Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Post autor: scooby_brew »

Dyrektor FBI James Comey walną że Polacy brali udział Żydowskim Holocaustcie.
“Good people helped murder millions,” Mr. Comey said, according to the FBI’s website. “And that’s the most frightening lesson of all— that our very humanity made us capable— even susceptible—of surrendering our individual moral authority to the group, where it can be hijacked by evil. Of being cowed by those in power of convincing ourselves of nearly anything.”

“In their minds, the murderers and accomplices of Germany, and Poland, and Hungary, and so many, many other places didn’t do something evil. They convinced themselves it was the right thing to do, the thing they had to do,” the FBI director said.
http://www.wsj.com/articles/poland-summ ... re-comment

Polacy są wściekli. Amerykański ambasador stara się teraz naprawić szkody.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title ... aid=114b7b

Co z tego wyjdzie? Pogorszenie sytuacji między Polską i USA, zwłaszcza po całym fiasku "tortur islamskich terrorystów" w PL.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Post autor: pomorzak »

scooby_brew pisze:
Co z tego wyjdzie? Pogorszenie sytuacji między Polską i USA, zwłaszcza po całym fiasku "tortur islamskich terrorystów" w PL.
wolne zarty
Polska jest przez gorali tak mocno zwiazana z USA ze mocniej nie idzie
to ciagle jeszcze siedzi w genach ze USA to hohoho i nas kocha a my ich
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Post autor: scooby_brew »

No i wcześniej było też o zwrocie, którego użył Obama kilka miesięcy temu: "Polish concetration camps". Też na to się Polska obraziła, chociaż w tym wypadku to był błąd w tłumaczeniu na polski, ale temat niskiego poziomu j.angielskiego w PL to inny temat... Tym razem PL ma rację i ma prawo się obrażać, wcześniej nie.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Post autor: Reflex »

Mialem zabrac glos i napisac kilka slow, ociagalerm sie bo mnie brala cholera. Nie na opinie szefa FBI tylko polski lament mediow. Dzisiaj przeczytalem artykul Tomasza Lisa , ktory to co czulem wyrazil precyjnie i dobitnie.
Nic dodac, nic ujac.

Skończmy z tą histerią
Obrazek

Jest tylko jedna rzecz zdecydowanie gorsza niż niemądra i ignorancka wypowiedź szefa FBI o współodpowiedzialności Polski za Holocaust. To kilkudniowa już ogólnonarodowa histeria wokół tej wypowiedzi, zdradzająca niestety nasze kompleksy i prowincjonalizm.


Wypowiedź szefa FBI rzeczywiście całkowicie go kompromituje. Nie wydaje mi się jednak, że czterdziestomilionowe państwo musi się trząść w posadach, a media trząść z wielkiego oburzenia, z powodu jednej wypowiedzi szefa amerykańskich policjantów.

Z całym szacunkiem, nie widzę powodu, dla którego ważny przedstawiciel amerykańskiej władzy nie może być głąbem. Owszem, może. Tak jak może być nim przedstawiciel władzy polskiej albo, dajmy na to, czeskiej.

Oczywiście, nie znaczy to, że podobne ekscesy należy ignorować. Słusznie więc postąpił nasz ambasador w Waszyngtonie, domagając się przeprosin, słusznie na dywanik do MSZ wezwano amerykańskiego ambasadora w Warszawie. Słusznie też szef MSZ domaga się przeprosin od szefa FBI.

Nie bagatelizuję całego zdarzenia ani nie odmawiam racji protestującym. Słusznie państwo polskie reaguje na zakłamywanie historii. Rozumiem też reakcję emocjonalną. Gdy mieszkałem w USA do szewskiej pasji doprowadzało mnie, gdy słyszałem o genetycznie antysemickich Polakach, którzy za Holocaust współodpowiadają. Jasne, antysemitów u nas nie brakowało, endecja i część Kościoła katolickiego metodycznie ten antysemityzm podsycały, oczywiście było Jedwabne, były i "inne Jedwabne", byli szmalcownicy i było ich wielu. Z czego nikt rozsądny nie powinien oczywiście wyciągać wniosków o współodpowiedzialności Polski i Polaków za Holocaust, który był pomysłem niemieckim, przez Niemców zrealizowanym.

Zgadzam się więc z większością opinii, które w całej tej nieszczęsnej sprawie zostały wypowiedziane. Niepokoi mnie jednak skala histerii.

