie daje pieniędzy...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Wielkie pieniadze

Post autor: alohilani »

A oto przyklad, czym zajmuja sie wplywowi wlasciciele wielkich fortun.

http://www.undergroundhealth.com/giant- ... the-arctic
lelija
Posty: 109
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:06 pm

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: lelija »

No dobra - zajmuja sie przechowywaniem ziaren na wypadek jakiegos strasznego kataklizmu ktory spowoduje
wyniszczenie wszystkiego co zyje na planecie Ziemia.
Jakos nie moge sie doszukac nic w tym co usprawiedliwialoby komentarz " o prosze , do czego doprowadzaja wielkie pieniadze"
Raz ,ze to ich pieniadze -/nie no ja rozumiem,ze ONI sie wzbogadzili na krzywdzie ludzkiej ,szczegolnie Bill Gates-bo mogl przeciez zadnych windowsow nie wymyslac i byloby lepiej czyli jak za dawnych czasow ..no nie ?/
Dwa robia to nie dla slawy i chwaly, nie dla pomnozenia kapitalu - ale dla dobra ludzkosci jezeli przezyje w obecnej formie.
Czasem to sobie mysle, ze gdzies tam drzemie w nas ,wychowanych w PRLu na zwasze juz wpojona, zlosc, pogarda a moze raczej zawisc do ludzi ktorym NAPRAWDE w zyciu cos wyszlo.
Strach i nieufnosc - ida w parze.
Przykre, bo ciezko tak zyc - a zmienic sie trudno.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: alohilani »

Jakos nie moge sie doszukac nic w tym co usprawiedliwialoby komentarz " o prosze , do czego doprowadzaja wielkie pieniadze"
A gdzie byl taki komentarz?
Ja nie widze.
Zostal jedynie podany przyklad na to co ludzie robia z wielkimi pieniedzmi, mysle ze dosc interesujacy przyklad.
Wydaje mi sie, ze przeslanie artykulu jest nieco inne.
Wazne jest takze o jakie ziarno chodzi.
Komentarze czytelnikow nie sa zapewne z PRL'u:)
No i artykulu nie napisal nikt z dawnego PRL'u, LOL!

Mysle, ze to jaki dany czlowiek jest nie zalezy glownie od tego w jakim kraju i w jakich czasach zyl, ile pieniedzy mial czy nie mial, ale jakie wartosci dla danego czlowieka sa wazne. Dlatego sadze, ze to szeregowanie ludzi poprzez dawny ustroj kraju z ktorego pochodza w wielu przypadkach nie jest trafny. Ale to tylko moja skromna opinia, ktora nie musi sie liczyc.
Pieniadze to rzecz nabyta, najwazniejsze jest zdrowie.
Dla niektorych pieniadze bywaja przeklenstwem poniewaz nie wiedza kiedy zwolnic, aby i ich wlasciciel i jego rodzina mogla sie normalnym zyciem cieszyc.
lelija
Posty: 109
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:06 pm

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: lelija »

"Jakos nie moge sie doszukac nic w tym co usprawiedliwialoby komentarz " o prosze , do czego doprowadzaja wielkie pieniadze"

A gdzie byl taki komentarz?
Ja nie widze."/Aloha/

Jak kto gdzie ?
A tu :

"A oto przyklad, czym zajmuja sie wplywowi wlasciciele wielkich fortun."

Przyklady przewaznie sluza do udowodniania teorii.
Jaka ta teoria ? ...
W przedsiewzieciu bierze udzial firma Monsanto - co powoduje ze to pytanie jest raczej retoryczne ,
nieprawdaz ?
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: alohilani »

"A oto przyklad, czym zajmuja sie wplywowi wlasciciele wielkich fortun"

To nadal nie jest komentarz.
To jeden z przykladow na to czym zajmuja sie bardzo bogaci oraz wplywowi ludzie.
Nie bylo wykrzyknika, nie bylo czy to mi sie podoba czy nie, nie bylo zadnych emocji z mojej strony w tym temacie. Nie bylo zatem mojego komentarza.
Niech kazy sobie to sam skomentuje jak uwaza.
I to byl cel zamieszczenia tego artykulu, ktory uwazam za interesujacy.
Jednak juz dwa komentarze sa:)
ChiefKrähe
Posty: 410
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Sodoma/Gomora

