Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: pomorzak »

godzilla pisze: ale moze ktos by chcial kiedys aby jego ojczyzna byla w koncu wolna aby mogl do niej wrocic i zlozyc w niej swe kosci?

ale co to pomorzaka moze obchodzic, on znalazl u niemca cieple gniazdko, jak nie bedzie roboty to bedzie harz IV albo emeryturka i bedzie gut...
na chooy komu ojczyzna? to takie nowoczesne....
a ty panie godzilla dales z niej noge z powodow patriotycznych bo nie mogles patrzec jak ja rozgrabiaja
to ze w tej Szwajcarii zyjesz lepiej jak przecietny Polak nie ma dla ciebie znaczenia
jak na emeryturke przeprowadzisz sie do Polski to i tak bedziesz dla okolicznych niemiec
a na takim mozna sobie odebrac reparacje wojenne
ty dobrze o tym wiesz ale nadal pieprzysz takie glodne kawalki ze mam wrazenie ze nie mowisz o marzeniach
a po prostu jestes zaklamany
tak ja to widze
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: jordan274 »

To prawda ,ta zywnosc drozeje wszedzie,tylko gdyby to bylo jakos lzej ,a nie tak natychmiast w leb jak u nas,Cyc stwierdzil ,e te ceny tu ,podobnie jak u nich,ok,tylko nie wzial pod uwage roznicy w zarobkach,no ale nic,
ciesze sie ,ze nie tylko ja wspominam ta kargulene,szkoda,bo ta nasza cena jest zaporowa,tyle mniej wiecej co wolowa poledwica,niestety zostaja lososie ,ktorych nie lubie,ale na szczescie sa jeszcze inne,ktorych ceny narazie sa bardziej strawne .Pozdrawiam,a to slonce to napewno bylo tak z serca ,bo dzis u nas bylo wiosennie
i slonecznie....
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: Reflex »

Patrzcie rodacy co was k-mać czeka! - godzilszczyzna (tfu!) NARAZIE wygrywa...

Obrazek
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: godzilla »

Seweryn Aszkenazy, współzałożyciel Towarzystwa Kultury Żydowskiej Beit Warszawa, przedsiębiorca, marszand sztuki.

Aszkenazy w rozmowie z „DGP” zwraca uwagę na brak wykształcenia polskich dyplomatów, którzy nie potrafili przeciwstawiać się oskarżeniom o antysemityzm.

Nasz korpus dyplomatyczny przez lata nie wiedział, jak bronić Polski. Po prostu tego nie potrafił. (…) Mam tu na myśli dyplomatów, których się wystarczająco nie kształci ani nie szkoli, ani nie przygotowuje do bronienia Polski, zwłaszcza przed posądzaniem o antysemityzm

—zwraca uwagę, dodając, że odpowiedzialnością za użycie przez prezydenta Baracka Obame określenia „polskie obozy śmierci” należy obarczyć polską dyplomację.

To jest wstyd dla polskiej dyplomacji

—podkreśla.

Pytany, czemu izraelski rząd sprzeciwił się nowelizacji ustawy o IPN, stwierdza, że chodzi o pieniądze.

Przykro mi to mówić, ale w izraelskim rządzie nie ma zbyt wielu światłych ludzi. Otwarcie mówię, że coraz częściej wstydzę się za rządzących Izraelem. Izrael nie ma prawa wtrącać się w prawodawstwo rządu polskiego. Oczywiście chodzi również o pieniądze, bo możliwość oskarżania Polaków o Holokaust to również możliwość wyciągania odszkodowań i restytucji mienia

—tłumaczy, dodając, że paradoksalnie sprzeciw Izraela wobec ustawy IPN zwiększy świadomość międzynarodowej opinii publicznej o II wojnie światowej i o tym, kto rzeczywiście był ofiarą nazistowskiego reżimu.

Im bardziej Izrael i inni będą protestować, tym lepiej świat będzie wiedział, że to Niemcy odpowiadają za Holokaust, a nie Polacy, nie naród polski

—stwierdza.
https://wpolityce.pl/m/polityka/379692- ... zez-70-lat
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze:a ty panie godzilla dales z niej noge z powodow patriotycznych bo nie mogles patrzec jak ja rozgrabiaja
to ze w tej Szwajcarii zyjesz lepiej jak przecietny Polak nie ma dla ciebie znaczenia
jak na emeryturke przeprowadzisz sie do Polski to i tak bedziesz dla okolicznych niemiec
a na takim mozna sobie odebrac reparacje wojenne
ty dobrze o tym wiesz ale nadal pieprzysz takie glodne kawalki ze mam wrazenie ze nie mowisz o marzeniach
a po prostu jestes zaklamany
tak ja to widze
Mój ojciec przelewał własną krew zabijając niemców... potem Wasi, czyli kòrwy komuniści zniszczyli mu życie za to że był w Armii Krajowej... według twoje logiki ja powinienem zostać kòrwą komunistą aby mieć tam ciepłą wodę w kranie?
Wystarczy że wielu z was na forum było kòrwami komunistami...
Ja wybrałem wolność w wolnym kraju!
Jeśli Polska będzie kiedyś wolna a ja będę żył to do niej wrócę....
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: wiara i s »

