TOKARZ FANUC CNC PR, BELGIA

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
Panpol
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 14, 2014 5:51 am

TOKARZ FANUC CNC PR, BELGIA

Post autor: Panpol » pt lip 25, 2014 8:39 am

Agencja Zatrudnienia ( KRAZ 1670 ), PanPol sp. z o.o.,  informuje, że dla firmy belgijskiej poszukujemy 1 TOKARZA CNC PROGRAMISTĘ FANUC.
WYMAGAN IA:
a) ma 3 lata doświadczenia w programowaniu i operowaniu maszyn CNC
b) umie samodzielnie programować, przenosić części za pomocą uchwytów, ustawiać maszynę, szlifować elementy i mierzyć elementy
c) mówić płynnie po angielsku lub francusku. Chce się nauczyć mówić po niderlandzku.
d) chce pracować z maszynami HAAS, które nie są starsze niż 2 lata i obsługiwać sterownik na maszynach Haas który jest podobny do FANUC. Link do maszyn w załączeniu:
e) http://int.haascnc.com/cs_spec1.asp?int ... ucksize=10 Inch&webID=2AXIS_STD_LATHE
f) pracodawca poszukuje kandydata, który chciałby się osiedlić w Belgii lub pracować przez bardzo długi czas
g) pracownik musi mieć swój własny samochód
h) znajomości języka angielskiego lub francuskiego w stopniu komunikatywnym

Stała praca na czas nieokreślony. Wynagrodzenie według belgijskiego prawa pracy:
1. stawka brutto 14.30 Euro
2. stawka netto pomiędzy 9,21 – 10,32 Euro. Konkretna stawka jest uzależniona od skali podatkowej pracownika.
3. 13-tka, wypłacana w styczniu za poprzedni rok. Wynosi 8,33% liczone od zarobków brutto w okresie od 01.07 do 30.06, ale pod warunkiem, że w tym okresie pracownik przepracował minimum 60 dni.
4. Nadgodziny płacone zgodnie z prawem belgijskim
5. Podatek dochodowy, zgodnie z prawem belgijskim jest opłacany przez pracownika. Pracownik dostanie ulgi z podatku dochodowego na dzieci w wieku szkolnym płatne zgodnie z prawem belgijskim. Generalnie, przy tych stawkach otrzymuje się więcej zwrotu podatku niż się go płaci.
6. Wszystkie święta narodowe są płacone jak dzień pracy. W roku jest 10 takich dni.
7. Tygodniowe wypłaty na konto. Pracownik powinien mieć numer konta bankowego w Polsce + IBAN lub SWIFT, bo dla pracownika nierezydent jest trudno w Belgii wyrobić rachunek bankowy
8. miesięczny zasiłek na dzieci: na pierwsze dziecko: 90,28 Euro; na drugie dziecko 167,05 Euro ; na trzecie i kolejne dziecko 249,41 Euro. Przykład: na trójkę dzieci zasiłek wynosi: 90,28 + 167,05 + 249,41 = 506,74 Euro miesięcznie. Dzieci nie muszą mieszkać w Belgii. Na wysokość zasiłku ma wpływ to czy dostaje się już zasiłek w Polsce. Jeśli zasiłek jest już pobierany w Polsce to w Belgii dostaje się różnicę. Zasiłek na dzieci przysługuje do momentu ukończenia nauki, jeśli dziecko jest na utrzymaniu rodziców.
9. Płatne wakacje: Pracownik, po przepracowaniu pełnego miesiąca nabywa prawo do 2 płatnych dni urlopu.
10. W okresie Świąt Bożego Narodzenia pracownicy sektora budowlanego mają 2 tygodnie wolnego.
11. Świadczenia urlopowe: pracownik otrzymuje tzw. pieniądze wakacyjne w Maju za poprzedni rok zgodnie z belgijskim prawem. Szczegółowe informację można uzyskać pod http://www.rjv.fgov.be/fr/content/calcu ... ordinaires
12. Okres urlopu jest do uzgodnienia pomiędzy pracownikiem i pracodawcą według kalendarza urlopowego pracodawcy.
13. UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE (emerytura, renta): Składki na ubezpieczenie społeczne dla każdej osoby zatrudnionej na umowę o pracę, płaci pracodawca. Wysokość składek ustalona jest przez Rząd i zależy też od sytuacji rodzinnej pracownika. Okres przepracowany w Belgii liczy się do polskiej emerytury. Poza tym, każdy kto mieszka i pracuje w Belgii musi ubezpieczyć się w wybranym "funduszu zdrowia" w Belgii. Te instytucje są w połowie państwowe, lecz każdy z osobna musi opłacać składki raz na kwartał lub na rok (kilkanaście euro na kwartał). Jest to podstawowy pakiet - uwzględnia wizyty u wszystkich lekarzy.
14. Ubezpieczenie wypadkowe: Koszty leczenia związane z wypadkiem przy pracy pokrywa ubezpieczyciel pracodawcy. Powyższe ubezpieczenie pokrywa również drogę do i z pracy. Pracownik powinien się doubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków ; prywatna decyzja pracownika.
15. Ubezpieczenie chorobowe: jeżeli pracownik pracuje dłużej niż miesiąc, to należy mu się płatne chorobowe. Okres płatnego chorobowego zależy od długości stażu pracy. Jeśli dany pracownik nie posiada odpowiedniego stażu pracy, a znajduje się na długim chorobowym, to koszty utraconych zarobków pokrywa fundusz zdrowia. W pierwszym tygodniu choroby ( jeśli ma się co najmniej miesiąc stażu w firmie ) otrzymuje się pełną wypłatę; im dłużej trwa choroba, tym mniej otrzymuje się chorobowego ( 80%, 60% ... ). W razie choroby można liczyć na prawie bezpłatna służbę zdrowia ( 90%kosztów leczenia łącznie z lekami jest zwracane choremu ).
16. Po przepracowaniu kilku miesięcy pracownik może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych.
17. Zakwaterowanie: Pracodawca gwarantuje mieszkanie o poprawnym warunkach. Pracownik płaci za mieszkanie po 10 Euro, ale tylko za dzień w którym pracuje lub płatne święta państwowe. Pracodawca płaci za resztę dni jak również za zakwaterowanie w weekendy i urlopy oraz opłaca faktury za sprzątanie, media itp.
18. Koszty podróży: Pracownik opłaca koszt podróży z Polski i z powrotem. Podróż z miejsca zamieszkania w Belgii do pracy i z powrotem: zwrot za dojazdy według prawa belgijskiego.
19. Jeśli pracownik przyjedzie do pracy i tej pracy nie będzie, to pracodawca nie ma obowiązku zwrotu pracownikowi kosztów podróży z Polski i z powrotem.
20. Wszystkie problemy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą będą traktowane zgodnie z prawem belgijskim.

