O Polsce.

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: O Polsce.

Post autor: godzilla »

Szpitale w Polsce i ogólnie służba tzw. "zdrowia " w Polsce służą tam do uprawiania polityki a nie do leczenia...
Tu podejrzewam prowokację... baba mogła się walnąć koło łóżka a nie pod łóżkiem...
Zresztą mam to w dupie... cała polityka to jedno wielkie qrewstwo... czy to pis czy inne wszarze...
Ostatnio pewien profesor od etyki zwymyślał swoich ziomków od zdrajców, przyznając tym samym że bierze udział w spisku przeciw Polakom i Polsce...
Smutne to i tragiczne...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: O Polsce.

Post autor: jordan274 »

A odbiegajac od tematu ale a propos Polski,w ubieglym tygodniu, wrocil z Ameryki moj kolega ,ktory mieszkal tam ok 12 lat,zawsze
jak przyjezdzal mniej wiecej co dwa lata opowiadal nam ,ze jakos najmniej kontaktow miewa z tamtejsza polonia
oczywiscie nie wszyscy ale z wiekszoscia twierdzil , nie ma sensu miec cokolwiek wspolnego,, podobno
niektorzy z nich po prostu idiocieja i czasem trudno zrozumiec dlaczego,od pewnego czasu zaczalem
go doskonale rozumiec i nawet przestalem sie dziwic ze wolal nawet ten bajzel tu anizeli ten ''raj ''tam,zreszta
nie mam powodu mu nie wierzyc,bo moj ziec ma podobne zdanie ,zastanawiam sie co jest tego powodem.....
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: O Polsce.

Post autor: Reflex »

To prawda, że polonia amerykańska nie należy do przepadającej za soba grupy narodowej. Tradycyjne cechy narodowe Polaków, jak zawiść, zaściankowość, chęc pokazania się, kłótliwość, nie sprzyjają zbliżeniom.
Jest nas tu ponad 10 milionów, ale jako grupa narodowa nie posiadamy swojego lobby. Tu bija nas na glowę Zydzi, Wlosi, Irlandczycy, Niemcy i inni. Wszystkie niemal nacje są zorganizowane i wspomagają się wzajemnie, tylko nie Polacy.

Jednak pisanie, ze ktoś woli polski bajzel niż amerykański raj, jest naiwna głupotką, wymyślona przez Jordana. Bo co ma wspólnego wzajemna niechęć rodaków do siebie z amerykańskim "rajem"?

Nikt nikogo nie zmusza do życia s sobą, USA to duży kraj a Polacy się szybko asymilują i wtapiają w samodzielne życie w Ameryce, bez serdeczności z rodakami. Jeśli znajomy woli polski bajzel, dlaczego nie wraca do Polski?
Post Jordana jest pokrętny i podstępny, przemyca pewną naiwną ideee. Ameryka psuje ludzi, sa zli -popatrzcie tylko na Reflexa. Oj ty Jordanie rozmamłany, z czym ty się porywasz na słońce? Motyka to za mało :D

No i dalej nie rozumiem, dlaczego znowu wlazl jak krowa w koniczynę sąsiada, do watku poswieconnego Polsce? Przypominam Jordanowi, ze Polska leży w środku Europy nie w USA a na forum obowiązuje pewien porządek. O kulturze i takcie nie wspomnę...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: O Polsce.

Post autor: godzilla »

Reflex pisze:Jednak pisanie, ze ktoś woli polski bajzel niż amerykański raj, jest naiwna głupotką, wymyślona przez Jordana. Bo co ma wspólnego wzajemna niechęć rodaków do siebie z amerykańskim "rajem"?

