01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Teresagarland.neon24.pl/post/155010,teresa-garland-na-prezydenta-oglaszam-wybory-wirtualne | 02.05.2020
Teresa Garland na Prezydenta - ogłaszam wybory wirtualne

ze strony:
Teresagarlandprezydent.wordpress.com/2020/05/02/teresa-garland-na-prezydenta-oddaj-na-mnie-swoj-glos-oglaszam-wybory-wirtualne/

Teresa Garland na Prezydenta – oddaj na mnie swój głos - ogłaszam wybory wirtualne

Szanowni Państwo,

23 IV 2020r. nadeszła odpowiedź z SĄDU NAJWYŻSZEGO na moją skargę na PKW że nie zarejestrowali mojej INDYWIDUALNEJ kandydatury na Prezydenta Polski w 2020r.

Z odpowiedzi Sądu Najwyższego wynika, że Państwowa Komisja Wyborcza która opiera swoje decyzje i działania tylko na podstawie Kodeksu Wyborczego, nie wydała żadnej uchwały ani w sprawie odmowy zarejestrowania mojego komitetu wyborczego ani też w sprawie odmowy zarejestrowania mnie jako kandydatki na Prezydenta Polski w wyborach 2020r.

Zatem moja INDYWIDUALNA kandydatura która nie mieści się w procedurach wyborczych Kodeksu Wyborczego jest jak najbardziej aktualna.

W związku z powyższym ogłaszam wybory wirtualne na Prezydenta Polski, w których będę brała udział ja oraz kapitan Artur Głowacki. Więcej chętnych się nie zgłosiło.

Poniżej sposób jak należy na mnie zagłosować.
Należy przelać w formie darowizny 1 grosz na moje konto osobiste. Dane i nr konta na które należy dokonać przelewu poniżej:

Teresa Garland nr konta 77 1090 2590 0000 0001 4451 2509

W tytule przelewu należy wpisać: „Dar od (swój PESEL) Zgłaszam i wybieram Teresę Garland na Prezydenta Polski”.

Zasady:
Można zagłosować tylko ze swojego konta osobistego. Można zagłosować na danego kandydata tylko raz. Można zagłosować na więcej niż jednego kandydata ale tylko po jednym razie. Należy przelać tylko 1 grosz. Tu celem jest możliwość zagłosowania a nie zbiórka pieniędzy. Wyniki takiego głosowania będzie można odczytać w wyciągu bankowym każdego kandydata.

W powyższym systemie głosowania jesteśmy w zgodzie z Konstytucją która mówi że obywatela zgłasza 100 tys. osób, gdyż Konstytucja nie neguje możliwości w tym samym momencie zgłaszania kandydata i głosowania na kandydata.

Dla tych co będą krzyczeć o tajności wyborów powiadam: głosowanie jest dobrowolne a ponadto „Chcącemu nie dzieje się krzywda”. W końcu suwerenem w Polsce jest Naród Polski i to on zadecyduje co jest dla niego dobre i czy opłaca mu się w ten sposób zagłosować.

Zostanę legalnym i demokratycznie wybranym prezydentem Polski ja lub kapitan Artur Głowacki w momencie kiedy któryś z nas zbierze większą ilość głosów poparcia od obywateli od ilości głosów oddanych na kandydata który wygra w planowanych nadchodzących wyborach państwowych.

Podaję link do strony mojego kontrkandydata na Prezydenta – kapitana Artura Głowackiego. Wkrótce i on zamieści swoje bankowe konto wyborcze. http://www.artur-prezydent.pl

z pozdrowieniami
Teresa Garland,
Indywidualny i niezależny kandydat na Prezydenta Polski

https://teresagarlandprezydent.wordpress.com/

Prezydent Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego Społecznego Komitetu Konstytucyjnego

https://tymczasowaradastanu2019.wordpress.com/
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Korzystając z powyższego rozwiązania.

Osoby zgłaszające i wybierające moją kandydaturę, a jednocześnie chcące przekazać darowiznę na Wolnyswiat.pl powinny przelać w formie darowizny dowolną sumę na moje konto osobiste:
mBank: Piotr Kołodyński
25 1140 2004 0000 3002 3533 2874

W tytule przelewu należy wpisać: (swój PESEL) Zgłaszam i wybieram Piotra Kołodyńskiego na Prezydenta Polski, a jednocześnie przekazuję darowiznę na Wolnyswiat.pl.

Można zagłosować tylko ze swojego konta osobistego.
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Co do komentarzy…

Ktoś chce pożyć sobie za friko, to b. chętnie przekaże mu swoje "zarobki" za 20 lat pracy...

