LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: jordan274 »

Wszelkie nakazy ,czy zakazy unijne sobie ,a zycie sobie,Przeciez od lat mowilo sie o zaprzestaniu uzywania
szkodliwych srodkow chemicznych w rolnictwie i nie tylko chodzi o wielkie gospodarstwa rolne ,ludzie nawet
na swoich ogrodach ,czy dzialkach robia to samo,ja widze to na wlasnym ''podworku'',na takich dzialkach
jak nasza ,sypia czym sie da mimo ostrzezen i zakazow,oczywiscie ,ze maja wszystko wieksze ,dorodniejsze,to
jasne ale nawet kwiaty podsypuja azotem,a jak powiedzielismy nieco dalszemu sasiadowi dzialkowemu ,ze my tylko kompost to nas wysmial,owszem mial pomidory rowniutkie ,okragle i zadna choroba grzybowa ich nie tknela
ale co z tego ,to po co sie meczyc,sadzic ,wydawac kupe szmalu na nasiona ,czy sadzonki,wystarczy pojsc do
sklepow i ma sie gotowce,ludzie nie chca przyjac do wiadomosci ,ze sie truja ,no ale maja satysfakcje ,takie
piekne zbiory..,ludzkiej mentalnosci chyba sie nie zmieni...a ten srodek ,o ktorym pisales Cycu to chyba chodzi
o ile sie nie myle o randap to tez sie tu stosuje ale on niszczy tylko czesci zielone
roslin,likwiduje sie tym chwasty i rozne inne zielska ale tylko wtedy jak sa zielone ,na wyschniete nie dziala.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: alohilani »

Nie mam czasu na odpisywanie dzisiaj, nie mialam wczoraj, dlatego tylko z doskoku.
Postaram sie odpisac tak samo dokladnie jak uczynil to Godzilla, z cytatami i dokladna analiza, choc takich form nie lubie, szczegolnie w kontaktach prywatnych, a mam taka znajoma, ktora kiedys wlasnie w taki sposob wszystko pisala, ale dawno temu zaprzestala.

Jesli chodzi o ten toksyczny srodek "ochrony roslin", to swiatowa siedziba kompani, ktora go produkuje i dystrybuje miesci sie, jesli sie nie myle, wlasnie w Szwajcarii i stamtad to wszystko wyszlo. Kiedys zamieszczalam pewnien film, na ktorym wazna osoba z jednej z tutejszych wysp mowila o tym wlasnie na posiedzeniu tego wielkiego przedsiebiorstwa w Szwajcarii.

Obecnie nawet w tutejszych srodkach masowego przekazu oglaszaja sie adwokaci, tak samo jak w przypadku lekow, ktore leczac truja, z jesli ktos z tym srodkiem mial stycznosc i jest chory, to oni wezma sprawe w swoje rece. Gdyby nie bylo podstawy, nie zawracaliby sobie tym nawet za przeproszenie nawet d..y.
Swiatowa organizacja zdrowia ogolsila bowiem juz jakis czas temu, ze srodek ten (Glyphosate - Roundup) jest powaznie szkodliwy dla zdrowia.

Azotox tez kiedys byl na stonke, wycofali potem. Czy byl inny srodek, aby to zwalczyc, nie wiem. Jako dziecko widzialam stonke i azotox takze.
Teraz uzywa sie masowo roundup, jest dostepny wszedzie. Latwiej spalic chwast niz go usunac rekami. Tylko, co z ziemia, do ktorej to idzie potem i rosnie cos na tym, co sie je, itd. Ludzie sami z wlasnej niewiedzy (ufajac temu co tylko zobacz w reklamach np.) kupuja to co im wkladaja pod nos. A potem sami sie truja wlasnymi uprawami.
Kompost bardzo popularny jest wsrod ludzi, ktorzy nie tylko chca jesc zdrowo, ale i tych, ktorzy nie chca truc planety Ziemia. Sa przeciez specjalne kompostniki, ktore takze mozna kupic.
Coraz bardziej popularne staje sie w Ameryce, ze ludzie chca miec swoje male uprawy przy swoim domu. Moj syn ma bardzo duzo takich znajomych na stalym ladzie i na Maui. Ludzie chca wiedziec, co jedza.

