Mighty China

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Mighty China

Post autor: whiskeyprint1 »

jedna mala uwaga
chinom sprzedaje sie technologie (ja nie oceniam tego czy jest to potrzebne-dobre-zle - ja tego nie wiem)
ja moge tylko ocenic taki deal z mojego punktu widzenia

wydaje mi sie ze naklady na wdrozenia sa relatynie duze - ze istnieje koniecznosc wymiany "czegos" na gotowe produkty ktore w chinach sa tanio produkowane

mysle ze zachod nie ma niczego procz technologii do zaoferowania
ale byc moze jakies wynikna z tego skutki ktore niekoniecznie
musza byc dla zachodu pozytywne - i nie oszukujmy sie ze bedzie inaczej jesli chiny na bazie kupionych technologii wytworza nowe i bardziej progresywne (a ten fakt zaczyna miec miejsce) i tym bardziej ze chiny nie sa obszarem ograniczonego myslenia ale byc moze ograniczonej wolnosci (im demokracja jest niepotrzebna - oni wiedza ze scielaby ich ona z nog) - byc moze zachod zostanie zmuszoiny do protekcjonizmu handlowego (co tez po czesci ma miejsce) ale na razie jest zmuszony stac pod finsnsowo-gospodarcza opieka tego panstwa
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Mighty China

Post autor: pipek »

30 pięter w 15 dni

W 15 dni zbudowali hotel o powierzchni 17 tys. mkw.

Budowla wcale nie jest jak domek z kart. Wytrzyma trzęsienie ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera.

http://finanse.wp.pl/kat,58436,title,30 ... caid=1db7d
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Mighty China

Post autor: pipek »

Chińczycy budują najszybszy komputer świata


Chińczycy budują superkomputer "Tianhe 2", który będzie miał 10 razy większą moc obliczeniową od dotychczasowego lidera, japońskiego komputera "Kei", oddanego do użytku w zeszłym roku.


Projekt wszedł już w fazę realizacji w ramach XII planu pięcioletniego (2011-2015). W listopadzie 2011 władze Uniwersytetu Sun Yat-sena i przedstawiciele lokalnej administracji prowincji Guanzhou podpisali porozumienie w sprawie finansowania prac badawczych.

Wyścig w dziedzinie budowy superkomputerów rozpoczął się w latach 60. XX wieku. Na początku prym wiodły firmy amerykańskie. Symbolem niedoścignionego wzorca były kolejne wersje komputera "Cray". Tylko raz w 1984 w wyścigu tym zwyciężyli Rosjanie, konstruując supermaszynę o symbolu "M13". W latach 90. do wyścigu włączyli się Japończycy. Takie firmy jak Hitachi, Fujitsu i NEC przez kilka lat były liderami w tej dziedzinie. W pierwszych latach XXI wieku Amerykanie ponownie odzyskali prymat za sprawą superkomputerów budowanych przez IBM. W 2010 po raz pierwszy chiński komputer "Tianhe 1A" został ogłoszony najszybszą maszyną świata.

http://www.tvn24.pl/12692,1737978,0,1,n ... omosc.html
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Mighty China

Post autor: pipek »

Chinese spacecraft docks with orbiting module


BEIJING (AP) — A Chinese spacecraft carrying three astronauts docked with an orbiting module Monday, another first for the country as it strives to match American and Russian exploits in space.

The Shenzhou 9 capsule completed the maneuver with the Tiangong 1 module shortly after 2 p.m. (0600 GMT), 343 kilometers (213 miles) above Earth. The docking was shown live on national television.


http://news.yahoo.com/chinese-spacecraf ... 02029.html
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Mighty China

Post autor: pipek »

Chińczycy chcą pobić Airbusa i Boeinga: ARJ21-700 i C919


Po pomyślnie zakończonych testach silników odrzutowych, szanghajski przewoźnik lotniczy złożył zamówienie na 45 nowych samolotów typu C919, a zatem ich producent ma pewne finansowanie 280 maszyn tej serii. Do 2020 Chińczycy planują wyprodukować ich ponad 2000.

Ostatnio w Xianie zakończyły się również pomyślnie testy silnika odrzutowego do mniejszego typu samolotu pasażerskiego, ARJ21-700, na który zebrano już 250 zamówień od chińskich przewoźników. Producent obu samolotów, Commercial Aircraft Corporation of China (Comac) deklaruje, że pierwsze maszyny z tej serii gotowe będą jeszcze w bieżącym roku -poinformowała gazeta Xinminwanbao.

Samolot typu ARJ21-700 - to maszyna krótkiego zasięgu, zabierająca na pokład około 100 pasażerów. Wejście do regularnego użytku tego samolotu planowane było przez linię Chengdu Airlines jeszcze w tym roku, ale w związku z opóźnieniem testów silnika odrzutowego, z konstrukcją którego Chińczycy mieli dużo kłopotów, prawdopodobnie przesunie się na rok przyszły.

Samoloty z serii C919 będą zabierać na pokład 150 do 190 pasażerów i są bezpośrednią konkurencją dla Airbusa 320 i Boeinga 737, ale ich cena jest o około 20 proc. niższa. Comac planuje w ciągu najbliższych 20 lat wyprodukować ponad 2000 tych maszyn. Lot próbny planowany jest na 2014, a regularne loty przewiduje się od 2016.

Do 2029 roku chińscy przewoźnicy planują zakup 4439 samolotów, dużą część tego zamówienia ma nadzieję przejąć Comac.

Comac planuje w dalszej perspektywie uruchomienie produkcji samolotu szerokopokładowego C929, zabierającego 290 pasażerów i C939, mogącego pomieścić 390 pasażerów na pokładzie.

http://tech.wp.pl/kat,130036,title,Chin ... caid=1ec26
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Mighty China

Post autor: tekajot »

Jeśli te samoloty będą jak ten domek to niech sobie nimi sami latają.

Obrazek
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Mighty China

Post autor: godzilla »

Ja zadnego domku nie widze...
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Mighty China

Post autor: tekajot »

Skopałem. Przepraszam. W nagrodę zamieszczam więcej.
Obrazek

Wybudowali w błocie i zakotwiczyli na rureczkach. Zbrojenie poszło na lewo.
Obrazek

Obrazek
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Mighty China

Post autor: godzilla »

i tak niezlej jakosci ten domek... obalil sie ale pozostal w calosci...
dlaczego sie obalil?
krety podgryzly?
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Mighty China

Post autor: tekajot »

Wybudowali na błocie bez żadnych porządnych fundamentów to musiał się zawalić. Kładł się w to błocko powolutku to i jest prawie w całości.
ODPOWIEDZ