Podsumowanie Roku 2016

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Podsumowanie Roku 2016

Post autor: Reflex »


Niech ten rok już się skończy. 2016 był najgorszym rokiem od wielu lat. A nie ma pewności, że w 2017 będzie lepiej


Obrazek

Wygląda na to, że 2016 był najgorszym rokiem od wielu lat. A już na pewno najgorszym "w ogóle" dla młodszej części populacji. Umarła masa legend z wielu dziedzin, a w polityce wydarzyły się rzeczy, które nawet filozofom się nie śniły. Chwieje się w posadach Unia Europejska, za oceanem będzie rządził Trump, a w Polsce na naszych oczach umiera demokracja. Wszyscy z niecierpliwością oczekują końca tego strasznego roku, choć wcale nie ma pewności, że następny będzie zauważalnie lepszy.

Zaczęło się niewinnie, ot – pojawiła się groźba referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a po drugiej stronie oceanu zaczęto spekulować, że Republikanie wystawią do wyborów kontrowersyjnego polityka i miliardera Donalda Trumpa. W tym samym czasie świat żył exodusem uchodźców z Syrii, a w Polsce narastał konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego. W szafie Kiszczaka znalazły się dokumenty mające być dowodem na rzekomą współpracę Lecha Wałęsy, ze służbami bezpieczeństwa, a opozycja kłóciła się między sobą, która partia w mniejszym stopniu odpowiada za przegrane wybory.
___________________________________

Rzetelne, dość szczegółowe i interesujące podsumowanie kończącego się roku przez Pawla Kalisza.
Caly tekst (czyta się jednym tchem) tutaj:
http://natemat.pl/197761,dobrze-to-juz- ... ine-lepszy
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: pomorzak »

Dla mnie osobiscie ten rok tez nie byl specjalnie udany. Jedyne pozytywne ze zabralem sie za sport bo reszta to gleba.
Mam nadzieje ze ten nastepny bedzie lepszy.
Nadzieja zawsze jest.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: jordan274 »

I tego Panu serdecznie zycze,a dla mnie ten mijajacy tez nie byl szczegolny,a sama koncowka polozyla mnie do lozka z paskudnym zaziebieniem,mam tylko nadzieje,ze ten Nowy bedzie sympatyczniejszy,czego zycze
wszystkim tu obecnym i nieobecnym.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: zoskicyc »

trzeba - jako "vorsatz" zyczyc sobie
udanego i wesolegon stolca - stolczyk
to jest zdrowie i zadowolenie z zycia
rowniez dla podrecznego lekarza ktory
ten fakt ceni gdyz moze byc jego zasluga

CYC
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: sprawiedliwy »

rzeczywiście, gdzie się nie obejrzeć ten szesnasty, to paskudny i jakiś pechowy, a w ogóle smutas i tyle, więc niech sobie znika czym prędzej.
Z nowym Rokiem szczęścia życzę....niech pech Was omija a dobry nastrój i nadzieja nie opuszcza. Muzyka i humor pomaga.
no i wielu ciekawych lektur.
Mnie właśnie wpadły w łapy stare książki na które czasu nie było...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: jordan274 »

Panu rowniez Panie Sprawiedliwy,Wszystkiego Dobrego!
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: Galwas »

O północy z 30 na 31 grudnia wyjedzie z zabrzańskiej kopalni Makoszowy ostatnia tona węgla.
Na tej kopalni pracowała cała moja rodzina. Rodzice na górze a jeden z braci na dole, jak sztygar zmianowy.
I komu to przeszkadzało???
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: pomorzak »

Galwas pisze:O północy z 30 na 31 grudnia wyjedzie z zabrzańskiej kopalni Makoszowy ostatnia tona węgla.
Na tej kopalni pracowała cała moja rodzina. Rodzice na górze a jeden z braci na dole, jak sztygar zmianowy.
I komu to przeszkadzało???
Galwasie
moj ojciec za swgo zycia mogl isc do supermarketu ktory stoi na miejsci jego zakladu w ktorym prawie swoje zycie przepracowal
to boli
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: pomorzak »

zoskicyc pisze:trzeba - jako "vorsatz" zyczyc sobie
udanego i wesolegon stolca - stolczyk
to jest zdrowie i zadowolenie z zycia
rowniez dla podrecznego lekarza ktory
ten fakt ceni gdyz moze byc jego zasluga

CYC
ja tam mam stolec bez zaslugi
i ino kobita mi zazdrosci
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Podsumowanie Roku 2016

Post autor: pomorzak »

jordan274 pisze:I tego Panu serdecznie zycze,a dla mnie ten mijajacy tez nie byl szczegolny,a sama koncowka polozyla mnie do lozka z paskudnym zaziebieniem,mam tylko nadzieje,ze ten Nowy bedzie sympatyczniejszy,czego zycze
wszystkim tu obecnym i nieobecnym.
no to oby nam sie
szwagra nie ma ale za panskie zdrowie
to wychyle
co by cycek mial co wypominac
pozdro
i na nowy roczek
ODPOWIEDZ