Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to wina...

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.

Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to wina...

Postprzez godzilla » Pt cze 06, 2014 4:46 am

reflex sie tak ostatnio zachwycal tymi roznymi bibami gdzie sobie ordery przypinaja, nagrody rozdaja... a tu jeden z tegorocznych laureatow takie rzeczy wygaduje:

Lider Tatarów krymskich: katastrofa w Smoleńsku to dzieło Rosjan i Putina

Od­zna­czo­ny przed dwoma dnia­mi Na­gro­dą So­li­dar­no­ści Mu­sta­fa Dże­mi­lew nie ma wąt­pli­wo­ści co do po­li­tycz­nej od­po­wie­dzial­no­ści za ka­ta­stro­fę w Smo­leń­sku. We­dług niego, ta tra­ge­dia "to dzie­ło Ro­sjan i Pu­ti­na" - czy­ta­my w Ga­ze­cie Pol­skiej.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lider-ta ... tina/8vjkv


i co, qwa, teraz???

takie zdanie zgadzalo by sie z obecnym owczym pedem wieszania psow na Putinie i Rosji ale, qwa, cos tu zgrzyta bo Zamach Smolenski to byla przeciez najzwyklejsza katastrofa lotnicza spowodowana czwartym podchodzeniem do ladowania gdy za sterami samolotu siedzieli pijani w trzy dupy generalowie piechoty...

boleslaw walesa siedzi wsrod tych co rozdaja po milionie euro takim laureatom i co teraz? napluje sobie w swoj parszywy ryj czy przyzna Tatarowi racje?
godzilla
 
Posty: 12658
Dołączył(a): So paź 17, 2009 7:49 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez Galwas » Pt cze 06, 2014 7:48 am

Od dawna już ma żadnego owczego pędu wieszania psów na Putinie i i Rosji!
Wręcz przeciwnie. Teraz modne jest potępianie za wszystko Ameryki.
Ostatnio dużo się mówi o jej bestialskim postępowaniu na Ukrainie i podstępnym knowaniom wymierzonym w Rosję, która biedna, chociaż pokojowa, to jednak musi się bronić, bo „Zachód” chcę ją okrążyć.
A ten Mustafa to taki ekspert od katastrof lotniczych jak Macierewicz.
Avatar użytkownika
Galwas
 
Posty: 1253
Dołączył(a): So paź 17, 2009 7:51 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez Reflex » Pt cze 06, 2014 1:25 pm

i co, qwa, teraz???

No i dupa.
Tatarzy (skadinand sympatyczna grupa z Krymu) ktorzy nie widzieli w zyciu samolotu z bliska, zostali godzilowymi ekspertami od katastrof lotniczych.
Wystarczy ze byle dupek ( to nie do Tatarow) na necie napisze ze katastrofa to dzielo Rosjan, godzilla wrzesczy w nieboglosy "macie dowod".
Jak ty sie nie wstydzisz wrzucac takich g....n publicznie?
Avatar użytkownika
Reflex
 
Posty: 6868
Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:37 pm
Lokalizacja: USA

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez godzilla » Pt wrz 16, 2016 1:56 am

sympatyczni Tatarzy z Krymu....

a teraz mniej sympatyczni polacy z Polski:

Z ujawnionych nagrań KBWLLP wynika, że Jerzy Miller chciał powielić rosyjską narrację wydarzeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Komisja Berczyńskiego prezentuje wyniki ustaleń. Ujawnione nagrania: Tusk i Miller żądają, by raport polski był taki jak rosyjski. RELACJA

Oto pełen zapis fragmentu nagrania z wypowiedzią Jerzego Millera:

Ja od Państwa jadę do premiera, który chce postawić kropkę nad i, ponieważ jego różni doradcy podpowiadają różne rozstrzygnięcia ostateczne po stronie polskiej. Więc ja się już zobowiązałem, że podczas dzisiejszego naszego spotkania poznam państwa opinie… Odwiedzę premiera i premier podejmie ostateczne decyzje. Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem to przyjęcie dla potrzeb strony rosyjskiej interpretacji, że mamy do czynienia z wypadkiem, w którym lot miał charakter pasażerski jest poprawne. Co wcale nie znaczy, że zmuszamy się do tego samego traktowania wypadku w polskim obszarze prawa.