INFORMACJA DODATKOWA: Radzimy aby pracownik zapisał się do związków zawodowych. Belgijskie prawo budowlane gwarantuje takiemu pracownikowi częściowy zwrot za utracone zarobki ze względu na złą pogodę.
Przykładowe koszty wyżywienia:
chleb: 1.5 euro, kotlety schabowe: 3 Euro, / 0.5kg, ser żółty: 2 Euro / 200g, jabłka: 1 Euro / kg, ziemniaki: 1.5 Euro / 2kg, jaja (6 szt): 1.2 Euro, piwo stołowe w puszce: 0.6 Euro, piwo w pubie: 1.5 Euro, płyn do mycia naczyń: 0.75 Euro. Ceny paliwa są prawie takie same jak w Polsce, gaz na niektórych stacjach jest tańszy niż w Polsce.
Jeśli pan / pani się zgadza na powyższe warunki i spełnia wymagania pracodawcy, to prosimy o przesłanie:
1. skan dowodu osobistego lub ważnego paszportu
2. aktualnego CV w języku polskim i obcym ( angielski lub francuski ) ( najlepiej ze zdjęciem ) napisane zgodnie z poniższymi wskazówkami:
okresy zatrudnienia według schematu: od miesiąc.rok do miesiąc.rok + nazwa zakładu pracy. Jeśli praca wykonywana w tym zakładzie przez agencję pracy to RÓWNIEŻ nazwę tej agencji + opis jakie prace Pana wykonywał w tym okresie. Proszę pamiętać, że dobrze napisane CV to wizytówka pracownika i bardzo pomaga przekonać pracodawcę, że to Pana jest na 100% tym kandydatem, którego on w tej chwili poszukuje. Dlatego w Pana CV musi być informacja, że ma Pan doświadczenie w danym zakresie tak jak jest to wymagane w danej ofercie pracy ! Proszę więc sprawdzić swoje CV pod tym kątem i go ewentualnie uzupełnić.

Prosimy o UDOKUMENTOWANIE przynajmniej 2 letniego okresu pracy w zawodzie poprzez dosłanie skan świadectw pracy lub certyfikatów z pieczątkami lub referencji lub umów o pracę lub innych dokumentów świadczących o zatrudnieniu w zawodzie. Jeśli kandydat może podać nazwy firm i telefony do osób, które mogą wystawić referencje ustne to będzie bardzo dużym plusem.

Po przeanalizowaniu dokumentów skontaktujemy się z osobami, które przejdą ten etap selekcji aby sprawdzić dodatkowe informacje, np. poziom znajomości języka obcego.

Procedura zatrudnienia:
1. przesłanie emailem skan kompletu dokumentów: wszystkich certyfikatów związanych z zawodem, świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających doświadczenie w zawodzie, nowy dowód osobisty lub aktualny paszport w FORMACIE PDF.
2. po zaakceptowaniu kandydata przez pracodawcę nastąpi podpisanie umowy na pośrednictwo pracy z naszą agencją.
cnc@euroworker.pl

godzilla
Posty: 12944
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: TOKARZ FANUC CNC PR, BELGIA

Post autor: godzilla » pt lip 25, 2014 9:40 am

interesujace jak to rodak rodaka chce wydymac...

pomorzak
Posty: 8093
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TOKARZ FANUC CNC PR, BELGIA

Post autor: pomorzak » śr lip 30, 2014 7:31 am

godzilla pisze:interesujace jak to rodak rodaka chce wydymac...
a kogo ma dymac ??

ODPOWIEDZ