Nikt nikogo nie zmusza do życia s sobą, USA to duży kraj a Polacy się szybko asymilują i wtapiają w samodzielne życie w Ameryce, bez serdeczności z rodakami. Jeśli znajomy woli polski bajzel, dlaczego nie wraca do Polski?
zaczelo sie... od teraz beda juz tylko nienawistne ataki... takie cieple...
gdyby R. zyl w Ameryce to wiedzialby co to jest tesknota za Polska i jak sie czuje Polak, ktory tylko raz na jakis czas ma szanse na krotko wrocic do KRAJU... dlaczego ludzie nie wracaja?

masz tam u gory odpowiedz, jedna z wielu... chocby sluzba zdrowia... nie kazdemu usmiecha sie wracac do kraju gdzie ci pozwola zdechnac w poczekalni w oczekiwaniu na boga w bialym kitlu...
Reflex pisze:Post Jordana jest pokrętny i podstępny, przemyca pewną naiwną ideee. Ameryka psuje ludzi, sa zli -popatrzcie tylko na Reflexa. Oj ty Jordanie rozmamłany, z czym ty się porywasz na słońce? Motyka to za mało :D

No i dalej nie rozumiem, dlaczego znowu wlazl jak krowa w koniczynę sąsiada, do watku poswieconnego Polsce?
ty wiele rzeczy nie rozumiesz patrzac na swiat z wysokosci swojego stolka skad cala wiedze o swiecie czerpiesz z internetu...

dlaczego Jordanie wtracasz sie w watek o Polsce mieszkajac w Polsce? czy moze mieszkasz gdzie indziej... wszystko jedno! o Polsce wolno pisac tylko wybrancom...

jakies to nudne... od dziesiecioleci ten sam durny schemat - jestes obojetny, czasem pochwalisz - jestes tolerowany.... jestes tolerowany i MIMO TO skrytykujesz - stajesz sie NICZYM, wrogiem i smieciem, ktorego nawet sprzatnac nie trzeba, wystarczy kopnac na bok...

mozna tez po jakims czasie wrocic do lask, kajajac sie i laszac do nog Pana, jak niektorzy...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: O Polsce.

Post autor: jordan274 »

Czy nie lepiej byloby zamiescic tu liste tematow dozwolonych ,bo widze ,ze cokolwiek by sie nie napisalo
to z wiadomej strony zaczyna sie korygowanie ,mnie to juz wprawdzie ani ziebi ai grzeje,tylko zaczyna
mnie smieszyc,dochodze jednak do wniosku ,ze naprawde z tego forum zrobil sie folwark,a sprawujacy dozor
tylko co chwile'' grozi palcem'' i rzuca wyzwiskami ale nic to ,jakos przezyjemy...
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: O Polsce.

Post autor: zoskicyc »

dlaczego Jordanie wtracasz sie w watek o Polsce mieszkajac w Polsce? czy moze mieszkasz gdzie indziej... wszystko jedno! o Polsce wolno pisac tylko wybrancom...
------------------------------------------------------------------
pierwotniak
wie o wszystkim
wiec musi pisac
nie majac pojecia o ameryce
nie majac pojecia o polsce
nie majac pojecia o brd
ale
jako "slazak podbeskidzki" - zreszta
oni wszyscy podobni - taka rasa
MUSI
wiedziec

polonia amerakanska
piosenkaraka i graficzka krystyna
sienkiewicz - kiedy bylem w wyrszawie
opowiadala mi o koncertaxch organizowanych
przez ZAIKS dla polonii w usa
cytuje
"na sali burak i kartofel"

lecz
nie krzywdzmy tych wszystkich ktorzy
burakami nie sa

o polonii tygodnik "przrkroj" napisal kiedys
ze to sa ci ktorzy mowia "boat jedzie kola siem ruchajom"
powtarzam
nie krzywdzmy tych ktorzy burakami nie sa
ale
wspominam
polonia glosowala na pis
to cos mowi

przpominam
wczesna polonie tworzyli gorale podhalanscy
i na wschod od rzeszowa - dzis polska B

ze w ameryce mozna zglupiec - powrocil z
amerykanskiej emigracji moj kolega piec lat temu
uciekl i powiada tam - nigdy wiecej

newyork to nie jest ameryka
jak warszawa nie jest polska

CXC
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: O Polsce.