Ktoś chce pieniędzy, to niech przedstawi za co, na co...

Ktoś chce kandydować, to proszę przedstawić, wykazać, udowodnić: co sobą reprezentujesz, jaki jesteś konstruktywny, w tym odpowiedzialny, dalekowzroczny, ile pożytecznej pracy wykonałeś, jak jesteś pracowity, wytrwały, uczciwy, wiarygodny!

Ktoś żałuje mi pieniędzy za konstruktywną działalność, a miliardów zł, przez kilkadziesiąt lat, na pensje dla destruktorów nie szkoda było, jest pieniędzy…

Ktoś chce się ze mną - merytorycznie - zmierzyć, to zapraszam.

https://racjonalizm.neon24.pl/post/1550 ... nta-polski | 04.05.2020 r.
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Równe szanse kandydatów na urząd prezydenta Polski…
Ja:

- nie mam wpływu na media publiczne…
- nie mam dostępu do mediów publicznych…
- nie tylko milionów zł na kampanię, ale nawet tysięcy…
- zastępców, asystentów, sekretarek itp., itd., w dodatku opłacanych za publiczne pieniądze…
- tysięcy członków partii…
- nie przekupuję wyborców zabranymi komukolwiek, pożyczonymi pieniędzmi; nikogo nie okradam, nie zadłużam…
- nie tylko nie zarabiam kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie za ogłupianie, manipulowanie, okłamywanie, szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, ale wręcz przeciwnie – ponoszę koszty swojej konstruktywnej działalności…
- ja od 20 lat udowadniam, że jestem osobą konstruktywną, rządzący zaś, że są destrukcyjni…
Itp., itd…

M.in. moim pismem zajmuję się od 2000 roku. Moje wydatki ściśle z tym związane wynoszą łącznie blisko 40 tys. zł. Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia.
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=238


Skoro system jest prodestrukcyjny, to trzeba go obejść, bo inaczej nigdy nic pozytywnego się nie osiągnie!

To Wy ich wybieranie, albo na to przyzwalacie, to Wy ich utrzymujecie, na swoją szkodę, zgubę…

Wybór należy do Was.
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Programy wyborcze kandydatów na urząd prezydenta Polski
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.ph ... 4948#p4948
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Rząd daje, czyli nowych podatków, ich wzrost i cen w PiS-du...

PFR: Firmy otrzymały łącznie 46,5 mld zł subwencji z tarczy finansowej.
Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł.
Money.pl/gospodarka/pfr-firmy-otrzymaly-lacznie-46-5-mld-zl-subwencji-z-tarczy-finansowej-6519300847859841a.html | 08.06.2020

W cztery pierwsze miesiące 2020 roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 98,6 mld zł. Oznacza to, że mamy o 10,13 proc. więcej długu niż na koniec 2019 roku.
Forbes.pl/gospodarka/dlug-publiczny-polski-w-2020-roku-olbrzymi-wzrost-przez-pierwsze-4-miesiace-roku/kmzvdnn | 20.05.2020

wzrost podatków
https://www.google.com/search?client=fi ... atk%C3%B3w

wzrost cen 2020
https://www.google.com/search?client=fi ... ent=psy-ab
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Rząd "daje"...
Czyli nowych podatków, ich wzrost i cen oraz długów w PiS-du!!!

https://racjonalizm.neon24.pl/post/155807,rzad-daje | 09.06.2020

Wybrany komentarz:
Kto jest właścicielem NBP?
Czy wiecie państwo, jaka jest struktura własnościowa NBP? Wydawałoby się, że to głupie pytanie, a odpowiedź na nie jest oczywista. Właścicielem NBP jest Państwo Polskie i wynika to z istniejącej ustawy o NBP http://www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_ ... _o_nbp.pdf. Chociaż pod względem prawnym sytuacja wydaje się jednoznaczna, to jednak krąży wokół tego tematu wiele niedomówień. W mediach zagranicznych pojawiają się informacje, że zaledwie kilka banków centralnych nie jest kontrolowana przez klan Rothschildów i nie jest wśród nich wymieniana Polska. Jak wiemy, zmienne koleje przechodził historycznie Bank of England, będąc raz bankiem prywatnym a później znowu stał się bankiem państwowym.

