Jajecznica

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Jajecznica

Post autor: pomorzak »

Wracajac do spaghetti to bylem pelen zachwytu gdy w Chinach widzialem jak takie wlasnie dlugie makarony jedza paleczkami.
Ja bylem szczesliwy jak mi podali widelec.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Jajecznica

Post autor: jordan274 »

Ja tez Panie Pomorzak mialem obawy ,ze przyjdzie mi jesc to ich glugasne spaghetti paleczkami ale tez
dali mi widelec ,chociaz z jedzeniem drobniejszych rzeczy nie mialem takiego problemu,bo przed
wyjazdem przecwiczylem ,nie jest to takie trudne,wprawdzie ryz ciagle mi gdzies spadal,teraz jak jestem tu w jakiejs chinskiej restauracji to biore paleczki ,zeby nie wyjsc z wprawy.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Jajecznica

Post autor: pomorzak »

jordan274 pisze:Ja tez Panie Pomorzak mialem obawy ,ze przyjdzie mi jesc to ich glugasne spaghetti paleczkami ale tez
dali mi widelec ,chociaz z jedzeniem drobniejszych rzeczy nie mialem takiego problemu,bo przed
wyjazdem przecwiczylem ,nie jest to takie trudne,wprawdzie ryz ciagle mi gdzies spadal,teraz jak jestem tu w jakiejs chinskiej restauracji to biore paleczki ,zeby nie wyjsc z wprawy.
dokladnie
ja tez troche cwicze ale jak jest "goraco" to lapie za widelec
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Jajecznica

Post autor: alohilani »

Nawet i tymi paleczkami dla dzieci moze ciezko isc, :lol: .
Mamy ci tu tzw. food court, gdzie ma ze trzydziesci miejsc i sale do jedzenia ogromna, bardzo szybki przeplyw ludzi jako ze to wielki biznes, cale ogromne centrum uslugowo-handlowe.
Znakomita wiekszosc to Azjaci, ze znowu znakomita przewaga Japonczykow.
Niemal wszyscy i wszystko jedza paleczkami. Nieraz mam okazje obserwowac jak im to swietnie idzie.
Zwykle te punkty serwujace jedzenie daja paleczki, a o widelec trzeba poprosic albo daja wybor paleczki lub widelec.
Wcale nielatwo jest jest paleczkami, tak samo jak nielatwo sie tego jedzenia wycwiczyc dla tego, kto cale zycie jadl widelcem. I w koncu sie wkurzy i je widelcem. Tym mlodszym jakos idzie, ale tych dojrzalych (czyli starszych) bardzo ciezko do tego przekonac, chyba ze jadlby cos w otoczeniu Azjatow i chcial sie wykazac, ale to tez ze tak sie wyraze ryzykowne... ; ))
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Jajecznica

Post autor: jordan274 »

To prawda ,paleczki to nie jest najprostrze narzedzie jesli chodzi o jedzenie ale obserwujac nawet tutaj
wydaje mi sie ,ze dzieciom idzie to o wiele sprawniej,bedac w Chinach obserwowalem ludzi i doszedlem
do wniosku ,ze oni z ta umiejetnoscia sie chyba urodzili,nasz opiekun w Pekinie koniecznie chcial nam
udowodnic ,ze jest to najprostrza czynnosc pod sloncem ale my ,a bylo nas troje doszlismy jednak do wniosku,ze
to nie do konca jest prawda i najchetniej ogladalismy sie za zwyklymi sztuccami.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Jajecznica

Post autor: wiara i s »

jesli idzie o paleczki

to Polak potrafi

ja osobiscie dostajac paleczki ktore sa technologicznym procesem zlaczone razem na gorze

nie rozdzielam fakt czasem jest potrzebna pomoc drugiej reki

moim dzieciom i wnukowi idzie to tak jakby sie tam urodzili

no coz "wapniak" ;)
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Jajecznica

Post autor: jordan274 »

Niekoniecznie ""wapniak'',dzieci z reguly predzej lapia wszelkie nowosci,zwlaszcza manualne czynnosci nie a
dla nich jakims szczegolnym problemem.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Jajecznica

Post autor: godzilla »

"najprostsze"...
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Jajecznica

Post autor: wiara i s »

kuzwa

Mysia sie klania i SP Pani Kaczynska

daj se lOz 8-)
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Jajecznica

Post autor: godzilla »

wiara i s pisze:kuzwa

Mysia sie klania i SP Pani Kaczynska

daj se lOz 8-)
kuzwa, moglbys jakos rozwinac? bo nie wiem czy to do mnie czy kolo mnie...
a myslec nad takimi pier.dolami mi sie nie chce...
ODPOWIEDZ