Udział Judenratów w II wojnie światowej.

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Udział Judenratów w II wojnie światowej.

Post autor: krzysztom123 » wt lut 06, 2018 2:34 pm

Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963 roku wystąpiła w książce Eichmann w Jerozolimie z dramatycznym oskarżeniem przeciw Judenratom. Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem. W okupowanej Europie naziści zlecali funkcjonariuszom żydowskim sporządzenie imiennych wykazów wraz z informacjami o majątku. Zapewniali oni także pomoc żydowskiej policji w chwytaniu i ładowaniu Żydów do pociągów transportujących do obozów koncentracyjnych.
W swojej książce Arendt napisała: „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii.
Rozkaz do tworzenia Judenratów wydał szef RSHA jednej z komórek SS Reinhard Heydrich dnia 21 września 1939 r. Nakazywał on tworzenie „Rad Starszych”, które miały składać się z osób wpływowych w miejscowej społeczności żydowskiej, co miało być gwarantem sprawnie wykonywanych poleceń oraz jednocześnie prowadzić do skompromitowania tych osób w oczach owej społeczności żydowskiej. Dnia 18 listopada 1939 r. Hans Frank sprawujący władzę w Generalnym Gubernatorstwie wydał zarządzenie ustanawiające ustrój i funkcję rady. W miejscowościach mniejszych Judenrat składał się z 12 członków, zaś w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców musiał on liczyć 24 lub więcej osób.

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Udział Judenratów w II wojnie światowej.

Post autor: krzysztom123 » śr lut 07, 2018 6:03 am

Na litość Boską jak Polacy mogli ratować Żydów od Holokaustu, jak tym zajmowały się podczas wojny przecież pod kontrolą Niemców Judenratom i Jüdischer Ordnungsdienst jako Żydowska Służba Porządkowa, potocznie policja żydowska. Więc jak Polacy mogli jakim sposobem ratować Żydów od Holokaustu, jak to oni nie dokonywali łapanek Żydów do Getta i do obozów zagłady, tylko robiły to wyżej wydzielone przez Niemcy służby. Polska była po okupacją Niemiec i trwała wojna, więc nie wiadomo dlaczego kierowane są do Polski teraz oskarżenia, że Polacy mogli ratować w obozach Żydów, przecież eksterminacji dokonywało żydowskie zonderkomando w obozach, więc Polacy nie mieli na to żadnego wpływu, na losy które wtedy miały miejsce. Nie wiadomo więc o co chodzi teraz Żydom, mogą mieć żal do Judenratom i Judischer Ordnungsdienst i Niemieckich Nazistów za to odpowiedzialnych, lecz nie wiadomo dlaczego Izrael kieruje uwagi również w kierunku Polski, nie wiadomo jaka jest tego przyczyna.

krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Udział Judenratów w II wojnie światowej.

Post autor: krzysztom123 » śr lut 07, 2018 6:23 am

Bez udziału Żydów nie było by Holokaustu. Przed wojną Warszawą i Polską rządzili Żydzi, jak i za PRLU, za komuny i w późniejszym czasie np.; za rządów PO ale rządzili Polską jako Polacy. Więc Polacy nie mieli i nie mają dzisiaj pojęcia kto jest Żydem, a kto nie jest , tylko Żydzi o tym wiedzą. Dlatego gdyby Niemcy nie utworzyli z Żydów Jundenratom i Judiszer Ordnungsdienns to Niemcy by nie wiedzieli kto jest Żydem a kto nie jest. Nawet Hitler nie wiedział kto jest Żydem bo wystawiono zdjęcie Aryjskiego Niemca a okazało się później, że to był Żyd, dopiero po spisie było wiadomo kto jest Żydem. Dlatego Polską rządzili Żydzi jako Polacy, o odszkodowania występowali jako Żydzi, a jeżeli chodzi o Holokaust to oskarżają Polskę, że byli to Polacy. Czyli jeżeli chodzi o odszkodowanie, to byli to Żydzi, a jak chodzi o oskarżenia, to robili to Polacy, taka jest rzeczywistość.

ODPOWIEDZ