Fileter ryb, Belgia

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
Panpol
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 14, 2014 5:51 am

Fileter ryb, Belgia

Post autor: Panpol » wt lip 15, 2014 4:04 am

Agencja Zatrudnienia ( KRAZ 1670 ), PanPol sp. z o.o.,  informuje, że dla firmy belgijskiej poszukujemy 5 fileterów ryb.
Praca: czyszczenie, cięcie, filetowaniu ryb oraz częściowe przygotowanie świeżych produktów rybnych. Praca w chłodnym i wilgotnym środowisku.
Wymagania:
1. doświadczenie w zawodzie minimum 2 lata
2. wysoka higiena osobista ( HACCP = odpowiednik polskiej książeczki zdrowia
3. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy
4. gotowość do pracy w chłodnym i wilgotnym środowisku ( 10 – 12°C)
5. min. 3 lata doświadczenia w filetowaniu ryb
6. elastyczność co do godzin pracy (możliwość nadgodzin)
7. znajomości języka angielskiego lub francuskiego w stopniu komunikatywnym
System pracy: Praca od 5.00 do 15.00. W okresie wzmożonej produkcji praca również w weekendy. Możliwe nadgodziny. Brak możliwości urlopu w grudniu na Święta.
Stała praca na czas nieokreślony. Wynagrodzenie według belgijskiego prawa pracy:
1. 12.54 Euro brutto = 9.00 Euro netto. Po 6-ciu miesiącach pracy: 12,95 euro brutto = 9,34 euro netto
2. Nadgodziny zgodnie z prawem belgijskim
3. 13-tka, wypłacana w styczniu za poprzedni rok. Wynosi 8,33% liczone od zarobków brutto w okresie od 01.07 do 30.06, ale pod warunkiem, że w tym okresie pracownik przepracował minimum 60 dni.
4. Podatek jest opłacany przez pracodawcę
5. Podatek dochodowy, zgodnie z prawem belgijskim jest opłacany przez pracownika. Pracownik dostanie ulgi z podatku dochodowego na dzieci w wieku szkolnym płatne zgodnie z prawem belgijskim. Generalnie, przy tych stawkach otrzymuje się więcej zwrotu podatku niż się go płaci.
6. Tygodniowe wypłaty na konto. Pracownik powinien mieć numer konta bankowego w Polsce + IBAN lub SWIFT, bo dla pracownika nierezydent jest trudno w Belgii wyrobić rachunek bankowy
7. miesięczny zasiłek na dzieci: na pierwsze dziecko: 90,28 Euro; na drugie dziecko 167,05 Euro ; na trzecie i kolejne dziecko 249,41 Euro. Przykład: na trójkę dzieci zasiłek wynosi: 90,28 + 167,05 + 249,41 = 506,74 Euro miesięcznie. Dzieci nie muszą mieszkać w Belgii. Na wysokość zasiłku ma wpływ to czy dostaje się już zasiłek w Polsce. Jeśli zasiłek jest już pobierany w Polsce to w Belgii dostaje się różnicę. Zasiłek na dzieci przysługuje do momentu ukończenia nauki, jeśli dziecko jest na utrzymaniu rodziców.
8. Po przepracowaniu roku pracownik może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych.
9. Wszystkie święta narodowe są płacone jak dzień pracy. W roku jest 10 takich dni.
Płatny urlop: Pracownik ma prawo do 2 dni płatnego urlopu za pełny przepracowany miesiąc.
PIENIĄDZE WAKACYJNE: Pracownicy fizyczni w Belgii otrzymują pieniądze wakacyjne raz w roku w maju w roku następującym po roku rozpoczęcia pracy.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE (emerytura, renta): Składki na ubezpieczenie społeczne dla każdej osoby zatrudnionej na umowę o pracę, płaci pracodawca. Wysokość składek ustalona jest przez Rząd i zależy też od sytuacji rodzinnej pracownika. Okres przepracowany w Belgii liczy się do polskiej emerytury. Poza tym, każdy kto mieszka i pracuje w Belgii musi ubezpieczyć się w wybranym "funduszu zdrowia" w Belgii. Te instytucje są w połowie państwowe, lecz każdy z osobna musi opłacać składki raz na kwartał lub na rok (kilkanaście euro na kwartał). Jest to podstawowy pakiet - uwzględnia wizyty u wszystkich lekarzy.