Zanim zajmie sie ktos Ameryka i bedzie oasdzal o wszelkie zla nalezaloby sie zapoznac kto w tym dokladnie maczal i macza palce i czerpie z tego wielkie korzysci. Pewien europejski podobno piekny kraj, ktory umywa od wszelkiego zla rece, a sam jest rownoczesnie siedziba tego zla.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: jordan274 »

To prawda,co z ta ziemia,nie wiem czy u nas stosuje sie ten srodek tak nagminnie ale pewnie tak,widzialem,ze stosuja go na cmentarzach chcac zlikwidowac chwasty,nie bardzo wyobrazam sobie ,zeby uzywac to na ogrodach ,czy dzialkach,bo likwidujac zielone chwasty mozna przy okazji popalic cala reszte,u nas przewaznie wszystko idzie na kompost ,a suche badyle palimy w kominku ,bo ogniska na dzialkach palic nie mozna,widzialem u nas
tez takie kompostowniki ale my mamy swoj ,jak budowano nasz domek ,to przy okazji zbudowalo sie kompostownik wiec nie ma problemu ale jesli chodzi o wszelkie nawozy ,to prosze mi wierzyc ,ze ludzie posypuja
wszystko co sie da,drzewa ,kwiaty, doslownie wszystko,a na nas patrza czasem jak na dziwolagi.
Reflex
Posty: 10581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: Reflex »

Wszelkie nakazy ,czy zakazy unijne sobie ,a zycie sobie
Ja bym nie przywiązywal uwagi do tego co Cyc tutaj przynosi i opisuje.
Pomijając jego gleboką niewiedzę o funcjonowaniu Unii i jego tendencje do manipulacji,
jednego faktu nie da się podważyć. Kazdemu czytajacemu to forum wiadomo, że cyc glęboko nienawidzi
Unii Europejskiej.Taki człowiek NIGDY nie będzie obiektywny wobec znienawidzonego obiektu
a tym bardziej taki krętacz jak cyc.

Jeśli będzie jakiś nakaz o nieużywaniu jakiegoś szkodliwego środka, będą pilnować żeby zniknął ze sprzedazy, nikt nie będzie śledzil rolnika czy dzialkowicza. I nie ludzcie się, że w tym przypadku ktoś będzie chciał Unię zignorować.

Pierwszy powód; nie leży w interesie rolnika i państwa użycie szkodliwych środków, bo państwa kupujące z danego kraju rolnicze produkty i przetwory przestaną je od tego kraju kupować.
Drugi powód to autentyczne dążenie do produkcji zdrowej zywności. Unia Europejska należy do grona najbardziej dbających o bezpieczeństwo żywności krajów , czy regionów na świecie.

Bezpieczeństwo żywności w UE
Polityka UE na rzecz bezpieczeństwa żywności – na każdym z etapów łańcucha żywnościowego, od produkcji do konsumpcji – ma na celu zagwarantowanie:

bezpiecznej, pożywnej żywności i paszy dla zwierząt
wysokich standardów w zakresie zdrowia i dobrostanu zwierząt oraz ochrony roślin
jasnych informacji na temat pochodzenia, zawartości/etykietowania oraz wykorzystania żywności.
Polityka UE w dziedzinie żywności opiera się na:

kompleksowym prawodawstwie w zakresie bezpieczeństwa żywności i pasz zwierzęcych oraz higieny żywności
rzetelnych ekspertyzach naukowych będących podstawą do podejmowania decyzji
egzekwowaniu przepisów i inspekcjach.