Czyli rozwiązanie dzisiejsze jest poprawne. Komisja wojskowa po stronie polskiej i komisja cywilna po stronie rosyjskiej. Czy ktoś z Państwa ma inne zdanie?

Po pierwsze, rozumiem… Te chciałbym, żebyśmy zaczęli podsumowywać ten wątek, że rosyjska komisja działa w reżimie czy w regułach komisji do rozpatrzenia wypadku lotniczego pa-sa-żer-skie-go.

GŁOS Z SALI: Zgodnie z przepisami cywilnymi.

Żądamy konwencji chicagowskiej, załącznika 13 i to nie przeszkadza nam, akceptujemy i nie podpowiadamy polskiemu premierowi, że powinien zmienić swoje dotychczasowe stanowisko w tej sprawie. Ostateczna decyzja należy do premiera, bo to premier zastrzegł sobie prawo osobistego nadzoru, to może niedobre słowo, ale bieżącego przypatrywania się naszym poczynaniom.

A jeśli chodzi o skład osobowy zastrzegł sobie obowiązek obu ministrów, ministra obrony narodowej i ministra spraw wewnętrznych, uzgadniania wszelkich decyzji personalnych ze sobą.

My działamy po uzyskaniu pierwotnie zgody premiera. Nasze ustalenia zostaną zderzone z ustaleniami rosyjskimi. Nieformalnie, tylko w odbiorze społecznym. Jeżeli te dwa raporty będą różne, to będzie do tego cała teoria spiskowa budowana w społeczeństwie, że albo ten ukrył, albo tamten ukrył, ale na pewno prawda jest gdzieś jeszcze indziej. I w związku z tym, ja też oczekiwałbym, że nasze działanie będzie o tyle niestandardowe, że musi uwzględniać wymogi postępowania wypadku cy-wil-ne-go i wewnętrzne dalsze ustalenia metodologiczne oraz dokumentów kończących muszą być zweryfikowane z punktu widzenia tych okoliczności. Co do tego jestem przekonany.

Państwo sobie zdają sprawę, że to nie jest tylko i wyłącznie dla ministrów, dla generałów, dla komisji przy ministrze infrastruktury. To będzie potężna dyskusja publiczna z różnymi, dla nas nieprzyjemnymi sugestiami. Zaczynamy dotykać istoty problemu. Ja zacząłem od tego, że nam nie przeszkadza fakt, że zgodziliśmy się, że wypadek ma charakter wypadku cywilnego. To jest konsekwencja tego przyjęcia. Jeżeli ten raport będzie według norm wojskowych i nie będzie przystawał do raportów ICAO-wskich, to będzie właśnie ten dysonans, o którym wspomniałem.

Po pierwsze ja bym poprosił, żeby przedyskutować zmianę raportu końcowego, albo wyprodukowanie dwóch raportów końcowych. Może to drugie jest lepsze, aczkolwiek bardziej pracochłonne.

GŁOS Z SALI: Przez kogo?

Przez tę komisję naszą. My mamy tutaj cztery podmioty, które będą publikowały coś. Komisję rosyjską, prokuratora rosyjskiego, komisję polską, prokuratora polskiego. Wszystkie te cztery podmioty są wzajemnie od siebie niezależne. A w związku z tym, albo zadbamy o spójność dialogu ze społeczeństwami – zwłaszcza ze społeczeństwem polskim, bo rosyjskie społeczeństwo, powiedzmy sobie szczerze, przez dwa tygodnie żyło również jakimś tam współczuciem, a po następnych dwóch miesiącach, oprócz garstki – w ogóle nie będą zainteresowani.

