Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: krzysztom123 »

Żydzi nie powinni być antysemitami , zasiedlając kraje Europy i Ameryki powinni żyć tak jak wszyscy inni ludzie w tych krajach . Niemcy wyciągnęli do Żydów ręce i powiedzieli aby Żydzi przestali się znakować , aby przestali obrzezać i kaleczyć małe dzieci i aby żyli tak jak wszyscy inni w tym kraju , Żydzi jednak odmówili bo oni są inni i chcą się kierować swoimi zasadami i prawami w obcym kraju , nie zdając sobie z tego sprawy , że tak postępując , że oddzielając się od innych i traktując ich inaczej jak inny gatunek człowieka , że przez taki antysemityzm nie tylko prowadzą do nienawiści w tych krajach poprzez takie podziały , ale również do różnych niebezpiecznych wydarzeń które później mają miejsce na ziemi . Na świecie musimy się łączyć i żyć w świecie bez żadnych podziałów , bo dzielenie ludzi na różne podziały prowadzi później do konfliktów a czasami i do wojen które są najgorszym rozwiązaniem które przynoszą ludziom później ból , cierpienie i śmierć i pustoszenie naszego świata . Żydzi się oburzają , że niektórzy ludzie traktują i spoglądają na nich inaczej , jednak ten kto chce oddzielać się od innych , kto znakuje się i odznacza jako inna rasa człowieka niż pozostali ludzie żyjący w tych krajach , stwarza wtedy niepewność wśród pozostałych ludzi żyjących w tym kraju . Jakie jest wasze zdanie , czy Żydzi powinni zacząć żyć tak jak pozostali wszyscy ludzie na ziemi , albo powinni dalej się znakować i oddzielać od innych i kierować się swoimi prawami i zasadami żyjąc na ziemi .
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: pomorzak »

krzysztom123 pisze:Żydzi nie powinni być antysemitami ,
oj nie powinni
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: krzysztom123 »

oj nie powinni[/quote]
Niestety nie powinni , bo oddzielając się od innych ludzi żyjących w tych krajach i traktując siebie inaczej , mogą mieć tylko pretensje później tylko do siebie , gdy dochodzi później do niepotrzebnych konfliktów i antysemityzmu na świecie .
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze:oj nie powinni
faktycznie, nie powinni...

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: krzysztom123 »

[/quote]
Szkoda że nie rozumiem po amerykańsku o czym ona mówiła ?
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: godzilla »

Nie wiem dokladnie bo nie sluchalem...
Pare lat temu byla afera NA CALY SWIAT ze jacys antysemici malowali swastyki na drzwiach studentow zydowskiego pochodzenia...
Tym antysemita okazala sie Zydowka, ktora zlapali na goracym uczynku...
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: krzysztom123 »

godzilla pisze:Nie wiem dokladnie bo nie sluchalem...
Pare lat temu byla afera NA CALY SWIAT ze jacys antysemici malowali swastyki na drzwiach studentow zydowskiego pochodzenia...
Tym antysemita okazala sie Zydowka, ktora zlapali na goracym uczynku...
Ja uważam że ludzie na ziemi nie powinni się podzielać na żadne podziały i powinien być tylko w mowie jeden język na świecie , ludzie by się wtedy zmienili i ten nasz cały świat .
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: godzilla »

krzysztom123 pisze:Ja uważam że ludzie na ziemi nie powinni się podzielać na żadne podziały i powinien być tylko w mowie jeden język na świecie , ludzie by się wtedy zmienili i ten nasz cały świat .
a co to ma do rzeczy jakim jezykiem/jezykami ludzie mowia?
ja mowie po polsku i po niemiecku... czy jestem kims innym gdy mowie po niemiecku?
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: krzysztom123 »

a co to ma do rzeczy jakim jezykiem/jezykami ludzie mowia?
ja mowie po polsku i po niemiecku... czy jestem kims innym gdy mowie po niemiecku?[/quote]
Jeden język ma niepojęte znaczenie dla naszego umysłu i dla naszego świata , gdyby ludzie na ziemi porozumiewali się tylko w jednym języku wtedy ominęło by ludzi wiele bólu i cierpienia które czekają nas ludzi w przyszłości , bo gdy Polak będzie rozmawiał z Anglikiem czy np; Francuzem w tym samym języku to on nie będzie tego świadomy z kim on rozmawia będzie tylko wiedział że rozmawia z człowiekiem takim jak on jest sam , dzisiaj natomiast gdy rozmawia się z kimś z innego kraju kto mówi inaczej czasami pojmuje się go jako kogoś innego jako wroga .
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Papież powiedział człowiek nie powinien być antysemitą .

Post autor: godzilla »

krzysztom123 pisze:...gdy Polak będzie rozmawiał z Anglikiem czy np; Francuzem w tym samym języku to on nie będzie tego świadomy z kim on rozmawia będzie tylko wiedział że rozmawia z człowiekiem takim jak on jest sam , dzisiaj natomiast gdy rozmawia się z kimś z innego kraju kto mówi inaczej czasami pojmuje się go jako kogoś innego jako wroga .
totalne bzdury... jest duzo gorzej gdy wrog mowi tym samym jezykiem co ty i nie mozesz go zidentyfikowac... co ma wlasnie miejsce w Polsce i wielu innych krajach tej planety...
ODPOWIEDZ