Prawda. Troche pozno ale...

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: wiara i s »

Dzis kanal amerykanski AHC pokazuje od rana serial historyczny World WarII :Confidential

W wiekszosci o dziwo jest nastawiony I uwypukla nasz udzial w IIWS Pokazuje jak zostalismy sprzedani

Pokazuje nasza historie od uzyskania niepodleglosci

Jest pokazany 20 rok I zydzi ktorzy stawiali bramy dla bolszewikow I tworzyli milicje I komuny samorzadowe

17wrzesien 39r I calowanie bolszewickich czolgow przez zydow

Wydawanie I pomoc przy lapaniu I mordowaniu Polakow przez obywateli Polskich wyznania mojzeszowego

Rok 44/45 powrot zydow z bolszewikami do Polski I ich dzialalnosc w umacnianiu wladzy komunistow

Tak sie o tym rozpisalem bo to pierwszy taki document w TV

Ktory zmusi obie strony do rozmowy

Ze nie bylo tylko zlych Polakow I dobrych zydow

Historia nie jest biala I czarna historia jest szara

NP.

Nie wolno jak professor J T Gross widziec tylko zlych polakow a jak sie mowi o zydach ktorzy postepowali podle

wobec swoich polskich sasiadow to juz antysemityzm

Teraz czekam na reakcje srodowisk zydowskich

skrajnych

Podziele sie na pewno relacja jak przyjeto ten serial

Bedziemy wiedziec w nastepnym tygodniu w New York Times

Marek

PS

Caly odcinek poswiecono jak nas potraktowano na paradzie zwyciestwa w WB
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: krzysztom123 »

Żydowscy komuniści w Rosji od czasu Rewolucji Bolszewickiej wymordowali 50 milionów chrześcijan podczas czystek których dokonali. Jeden z przedstawicieli żydowskich opisał to, że Żydzi wybrali komunizm bo żyli w niewoli i byli poniżani więc dokonali zemsty na chrześcijanach dokonując czystek na tej ludności. To były jednak inne czasy i teraz żyjemy również w innych czasach i teraz ludziom potrzebny jest pokój i jednoczenie ludzi na ziemi, a nie to co robili Żydzi komunistyczni i Niemcy jako naziści w tamtym okresie czasu. Żydzi ulegli szatanowi bo mogli przecież żyć tak jak powiedział Jezus, mogli żyć z ludźmi we wspólnocie, oni jednak tworzyli swoje prawo i swoje organizacje, które oddzielały ich od społeczeństw w krajach w których się osiedlali i w których podziały doprowadzały do nienawiści wśród mieszkańców.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: krzysztom123 »

W latach 30 Syjoniści z Azji np; z Palestyny popierali nazistów, bo uważali że mają oni podobne poglądy i mogli by Żydom pomóc utworzyć im własne państwo Izrael, państwo tylko dla Żydów dla jednej społeczności i rasy. Syjoniści wiedzieli, ze naziści też chcą utworzyć jedno państwo o jednej ludności i jednej rasie, czyli wielu Syjonistów z początku popierało nazistów i ich wizje które przedstawiali. W latach 30 jeden nawet statek z syjonistami z Telawiwu płynął z niemiecką swastyką na znak nadziei dla Żydów w utworzeniu ich państwa Izrael.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: Reflex »

Zawsze twierdziłem, że historia w niewłaściwych rękach to nauka nienawiści. Tak sie dzieje w Polsce.
Historia powinna uczyć o przeszłości, ale przede wszystkim powinna służyć do wyciągania wniosków na przyszłość.
Rozdzieranie ran i wieczne przetargi kto byl winien, kto gorszy, kto lepszy nie sluży nikomu.

Nic mnie z Żydami nie lączy, ale to Oni zostali skazani na zagladę, Oni przeżywali straszliwą tragedię jako naród, Oni zostali potraktowani jak zwierzyna. Tego nikt nie może zaprzeczyć, ani usprawiedliwić. Te sprawy zostaly osądzone i umieszczone we wlaściwych ramach historii. Należy sie nad nią pochylić.

To co zrobil PiS, jest glupie, nieodpowiedzalne i zle. Ta partia specjalizuje się w odkopywaniu trupów i ożywianiu nienanawiści. Zydów obrazili, Polakom nie pomogli, jeszcze im zaszkodzili.
Życie jest krótkie. Historia powinna uczyć, naprawiać i lączyć a nie dzielić narody.
Tak czuje i nie przekonają mnie żadne obrazki z przeszlośći, próbujące usprawiedliwić zbrodnie.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: wiara i s »

Reflex pisze:ak czuje i nie przekonają mnie żadne obrazki z przeszlośći, próbujące usprawiedliwić zbrodnie.
P.R

Chyba male niezrozumiene tego co opisalem

To dokument ktory nikogo nie probuje usprawiedliwiac

Pokazuje suche fakty historyczne ktore byly i nikt tego nie zmieni

Mimo ze z obu stron te zle i podle rzeczy ktore BYLY probuja niektorzy zakrzyczec BO ONI TO