Post autor: jordan274 »

Jasne ,ze nie mozna krzywdzic wszystkichi nikt nie uogolnia ale to co opowiada ten moj kolega zupelnie
zgadza sie z tym co mowi moj ziec wiec nie mam powodu nie wierzyc jednemu ,czy drugiemu,zreszta
ludzie sa tylko ludzmi,mysle,ze wszedzie jest podobnie,chociaz moze nie wszedzie...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: O Polsce.

Post autor: godzilla »

zoskicyc pisze:wspominam
polonia glosowala na pis
to cos mowi...
faktycznie cos to mowi...
ze Polacy maja dosc kur.wy i zlodzieja przy korycie...
ciagle jeszcze wierza ze istnieje jakas demokracja i sprawiedliwosc na tym swiecie...
ja w to nie wierze ale tez glosowalbym na pis gdybym mial glosowac...

pis to po prostu zmiana nastawienia panow z ameryki do zarzadzajacej Polska bandy... Polacy za dlugo zyli pod panowaniem tamtych "intelektualistow" typu tusk czy inni tacy i zaczeli tracic nadzieje a to odbijalo sie na zyskach panow z ameryki, wiec skorygowali strategie, podstawili takich co pozwola ludziom wieszac bialo czerwone flagi, chodzic sobie w pochodach bez napier.dalania policji i wierzyc ze Polska jest tez dla Polakow...
ch-uja tam dla Polakow... te same kur.wy trzymaja Polske za twarz i nie popuszcza, czy Polska bedzie rzadzic pan z kotem czy jakas schetyna czy inny kijowsko-chu-jowski, ktory nie pojdzie do roboty bo mu sie to nie kalkuluje...
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: O Polsce.

Post autor: Reflex »

Czy nie lepiej byloby zamiescic tu liste tematow dozwolonych ,bo widze ,ze cokolwiek by sie nie napisalo
to z wiadomej strony zaczyna sie korygowanie ,mnie to juz wprawdzie ani ziebi ai grzeje,tylko zaczyna
mnie smieszyc,dochodze jednak do wniosku ,ze naprawde z tego forum zrobil sie folwark,a sprawujacy dozor
tylko co chwile'' grozi palcem'' i rzuca wyzwiskami ale nic to ,jakos przezyjemy...
Jordan ja cie prosze siadaj i skup sie. Gdzie ja ci czegoś zabronilem? Ja po prostu apeluje do twojej kultury i taktu. Psujesz i dezorganizujesz moj watek. Co ty czlowieku pieprzysz o liscie tamatow dozwolonych, ja pisze o MIEJCU w ktorym powinny być, lub nie być umieszczone. Tak trudno to zrozumieć?

Kazdy glupi zauważy, ze forum jest podzielone na dzialy i wątki tematyczne. Moze tobie sie wydaje, że ten system storzono dla ozdoby. Inteligentna istota rozumie, że jest to logiczne ulatwienie korzystania z forum.
Wasza niechlujność czyni z tego forum chlew w ktorym nie ma żadnego porządku i skladu, gdzie nic sie trzyma kupy, watki tematyczne tracą ciaglość i gina w kupie chaosu.
Popatrz co sie z nim dzieki tobie stalo. Syf, kila i mogila a nie watek o Polsce. Sedecznie ci dziękuję.

Zwróc prosze uwagę, że pisze do ciebie jak do inteligentnego czlowieka. Nigdy cie nie wyzywalem.
Ale cierpliwośc ma swoje granice, jak bedziesz dalej upierdliwy i niekumaty, nie licz na moją cierp;iwość.
A jak ci chodzi o lizodupa, to wierz mi... przy twojej obludzie i falszu jest to niemal pieszczotliwe określenie.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: O Polsce.

Post autor: jordan274 »

Jesli tego wymaga regulamin ,to jestem sklonny przeprosic to forum.
ODPOWIEDZ