katastrofa !!!

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Vito
Posty: 83
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:25 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: katastrofa !!!

Post autor: Vito »

Reflex pisze:
Wystarczy troche wyobrazni i pomyslec logicznie. Dla Jaroslawa Kaczynskiego i jego ambicji, obecna fala wspolczucia i narodowej sympatii dla zmarlego brata, moze sie okazac doskonala odskocznia do zrobienia przewrotu politycznego. Wystarczy zglosic swoja kandydature na Prezydenta, umiejetnie podsycic nastroje poglebiajac podzialy a nawet wyprowadzic ludzi na ulice, a po wygraniu wyborow wywolac niezle zamieszanie na scenie politycznej Kraju. PIS jest zdziesiatkowany i rozbity, a to jest jego ostatnia szansa.

.
Z PiS-em wbrew pozorom nie jest tak źle, jedyną istotną osobą w tej partii jest sam prezes, reszta jest wymienna, co było wyraźnie widac na przykładzie losów Dorna i jego grupy. No i PiS nie próznuje, oni już zaczęli kampanię wyborczą poprzez koncern medialny Rydzyka i związkowców z "S". "Nasz dziennik" od kilku dni dość intensywnie atakuje PO i Komorowskiego. Nie sądzę że Jaro zgłosi swoją kandydaturę, straciłby kontrolę nad PiS, a tym samym poniósłby spore ryzyko utraty potencjalnej szansy na przejęcie władzy w kraju. PiS bez Jaro nie miałby juz tego impetu, zresztą to samo dotyczy PO, stąd kandydatura Komorowskiego . Nie sądze też że Jaro wystawi Ziobrę, mam wrażenie że mu średnio ufa bo Ziobro to narcyz, gdyby został prezydentem uznałby się za kogoś ważniejszego od swojego prezesa , a tego Kaczyński by nie chciał. PiS wystawi raczej Gilowską albo kogoś w tym typie, Zyta nie przepada za Tuskiem i PO więc byłaby dla Kaczora przewidywalna. Naturalnie przy założeniu że PiS będzie chciał naprawdę wygrać te wybory , bo może być tak że wystawią Kaczyńskiego tylko dla fajerwerków, jeżeli to zrobią to znaczy ze sami nie wierzą w zwycięstwo. Zresztą zobaczymy jak będzie.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: katastrofa !!!

Post autor: Reflex »

Zobaczymy Witku. Mysle ze wszystko wyklaruje prezydencka kampania wyborcza. Jesli ja wygra kandydat z poza PiS-u, ta partia przestaje sie liczyc. Zycie ja samo wyeliminuje.
Mam nadzieje.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: pipek »

Jesli ja wygra kandydat z poza PiS-u,
Nie ma takiego w Polsce.
Jest kilku,ale każdy z nich jest spoza.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: pipek »

Nie sądze też że Jaro wystawi Ziobrę, mam wrażenie że mu średnio ufa bo Ziobro to narcyz, gdyby został prezydentem uznałby się za kogoś ważniejszego od swojego prezesa , a tego Kaczyński by nie chciał. PiS wystawi raczej Gilowską albo kogoś w tym typie, Zyta nie przepada za Tuskiem i PO więc byłaby dla Kaczora przewidywalna. Naturalnie przy założeniu że PiS będzie chciał naprawdę wygrać te wybory , bo może być tak że wystawią Kaczyńskiego tylko dla fajerwerków, jeżeli to zrobią to znaczy ze sami nie wierzą w zwycięstwo
.

Mają jeszcze kota,ktory jest postacią w Polsce nie mniej popularną niz sam Jaro,ale zdecydowanie mniej szkodliwą dla integracji kraju.
Poza tym kot ten należy do osobistości niezwykle wpływowych,wszak w świetle ostatnich publicznych wystapień kardynałów,prezesów i rodzin,to nikt inny niż ten własnie kot zadecydował o miejscu pochówku największego od czasów pana Wolodyjowskiego bohatera Rzeczpospolitej.
Vito
Posty: 83
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:25 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: katastrofa !!!

Post autor: Vito »

pipek pisze:
Mają jeszcze kota,ktory jest postacią w Polsce nie mniej popularną niz sam Jaro,ale zdecydowanie mniej szkodliwą dla integracji kraju.
Poza tym kot ten należy do osobistości niezwykle wpływowych,wszak w świetle ostatnich publicznych wystapień kardynałów,prezesów i rodzin,to nikt inny niż ten własnie kot zadecydował o miejscu pochówku największego od czasów pana Wolodyjowskiego bohatera Rzeczpospolitej.

Mam z tym problem... przewertowałem konstutucję. W całej ustawie zasadniczej od preambuły aż po tak nam dopomóż Bóg ani słowa o kocie . Chyba jestem kropce ...
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: pipek »

...a może jakby mu tak nadać szlachectwo,to kto będzie zwracał uwagę na to że to kot?
PIS ma na swoich usługach kilku dobrych heraldyków - można kotu dorobić pochodzenie przynajmniej od kota króla Olbrachta....
No i ostatecznie kot,bo kot,ale zasłużony.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: katastrofa !!!

Post autor: Reflex »

Pipek siadaj. PiS ma wciaz mozliwosc wystawienia swojego kandydata.
Wiec jesli...........
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: pipek »

Ja już siedzę,a ty sobie możesz postać.
Albo pobiegać naokoło z wywieszonym jęzorem...
Kot ci sie nie podoba?
Taki z ciebie milośnik natury?
Wiedzialem;
Na wierzchu zwykły pic,a w środku nic.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: Malina »

Vito,
Oprócz kota, w Pałacu Prezydenckim została dokumentacja po kaczorze. Komorowski objął stanowisko dość szybko i sprawnie, zgodnie z konstytucją. Jeśli PO stanęło w odpowiednim momencie na wysokości zadania to dalsze wydarzenia na scenie politycznej będą intrygujące. Wiele informacji które do tej pory posiadał PiS może zmienić "właściciela" co może przechylić szalę siły perswazji wobec tej konkretnej partii. A nie wierzę, że urzędnicy byłego prezydenta zdołali dokładnie posprzątać Pałac Prezydencki.
Vito
Posty: 83
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:25 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: katastrofa !!!

Post autor: Vito »

Malina pisze:Vito,
Oprócz kota, w Pałacu Prezydenckim została dokumentacja po kaczorze. Komorowski objął stanowisko dość szybko i sprawnie, zgodnie z konstytucją. Jeśli PO stanęło w odpowiednim momencie na wysokości zadania to dalsze wydarzenia na scenie politycznej będą intrygujące. Wiele informacji które do tej pory posiadał PiS może zmienić "właściciela" co może przechylić szalę siły perswazji wobec tej konkretnej partii. A nie wierzę, że urzędnicy byłego prezydenta zdołali dokładnie posprzątać Pałac Prezydencki.
Może mniej ważne jest to co zastał Komorowski w pałacu, niz to co przejął pod kontrolę generał Koziej w BBN. Zwróć uwagę że nominacja Kozieja to była w zasadzie pierwsza decyzja Komorowskiego. W BBN została częśc akt WSI . Natomiast kota też bym nie lekceważył ...
ODPOWIEDZ