Z ostatniej chwili

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: zoskicyc »

Nieprzeczytany postprzez Ninel » Pt sty 08, 2016 12:32 pm

Jak rozpirzyc Polske:
--------------------------------------

spytay tow merkla!

CYC
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: sprawiedliwy »

Cyc,
gorąco polecam wspaniała audycja jazz na okrągło, genialny, najlepszy, nieśmiertelny, ponadczasowy
www.radioswissjazz.ch poczujesz się lepiej, pozytywnie nastroisz, zobaczysz, balsam w uszach i miód na duszę.....
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: zoskicyc »

Dziekuye tobie trzymay sie
Sluchay ze mna
Cyc
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Reflex »

Jak rozpirzyc Polske:
Pani Krytyna Janda jak zawsze swietna, jej celne i inteligentne felietony czyta sie jak swiezy powiew mantry. Zabobonny Cyc nie musi niczego czytac, on wie wszystko, ma jedno magiczne slowo, ktore tlumaczy wszechsiat: "m-e-rk-e-l"
Widzieliscie druga taka oferme ktora boi sie klikac na link? Tak oferma, bo po kliknieciu nie moze traffic spowrotem na forum, ale co gorsze kazdy link prowadzi do namacalnej konkluzji ze Cyc to kaleka umyslowy. Wiec unika panicznie.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: scooby_brew »

20-letni Ali Saqr publicznie zabił wasną matkę podczas egzekucji w Syrii. Jego matka Leena Al-Qasem (wiek 35 lat) starała się namówić syna na opuszczenie ISIS, ten ją za to podał do "władz" Kalifatu i potem na ich rozkaz sam ją publicznie zabił. Oczywiście, że to jest religia pokoju.
Obrazek
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Ninel »

"spytay tow merkla!"

CYCU!

Prosze cie opanuj sie. Nie mozesz w kazdym temacie i watku "zalewac" nas tow. Merkel!. Ja wiem , ze to jest twoja codzienna bolaczka, ze wstajesz z nia rano, a wieczorem kladziesz sie spac....ale my, cala reszta forum aktywnego, ( pomijajac Pomorzaka) zyjemy w zupelnie innym swiecie, przynajmniej nie w Niemczech.....i czesto ze zwyklej grzecznosci reagujemy na Twoje merkelowskie obsesje.
Przeczytaj cos innego, tak chociazby dla odswiezenia umyslu, odreaguj, wyluzuj....bo twoich "babulen" na jej temat nie da sie juz czytac!
Niemcy i ich problemy to nie caly swiat do jasnej grypy!
Wobec powyzszego ....ja deklaruje, ze odpuszczam sobie tematyke kanclerzowej, bo mi sie zwyczajnie ULEWA...wybacz cycu, ale tak potrafisz teraz zanudzac, ze zastanawiam sie czy istnial kiedykolwiek czlowiek, ktory w bardzo intrygujacy sposob pisal o nodze od stolu....
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Ninel »

Szacunek ogromny dla p. Jandy, ale tu nalezy podziwiac barwne i ostre pioro znakomitej felietonistki Krystyny Kofty:)
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Reflex »

To sie nazywa gafa , jesli nie kompromitacja. Przeciez czytalem ten artykul, widzialem zdjecie... myslalem o Kofcie a pisalem o Jandzie, ktorej felietony tez czytam z przyjemnoscia. Obie swietnie pisza, podobne temperamenty. Moje roztargnienie, ale mi wstyd :mrgreen:
Przepraszam! - zaraz za kare wlane sobie drinka.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Reflex »

A to moja pokuta. Pani Krystyna Kofta o sobie

Obrazek

Tej wojennej nocy, z 23/24 grudnia, matka piekła pierniki, a wszyscy siedzieli w schronie. Urodziłam się w domu, podobno w czepku. Miałam mieć na imię Wiktoria, na cześć ciotki Wikty. Wtedy w moje życie wkroczyła historia. Nad Wartą obowiązywała lista słowiańskich imion, jakie polskim dzieciom nadawał wuj Adolf, żeby je łatwo odróżnić. Mogłabym mieć na imię nawet Helga, gdyby mój ojciec, urodzony i wychowany w Berlinie, został „rajsdojczem”. Jednak propozycję odrzucił, odesłano go więc do kopania rowów, a ja dostałam na chrzcie imiona: Bogumiła Kazimiera. Moją matką chrzestną była pani Stylo, co oznacza pióro, pewnie dlatego zostałam pisarką. Gdy nastąpiła zmiana ustroju na socjalistyczny, moi rodzice, przedwojenni burżuje, przechrzcili mnie na Krystynę. Wiktoria zbyt się wyróżniała. Byłam mała gdy umarł Stalin. Narysowałam jego portret z fotografii, miał rumieńce i uśmiechał się pod wąsem. U dołu napis: „Żegnaj drogi nasz, kochany”. Ojciec powiedział wtedy: „Zdechł pies!” i upił się z kolegą. Z radości. Nie mogłam pojąć, jak to możliwe, przecież Stalin tak kochał dzieci! Wtedy tata opowiedział mi o Katyniu. Mieszało mi się w głowie. Co innego w domu, w kościele, a co innego w szkole. Chodziłam na katechizm, chciałam zostać zakonnicą, a potem świętą. Aż pewnego dnia zadałam księdzu pytanie, jak to było z Adamem i Ewą. Mieli dzieci, a ich dzieci miały dzieci ze sobą, czy to nie grzech? Ksiądz kazał mi przyjść z matką. Powiedział, że trzeba uważać na dziecko, które zadaje takie pytania. Takie były początki, a potem było jeszcze ciekawiej.
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Ninel »

" Mieszało mi się w głowie. Co innego w domu, w kościele, a co innego w szkole.
K.Kofta o sobie..../K.K./


Jakie to bliskie memu sercu i umyslowi! ( uklon Rx, ze to odszukales!).... i wywolales dobre duchy do tablicy!
Szczerze? mnie sie jeszcze teraz w glowie miesza..... z przewaga tego co z domu wynioslam :)
ODPOWIEDZ