Godzilla co pierdzielisz ze moj moj I moj

Walczyl

Ty dupku wyjechales nie za wolnoscia ale za kasa

Pierdzielenia o twoim patryiotyzmie to proba rozgrzeszenia swojego sumienia

ze jak twoj kraj cie potrzebowal

to spierdzielales jak tchorz do kasy nie wolnosci


Marek

PS
Moze w koncu napiszesz co przez te lata na emigracji zrobiles dla tej Polski ktora masz pelne usta?
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: wiara i s »

godzilla pisze:Seweryn Aszkenazy,
Cienko przedziesz Godzilla podpierasz sie ukraincami :lol:
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: Galwas »

Ileś lat temu postanowiłem - między innymi - nauczyć się specjalnie angielskiego, żeby na własne oczy przeczytać, jak to żydzi szkalują Polaków za ich polskość w New York Times.
Rzeczywiście nie pisali o nas zbyt pochlebnie w listach od czytelników. Dowiedziałem się między innymi, że oni byli gorsi niż naci i okrutni dla Polaków.
Bardzo się zdziwiłem! Przecież doskonale widziałem, że żydzi ratowali Polaków dzielnie i zarażeniem własnego życia. Szczególnie po takich serialach, jak Polskie Drogi i itp.
Widocznie czegoś nie zrozumieli albo żydzi byli szczególnie niewdzięczni. I nadal uparcie trwali w swoim antysemityzmie. Wygląda na to, że oni po prostu szczerze nie lubili Polaków. Jakże to tak. Po tysiącu latach wspólnej historii?
Po zmianie ustroju sprawiedliwość społecznej, zaczęło się ukazywać publikacje jak Grossa o Jedwabnym, o Pogromie Kieleckim i coraz więcej mniej znanych publikacji.
Po latach zrozumiałem, że nic nie jest bez powodu, a Polacy równie serdecznie nienawidzili parchów, jak i żydów. Przecież oni zabili Chrystusa, i chętnie konfiskowali domy zajęte przez żydów, a jak żydzi nie chcieli się wynieść własnej woli, ot ileż to roboty. Wystarczyło zakapować żyda i nawet zarobić na tym pieniądze.
Podobno było takich przypadków 50-do 100 tysięcy, a może i więcej.
O oczywiście nazywanie obozów zagłady polskimi jest nieprawdziwe, a nawet głupie. Zresztą - oddolność organizacyjne Polaków niewielkie, ale karanie za używanie słów o polskich obozach śmierci jest niemądre i szkodliwe.
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: Galwas »

Zgadzam się z pomorzakiem, że rzekoma obrona dobrego imienia Polski ma na celu sytuację zjednoczenie bydła katolickiego w ogół jedynej partii! To jest klasyczna metoda wszystkich dyktatorów za uzyskanie jedności. Nie ma tego świństwa do którego nie posunąłby się Kaczyński w obronie swojej władzy. Nawet za cenę śmierci własnego brata.
A obrona Polski jest tylko pretekstem do wygrywania kolejnych sondaży.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Pamiętaj, żebyś dzień święty święcił!

Post autor: zoskicyc »

zdaje sie ze mijacie sie z tematem
bo chodzilo o projekt nowej ustawy
ktora mowi ze

1) twierdzenie "polskie obozy koncentracyjne "
/oswiecom treblinka i inne niemieckie jest karalne

2) ze karalne jest twierdzenie o /wyraze to tak/
o polskim antysemityzmie

chce byc bardzo ostrozny
ale uwazam ze ad1 jest sluszne

lecz karalnosc za "polski antysemityzm
jest mocno watpliwe - bo przypomniec
trzeba przedwojenna organizacje ONR
jak tez dwa oslawione nazwiska anysemitow
bohdan piasecki i prof bross

ponadto wspominam tylko slowo "jedwabne"
ale na ten temat wiem zbyt malo by zajac
stanowiesko

dlatego nie dziwi mnie powstaly konflikt
polski z izraelem

zas twierdzenie w cytacie ze polscy dyplomaci
sa niewyksztalceni i dlatego nie potrafili........
uwazam za bzdure

twierdzenie "polskie obozy koncentracyjne"
na slasku karze podlegac nie moze gdyz sa
to niezaprzeczalne fakty na ktore zwraca
uwage dzisiejsza historia i dokumentacja
strony polskiej /zob wydawnictwo uni.
wroclaw/

wydaje mi sie ze w tych dyskusjach brak
jest objektywizmu nad ktorym dominuje
cos w rodzaju patriotyzmu a jest jego
rodzaj produktem obecnego rzadu pis

CXC

krotka wzmianka
***********************************
heimsuchten – der Russische Bürgerkrieg, der Polnisch-Ukrainische Krieg und der Polnisch-Sowjetische Krieg – fanden Pogrome gegen die Juden statt. Da vielfach den Juden unterstellt wurde, die Bolschewiki in Russland zu unterstützen, litten sie unter ständigen Angriffen der Gegner des Bolschewiki-Regimes. Am schlimmsten wüteten die Soldaten der Kriegsminister Symon Petljura der Ukrainischen Volksrepublik, für den alle Juden Bolschewiki und damit Feinde waren. Aber auch Rote Armee und polnische Armee organisierten Pogrome.
**********************************************************

z tego textu mozna "wybrnac tylko patriotycznie"


Obrazek

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