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: ChiefKrähe »

Jaki normalny czlowiek interesuje sie zyciem biedoty.Bogactwo jest bardziej fascynujace niz bieda,stad to zainteresowanie dla cudzych pieniedzy.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: godzilla »

lelija pisze:No dobra - zajmuja sie przechowywaniem ziaren na wypadek jakiegos strasznego kataklizmu ktory spowoduje
wyniszczenie wszystkiego co zyje na planecie Ziemia.
Jakos nie moge sie doszukac nic w tym co usprawiedliwialoby komentarz " o prosze , do czego doprowadzaja wielkie pieniadze"
to moze ja skomentuje...
tak jak tam pod spodem ludzie komentuja, naprawdopodobniej ta banda skurwieli planuje zniszczyc wszystkie jadalne rosliny na Ziemi a potem jak ludzie w meczarniach wyzdychaja i zjedza sie wzajemnie ONI wyleza ze swoich nor, ktore sobie buduja, powiedzmy po pieciu latach i zaczna sobie od nowa zycie majac cala Ziemie dla siebie... i zaczna sie rozmnazac, tak jak im Bog, Ojciec Abrahama, Mojzesza i kogo tam jeszcze przykazal....

i dlatego trzeba sie zbroic aby przetrwac jak najdluzej gdy nadejcie moment ZERO...

w wielu krajach zbroic sie nie wolno, w Szwajcarii zabronili posiadania i uzywania proc ze wzmocnieniem/podporka na reke... to takie na dole...

Obrazek
lelija
Posty: 109
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:06 pm

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: lelija »

"godzilla" naprawdopodobniej ta banda skurwieli planuje zniszczyc wszystkie jadalne rosliny na Ziemi a potem jak ludzie w meczarniach wyzdychaja i zjedza sie wzajemnie ONI wyleza ze swoich nor, ktore sobie buduja, powiedzmy po pieciu latach i zaczna sobie od nowa zycie majac cala Ziemie dla siebie... i zaczna sie rozmnazac,"

Taaa...w Europie podobno okropne upaly .
A skutki jak wyzej. :shock:
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: godzilla »

no... przeciez tylko w skrocie podalem to o czym tam pisza ludzie... co tu maja upaly do rzeczy?
janubers
Posty: 26
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 7:41 am
Lokalizacja: Polska, ziemia Dobrzyńska
Kontakt:

Re: Wielkie pieniadze

Post autor: janubers »

Macie jakieś inne [ już nie napiszę że dziwne ] podejście do pieniędzy, ich posiadania i przeznaczania. Wyjaśniam , mieszkam w Polsce urodzony na początku PRL. Tu jest inaczej, lub może ja to widzę inaczej. Kiedyś , owszem człek żył powoli, znał sąsiada, zagadał. Teraz to wszyscy jak mrówki - aby zarobić i aby kasa. Z tym że tu zaczyna sie od zera, pomału, systematycznie nie mordując ideałów ,lecz je tylko co nieco naginając dochodzi się do kasy. I w zasadzie wystarcza kasa ok. 2 do 3 tys.zł aby jakoś żyć, dzieci wychować itp. Wiem że to bida ale da się ją oswoić. Każdy wyrywa i ciągnie do lepszej przyszłości i tu właśnie teraz w kraju doganiamy was - amerykanów. Możemy pracować przez internet i mamy dostęp do wszelkich światowych programów zarabiania. I to we wszelkiej możliwej formie. Teraz już na prawdę nie potrzeba mieszkać i żyć w ameryce aby być bogatym , lub żyć na właściwym poziomie. Sam raptem od nie dawna pracuję [ a raczej na razie prubóję ] pracować przez internet i widzę że można bardzo wiele.
ODPOWIEDZ