Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Śmiech to zdrowie.
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: lady_lost »

Kult pracy, satu­ra­tory, kawa w szklan­kach, ordy­narne bufe­towe, sklepy P.S.S. Spo­łem z nie­koń­czą­cymi się kolej­kami, pro­dukty na kartki, Pewex i Bal­tona, kozaki Relaxy, tele­wi­zory marki Rubin, pochody pierw­szo­ma­jowe, Kobra......
Załączniki
sklep!.jpg
sklep!.jpg (30.19 KiB) Przejrzano 11172 razy
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: lady_lost »

wątpliwa przyjemność...;)
wątpliwa przyjemność...;)
Papier_PRL_byl_towarem_3482549.jpg (22.24 KiB) Przejrzano 11167 razy
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: lady_lost »

plakaty_prl_u.jpg
plakaty_prl_u.jpg (42.47 KiB) Przejrzano 11167 razy
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: lady_lost »

prl_poznan1.jpg
prl_poznan1.jpg (21.7 KiB) Przejrzano 11164 razy
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: godzilla »

lady_lost pisze:Obrazek
no i co z tego? ten papier przeciez i tak byl tylko do doopy... i byl bardziej ekologiczny od tych dzisiejszych...
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: marycha »

Za dedykacje dziekuje, dziekuje, zadalas sobie troche trudu zupelnie niepotrzebnie. Ja to wszystko doskonale pamietam. Nie wiem dlaczego zamiescilas to w humorach, to akurat nie jest smieszne. Zeby sie nie powtarzac to przeniose moj tekst z innego dzialu. Moze nalezy uwazniej czytac to sie zrozumie, jak to bylo "...Einstein sie klania..."
A mnie sie nie podobal PZPR i nie podoba PZPR-bis. Jak bym musiala wybierac to wole PZPR bo przynajmniej mialam opieke lekarska bezplatna, moglam sie uczyc bezplatnie, kazdy mial zagwarantowana prace i emeryture.
Dobrze, ze nie musze wybierac. Ani byle ani obecne niewiele sie rozni, dlatego mnie tam nie ma. Komuna nie odeszla ma tylko inne oblicze. O tym mowilam.
Przypominanie o pochodach 1-majowych, Kobra, telewizory Rubin i cala reszta... to?????????????????
Dwadziescia pare lat temu... wtedy na calym swiecie nie bylo tego co jest teraz. Czas Ci sie zatrzymal?
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: lady_lost »

Marysiu, bo to z zasady nie miało być śmieszne. A dedykacja szczera jak najbardziej. Cóż ... mojego poczucia humoru nie będę Ci tłumaczyć. To nie pogoda jest zła, to ludzie są źle ubrani.

Czas sie nie zatrzymał, ja w komunie miałam jak w bajce. Nikt nie był "sekretarzem" u mnie. Rewizje bywały na porządku dziennym. Jednak nie tesknię...
Pozdrawiam
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: pipek »

Marysiu, bo to z zasady nie miało być śmieszne.
A dlaczego nie?
Ostatecznie ówczesny chłoporobotnik śmiał się częściej i szczerzej od dzisiejszego chudopachołka.
Nie było tej presji pieniądza i posiadania jaka jest dzisiaj.
A młodzież wówczas nie zawracała sobie doopy takimi problemami,jakimi zawraca sobie doopę teraz;
za co żyć,z czego odłożyć i jak doczekać emerytury.
No i najważniejsze - ile będzie tej emerytury.

Posłuchajta i zważta u siebie - młode teraz martwią się ile będą mieli emerytury za 50 lat!!!

Słuchałem ci ja tych rozważań i włos mnie się na głowie jeżył - za mojej młodości myśleliśmy gdzie i jak się zabawić,a nie za co dożyć starości.

No cóż,faktycznie - to wcale nie jest śmieszne...
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: lady_lost »

Pipek, a Tobie radziłabym powściągliwość we wspomnieniach.
Co do Kolegi z lat młodości podajesz zbyt wiele faktów. Ja Kolegę skojarzyłam. Świat jest mały.
Skąd moje "święte" przebranie?
Lady_lost vel Witch ze Świętego Miasta;)
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Wspomnienie PRL-u z dedykacją dla Marychy;)

Post autor: pipek »

Pipek, a Tobie radziłabym powściągliwość we wspomnieniach
A to niby czemu?
W swoim zyciorysie nie mam się czego wstydzić ,a to co piszę o innych,to literackie kompilacje,żeby na nikogo jakiś Zagubiony Pacan nie wskazał palcem,albo na nikim jakaś Nieskazitelna Pani Z Błotnistego Jeziora nie próbowała swojej nieodpartej sztuki szantażu.
Niech się lepiej pilnuja ci,którzy przy próbie dewaluowania mnie,kompromitują siebie,pokazując co tak naprawdę są warci.
ODPOWIEDZ