Calośc tutaj:
https://europa.eu/european-union/topics/food-safety_pl
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: godzilla »

Niechże ona przestanie tu bronić amerykę własną piersią o każde gòwno...
In 1901 Monsanto was founded in St. Louis, Missouri, as a chemical company.[15] The founder was John Francis Queeny, a 30‑year veteran of the nascent pharmaceutical industry. He funded the firm with his own money and capital from a soft drink distributor. He used his wife's maiden name for the company. The company's first products were commodity food additives, such as the artificial sweetener saccharin, caffeine and vanillin.[16]:6[17][18][19][20]

Monsanto expanded to Europe in 1919 in a partnership with Graesser's Chemical Works at Cefn Mawr, Wales
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: godzilla »

Czy ktoś mógłby tą yebaną tubę goebbelsowską w końcu wyłączyć? Bebechy się w człowieku przewracają....
Siedzi to na wózku inwalidzkim i dorabia trollowaniem popierając każde gòwno skierowane przeciw ludzkości...
Idź człowiecze trollować na onecie czy na forum wyborczej..
Znowu piərdøli jaki ten świat piękny a politycy i miliarderzy uczciwi...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: godzilla »

Teraz sobie Alohilani podyskutuj z R. o uczciwości koncernów chemicznych i zdrowotnych korzyściach ze stosowania glyphosatu/Roundapu... bo on wie co piszą w internecie na stronach propagujących Unie Europejską...
Reflex
Posty: 10581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: Reflex »

Idź człowiecze trollować na onecie czy na forum wyborczej..
Znowu piərdøli jaki ten świat piękny a politycy i miliarderzy uczciwi...
Godzilla wyhamuj, zaczynasz mnie irytować...
Ty mi będziesz dyktowal co ja mam pisać na forum?
Jak masz jakieś migawy, że nie mam racji, udowodnij je
a jak nie masz to twoja piekna morrrda w kubel.

Ja jestem niespotykanie spokojny człowiek, ale jak szukasz,
to znajdziesz. Zrobie ci Sajgon, że ci rzadkie poleci po nogach.
Modruchno ty moja ...mongolska. :mrgreen:
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: alohilani »

Zanim panie Godzilla cala piers bedziesz nadstawial za Szwajcarie, niechaj sobie pan poczyta o Syngenta i o zwiazku tej kompanii z nowoczesnym rolnictwem i innych powiazaniach, z Monsanto takze.
I potem bedzie mogl cos wiecej powiedziec. A moze pan juz to doskonale wie.

"Glyphosate was first synthesized in 1950 by Swiss chemist Henry Martin, who worked for the Swiss company Cilag. The work was never published.[18]:1 Stauffer Chemical patented the agent as a chemical chelator in 1964 as it binds and removes minerals such as calcium, magnesium, manganese, copper, and zinc."

Ja napisalam, ze Glyphosate wyszlo ze Szwajcarii, bo wyszlo. Szwajcarski naukowiec pierwszy odkryl.
Napisalam "zdaje sie", ze pochodzi ze Szwajcarii, ale to prawda ze nie produkuje sie w Szwajcarii.

Szwajcarska jest Syngenta, ktora ma swoje macki rozsiane po calym swiecie. Cala siec powiazan na wysokim szczeblu. Ma siedzibe w Bazylei. Produkuje jeszcze bardziej nowczesny srodki "ochrony" roslin na nowoczesne roslin, na ktore prawdopodobnie Roundup nie dziala. Moze nawet macie je w sprzedazy, nie wiem.
Zreszta ja sie na tym nie znam.
Ma swoje ziarno, itd.
Nie umniejszalabym roli Szwajcari w nowoczesnej agrykulturze.

A wiec jest Syngenta i Monsanto.
Monsanto i Syngenta.
A moze obydwa molochy razem?
Sa tez powiazanie Syngenta i Bayer.
Itd., itp., itd........

Mam nadzieje, ze moje zdecydowane zdanie, to samo od kilku lat albo i wiecej o wszelkich eksperymentach z ziarnem, zywnoscia, a potem z mocnymi srodkami "ochrony" roslin, ktore szkodza czlowiekowi, ze jestem przeciwko tym praktykom powinno wystarczyc. O koncernach farmaceutycznych i chemicznych tez kiedys chyba pisalam. Zadnego zatem mojego obecnego udzialu w dyskusji nie nalezy sie spodziewac. Komu moje zdanie umknelo, moze przeczytac stare post'y sprzed kilku lat.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: LIST OTWARTY do JORDANA /CXC/

Post autor: godzilla »

No to gratulacje... udowodniłaś co chciałaś i słusznie... przy okazji wyszło też że r. to głupi ciul i nie ma racji ale pyskuje...
ODPOWIEDZ