Jakość Narodu

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Jakość Narodu

Post autor: alohilani »

Brak rozdzialu kosciola od panstwa, czylko konkordat.
Uwazam to za glowny powod podzialu polskiego spoleczenstwa.
Ktore wspolczesne spoleczenstwo pozwoli na calkowite wlaczenie
do polityki religii i calkowicie podporzadkowac sie klerowi?
Szczegolnie jesli ten kler ma zupelnie inna wymagania moralne
wzgledem siebie niz wobec swoich "owieczek".
Poza tym kosciol katolicki szczegolnie w Polsce (konkordat)
tak dalece odszedl od nauki Jezusa, ze spoleczenstwo patrzec
nie moze na te hipokryzje. A uzupruje sobie rzadzenie panstwem
naciskajac na politykow i ingerujac wszedzie oczywiscie tylko
dla swojej korzysci i manipulujac czescia "ciemnego" spoleczenstwa
i majac wplyw np. na wybory w kraju.
Ale to tylko moja opinia.
Jedno jest pewne, tylko rozdzial polityki od religii (jakiejkolwiek) jest
moglby pomoacc. Czy jest to jednak w obecnej Polsca mozliwe,
jesli pozwala sie biznesmemom w sutanntach a nawet o zgrozo w habitach
na budowanie fortec w stylu Rydzyka (ojciec???????) i robienie biznesu
na plecach naiwnych i niedoinformowanych, tych ktorzy slepo wierza
w to co kler mowi i sa slepi na jego hipokryzje.
To tyklo czesc problemu.
Inna to zachlsysniecie sie tzw."demokracja" po zmianie ustroju
i pomylenie jej z samowola, ze wolno wszystko to, czego nie wolno bylo za socjalizmu.
Spadek kultury, obyczajow na co mial juz wplyw ten owy swiat pelen przemocy
rowniez w srodkach masowego przekazu i zagranicznych filmach pokazujacych
ogromna przemoc. Tylko ze to byla przemoc w filamach, a nie w zyciu.
Wzorowanie nie na wszystkim zlym co przyszlo z zachodu, ale to tez tylko w fimach.
bo prawdziwe zycie jest inne.
I na koniec tzw. bezstresowa wychowanie mlodziezy, ktora nie ma bodzca do tego, aby byc dobra, bo moze byc zla i nie ma za to konsekwencji w szkole.
Czyli ogolnie zachlysniecie sie, bezkrytyczne zachlysniecie sie zachodem i uwazanie, ze wszystko co tam zle nalezy przeniec na polski grunt i bedzie "robta co chceta" w stosunkach miedzyludzkich, bez tego dobrego, ktore tam jest. No bo przeciez jak to dobre mozna na widziec, jesli na zachodzie sie nie zyje, a tylko odwiedzi i nie ma ogolnie pojecie o zyciu na zachodzie? A zle mozna zobaczyc nawe w filmach, ktore za socjalizmu Polska nie miala. Miala te bardziej wartosciowe, a ogonie przewazaly kostiumowe filmy francuskie i wloskie. Inne byly tylko dla bardziej dojrzalych widzow w kinach dyskusyjnych i tylko w dyzych miastach.
A na to "zle" z zachodu amatorow w Polsce nie brakowalo.
Czyli jak wypuszczenie z klatki do zle pojetej wolnosci, ktora zamieniano potem w samowole.
I spadek mocy policji, kraj mniej karny, dlatego przestepcow wiecej, podpierajacych sie zachodem, ktorego w wiekszosci nie znaja. Bo na zachodzie policja jesl mocna i spoleczetnstwo bardziej karne.
Ech, moglabym jeszcze wiecej napisac co o tym mysle.
Ale po co?
I trzeba wracac do prozy tutejszego zycia.
Just nother day in "paradise".
I Aloha!

