Praca w usa

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
kowal8921
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 3:45 pm
Lokalizacja: Polska

Praca w usa

Post autor: kowal8921 »

Mam takie marzenie, żeby pracować w NY jako policjant i tu moje pytanie czy jest taka możliwość, że jeżeli będę miał zieloną kartę to mógłbym się ubiegać o prace w NYPD ? Bo jest napisane, że taka osoba ma prawo wstępować w niektóre formacje sił zbrojnych USA tylko nie wiem do jakich sił się to tyczy
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Praca w usa

Post autor: Zapata »

kowal8921 pisze:Mam takie marzenie, żeby pracować w NY jako policjant i tu moje pytanie czy jest taka możliwość, że jeżeli będę miał zieloną kartę to mógłbym się ubiegać o prace w NYPD ? Bo jest napisane, że taka osoba ma prawo wstępować w niektóre formacje sił zbrojnych USA tylko nie wiem do jakich sił się to tyczy




http://www.nypdrecruit.com/faq/exam-employment


pozdrowienia,
-- Z
Andrzej L
Posty: 368
Rejestracja: pt cze 07, 2013 7:34 pm

Re: Praca w usa

Post autor: Andrzej L »

No to fajnie jest w tym USA. Może dlatego niektórzy niedouczeni policjanci wpierw strzelaja a później zadaja pytania.
W Australii jest troche ostrzej chociaż wielu Amerykanów i Europejczyków postrzega Australię jako kraj trzeciego świata.

W Australii obywatelstwo można otrzymać po 3 latach pobytu.
Żaden immigrant, który nie skończył australijskiej/angielskiej/amerykanskiej/kanadyjskiej szkoły podstawowej i co najmniej średniej nie zostanie zatrudniony w żadnej z tych służb: Pogotowiu ratunkowym, Straży pożarnej, Policji, Wojsku.

Proszę się domyślić dlaczego?
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Praca w usa

Post autor: wiara i s »

[
Andrzej L pisze:No to fajnie jest w tym USA. Może dlatego niektórzy niedouczeni policjanci wpierw strzelaja a później zadaja pytania.
W Australii jest troche ostrzej chociaż wielu Amerykanów i Europejczyków postrzega Australię jako kraj trzeciego świata.

W Australii obywatelstwo można otrzymać po 3 latach pobytu.
Żaden immigrant, który nie skończył australijskiej/angielskiej/amerykanskiej/kanadyjskiej szkoły podstawowej i co najmniej średniej nie zostanie zatrudniony w żadnej z tych służb: Pogotowiu ratunkowym, Straży pożarnej, Policji, Wojsku.

Proszę się domyślić dlaczego?
P. L
W USA jest tak samo jak u was.
Tylko obywatelstwo po 5 latach pobytu(w wyjatkach krocej)
Oszolomow w sluzbach policyjnych znajdziesz Pan wszedzie.
Znajomosc j.angielskiego I ukonczenie liceum. o. obowiazkowe.
;)
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Praca w usa

Post autor: Zapata »

Andrzej L pisze:No to fajnie jest w tym USA. Może dlatego niektórzy niedouczeni policjanci wpierw strzelaja a później zadaja pytania.
panie Andrzeju,

widze, ze nie przeczytal pan informacji linku...
w obawie o panskie tworzenie niedoinformowanych opinii
przytocze ten tekst raz jeszcze bez koniecznosci klikania na link:

Requirements to Be Hired:
•Candidates must be at least 21 years of age on or before the day of hire.
•Candidates must be a United States citizen on or before the day of hire.
•On or before the day of hire, candidates must have successfully completed either: 1.Sixty (60) college credits with a 2.0 G.P.A. from an accredited college or university, or
2.Two (2) years of full-time, active military service in the United States Armed Forces with an honorable discharge and have a high school's diploma or its equivalent.


•Thirty days following the date of hire, candidates must reside within the five (5) boroughs of New York City and the surrounding counties
•Thirty days following the date of hire, candidates must possess a valid New York State Driver's License
•Candidates must pay a $75.00 fee for fingerprinting as part of the investigation process.
•Candidates must pass a drug/alcohol screening.
•Candidates must pass a character and background investigation.