Halo, halo, to był szef FBI, osoba ważna, ale bez przesady. Naprawdę jest wręcz komiczne, gdy dwa dni z rzędu wypowiedź niedokształconego ignoranta rozpoczyna wszystkie telewizyjne dzienniki w Polsce. To jest przecież kompletna groteska i absolutna utrata jakichkolwiek proporcji.

W programach publicystycznych posłowie i europosłowie, ministrowie i doradcy, księża i rabini. I trwa konkurs - kto głośniej wykrzyczy, że Polaka obrażono, winę nam przypisano, naród skrzywdzono. Wszystko to 20 dni przed wyborami prezydenckimi, podobno ważnymi. Jaja to jakieś czy co?To jest jakieś marne przedstawienie jak z Gombrowicza.

Zaprotestowaliśmy, ok, domagamy się przeprosin, ok, nie powinniśmy odpuścić, ok, ale skąd to rozgorączkowanie? Naprawdę jeden głupek nie jest w stanie ani zmienić historii, ani spaprać nam wizerunku.

Nawiasem mówiąc szef FBI odwalił kawał dobrej roboty. O jego wyskoku poinformowały liczne media, jest więc dziś o wiele bardziej prawdopodobne niż jeszcze kilka dni temu, że kolejny ananas nie będzie bredził tak jak szef FBI.

Upokorzono Polskę? Nie, po prostu jakiś facet FBI pokazał, że jego IQ nie jest tak imponujące jak wzrost (ponad dwa metry). I tyle.

Mnie tam inne rzeczy upokarzają. Mnie upokarza kampania prezydencka, w której wyzwanie urzędującemu prezydentowi rzuciła jakaś prześmieszna koalicja przeciętniaków, kukieł, błaznów, chyba wariatów i wariatów ewidentnych.

Mnie upokarza myśl, że dziś tak jak wczoraj, rok temu i za rok, w instytucie onkologii w Warszawie, setki umęczonych ludzi czeka w kolejce po życie, lekarstwo i konsultację. Mnie upokarza, że urzędnik skarbowy jest w moim kraju panem życia i śmierci przedsiębiorców. Mnie upokarza, że na wyrok w duperelnej sprawie czekam od lat. To mnie upokarza.

Natomiast jakiś gamoń z FBI upokorzyć mnie nie jest w stanie. Tak samo jak nie jest według mnie w stanie upokorzyć 40 milionów ludzi i całego kraju.

W związku z tym proponuję, byśmy przestali lewitować, zeszli na ziemię, odzyskali miarę rzeczy i nie wygłupiali się z tą całą histerią. Poza wszystkim nasze kompleksy i prowincjonalizm powinno się ukrywać, a nie eksponować.
Estra
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 22, 2015 8:38 am
Kontakt:

Re: Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Post autor: Estra »

Jak ktoś nazwie tego człowieka chamem i prostakiem prosto w twarz, to trzeba później mu powtarzać, że nie ma nic gorszego niż histeria i obrażanie się.

Co do samej sytuacji, nie ma się czemu dziwić. Cały świat uważa nas za współpracowników holokaustu a często nawet za sprawców. Dlaczego mają myśleć inaczej, skoro cały czas powstają w Polsce filmy, które są przyznaniem się do winy. Jak Pokłosie czy ta ostatnia Ida albo g***, co kto woli. Nie ma takiego ataku na Polskę i Polskość, do którego nie przyłączyły się organ Michnika. Więc cały świat tak o nas myśli. To norma.

Skoro polska nie jest Państwem poważnym to o nic się nie upomina, niczego nie żąda. Każdy może o nas myśleć/mówić co chce a nawet chcieć od czegokolwiek.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Post autor: scooby_brew »

Do winy można się przyznać albo nie, ale fakty historyczne są jakie są. Jedwabne jest częścią polskiej historii i nie da się tego wymazać. Można przyjąć fakty tak jak to zrobili Niemcy i otworzyć dyskusję dlaczego tak się stało albo odmawiać istnienia faktów, tak jak to robią Turcy w sprawie ludobójstwa na Ormianach. Moim zdaniem otwarta i uczciwa dyskusja na temat hostorii tak jak to zrobili Niemcy jest lepszym wyjściem z sytuacji.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Sytuacja z dyrektorem FBI James Comey

Post autor: Reflex »

A Polacy sa swieci i wiecznie krzywdzeni, caly swiat sie na nich uwzial.
ODPOWIEDZ