P.S. Nie mam czasu poprawiac, jesli sa niedopatrzenia to moge tylko przeprosic. Nie chce dac do brudnopisu.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Jakość Narodu

Post autor: jordan274 »

Pani Alohilani,z przyjemnoscia przeczytalam Pani tekst i moim zdaniem trafila Pani w sedno tego calego
zla , ktore dzieje sie w Polsce.Nie mam natomiast slow na okreslenie tresci zawartych w tekstach Rekina
to sa jakies bzdury,brak rozeznania sytuacji,skad on bierze takie wiadomosci,gdzie on widzi ta doskonala
sytuacje gospodarcza,wojskowa itd,zastanawiam sie ,czy on zyje na tej samej ziemi,smiem twierdzic,ze
chyba nie.Niestety dzieki takim Rekinom i im podobnym mamy to ,co mamy i jak wielu zycze sobie ,zebysmy
wocili jak najpredzej do jako takiej normalnosci.Z pozdrowieniem
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Jakość Narodu

Post autor: rekin oceanu »

jordan274 pisze:.Niestety dzieki takim Rekinom i im podobnym mamy to ,co mamy i jak wielu zycze sobie ,zebysmy
wocili jak najpredzej do jako takiej normalnosci.Z pozdrowieniem
S.P. Jordan o jakiej ty normalności mówisz.
Gdy wzeszedł Pan Balcerowicz do rządu Polskiego uczynił cud gospodarczy.
Według ciebie tak.
To nagłaśniały media.
Okultyzm słowa miał się dobrze.
A ty panie mości uwierzył w te bajki.
Propagandzie bandzie ci co mieli dostęp do kasty mieli szmal.
I byli szmalcowi inaczej nowobogaccy.
Raczej niechciał bym wyciagac tych bródów.
Zamykane zakłady.
Emigracja.
Masowe tragedie.
Zamykane szpitale
Zakłady.
To był czas koszmaru dla jednych
Dla drugich biznes.
Pieniędzy niczyich. Tak szła propaganda banda.
Na niej tworzyło się prawo.
Kapitał Narodowy Państwowy to czyj.
Nie Narodowy.
Nikt nie jest już w stanie to naprawić do końca.
Polacy chcą Normalności.
I to się dzieje.
Naucz się odróżniać ziarna od plew.
To już było zapomnijmy.
Ale chodzi o to by ten koszmar nie powrócił.
Poróżnij sobie forum ofiar i gryzoni.
Rekin ma inne problemy.
Właśnie normalność.
Koszmar już był.
Od rozliczania kto inny jest.
Ja tylko się obawiałem by nie doszło do wojny domowej.
Tak z wielkiej chmury byłby mały deszcz.
Kaczyński wie że za daleko nie może iść.
Ale nie będzie to co było.
Normalność.
Ale czy on to uczynił dla władzy i poparcia czy Narodu
Czas pokaże.
rekin
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Jakość Narodu

Post autor: Reflex »

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Jakość Narodu

Post autor: Reflex »

Jordan napisal:
Sytuacja gospodarcza,wojskowa itd,zastanawiam sie ,czy on zyje na tej samej ziemi,smiem twierdzic,ze chyba nie.Niestety dzieki takim Rekinom i im podobnym mamy to ,co mamy i jak wielu zycze sobie ,zebysmy wocili jak najpredzej do jako takiej normalnosci.Z pozdrowieniem
Nie tak szybko. Przypomnę że w 2015 w wyborach frekwencja wyniosla 50,92 %, czyli glosowala TYLKO polowa z uprawnionych do glosownia. Z tej polowy, PiS uzyskal 37 58%.
Czyli na PiS glosowalo nieco ponad 1/4 uprawnionych do glosowania. Gdzie byla reszta (PONAD POLOWA) Polaków?
Wiec nie tylko "rekiny sa "winne" zwycięstwa PiSu, winna jest prawie polowa uprawnionej ludności do glosowania, ktora po prostu nie spelnila swojego obywatelskiego obowiązku i olala wybory.

