Tradycja...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Tradycja...

Post autor: Reflex »

Tradycja zazwyczaj definiowana jest jako ogół wierzeń, obyczajów i poglądów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Tradycja zatem stanowi podstawę funkcjonowania w społeczeństwie – dzięki niej możemy odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości.
Podobno, ale czy rzeczywiście? Osobiście lubię i raczej szanuje polskie tradycje, nawet te w których nie biore czynnego udziału. Jak wielkanocne procesje, pielgrzymki, obchody rocznic...
"Nowy Rok" to tradycja międzynarodowa wśród ludów używających kalendarza gregorianskiego.

Co jest takiego ważnego w tej tradycji, co w niej nabardziej lubimy?
- Odliczanie czasu do przyjscia Nowego Roku?
- Zabawy sylwestrowe?
- Pocalunek o polnocy?
- Fajerwerki ogni sztucznych?
- Rezolucje (postanowienia noworoczne)...?
Wiem czego nikt nie lubi... noworocznego kaca. :D

Życie jest jak kalejdoskop. W roznych etapach życia, poczawszy od dzieciństwa, przez mlode lata, do wieku dojarzalego, zmienia sie nieco emocjonalny stosunek do Nowego Roku. Mlodsi sie bawią, inni patrza pobłażliwie, ale z sympatią na tych co się bawia.
O polnocy wypiją lampke szampana, zlożą życzenia najblizszym, wylacza telewizor i idą spać, aby rano stwierdzic że wszystko wyglada jak w starym roku.
Ale choć mało kto wwierzy, w każdym jest cicha nadzieja, że w nowym roku bedzie mniej trosk a wiecej dobrych wiadomości. Dlaczego nie? Wszystko jest mozliwe.

Powiem tak. NIkomu nie życze zle wlaczywszy tych, których nie lubię i nie szanuje. Po prostu wobec nich jestem myslami "nieobecny".
Natomiast calej reszcie, bez wzgledu na pochodzenie, rasę, religie z serca dedykuje kilka ponizszych slów.

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Tradycja...

Post autor: sprawiedliwy »

Mnie tradycja definiuje się nieco inaczej, ale to mój osobisty pogląd.
z całą pewnością tradycja to kultura, albo co najmniej jej podstawowa część.
Przekazywana przez pokolenia. sama się selekcjonuje i ludzi którzy jej są wierni.Tę ciągłość pielęgnują nie wszyscy, bo nie wszyscy chcą twierdząc, że świat się zmienia, ludzie i obyczaje.
Nie, to tylko zmieniają się kostiumy. Zmienia się higiena życia, ta dosłowna i ta w przenośni.
Jednak tradycja zachowań jest ponadczasowa. Pielęgnowanie jej jest sztuką szalenie trudną gdyż młodzież każdej generacji jest zbuntowana i awanturnicza, chcąc stworzyć własny model. Wydaje im się, że coś zdziałali dla postępu ale to złuda. Pewne tradycyjne przykazania zachowań są zawsze te same, choć mają teraz technologicznie wspaniałe ubrania w których nawet na biegunie nie zmarzniesz.
Rzeczywiście Nowy Rok to tydzień po BN. a więc tradycyjnego obrządku obrzezania Jezusa-syna Maryji i Józefa.
I rzeczywiście niesie nadzieję na lepsze.
Szczęście jest jednak koniecznie potrzebne, bo bez niego nie skorzystam ze zdrowia i nie tylko. Szczęściarz zawsze jakoś wypłynie i znajdzie kawałek deski i gwizdek, bo w nieszczęściu też mieć szczęście trzeba.

Zatem SZCZĘŚCIA!!!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tradycja...

Post autor: Reflex »

Pięknie napisaleś sprawiedliwy, dzięki. :)
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Tradycja...

Post autor: zoskicyc »

pani sprawiedliwa
przeczytalem i jestem przekonany
ze zaczyna pani "zyc swa osoba i osobistoscia"
tu waro zdjac kapelusz

CXC

zauwazam tylko ze adrest niezbyt wlasciwy -
ponadprzecietna chlonnosc glupot nie daje
zadnej gwarancji ze wchlonie rozsadne slowo
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Tradycja...

Post autor: godzilla »

jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Tradycja...

Post autor: jordan274 »

''zdejm kapelusz'',w nowej nomenklaturze jezykowej wlasciwym slowem jest zdejmij....,chociaz pamietam.ze
to ''zdejmij''bylo uzywane juz dawno.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Tradycja...

Post autor: zoskicyc »

godzila
kto wie - kto wie ...
czy ten clip nie zawiera wiecej
prawdy niz puste slowa /moje/?

CYC

wiedz
ze ja jak kazdy jestem czlowiekiem
omylnym -

powiadaja ze prawda jak olej umieszcza sie
na samej gorze - trzeba czasu by to dostrzec
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Tradycja...

Post autor: godzilla »

No tak, tylko że w pełnej wersji jest tam "zdejm kapelusz, będziemy uprawiać miłość francuską"... tak ok. trzeciej minuty...
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Tradycja...

Post autor: zoskicyc »

gdyby chociaz to
ale
gorsza jest milosc
bezmyslna - zlosliwa-
glupia - bezdenna
impertynencka
i hochsztaplerstwo
umyslowe
np takiego
pierwotniaka
i pdlewaczki

CXC
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Tradycja...

Post autor: jordan274 »

Ok,niech i tak bedzie,a teraz zgodnie z tradycja chce Wam wszystkim zyczyc zdrowia,radosci,inspiracji,a takze
poszanowania bliznich i niech kazdemu spelnia sie to ,czego sobie sam zyczy,Lepszego Nowego Roku.Jordan
ODPOWIEDZ