Z kolei z zakulisowych informacji krążących w niezależnych mediach w Polsce wynika, że konsorcjum Rothschilda kontroluje ponad 36 % akcji NBP, a prawdopodobnie NBP jest Polski w zaledwie 30 %. O reszcie udziałowców media milczą. NBP posiada osobowość prawną i działa na podstawie specjalnej ustawy, która mówi o NBP jako o banku centralnym z prawem do emisji pieniądza. W myśl ustawy NBP nie podlega także Kodeksowi Spółek Handlowych. Na stronach NBP trudno więc znaleźć jakiekolwiek informacje o strukturze własnościowej tej spółki.

Próbując zgłębić temat doszedłem do wniosku, że jedyną prawną możliwością "wyzbycia" się jakiejś części udziałów NBP może być jakaś forma wymiany lub wniesienia udziałów NBP do Banku Rozliczeń Międzynarodowych w Bazylei. Nawet w tym jednak wypadku zachodzi wątpliwość, czy na taki zabieg nie musiałaby być zgoda parlamentu, bo sama ustawa nie mówi nic na ten temat. Chyba, że może byłoby to w gestii zarządczeń prezesa NBP, co także wydaje mi się mało prawdopodobne.

Mamy więc jakiś dziwny dysonans pomiędzy informacjami z mediów niezależnych, a logiką wynikającą z aktualnego prawa polskiego, w którym nie widzę żadnych logicznych i prawnych przesłanek pozwalających na utratę udziałów własnościowych państwa w NBP. Może w kwestii dominacji autorom chodzi o sprawowanie kontroli poprzez ustanawianie osób zarządzających bankami centralnymi. Takie rozumienie sprawy wydaje się poprawne, bowiem zazwyczaj na prezesa banku centralnego nie jest powoływany nikt, kto nie pracuje dla światowej finansjery. Wyjątkiem był zmarły tragicznie prezes Skrzypek. Aktualny prezes Belka kojarzony jest między innymi z z interesami JPMorgana.

Rothschild Group – rodzinna firma bankgsterów, która w opinii wielu osób jest właścicielem połowy świata na rok 2000 nie posiadała udziałów w zaledwie kilkunastu bankach centralnych na świecie. Są to między innymi banki centralne takich krajów jak: Białoruś, Libia, Iran, Korea Północna, Afganistan, Sudan. Czy coś nam to mówi? Przecież to cała światowa „oś zła”. Oprócz tego grupa ta jest właścicielem takich ważnych światowych central finansowych jak: MFW, EBC, Bank Rezerw Federalnych FED, Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, Okazuje się, że wrogami „demokratycznego” świata są takie państwa i ich władcy którzy nie chcą poddać swoich krajów w niewolę długu. Tak wykończono ostatnio Irak czy Libię. Aktualnie majątkiem rodzinnym zarządza Baron David de Rothschild - od 2013 roku prezes Międzynarodowego Kongresu Żydów.

Międzynarodowy poziom kontroli światowych finansów
Kontrola światowych finansów przez rodzinę Rothschildów odbywa się na dwóch równoległych poziomach. Na poziomie międzynarodowym są to MFW czy najważniejszy do kontroli banków centralnych - Bank for International Settlements z siedzibą w Bazylei. Na tym poziomie realizowane są największe globalne manipulacje walutami i tu odbywa się ustalanie poziomów oprocentowania kredytów. BRM jest forpocztą Nowego Światowego Porządku.

Banki centralne
Na tym poziomie sprawuje się strategiczną kontrolę nad pieniędzmi każdego państwa. Tutaj znajduje się wykonawców do realizowania planów narodowych dla poszczególnych krajów. Głównym celem jest ustanowienie takiego poziomu zadłużenia państwa od międzynarodowej sitwy bankowej, aby mieć nad nim cały czas strategiczną kontrolę i nie pozwolić na wyjście takiego kraju z systemu. To majstersztyk misternego planu zniewolenia całych narodów i państw. Szefami banków centralnych wybierani są ludzie którzy muszą być zależni od finansowej kilki. Najczęściej są to ludzie na dorobku z doświadczeniem w Banku Światowym czy MFW.

Banki krajowe
Powolne przejmowanie kontroli nad największymi bankami komercyjnymi lub państwowymi w danym kraju, to ostatni szczebel rozbudowanej struktury kontroli nad światowymi finansami w skali całego globu. W praktyce pełnej kontroli nad swoimi systemami finansowymi nie poddały się jedynie Rosja i Chiny.

Biznesy Rothschildów w Polsce
O interesy grupy Rothschildów w Polsce dba prezes Jacek Chwedoruk. Polski oddział Rotshchilda przejmuje najbardziej lukratywne prywatyzacje w kraju, jest obecny na rynku fuzji, przejęć i na rynku kapitałowym. Klientami tej instytucji w Polsce są nasze największe firmy: KGHM, Zakłady Azotowe Puławy, Enea, Polkomtel, LOT, Dialog, LuxMed itp.

