PAKOWACZ, BELGIA

Z polonijnego podwórka - dyskusje o życiu na emigracji.
Panpol
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 14, 2014 5:51 am

PAKOWACZ, BELGIA

Post autor: Panpol » wt sie 19, 2014 2:45 am

Agencja Zatrudnienia ( KRAZ 1670 ), PanPol sp. z o.o.,  poszukuje 5 pakowaczy elementów stalowych ze znajomością języka niderlandzkiego ( holenderski ).
WYMAGANIA:
a) ma doświadczenia w pracy fizycznej, najlepiej przy pakowaniu
b) mówić po niderlandzku „z rękami w kieszeniach”: umie się przedstawić, porozmawiać o rodzinie, gdzie pracował, o BHP w pracy etc.
c) jest sprawny fizycznie i nie boi się szybkiej pracy
d) chce pracować w systemie trój-zmianowym
e) możliwość pracy przez bardzo długi czas lub, jeśli kandydat chce, stałej pracy i osiedlenia się w Belgii.
f) pracownik musi mieć swój własny samochód

Wynagrodzenie według belgijskiego prawa pracy:
1. stawka brutto12,6921 Euro / godzinę. Wszystkie dodatki za nadgodziny, pracę zmianową, pracę w święta lub weekendy zgodnie z prawem belgijskim: nocki dodatek 2,5384 Euro / godz. ; zmiana ranna dodatek 1,2692 ; zmiana wieczorowa dodatek 1,2692 ; sobota dodatek 6,3461 ; sobota noc dodatek 8,8845 ; niedziela dodatek 12,6921 ; zmiana sobotnia wczesna dodatek 7,6153 ; zmiana sobotnia późna dodatek 7,6153 ; zmiana niedzielna wczesna dodatek 13,9613 ; zmiana niedzielna późna dodatek 13,9613 ; święto dodatek 12,6921 ; niedziela noc dodatek 15,2305
2. stawka netto za zwykłą godzinę pracy wynosi 8,94 Euro.
3. 13-tka, wypłacana w styczniu za poprzedni rok. Wynosi 8,33% liczone od zarobków brutto w okresie od 01.07 do 30.06, ale pod warunkiem, że w tym okresie pracownik przepracował minimum 60 dni. W przeliczeniu na stawkę netto to daje około 0,80 Euro netto / godzinę więcej.
4. Podatek dochodowy, zgodnie z prawem belgijskim jest opłacany przez pracownika. Pracownik dostanie ulgi z podatku dochodowego na dzieci w wieku szkolnym płatne zgodnie z prawem belgijskim. Generalnie, przy tych stawkach otrzymuje się więcej zwrotu podatku niż się go płaci.
5. Wszystkie święta narodowe są płacone jak dzień pracy. W roku jest 10 takich dni.
6. Tygodniowe wypłaty na konto. Pracownik powinien mieć numer konta bankowego w Polsce + IBAN lub SWIFT, bo dla pracownika nierezydent jest trudno w Belgii wyrobić rachunek bankowy
7. miesięczny zasiłek na dzieci: na pierwsze dziecko: 90,28 Euro; na drugie dziecko 167,05 Euro ; na trzecie i kolejne dziecko 249,41 Euro. Przykład: na trójkę dzieci zasiłek wynosi: 90,28 + 167,05 + 249,41 = 506,74 Euro miesięcznie. Dzieci nie muszą mieszkać w Belgii. Na wysokość zasiłku ma wpływ to czy dostaje się już zasiłek w Polsce. Jeśli zasiłek jest już pobierany w Polsce to w Belgii dostaje się różnicę. Zasiłek na dzieci przysługuje do momentu ukończenia nauki, jeśli dziecko jest na utrzymaniu rodziców.
8. Płatne wakacje: Pracownik, po przepracowaniu pełnego miesiąca nabywa prawo do 2 płatnych dni urlopu.
9. Świadczenia urlopowe: pracownik otrzymuje tzw. pieniądze wakacyjne w Maju za poprzedni rok zgodnie z belgijskim prawem. Szczegółowe informację można uzyskać pod http://www.rjv.fgov.be/fr/content/calcu ... ordinaires
10. Okres urlopu jest do uzgodnienia pomiędzy pracownikiem i pracodawcą według kalendarza urlopowego pracodawcy.
11. UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE (emerytura, renta). Składki na ubezpieczenie społeczne dla każdej osoby zatrudnionej na umowę o pracę, płaci pracodawca. Wysokość składek ustalona jest przez Rząd i zależy też od sytuacji rodzinnej pracownika. Okres przepracowany w Belgii liczy się do polskiej emerytury. Poza tym, każdy kto mieszka i pracuje w Belgii musi ubezpieczyć się w wybranym "funduszu zdrowia" w Belgii. Te instytucje są w połowie państwowe, lecz każdy z osobna musi opłacać składki raz na kwartał lub na rok (kilkanaście euro na kwartał). Jest to podstawowy pakiet - uwzględnia wizyty u wszystkich lekarzy.
12. Ubezpieczenie wypadkowe: Koszty leczenia związane z wypadkiem przy pracy pokrywa ubezpieczyciel pracodawcy. Powyższe ubezpieczenie pokrywa również drogę do i z pracy. Pracownik powinien się doubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków ; prywatna decyzja pracownika.
13. Ubezpieczenie chorobowe: jeżeli pracownik pracuje dłużej niż miesiąc, to należy mu się płatne chorobowe. Okres płatnego chorobowego zależy od długości stażu pracy. Jeśli dany pracownik nie posiada odpowiedniego stażu pracy, a znajduje się na długim chorobowym, to koszty utraconych zarobków pokrywa fundusz zdrowia. W pierwszym tygodniu choroby ( jeśli ma się co najmniej miesiąc stażu w firmie ) otrzymuje się pełną wypłatę; im dłużej trwa choroba, tym mniej otrzymuje się chorobowego ( 80%, 60% ... ). W razie choroby można liczyć na prawie bezpłatna służbę zdrowia ( 90%kosztów leczenia łącznie z lekami jest zwracane choremu ).
14. Po przepracowaniu kilku miesięcy pracownik może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych.
15. Zakwaterowanie: Pracodawca gwarantuje mieszkanie o naprawdę poprawnym standardzie. Pracownik płaci za mieszkanie po 10 Euro, ale tylko za dzień w którym pracuje lub płatne święta państwowe. Pracodawca płaci za resztę dni jak również za zakwaterowanie w weekendy i urlopy oraz opłaca faktury za sprzątanie, media itp.
16. Koszty podróży: Pracownik opłaca koszt podróży z Polski i z powrotem. Podróż z miejsca zamieszkania w Belgii do pracy i z powrotem: zwrot za dojazdy według prawa belgijskiego: 3,44 Euro / dzień.