The following factors are some of those which would be cause for disqualification:
•Any conviction of an offense which is punishable by one or more years imprisonment (felony).
•Any repeated convictions of an offense which indicate a disrespect for the law, a lack of good moral character or disposition towards violence and disorder.
•Discharge from employment, where such discharge indicates poor behavior and/or an inability adjusting to discipline.
•A Dishonorable discharge from the armed forces.
•Persons convicted of a petit larceny.
•Persons convicted of any domestic violence offense.
•Candidates must pass all medical, physical, written psychological and oral psychological examinations.
Andrzej L
Posty: 368
Rejestracja: pt cze 07, 2013 7:34 pm

Re: Praca w usa

Post autor: Andrzej L »

Widzę panie Zapata że lecisz pan w gumę.
W pańskiej oryginalnej odpowiedzi nie było zadnego linku do policji a tylko lakoniczne stwierdzenie, ze "musisz miec obywatelstwo".

Po moim poście wyrzucił pan to zdanie o obywatelstwie i wprowadzil link do nypd.

W starej prl-owsiej Przyjaciółce był dział "rady osoby wszystkowiedziacej" i pan jest taką osobą.
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Praca w usa

Post autor: Zapata »

Andrzej L pisze:Widzę panie Zapata że lecisz pan w gumę.
W pańskiej oryginalnej odpowiedzi nie było zadnego linku do policji a tylko lakoniczne stwierdzenie, ze "musisz miec obywatelstwo".

Po moim poście wyrzucił pan to zdanie o obywatelstwie i wprowadzil link do nypd.

eeeeeeeeeeeeeeee tam, wszystkowiedzacy to ja jestem tylko w panskim przekonaniu.
tak naprawde wystarczy poczytac tu I tam albo wrzucic haslo w google co zajmuje kilka sekund.

link do NYPD byl tam od poczatku tak, ze klamiesz pan w zywe oczy!

z coraz mniejszym szacunkiem,
-- Z
Andrzej L
Posty: 368
Rejestracja: pt cze 07, 2013 7:34 pm

Re: Praca w usa

Post autor: Andrzej L »

Nie wymagam pańskiego szacunku bo ani mi pan brat ani swat ani znajomy.

Jak wytłumaczy pan zdjecie tego zdania "musisz miec obywatelstwo"? Czy też go nie było?
Jest pan manipulantem przypisujacym mi co? To ze urodziłem sie i mieszkałem w PRL-u?
A pan gdzie się urodził, mieszkał i wykształcił?
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Praca w usa

Post autor: Zapata »

Andrzej L pisze:Nie wymagam pańskiego szacunku bo ani mi pan brat ani swat ani znajomy.

Jak wytłumaczy pan zdjecie tego zdania "musisz miec obywatelstwo"? Czy też go nie było?
Jest pan manipulantem przypisujacym mi co? To ze urodziłem sie i mieszkałem w PRL-u?
A pan gdzie się urodził, mieszkał i wykształcił?


zaklamane durne racje
smiesznym szeptem po kolacji...

zamiast przyznac sie do bledu, dalej brniesz pan we wlasnym bagnie pozwalajac sobie na obelgi...
na szacunek trzeba sobie zasluzyc, samo wymaganie szacunku jest upierdliwe I bez sensu tak jak I panskie zamieszczane tu posty.

wprowadzam pana na liste zablokowanych gdzie znajdzie sie pan w godnym towarzystwie pana Reflexa.


bez cienia szcunku,
-- Z
Andrzej L
Posty: 368
Rejestracja: pt cze 07, 2013 7:34 pm

Re: Praca w usa

Post autor: Andrzej L »

Zapata pisze:[Jak wytłumaczy pan zdjecie tego zdania "musisz miec obywatelstwo"? Czy też go nie było?
Jest pan manipulantem przypisujacym mi co? To ze urodziłem sie i mieszkałem w PRL-u?
A pan gdzie się urodził, mieszkał i wykształcił?



zaklamane durne racje
smiesznym szeptem po kolacji...

zamiast przyznac sie do bledu, dalej brniesz pan we wlasnym bagnie pozwalajac sobie na obelgi...
na szacunek trzeba sobie zasluzyc, samo wymaganie szacunku jest upierdliwe I bez sensu tak jak I panskie zamieszczane tu posty.

wprowadzam pana na liste zablokowanych gdzie znajdzie sie pan w godnym towarzystwie pana Reflexa.


bez cienia szcunku,
-- Z
Co? Jest pan babą i chłopa się panu zachciało? Czy może ma pan inne preferencje sexualne? Ale to nie ze mną.
Widzę że do manipulacji nie chce się pan przyznać i za karę wsadził mnie pan do wrogów. Wkrótce wszystkich pan wsadzi w tą rubryczkę.
Widzę że jednak nie jest pan wszystkowiedzący bo pomimo umieszcenia kogoś na liście wrogów i tak można jego/jej posty czytać nie zalogowawszy się na forum.

Nie jestem spragniony pańskiego szacunku.
ODPOWIEDZ