Albo zadbamy o jednolity przekaz, który nie sprzyja budowaniu mitów i podejrzeń, albo sami sobie ukręcimy bicz na własne plecy.


czyli - niewazne co sie stalo i z jakiej przyczyny... wazne zeby ladnie wygladalo i zeby, qrwa, PYTAN nie bylo!
no i oczywiscie zeby lot wojskowy przekwalifikowac na lot cywilny pa-sa-zer-ski.... nie wiem po co ten podzial na sylaby...
godzilla
 
Posty: 12658
Dołączył(a): So paź 17, 2009 7:49 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez godzilla » Pt wrz 16, 2016 2:03 am

a to komentarz Matki Kurki z tego co widzial i slyszal w telewizji:

Było jasne, że o ostatecznym kształcie raportu komisji Millera zdecyduje Tusk. Dzięki dokumentom wyciągniętym z archiwów państwowych, wiemy już, że to nie hipoteza, ale potwierdzony fakt. Miller osobiście mówił na prezentowanym nagraniu, że raport ma być zbieżny z ruskim, żeby nie było żadnych spisków. Ewentualne rozbieżności ostatecznie miał zaakceptować lub odrzucić premier (Tusk). W prostej linii oznacza to, że główny odpowiedzialny jest jeden, nazywa się Donald Tusk. Wszyscy, którzy się zajmowali Smoleńskiem z taką intensywnością jak robiliśmy to na portalu kontrowersje.net, nie mogą się też czuć zaskoczeni wiedzą, że polskie komisje niczego nie badały: wraku samolotu, miejsca katastrofy, ciał, ani nawet oryginalnych czarnych skrzynek. Niemniej waga przedstawionych dokumentów potwierdzających te oczywistości, jest rozstrzygająca.

Sporo zamieszania wywołały dwa inne ustalenia podkomisji dr Berczyńskiego. Pierwsze dotyczyło tak zwanego TAWS#38 i wyciętych ze skrzynek zapisów o długości 3 i 5 sekund. Nowaczyk mówił o tym od dawna, ale była to bardzo szczegółowa wiedza, poza zasięgiem zainteresowania większości ludzi. Dzięki Bogu Nowaczyk przejął mikrofon i Polacy w przystępny sposób usłyszeli, jak istotne są to dowody i jakie fakty ukryto. Z ujawnieniem tej manipulacji wiąże się drugie ustalenie, które zostało odebrane jako nowość. Chodzi o wydobycie z usuniętych zapisów danych dotyczących uszkodzenia wysokościomierzy barycznych i jednego silnika, co miało miejsce na wysokości 15 metrów. Tutaj też nie widzę żadnej nowości, eksperci komisji Macierewicza stawiali tę tezę i co więcej dotyczyła ona wszystkich urządzeń w samolocie. Liczy się jednak to, że teraz mamy konkret wydobyty z odzyskanych zapisów i jednocześnie kolejny dowód, w jaki sposób prowadzono poprzednie „badanie katastrofy”. W sferze faktów nadal constans, ale po stronie dowodów bardzo duży krok na przód. Z prac komisji można być zadowolonym, w końcu zaczyna to przypominać w pełni profesjonalną robotę, która pcha sprawy we właściwym kierunku. Gorzej, że forma prezentacji i cała konferencja robiła za nożny i ręczny hamulec.

Matka Kurka nabija sie z Macierewicza i calej tej komisji bo to w jaki sposob oni wczoraj gadali w telewizji to jeden wielki obciach, jednak cos tam odkryli i zaprezentowali...

DO TEJ PORY NIE BYLO ZADNEGO PRAWDZIWEGO SLEDZTWA W SPRAWIE ROZBICIA SAMOLOTU! PRZYNAJMNIEJ W POLSCE... BO ROSJANIE NA WLASNY UZYTEK NA PEWNO COS TAM MAJA...
godzilla
 
Posty: 12658
Dołączył(a): So paź 17, 2009 7:49 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez godzilla » Pt wrz 16, 2016 6:52 am

Wiadomości › Kraj
PAP
dzisiaj 12:16
Prezydent Duda komentuje działania Rosji ws. wraku Tu-154M

Fakt, że Rosja nie chce oddać wraku Tu-154M, powoduje najróżniejsze domysły, które nie są dla Rosji korzystne - powiedział prezydent Andrzej Duda. Zdaniem szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego przez błędy poprzedników, wrak jeszcze nie wrócił do kraju.
Udostępnij
0
Skomentuj
Komentarze
912
Witold Waszczykowski i Andrzej Duda
Foto: Jacek Turczyk / PAP Witold Waszczykowski i Andrzej Duda

