co robic w niedziele?

Śmiech to zdrowie.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: co robic w niedziele?

Post autor: alohilani »

Powiedzm mi Godzilla, tak przy niedzieli, kiedy to czlowiek powinien miec wiecej czasu co z pewnym fantem zrobic.
Przydaloby mi sie przetlumaczyc jezyk obcy zachodni na angielski, ale to nie chodzi o to co sie napisze np. na fb, bo to mozna przetlumaczyc, ale chodzi o zdjecia/obrazki z tekstem w innym jezyku, ktore ludzie zamieszczaja. Tego tekstu to ani nie skopiuje, aby dac do tlumacza google, ani nie da rady takze skopiowac po zrobieniu jako "insert" do Microsoft Word jako zdjecie (ze swoich zdjec na komputerze np. jako wczesniej zapisane z fb czy skad inad). No nie mozna tego skopiowac. To mowie ja, ktora o tym wiedze ma bardzo malutka... Czy jest na to jakos sposob?
Czesto ludzie na fb zamieszczaja rozne obrazki tylko z tekstem w obcym jezyku, czesto humor z obrazkami i tekstem.
Pytam to z ciekawosci, a ciekawosc wiedzie do wiedzy, itd. ...

A.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: co robic w niedziele?

Post autor: godzilla »

niektore takie teksty da sie zczytac programem do OCR.... najlepszy jaki znam to Fine Reader...
jak sie takie obrazki troche poprawi, kontrast, jaskrawosc itd. to da sie wiekszosc z nich zczytac i zapisac w formie tekstu na dysku komputera...

tu o OCR: http://en.wikipedia.org/wiki/Optical_ch ... ecognition
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: co robic w niedziele?

Post autor: alohilani »

Dzieki Godzila.
Na twoja pomoc zawsze mozna liczyc!

A.
ODPOWIEDZ