Problem z Ubezpieczeniem

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
Repmac
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 3:06 pm

Problem z Ubezpieczeniem

Post autor: Repmac »

Witam

Mam mały problem, a raczej moja znajoma mieszkająca w NY. Otóż, jakiś czas temu miała mały wypadek (przytrzaśnięty przez drzwi i zbity palec u dłoni). Pojechała z tym do szpitala, wszystko ładnie opatrzyli, podała numer ubezpieczenia i puścili do domu
. Po paru dniach pojechała się upewnić czy wszystko jest jak należy z palcem, i spytała czy wszystkie dane
są poprawne, czy ubzepieczenie pokryje koszty
leczenia. Pielęgniarka obsługująca sprawdziła powiedziała że wszystko jest w porządku, ubezpieczenie pokryje. Ale! Wczoraj dostała 2 listy a w środku w sumie 4 kartki zatytuowane:

1. Patent statement

2. No-fault/Workers compensation injury


Treść zawarta w jednym z dokumentów:

"to gather accident information which is needed to properly file your insurance claims for the above-referenced account . as part of our investigation we are required to follow the below process : determine all available insurance coverage and bill those coverages in the proper order. Determine the order in which benefis are paid and the amounts that are payable when a member is covered under more than one insurance plan.
coverages may be available under a medical payments provision on an automobile or premises policy , any available health insurance, and the insurance of any person who may be at-fault for the accident."

I teraz moje pytanie jako że nie byłem w USA nigdy, oraz jestem trochę zielony z tych przepisów:

1. Co to są za dokumenty??

2. Czy koleżanka będzie musiała pokryć koszty leczenia skoro ma ubezpieczenie??

Ubezpieczenie opiewa na kwotę do 50 tys $

Proszę o wyrozumiałaś względem mnie. Robię to dla dobra koleżanki która wyjechała na AuPair a jej rodzina ją trochę wykiwała.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Problem z Ubezpieczeniem

Post autor: pipek »

Czy koleżanka będzie musiała pokryć koszty leczenia skoro ma ubezpieczenie?
Na to pytanie najlepiej odpowie firma w której wykupiono ubezpieczenie.
Koleżanka też powinna mieć dokładne warunki polisy ubezpieczeniowej.
Natomiast przysłane kwestonariusze radzę wypełnić i wysłać,inaczej szpital przyśle rachunek koleżance.
Z zamieszczonego tekstu wynika że szpital zbiera potrzebne mu dokładne informacje o okolicznościach wypadku i ewentualnie posiadanych ubezpieczeniach ktore mogą pokryc szpitalne rachunki.
Jak potrzebnych mu wiadomości nie dostanie po prostu obciąży poszkodowanego.
Sama sprawa ściągnięcia przez szpital należnych mu pieniędzy to juz zupełnie inna para kaloszy.
Zależy od wysokości rachunku,możliwości płatniczych koleżanki i posiadanych przez nią dóbr stałych jak mieszkanie,konto bankowe czy samochód.
W każdym bądź razie jest to proces zabierający trochę czasu i może ciągnąć się latami.
ODPOWIEDZ