Andrzej Stankiewicz: Macierewicz słowa "zamach" unikał jak ognia

Zobacz więcej

- Jestem zdziwiony tym, że Rosja nie chce oddać tego wraku, dlatego, że fakt, że nie chce oddać tego wraku, powoduje najróżniejsze domysły, które nie są dla Rosji korzystne. W normalnych warunkach, ktoś kto nie ma nic do ukrycia, w takiej sytuacji własność innego państwa po prostu zwraca - powiedział prezydent podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jak dodał oczywistym jest, iż tupolew, który rozbił się pod Smoleńskiem w 2010 r., był produkcji rosyjskiej. Podkreślił jednak, że to Polska była jego właścicielem. - Polska ten samolot kupiła, w związku z tym wrak także jest naszą własnością - mówił prezydent.

W związku z tym - podkreślił - w naszej przestrzeni polskiej i przestrzeni międzynarodowej pojawia się zasadnicze pytanie, dlaczego Rosja od 6 lat nie chce tej własności polskiej zwrócić.
godzilla
 
Posty: 12658
Dołączył(a): So paź 17, 2009 7:49 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez wiara i s » Wt wrz 20, 2016 4:52 pm

o to samo pytal Tusk I Sikorski

tak ze nic nowego

Godzilla gdzie te powalajace dowody ktore mial przedstawic szalony antoni gdzie

dupki z pdkomisji nie wiedza nawet ze tego co brakuje w raporcie jest w aneksie

do raportu specjalisci od betonu gumy do zwycia slipek KUZWA

Przypominam ze po katastrofie

Antoni zjadl obiad I spirdzielil jak skunks do Polski

dzis wyrzuty sumieni

byc moze

zakrzyczec zakrzyczec :?
wiara i s
 
Posty: 2144
Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:50 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez godzilla » Śr wrz 21, 2016 1:32 am

dziwne zarzuty slyszane od 2010 roku...
jesli podejrzewasz ze zamordowano 96 i TY miales byc wsrod nich, jestes w obcym, wrogim CI kraju to pewnie czekasz az cie tez wykoncza, nie?
to ze macierewicz spier-dolil z Rosji wtedy to jedynie objaw zdrowego rozsadku w obliczu zagrozenia zycia...
teraz ma szanse sie mscic...
tyle ze gowno z tego wyjdzie bo usa maja z rosja wspolne interesy...
godzilla
 
Posty: 12658
Dołączył(a): So paź 17, 2009 7:49 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez wiara i s » Śr wrz 21, 2016 2:37 am

godzilla napisał(a):jesli podejrzewasz ze zamordowano 96 i TY miales byc wsrod nich, jestes w obcym, wrogim CI kraju to pewnie czekasz az cie tez wykoncza, nie?to ze macierewicz spier-dolil z Rosji wtedy to jedynie objaw zdrowego rozsadku w obliczu zagrozenia zycia...teraz ma szanse sie mscic...


G

polecam ci inne ziola do palenia

zapomniales ze tam zostalo w Katyniu ze dwie setki polakow

a szaloni antoni byl taka figura w polityce ze rosjanie go szukali

we mgle ale on ich przechytrzyl I rozpylil jeszcze wiecej tak ze objela restauracje gdzie spozywal posilek

co nie bal sie ze go kuzwa struja

don pedro z krainy deszczowcow

obiadek mial w diecie tchurzliwy smierdzacy skunks 8-)
wiara i s
 
Posty: 2144
Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:50 pm

Re: Laureat Nagrody Solidarnosci twierdzi ze Smolensk to win

Postprzez wiara i s » Śr wrz 21, 2016 2:54 am

godzilla napisał(a):tyle ze gowno z tego wyjdzie bo usa maja z rosja wspolne interesy...


niech sie JARO modli o to zeby jak najdluzej to trwalo

bo jak sie pokloca I zaczna miec sprzeczne interesy

to wyjdzie na swiatlo dzienne ostatnia rozmowa braci

a wtedy nie chcialbym byc w skorze JARA

nie wierze ze jedni I drudzy nie podsluchiwali samolot prezydenta 8-)
wiara i s
 
Posty: 2144
Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:50 pm

Następna strona

Powrót do Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości