a jednak podsluchuja...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

a jednak podsluchuja...

Post autor: godzilla »

Jestem odpowiedzialny za reklamy na Facebooku. Nie używamy i nigdy nie używaliśmy mikrofonów w urządzeniach użytkowników po to, by dopasowywać komunikaty dla wybranych grup docelowych - napisał. Chwilę później dodał, że jego wypowiedzi kwalifikują się również wobec innych sieci społecznościowych Facebooka - takich, jak na przykład Instagram.

Spekulacje, że Facebook w sekrecie szpieguje swoich użytkowników, by dostarczać im lepiej ukierunkowane reklamy, pojawiały się w sieci oraz mediach przez dłuższy czas. Po raz pierwszy zaistniały w internecie w 2014 roku, gdy Facebook udostępnił w swojej aplikacji mobilnej funkcjonalność "rozpoznaj muzykę", która na podstawie dźwięków z otoczenia umożliwiała użytkownikom "odgadnięcie" tytułu utworu muzycznego odtwarzanego w tle, podczas aktualizowania przez nich statusów w serwisie. Nieco ponad miesiąc po udostępnieniu funkcjonalności Facebook musiał odpierać oskarżenia, jakoby prowadził "stały nasłuch" otoczenia użytkowników.
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... am/1jxccjv

ja tez tego doswiadczylem ze po rozmowie z zona nagle dostawalismy reklamy w tematach, na ktore rozmawialismy... i to juz jakies 10 minut pozniej... raz - mozna nazwac przypadkiem... gdy sie to dzieje przez kilka dni z rzedu to sie zaczyna szukac dziur w systemie...

w urzadzeniach z androidem taki staly nasluch moze sie odbywac nawet gdy urzadzenie "spi"... i wydaje sie ze nic nie dziala...
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: a jednak podsluchuja...

Post autor: zoskicyc »

kazda
kazda informacja
jest dolllarodajna
trzeba tylko uzupelnic
przerobic i dostaniesz......

kupkupkup

a nam sie wydaje ze das ist eiene harmlose sache

gowno prawda

pytam
w jaki m celu chca zlikwidowac platnosc gotowkowa?
odpowiedz na to pytanie udzieli ci przedszkolak

ten orwel jesli dzis go ocenic - byl wyjatkowym naiwniakiem

istnieje wszak obawa ze
dzis nasluch w sektorze kupkupkup dolladolllardolllar
zostanie przeniesiony na sektor polityczny
bo
te tak zwane "sondaze" to jest kiepska zabawa
nie dajaca realnego pbrazu
oni chca wiedziec co my /w domu/ tak
naprawde myslimy - po to by dalej
szczekac o demokracji

popatrzcie na hiszpanie
jest slicznie
ja twierdze ze tam
kontynuuje sie dalej
polityke gen franco
faszysci

CXC
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: a jednak podsluchuja...

Post autor: godzilla »

w Szwajcarii w dwoch glownych sieciach handlowych Migros i Coop mamy takie programy lojalnosciowe... masz ich karte i kupujesz, kupujesz, kupujesz... jak nakupisz za 10 tysiecy to ci daja bony na 10 frankow... czy jakos tak podobnie...

ale kupujac karmisz ich komputery informacjami co jesz, czym dupe podcierasz, czy lubisz papier do dupy w kolorze rozowym mieciutki czy wolisz zolty rumiankowy, ktory zdziera dupe do krwi...

moj syn wlasnie dostal takie bony bo kupuje benzyne w Migrolino... chcial tym zaplacic w Migrolino i...

my tutaj tego nie przyjmujemy bo ostatnio mielismy kilka takich falszywek...

nie dosc ze ludzi dymaja zbierajac wszystkie dane to jeszcze nie wywiazuja sie z umowy...

qrwa co za swiat stworzyl ten Orwell!

no bo ci co tym stosuja musieli jego dziela czytac aby taki pier*** stworzyc...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: a jednak podsluchuja...

Post autor: alohilani »