Od kilku już lat najważniejsze sprawy dla Polski i polskiej gospodarki zapadają w familijnej rodzinie banksterskiej za oceanem. Tymczasem mainstreamowe media w Polsce robią ludziom wodę z mózgu inicjując tematy typu co co zrobi RPP, czy stopy będą podniesione, czy obniżone i jakie będzie to miało konsekwencje dla polskiej gospodarki. Okazuje się, że to wielki PIC fotomontaż, bo najważniejsze decyzje o emisji czegoś co się nazywa umownie już tylko pieniądzem zapada i tak poza naszą wiedzą i nawet poza Polską.

Dawno temu senior rodu tej banksterskiej organizacji powiedział: „nieważne kto rządzi państwem, ważne kto emituje pieniądz”. Dzisiaj już wiemy kto emituje polski pieniądz i rządzi państwem polskim. Oczywiście wiedzą tylko nieliczni, bo taka wiedza motłochowi nie jest do niczego potrzebna.

Dopóki bankierzy są właścicielami banku centralnego i dopóki dajemy im prawo tworzenia pieniądza z powietrza – jesteśmy krajem zniewolonym, a system w którym żyjemy coraz szybciej zmierza do realnego faszyzmu. Na naszych oczach umiera już klasyczna demokracja i jesteśmy w okresie przejściowym, który szybkimi krokami zmierza do dyktatury demokracji sterowanej, a kolejnym etapem będzie klasyczny faszyzm. Trzeba tylko szybko znaleźć globalnego wroga, aby móc przed nim "ochronić" całe społeczeństwa i narody. Konflikt USA z Rosją to gra o ostateczne panowanie banksterów nad światem, a rola Polski jako państwa frontowego w tej walce powinna bardzo wzrastać.

Od Marka Belki, prezesa NBP oczekiwałbym potwierdzenia informacji na temat struktury własnościowej polskiego banku centralnego, a także przedstawienia szczegółowego harmonogramu ewentualnych transakcji zmieniających strukturę właścicielską NBP od 1989 roku - jeśli takowe miały miejsce. Oczekuję, że pan Belka wreszcie określi się, czy jest tylko zarządcą interesów Rothschildów w Polsce, czy dba o polski interes narodowy.

Utajnianie takich informacji świadczyłoby, że prezes NBP do tej pory spełnia kwalifikacje doświadczonego pracą w Banku Światowym i MFW nadzorcy, ale tylko rodzinnego biznesu klanu Rothschildów. Naród jako suweren za takie rzeczy kiedyś zacznie rozliczać. Wypadałoby sprawę definitywnie wyjaśnić i przeciąć ewentualne jałowe spekulacje mediów.

Grzegorz Nowak
serwis giełdowy amerbroker.pl
źródła:
http://www.arslege.pl/ustawa-o-narodowy ... lskim/k99/

| stanislav
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

10.06.2020 r.
Do tej pory 0 (zero) wpłat/wsparcia, chociaż po części zwrotu przynajmniej samych kosztów mojej konstruktywnej działalności/oddanych na mnie głosów...
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

Konsumpconizm/ile naprawdę kosztują m.in. rzeczy zbędne, szkodliwe…/PKB.../prosperita fabrykantów, bankierów...
Dotacje na świecie do górnictwa na cele energetyczne wynoszą (wg Międzynarodowej Agencji Energii) równowartość 400 mld dolarów rocznie, itp., itd...
Polska ma najgorszej jakości powietrze w UE. Kosztuje to krajową gospodarkę 40-120 mld euro rocznie.

Ponad 200 największych na świecie spółek giełdowych przewiduje, że zmiany klimatu będą je kosztować prawie bilion dolarów (888 mld euro), w większości w najbliższych 5 latach — stwierdza raport organizacji CDP.
https://energia.rp.pl/smog/klimat/17113 ... on-dolarow | 5 czerwca 2019