Trzeba sie uderzyc w piers i powiedziec TAK TO MY

Marek

PS
Tak na marginesie wlascicielem tej stacji jest zyd ktory uratowl sie z zaglady

Tak dla scislosci 8-)
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: wiara i s »

Reflex pisze:Zawsze twierdziłem, że historia w niewłaściwych rękach to nauka nienawiści.
I po to sa pokazywane taki wlasnie seriale dokumentalne zimne oko kamery z suchym komentarzem data i tyle

Marek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: Reflex »

hyba male niezrozumiene tego co opisalem

To dokument ktory nikogo nie probuje usprawiedliwiac

Pokazuje suche fakty historyczne ktore byly i nikt tego nie zmieni
Tak jest. Ja tam niczego nie podważałem, zgadzam się z Tobą w całości.
Przedstawilem tylko moje całościowe spojrzenie na sprawę.
W USA te dokumenty sa obiektywne i odbierane przez Amerykanów obiektywnie i bez emocji.
Elementy antyżydowskie przemyca krzysztom123 i to jest zupełnie niepotrzebne i nie wnosi nic do dzisiejszej sytuacji. Tak to odebrałem.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: wiara i s »

On reprezentuje wyborcow PiS Ten niejaki krzysztof czy jak mu temu wojtkowi z Pcimia Dolnego

Kaczynski nie nadarmo wygrzebal ta ustawe o IPN byla ona w sejmie od 5 ..5 lat

Coz paliwo smolemskie sie konczy trzeba czyms przyciagnac ciemne moce Narodu Polskiego (wyborcow)

Jak narazie to mu sie udalo

Co swiat powie

Kaczynskiego swiat zamyka sie Odra Bugiem Baltykiem i Tatrami to jego swiat

Marek
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: krzysztom123 »

wiara i s pisze:On reprezentuje wyborcow PiS Ten niejaki krzysztof czy jak mu temu wojtkowi z Pcimia Dolnego

Kaczynski nie nadarmo wygrzebal ta ustawe o IPN byla ona w sejmie od 5 ..5 lat

Coz paliwo smolemskie sie konczy trzeba czyms przyciagnac ciemne moce Narodu Polskiego (wyborcow)

Jak narazie to mu sie udalo

Co swiat powie

Kaczynskiego swiat zamyka sie Odra Bugiem Baltykiem i Tatrami to jego swiat

Marek
Ja nie popieram żadnej partii w Polsce i nie popieram organizacji żydowskich które żądają odszkodowań od Polski. Od tysięcy lat historia na ziemi jest fałszowana tak samo jak w Europie tak samo i w USA, dlatego ludzie nie mają pojęcia jak wyglądało wszystko naprawdę. Żydzi przecież przejmują majątek Polski od 89 roku po tajemnie w Polsce np; rabin z Nowego Jorku przejął znaczną część majątku Polski a później nim handlują, a teraz chcą pobierać legalnie w ramach odszkodowań, aby przywrócić Polskę do takiego stanu jak z przed 100 lat, gdzie wszystko wtedy społeczeństwu odebrano i przejęto w prywatne ręce. 100 lat temu Polak nie mógł sobie nawet do parku wejść, bo wszystko należało do prywatnych baronów.
krzysztom123
Posty: 429
Rejestracja: śr lis 21, 2012 5:43 pm

Re: Prawda. Troche pozno ale...

Post autor: krzysztom123 »

Reflex pisze:Zawsze twierdziłem, że historia w niewłaściwych rękach to nauka nienawiści. Tak sie dzieje w Polsce.
Historia powinna uczyć o przeszłości, ale przede wszystkim powinna służyć do wyciągania wniosków na przyszłość.
Rozdzieranie ran i wieczne przetargi kto byl winien, kto gorszy, kto lepszy nie sluży nikomu.

Nic mnie z Żydami nie lączy, ale to Oni zostali skazani na zagladę, Oni przeżywali straszliwą tragedię jako naród, Oni zostali potraktowani jak zwierzyna. Tego nikt nie może zaprzeczyć, ani usprawiedliwić. Te sprawy zostaly osądzone i umieszczone we wlaściwych ramach historii. Należy sie nad nią pochylić.

To co zrobil PiS, jest glupie, nieodpowiedzalne i zle. Ta partia specjalizuje się w odkopywaniu trupów i ożywianiu nienanawiści. Zydów obrazili, Polakom nie pomogli, jeszcze im zaszkodzili.
Życie jest krótkie. Historia powinna uczyć, naprawiać i lączyć a nie dzielić narody.
Tak czuje i nie przekonają mnie żadne obrazki z przeszlośći, próbujące usprawiedliwić zbrodnie.
W II wojnie światowej zginęło ponad 70 milionów ludzi i wszyscy ci którzy zginęli nie tylko ich dotknęła tragedia tej wojny, ale jeszcze ich najbliższe rodziny i ich krewnych.
ODPOWIEDZ