Nikt chyba nie moze miec watpliwosci dlaczego Facebook jest darmowa.
Chodzi o reklamy, promocje, konkretne zainteresowania ludzi, itd.
Szukasz czegos na FB albo wejdziesz z ciekawosci na jakas strone, to zaraz dostaniesz informacje i promocje.
Dlatego daja w reklamach to, co kogo interesuje. Tego nie daje Skype po rozmowach z kims tam, ale takze Google, kiedy sie czegos szuka. To dotyczy takze e-mail np. Yahoo, bo od google, mojego glownego e-mail nie dostaje nic, choc mam gmail a nie googlemail.
Gdziekolwiek nie wejdziesz na internecie, to mozesz potem dostac na twoim komputerze jako reklame albo ogloszenie w e-mail (glownie w skrzynce junk).
Jednak ja sie az na tyle nie znam na komputerach ani internecie, aby sie glebiej na ten temat wypowiadac.
Wiadomo, reklama to dzwignia handlu.
A skad moze ktos wiedziec, co ja biore na moja zastaweke w sercu od lat? A po telefonie do apteki, aby odnowic lekarstwo, ktore biore od kilku dziesiecioleci (dla wlasnego bezpieczenstwa, ze nie umre nagle od tej zastawki), dostaje telefon od jakiegos posrednika w lekach zza granicy, ze moze potrzebuje jakies lekarstwo. Odpowiadam, ze zadnych lekarstw nie uzywam i dziekuje.
Czasem dostaje telefon, ze sa uslugi, ktore moj komptuere potrzebuje. Ja na to, ze nie mam komputera, ze uzywam z biblioteki i rozmowa sie konczy.
Na temat "hakerow" informacji roznego rodzaju mozna byloby napisac nawet i epopeje.
Nie jest zadna tajemnica, ze istnieje tego rodzaju "szpiegostwo". Stad jest to i owo za darmo, ale jest takze cena jaka sie za taka darmoche placi. Dotyczy to wszystkiego, poczawszy od telefonow z klapka poprzez te madre telefony az do FB. Taki to teraz swiat, ktory trzeba zaakceptowac, bo zmienic sie juz niestety nie da.
Mozna to uciac likwidujac konto na FB. Niektorzy nie maja takiej mozliwosci, poniewaz i wiadomosci z pracy dostaja z pracowej grupy ba FB szybciej niz na prywatny e-mail i komunikacja jest takze szybsza, zwlaszcza jesli sie uzywa tego madrego telefonu.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: a jednak podsluchuja...

Post autor: godzilla »

alohilani pisze:Taki to teraz swiat, ktory trzeba zaakceptowac, bo zmienic sie juz niestety nie da.
a skad ta pewnosc ze sie nie da skoro sie nie sprobuje?
rownie dobrze trzeba akceptowac zbrodnie popelniane na naszych oczach - bo inaczej sie nie da... trzeba pozwolic sie rozbroic - bo inaczej sie nie da...

a moze by sie dalo gdyby normalnie myslacy ludzie zjednoczyli sie przeciwko tym co tak robia aby wszyscy mysleli ze inaczej sie nie da?

uwazasz ze podsluchiwanie uzytkownikow i przetwarzanie ta droga pozyskanych danych jest uczciwe? kazdy sie musi z tym zgadzac, a jedynym wyjsciem ma byc rezygnacja z potrzebnych komus uslug?
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: a jednak podsluchuja...

Post autor: zoskicyc »

godzila
ja tez jestem zdania ze my ludziki
nie mamy na to zadnego wplywu
biada kiedy masy sie zorganizuja

jedyny nadzieja w tym ze taki
system sam sie pozre - w co
trudno mi uwierzyc

wczoraj w tv
objasniono nam system laczacy
poszczegolne instytucje - banki
handel detaliczny itd

system powstal z powodu uciekinierow
nie majacych zadnej tozsamosci - papiery
wyrzucili - zaginely itp i nalezy im dac
nowa tozsamosc

wyjasniono ze wyglada to tak;
uciekinier - kupuje w sklepie
dana mu karta wsparcia - otrzymuje
automatycznie numer ktory wedruje
do bankow - innych instytucj powiazanych
sieciowo - do marketow i tak dalej
zatem jest niejako "ujety" i otrzymal
"osobowosc" w formie dokumentu
istnienia

twiedzi sie ze jest to jedyna metoda
by dac ludziom bez tozsamosci - nowa

na samym koncu padlo zdanie -pytanie
czy - jesli obejmie ten system cale
spoleczenstwa - beda potrzebne nam banki?

ten system ma nazwe ktora zapomnialem
podobno funkcjonuje w jordanii

CXC
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: a jednak podsluchuja...

Post autor: godzilla »

tak... a niemiecki bank drukuje setki miliardow ojro, za ktore wykupuje niemieckie dlugi za granica... no i niemcy sa z tego powodu potega gospodarcza...

to jest podobno nielegalne wedlug obecnie obowiazujacych praw ale chooy tam z prawami, skoro trza o demokracje walczyc... chooy tam z przekraczanymi normami wydalania CO2, skoro ojczyzna niemiecka w potrzebie...

brawo dojczland!
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: a jednak podsluchuja...

Post autor: zoskicyc »

banana jest zreszta kuriozalnym panstwem
nizej
dzis
za radiem
wszczeto dochodzenie prokuratorskie
przeciwko oberbürgermeister /nadburmistrz/
miasta offenbach - podobnie kolo fürth /odenwald
z przyczyny manipulacji wyborczej

jak sie okazuje w jednym i w drugim
przypadku wybierali "zintegrowani"
przy pomocy przekupstwa - wybierali
listownie - kto im dostarczyl formularzy
zostanie wyjasnione przez dochodzenie
wyborcami byli ludzie nie znajacy wogole
jezyka niemieckiego

jest w niemczech trzy miliony turkow
powiadam samych tylko turkow - innych
izolantow nie wliczono - sadze ze trzeba
dodac jeszcze jeden milion
przekonany jestem ze polowa z nich
wybierala cdu-merkla - gut dojc fral
dodac nalezy ze markla na sile wpychala im
niemieckie obywatelstwo
pytam
czyz nie jest ten kraj
rozdeptana banana?

powiedziano mi
wiec nie sprawdze
ze wiekszosc emigrantow z polski
majacych niemieckie obywatelstwo
wybieralo AfD /alternative für deutschland/

CXC
ODPOWIEDZ