Studia w USA?

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
Xayan
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 25, 2012 2:34 pm

Studia w USA?

Post autor: Xayan »

Witajcie!

Mam obecnie 17 lat. Moim marzeniem zawsze było wyjechać do USA po ukończeniu studiów. Jednakże, niedawno w mojej głowie zrodził się jeszcze inny pomysł - mianowicie, ażeby iść na studia już w Stanach. Z tego co słyszałem, to papierki z polskich uczelni nie bardzo tam się liczą, więc wolałbym ukończyć coś właśnie tam.

Jednakże, tutaj pytanie do was: czy to jest dobry pomysł?

Z angielskim nie będzie problemów, już obecnie znam go w stopniu komunikatywnym.
Z miejscem zamieszkania też raczej problemów bym nie miał - w stanach mieszka moja dalsza ciotka, więc pewnie mogłaby mnie przygarnąć, chociaż na początek.

Problemy mogą się jednak zacząć, gdy dojdziemy do kwestii pieniędzy. Co do kosztów życia w miejscu pobytu mojej ciotki muszę się jeszcze zorientować, ale tak czy siak, nie dam sobie rady bez żadnej pracy. Dlatego chciałbym iść na studia zaoczne. I tutaj kolejne pytanie: czy w USA jest popularny taki rodzaj studiów? Czy nie będę miał problemów ze znalezieniem pracy podczas studiów, dodatkowo jako "świeży" imigrant? Choć osobiście wolałbym pracę w sektorze IT (programowanie), to ostatecznie mógłbym stanąć na kasie w jakimś supermarkecie, czy gdziekolwiek indziej, byleby za stawkę, która pozwalałaby mi się utrzymać.

Tak, wiem, pomysł może się wydawać głupi, ale ciągnie mnie do USA jak nigdzie indziej :roll:
kazusik6
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 31, 2012 3:14 am

Re: Studia w USA?

Post autor: kazusik6 »

Witam, ja trafiłam na ofertę polskiej uczelni www.ewspa.edu.pl
Może zainteresuje Ciebie lub kogoś innego, tryb e-learningowy jaki oferuje uczelnia ? :) pozdrawiam
grelo
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 6:41 am

Re: Studia w USA?

Post autor: grelo »

Po pierwsze, jaki masz status? Masz visę (jak tak, to jaką?) czy green kartę?

Po drugie, zaczynałbyś w high school/college'u, choć radziłbym składać papiery od razu do college. Na początku zdajesz test na znajomość angielskiego jako student f-1 <nie wiem zbytnio jakbyś miał gc> (mowa, pismo, czytanie, coś w stylu matury pdst ale o wiele łatwiejsze>, później przydzielają Ci klasy. Dopiero po jakimś czasie zaczynasz obierać (semestr, dwa, trzy) normalny tok nauki. Po samym college'u idzie zarobić sporo (oczywiście jeśli masz papiery) i jeśli chodzi o pracę, to nie jest ciężko. U mnie w Michiganie koszta za semestr na college'u są około 1'500$. Nie jest to dużo, nie jest mało, wygórowana cena. Podaj więcej info to postaramy się Ci odp.
ODPOWIEDZ