Prosimy o przesłanie na cnc@euroworker.pl :
1. aktualnego CV w języku polskim i niderlandzkim ( najlepiej ze zdjęciem ) napisane zgodnie z poniższymi wskazówkami:
okresy zatrudnienia według schematu: od miesiąc.rok do miesiąc.rok + nazwa zakładu pracy. Jeśli praca wykonywana w tym zakładzie przez agencję pracy to RÓWNIEŻ nazwę tej agencji + opis jakie prace Pana wykonywał w tym okresie. Proszę pamiętać, że dobrze napisane CV to wizytówka pracownika i bardzo pomaga przekonać pracodawcę, że to Pana jest na 100% tym kandydatem, którego on w tej chwili poszukuje. Dlatego w Pana CV musi być informacja, że ma Pan doświadczenie w danym zakresie tak jak jest to wymagane w danej ofercie pracy ! Proszę więc sprawdzić swoje CV pod tym kątem i go ewentualnie uzupełnić.
2. skan dowodu osobistego
3. skan prawa jazdy
4. świadectwa pracy lub inne dokumenty potwierdzające doświadczenie w zawodzie dużym plusem
5. po zaakceptowaniu kandydata przez pracodawcę nastąpi podpisanie umowy na pośrednictwo pracy z naszą agencją i następnie umowy o pracę z pracodawcą.
Dokumenty proszę przesyłać na: cv@euroworker.pl

godzilla
Posty: 12912
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: PAKOWACZ, BELGIA

Post autor: godzilla » wt sie 19, 2014 3:05 am

Juz zapieprzamy do roboty....

ODPOWIEDZ