Polskie wybory..

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Polskie wybory..

Post autor: Reflex »

Za piec dni w Polsce odbeda sie wybory Prezdenta na nowa piecioletnia kadencje. Kandydatow jak "mrowkow", w tym jedna sliczna Magdalena Ogorek. Zadnych reakcji, opinii, sympatii czy oczekiwan?
Wiem, ze polski kociolek polityczny i medialny raczej zniecheca, ale to przeciez Polska nasza, ktorej zyczymy jak najlepiej... Zyczymy?... czy juz mamy gleboko i obojetnie? Pytam bez emocji z ciekawosci, bo to czy Polonia to wciaz Polonia czy nie, jest mi dosc obojetne. Bardziej nurtuje mnie pytanie czy rodacy w Polsce maja jeszcze instnkt samozachowawczy, madrosc i troske o wlasne polskie gniazdo.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Polskie wybory..

Post autor: scooby_brew »

Wiesz, nie że mi zwisa, ale po prostu wiem, że do Polski nie wracam. Dlatego w polskich wyborach nie głosuję.
Do Polski nie wrócę nawet na emeryturę. Mam tu małe dzieci i dorosłe też. Wcześniej czy później będą wnuki, nie mówiąc o tym że żona amerykanka po polsku nie mówi, dzieci też nie. W polskich wyborach nie głosuje, nawet nie wiem jak się teraz nazywa polski prezydent.
Jestem obywatelem USA, głosuję tutaj, nawet głosowałem dzisiaj. Interesuję się polityką USA, ale nie Polski.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Polskie wybory..

Post autor: wiara i s »

scooby_brew pisze:nawet głosowałem dzisiaj
ja tez
na nie
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polskie wybory..

Post autor: Reflex »

Ja was rozumiem i ani troche sie nie dziwie, ale ja nie jestem tak zawziety. Do Polski tez nie wroce, ale...
To historia z przed lat, marzenia, w ktore nikt nie wierzyl a ktore dzisiaj przeszly wszystkie oczekiwania.
Zeby kiedys Polska byla po wlasciwej stronie, zeby byla bezpieczna i normalna. Jeszcze nie wszystko sie spelnilo, ale sa na wlasciwej i najlepszej drodze. Oby tego nie spieprzyli...

Tam zostalo moje dziecinstwo, moje dorastanie, moje gory, szum moich lasow, groby bliskich, rodzina.
Dziwne, bo tyle rzeczy mnie tam wk.... a jednoczesnie tak mnie cieszy kazdy polski krok do przodu, kazdy polski sukces. Dzisiaj po prostu im kibicuje.

Tez nie glosuje. Nie dlatego ze mi nie zalezy. Zawsze twierdzilem, ze ci ktorzy Polske opuscili na stale, nie powinni miec wplywu na wynik glosowania i tego sie trzymam.

PS.
Polskim prezydentem jest Bronislaw Maria Komorowski, pochodzenie arystokratyczne, byly dzialacz opozycji w PRL, byly minister obrony narodowej, byly marszalek sejmu.
Paradoksem jest ze pochodzi m.in.z zadupia, ktore mi przypisal Cyc. W 1470 r. Komorowscy stanęli po stronie króla polskiego Kazimierza Jagiellończyka przeciwko Maciejowi Korwinowi i stracili ziemie słowackie. Władca Polski w rekompensacie za utracone dobra oddał im w posiadanie m.in. Żywiec, Szaflary, Ojców; przejściowo posiadali też Nowy Targ.

Żywiecczyzna należała do Komorowskich przez ok. 150 lat. Zbudowany został wówczas m.in. istniejący do dziś zamek, a w kościele parafialnym dobudowana kaplica Komorowskich.
Potem ja chyba przepil ktorys kolejny Komorowski, co potwierdza polskosc rodu. :lol:

Komorowski na polowaniu
Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Polskie wybory..

Post autor: sprawiedliwy »

tak myślę i uważam jak moi przedmówcy. Nie pasuje mi tylko to myśliwskie lobby.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polskie wybory..

Post autor: Reflex »

Lobby???!!!
Gdzie Ty widzisz jakies lobby? Scooby napisal ze nie wie jak sie nazywa polski prezydent , wiec zamiescilem kilka informacji i fotke.
Czuje w waszych slowach duzy dystans... zeby nie powiedziec niechec do Polski.
Dobrze! - kazdy ma prawo czuc po swojemu, napisalem ze rozumiem - czy to znaczy ze piszac cieplo o Polsce na polonijnym forum popelniam jakies faux pas?

Swiadomie wybralem taka fotke, w koncu pisalem o arystokracie i jakos to chcialem zilustrowac. ;)
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Polskie wybory..