Ubezpieczenie wypadkowe: Koszty leczenia związane z wypadkiem przy pracy pokrywa ubezpieczyciel pracodawcy. Powyższe ubezpieczenie pokrywa również drogę do i z pracy. Pracownik powinien się doubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków ; prywatna decyzja pracownika.
Ubezpieczenie chorobowe: jeżeli pracownik pracuje dłużej niż miesiąc, to należy mu się płatne chorobowe. Okres płatnego chorobowego zależy od długości stażu pracy. Jeśli dany pracownik nie posiada odpowiedniego stażu pracy, a znajduje się na długim chorobowym, to koszty utraconych zarobków pokrywa fundusz zdrowia. W pierwszym tygodniu choroby ( jeśli ma się co najmniej miesiąc stażu w firmie ) otrzymuje się pełną wypłatę; im dłużej trwa choroba, tym mniej otrzymuje się chorobowego ( 80%, 60% ... ). W razie choroby można liczyć na prawie bezpłatna służbę zdrowia ( 90%kosztów leczenia łącznie z lekami jest zwracane choremu ).
Zakwaterowanie: Bardzo dobry standard. Pracownik płaci za mieszkanie po 12 Euro, ale tylko za dzień w którym pracuje lub płatne święta państwowe. Pracodawca płaci za resztę dni jak również za zakwaterowanie w weekendy i urlopy oraz opłaca faktury za sprzątanie, media itp. Generalnie można przyjąć, że mieszkanie kosztuje pracownika 60 Euro / tydzień.
Koszty podróży: Pracownik opłaca koszt podróży z Polski i z powrotem. Podróż z miejsca zamieszkania w Belgii do pracy i z powrotem: zwrot za dojazdy według stawek branżowych: na podstawie kwot ustalonych przez związki zawodowe, liczone od kilometra.
INFORMACJA DODATKOWA:
Przykładowe koszty wyżywienia:
chleb: 1.5 euro, kotlety schabowe: 3 Euro, / 0.5kg, ser żółty: 2 Euro / 200g, jabłka: 1 Euro / kg, ziemniaki: 1.5 Euro / 2kg, jaja (6 szt): 1.2 Euro, piwo stołowe w puszce: 0.6 Euro, piwo w pubie: 1.5 Euro, płyn do mycia naczyń: 0.75 Euro.
Ceny paliwa są prawie takie same jak w Polsce, gaz na niektórych stacjach jest tańszy niż w Polsce.
Jeśli pan / pani się zgadza na powyższe warunki i spełnia wymagania pracodawcy, to prosimy o przesłanie:
1. skan książeczki zdrowia HACCP (mile widziane, ale nie obowiązkowe).
2. skan dowodu osobistego lub ważnego paszportu
3. aktualnego CV w języku polskim i obcym ( angielski lub francuski ) ( najlepiej ze zdjęciem ) napisane zgodnie z poniższymi wskazówkami:
okresy zatrudnienia według schematu: od miesiąc.rok do miesiąc.rok + nazwa zakładu pracy. Jeśli praca wykonywana w tym zakładzie przez agencję pracy to RÓWNIEŻ nazwę tej agencji + opis jakie prace Pana / Pani wykonywał w tym okresie. Proszę pamiętać, że dobrze napisane CV to wizytówka pracownika i bardzo pomaga przekonać pracodawcę, że to Pana / Pani jest na 100% tym kandydatem, którego on w tej chwili poszukuje. Dlatego w Pana / Pani CV musi być informacja, że ma Pan doświadczenie w danym zakresie tak jak jest to wymagane w danej ofercie pracy ! Proszę więc sprawdzić swoje CV pod tym kątem i go ewentualnie uzupełnić.
Prosimy o UDOKUMENTOWANIE przynajmniej 2 letniego okresu pracy w zawodzie poprzez dosłanie skan świadectw pracy lub certyfikatów z pieczątkami lub referencji lub umów o pracę lub innych dokumentów świadczących o zatrudnieniu w zawodzie. Jeśli kandydat może podać nazwy firm i telefony do osób, które mogą wystawić referencje ustne to będzie bardzo dużym plusem.

Po przeanalizowaniu dokumentów skontaktujemy się z osobami, które przejdą ten etap selekcji aby sprawdzić dodatkowe informacje, np. poziom znajomości języka obcego.

SKAN DOKUMENTÓW MUSI BYĆ W FORMACIE .pdf bo takiego formatu wymaga większości dużych firm ! 

Jeśli ma Pan / Pani kolegów po fachu prosimy o przekierowanie tego e-maila, gdyż poszukujemy w naborze ciągłym pracowników.

ODPOWIEDZ