Marnowanie żywności [Z tego ponad 90-siąt procent jest szkodliwa dla zdrowia, co generuje koszty na lecznictwo, renty, a lecznictwo także generuje koszty środowiskowe. - red.] kosztuje ponad 2,5 biliona dolarów rocznie
Tak wysokie kwoty wynikają z tego, że kiedy wyrzucamy ziemniaki, w koszu lądują nie tylko warzywa i 2 zł, które straciliśmy na ich zakupie. Wyrzucamy jednocześnie całą wodę zużytą do uprawy każdego ziemniaka. Marnujemy energię i paliwo potrzebne do ich zasiewu, pielęgnacji, zbioru, transportu i magazynowania. Finalnie generujemy więc odpady, które zalegają na składowiskach, gdzie emitują szkodliwe gazy cieplarniane – wylicza firma Deloitte.
| źródło: PAP
gastrohoreca.pl/gospodarstwa-domowe-generuja-ponad-polowe-odpadow-zywnosciowych/ | 17.10.2020

klubpodroznikow.com/relacje/polska/polska-ciekawe-miejsca/1875-najwieksza-dziura-w-ziemi
Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego w Bełchatowie.
Widać ją ze stacji kosmicznej 354 km nad ziemią.
Największa dziura w ziemi na terenie Europy
Jednocześnie największa na świecie elektrownia wytwarzająca energię elektryczną z węgla brunatnego oraz największy w Polsce emitent dwutlenku węgla.
Obrazek
Obrazek
Redaktor1966
Posty: 969
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 »

wodr.poznan.pl/baza-informacyjna/srodowisko/ochrona-srodowiska/ochrona-srodowiska-w-gospodarstwie-rolnym/item/2089-w%C4%99giel-brunatny-jako-naw%C3%B3z
Węgiel brunatny jako nawóz
Charakterystyka i zastosowanie
Węgiel brunatny wpływa korzystnie na wzrost, wygląd i plonowanie roślin. Jego przydatność do nawożenia wynika ze składu substancji organicznej oraz jego specyficznych właściwości.

Substancja organiczna zawiera składniki pokarmowe: wapń, magnez, żelazo, siarkę i mikroelementy- cynk, miedź, mangan, molibden i bor. Charakteryzuje się silnie rozwiniętym układem porowatym dzięki czemu ma zdolność m.in. do pochłaniania wody, dwutlenku węgla i amoniaku. Zwiększa współczynnik wykorzystywania składników odżywczych przez rośliny (zwłaszcza miedzi, manganu, żelaza, sodu). W ten sposób ogranicza również ich wymywanie do głębszych warstw gleby i wód gruntowych. Oddziałując na pobieranie przez rośliny z gleby potasu oraz zwiększając przyswajalność związków żelaza wpływa na stosunek potasu do żelaza, który ma znaczenie dla zdrowotności roślin (zbyt niski lub zbyt wysoki wywołuje chlorozę roślin). Ponadto oddziałuje korzystnie na rozwój właściwej mikroflory mającej istotną rolę w odżywianiu roślin.

Węgiel brunatny poprawia i stabilizuje odczyn gleby posiadając właściwości buforowe. Utrzymując wysokie pH gleby oraz zawierając substancję organiczną wolno ulegającą mineralizacji może przyczyniać się do ograniczania pobierania przez rośliny metali ciężkich. Istotne znaczenie dla sorpcji metali ciężkich ma budowa substancji organicznej zawartej w węglu brunatnym.


tvn24.pl/kultura-i-styl/najbardziej-niesamowita-blizna-ziemi-tak-wielka-ze-zasysa-helikoptery-ra340288-3439756
To najgłębsza dziura, jaką kiedykolwiek wydrążono w Ziemi - jest tak głęboka, że tworzy własne prądy powietrzne, które zasysają latające nad nią helikoptery. Kiedyś w kopalni Mirny na Syberii wydobywano diamenty
Obrazek

Kopalnia miedzi w Bingham Canyon w USA znalazła się na 11. miejscu rankingu
Obrazek

Polskie odpady zgromadzone w jednym miejscu stworzyłyby górę o długości 1 km i wysokości podwójnego Everestu,
Na polskich składowiskach znajdują się 2 mld ton odpadów przemysłowych i 4 mln ton odpadów komunalnych,
Codziennie każde duże miasto w Polsce wysyła na składowisko sto ciężarówek z odpadami.
Ilość nagromadzonych odpadów zwiększyła się trzykrotnie przez ostatnie 20 lat.
Zajmowana przez te odpady powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie.
40 mln obywateli produkuje rocznie 10 mln ton odpadów komunalnych.
Szacuje się, że rocznie do śmieci trafia ponad 1550 ton baterii i akumulatorów, 11500 ton farb i 3000 ton farmaceutyków, 130 mln ton odpadów przemysłowych rocznie przybywa w Polsce.

1,3 mld ton odpadów rocznie powstaje w Unii Europejskiej.
1,6 mln ton rocznie niebezpiecznych odpadów powstaje w Polsce
ODPOWIEDZ