Polscy górnicy wytrzeszczają oczy ze zdziwienia.

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Polscy górnicy wytrzeszczają oczy ze zdziwienia.

Post autor: krzysztom123 »

Wałęsa przez solidarność mówił w Polsce górnikom, którzy mieli wcześniej zapewnioną pracę do emerytury, ludziom którzy dostawali wcześniej trzynastki, premie, dodatki, talony na węgiel, barbórki, kartki żywnościowe, za niewielką dopłatą coroczne wczasy i kolonie dla dzieci nad jeziorami, w górach i nad morzem, mówił im to jest za mało, potrzeba wam strajku potrzeba wam nowych zmian, aby było jeszcze lepiej. Dzisiaj jeden z górników który pracował w kopalni którą teraz zlikwidowano, mówi miało być tak dobrze a nie ma, kiedy zobaczyłem na blogu Wałęsę który leży w Kongo na łożu królewskim , on opowiada o wspaniałej demokracji, a ja dzięki jego nowemu systemowi, dzięki jego nowym zmianom, nie mam teraz pracy i nie mam co do garnka włożyć. On jeździ po świecie i kasuje tysiące dolarów za te same opowieści które opowiadał mi i innym górnikom, żyje teraz tak jak król, a ja muszę wpieprzać wodziankę z czosnkiem na główne danie, bo na więcej nie jest mnie dzisiaj stać. Niestety w demokracji życie kosztuje, a bez pracy rarytasów nie ma, miało być tak pięknie, ale nie wspomniano wtedy nic o likwidacji kopalń i innych zakładów pracy w Polsce, miało być tak pięknie, ale wcześniej było mnie na coś stać powiedział, na to aby utrzymać swoją własną rodzinę i aby zapewnić im godne życie, teraz to się zmieniło. Niestety taka jest dzisiaj prawda, Wałęsa skakał jak koza również w stoczniach szeptajac ludziom do ucha podburzając do buntu, a dzisiaj po stoczniach gdzie pracowało tysiące ludzi którzy utrzymywali swoje rodziny , zostały tylko ruiny, została pustka i bezrobocie, które coraz to bardziej powiększa się w naszym kraju. Niektórzy górnicy mówili, gdy udało się już obalić stary system i gdy po 1989 roku Żydzi już objęli władzę w Polsce, teraz będzie dobrobyt, będzie się żyło dostatnio, a tu rozczarowanie i zdziwienie, likwiduje się polski przemysł i gospodarkę, likwiduje się zakłady pracy i wywozi Polski kapitał za granicę, wysprzedaje się polskie nieruchomości i grunty i owszem buduje się autostrady, stadiony i chale sportowe, ale człowiek znalazł się na tym drugim planie, nawet kobiety w ciąży muszą teraz o najdrobniejszy dodatek walczyć, po to aby przetrwać, czy Polakom nic się już nie należy, czy nie mają już żadnego prawa do tego, aby mogli oni godnie żyć w swoim własnym kraju, w swojej własnej ojczyźnie.
A co wy o tym wszystkim myślicie, o poszerzającym się bezrobociu w Polsce i o tych wszystkich nowych zmianach, które teraz zachodzą w tym kraju.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Polscy górnicy wytrzeszczają oczy ze zdziwienia.

Post autor: godzilla »

my o tym nie myslimy...
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Polscy górnicy wytrzeszczają oczy ze zdziwienia.

Post autor: krzysztom123 »

godzilla pisze:my o tym nie myslimy...
Ok. tak tylko napisałem pomyślałem, że kogoś może zainteresuje ten temat.
ODPOWIEDZ