Post autor: scooby_brew »

Reflex pisze: Polskim prezydentem jest Bronislaw Maria Komorowski
No widzisz a ja myślałem że prezydentem Polski jest teraz kobieta :D
Co dowodzi że nie powinienem głosować w polskich wyborach. W/g mnie nikt, kto do Polski nie wraca nie powinien tam głosować. Jeżeli wracasz, nawet tylko na emeryturę, to powinieneś głosować, masz obowiązek i przeciesz będziesz używał ich służbę zdrowia etc.

Nie ma u mnie żadnej niechęci do Polski, po prostu nastawiłem się na to, że tu zostaję do zasr... śmierci.

PS, Ja skolei nie rozumiem tej fascynacji "arystokracją" (?)
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Polskie wybory..

Post autor: pomorzak »

A ja jestem za Bronkiem
bo
ta cale reszta nic lepsza to po kieho ch**a zmieniac
no podfajczony kot jest zabawny bo leci w kulki na zywca
ale czy to powod do zmiany
Duda robi faktycznie za czlonka wysunietego z ramienia organu
jakim jest ePiSkopat
Korwin stary gentelman tylko udaje ze chce i slini ogorek
ale tak faktycznie to chwila jest wszystkim
inny co juz mial wielki cyc
ma gdzies maly cyc ogorka
i sam ze swoimo sie wystawia
przeslanie o zmianie bo inni tez chca
apeluje do poczucia sprawiedliwosci
ale komu dac
sytemu czy glodnym
co zniewolona polske chca wyzwolic
ale juz armia radziecka pokazala ze
wyzwoliciel tez moze wy*****yc i to nie raz jeden
tak wiec komu dac
by wszystkim bylo dobrze
wszystkim ????
toc to kur*****o pierwszej wody
narodowcy, prawa prawica, centroprawica, lewoprawica,
lewica co po prawo i po lewo i po srodku nie daje rady
jak wybierac panie gdy kazdy chce se pod****yc
moze z ogorkiem w nacjonalistycznej d***e wydymanego orla
kogo wybrac aby wszystkim bylo dobrze
dylemat
ja za Bronkiem bo nie opowiada az tylu pie**ol
i juz sie przyzwyczailem
i mnie to az tak bardzo nie dotyczy
ale trocze przyzwoitosci mam
i nie mam tego kraju az tak gleboko by zyczyc mu nawet pieknej pani Ogorek,
czy starego satyra Korwina, czy nowego satyra Kukiza co robi za dziewice,
czy Dude co za namszczeniem kaczora wspina sie po rozancu,
czy elastycznego podfajczonego kociaka co chce ino przezyc,
czy tej calej reszty nowych glodnych co wolaja o zmiane przy korycie
kogo wybrac

to problem tych co beda wybierac
ja jestem tylko kibicem
choc moge
ale mam troche przyzwoitosci
troszke
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polskie wybory..

Post autor: Reflex »

PS, Ja skolei nie rozumiem tej fascynacji "arystokracją" (?)
Juz sie smieje na glos. A co jest zlego byc potomkiem arystokracji? Komorowski jest potomkiem znanego rodu arystoktratycznego, rzecz wstydliwa, czy naganna?
I skad zaraz zarzut fascynacji?

To nasza historia, nasze dziedzictwo. Najpiekniejsza polska literatura jest nasycona szlachta i arystokratami, najbardziej pochlaniane ksiazki zawieraja cale zyciorysy arystokratow i szlachty polskiej.
Tylko w Polsce uzywa zwrotu Pan i Pani, cos wam to mowi?
Francja , Hiszpania i inne kraje sa ze swoich arystokratow dumni, Anglia sie nimi wrecz szczyci.

Dla mnie sympatyczna ciekawostka, bo przeciez Bronislaw Maria Komorowski chociaz potomek arystokracji polskiej, to nawzwyklejszy i najsympatyczniejszy facet. Gdybym wiedzial, ze tak zranie wasze ego, bylbym delikatny i dyskretny drodzy Panowie :mrgreen: skromny i scooby_brew.
Wybaczycie?

Pomorzaku a ja za Toba murem, jakby co. Bronek nie ma wyjscia, musi wygrac i juz.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Polskie wybory..

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze:
Pomorzaku a ja za Toba murem, jakby co. Bronek nie ma wyjscia, musi wygrac i juz.
Bronek wygra bo jak dlugo miernoty chca na stolek
tak dlugo nie ma sprawy.
Co nie oznacza ze nie czekamy na charyzmatycznych indywidualistow.
Polska scena tak jak i niemiecka wymieciona z politykow z jajami choc z jajnikami bywaja.
ODPOWIEDZ