Nie można też za obecna sytuacje winą obarczać kościoła , ponieważ nie posiada on sily sprawczej.
A jeżeli Polacy sluchaja kosciola i glosuja jak każe, jest to wciaz koltuństwo Polaków.
Pisalem dawno i wiele razy, że większość Polaków nie dorosla do demokracji. Teraz boleśnie odczuwa tego konsekwencje. Nienawiść jest obustronna, argumenty wulgarne z obu stron. Kultura nie jest priorytetem dzisiejszych Polaków.

Jeżeli wczesniej Polska nie wyjdzie, ze sie delikatnie wyraze.... wkurwiona na ulice, jesli PiS nie zmajstruje nowej zmanipulowanej ordynacji wyborczej, następne wybory przegra miażdżąco.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Jakość Narodu

Post autor: alohilani »

Z tego co mowili moi znajomi z Polski kiedys i teraz, to wiekszosc nie glosowala, poniewaz nie chciala wyboru ani z jednej ani z drugiej strony, a innego nie bylo.
Czyli nie wierza ani jednym ani drugim.
A nie bylo do wyboru nic posrodku.
Moze gdyby wiedzieli do czego dojdzie, to jednak zaglosowaliby na mniejsze zlo.
Ja tak mowie na podstawie tego co oni mowia w tej sprawie, bo ja nie uczestnicze, ja sie przygladam.
Jedno jest pewne, ze winia Rydzyka i kosciol w ogolnosci za agitacje wyborcza "ciemnego ludu" idacego bezkrytycznie za tym co spadnie z ambony szczegolnie jesli chodzi o emerytow i innych fanatykow.
Z tego wynika, ze jednak kosciol ma z tym wiele wspolnego.
Ale to tylko moje spostrzezenie.

Do pracy czas.

Duzo slonca
i
Aloha
jesli potrzebne.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Jakość Narodu

Post autor: jordan274 »

Tak kosciol nie jest sila sprawcza ale ponosi bardzo ,duza wine za obecna sytuacje ,a wyjscie na ulice
tym razem napewno skonczylo by sie rozlewem krwi,czego poki co kazdy chcialby uniknac,to nie jest
takie proste ,podporzadkowali sobie policje,czesc wojska,oglupiaja czesc narodu coraz bardziej
kretynskimi obietnicami ,doja to panstwo na wszelkie mozliwe sposoby,osmieszaja nas na calym swiece
dlatego jedyna szansa sa przyszle wybory i nadzieja ,ze to spoleczenstwo zacznie w koncu myslec chociaz
jak twierdza niektorzy to tez nie jest az tak pewne.....,dzis skonczyl sie 40-dniowy strajk w sejmie
rodzicow i opiekunow osob niepelnosprawnych i tu partia rzadzaca nie kiwnela nawet palcem
to jest hanba i juz dzis w mediach slyszalo sie glosy krytyczne osob z ich elektoratu, moze wiec jest
nadzieja ,ze do czasu wyborow sami sie powykanczaja ,oby.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Jakość Narodu

Post autor: Reflex »

No mnie tego nie musisz mowic Jordanko, ale przecież za ten burdel ponosi wine PiS a nie kosciól, który co prawda go popiera, Oglupianie ludzi z ambony, próby wywierania nacisków na wladze, nie równają się w skutkach z tym za co odpowiadają rządzący.
Ja nie jestem po stronie kościola. Nie wierzę że kościol jest patriotyczny, nie ufam jego narodowej lojalnosci. Jego stolicą jest Watykan a jego glownym celem, jest utrzymać swoje wplywy, pozycje i majatki.

Ale z drugiej strony kosciol jest wtopiony w nasze dzieje w nasza tradycje i mial w historii również pozytywne momenty. Niestety po transformacji Solidarnosciowy rząd popelnil ogromny bląd podpisując konkordat, oddajac kosciolowi ogromne majatki i zezwalając na nauke religii w szkolach.

Na temat kościola powinniśmy miec osobny wątek, to temat rzeka. Póki co, za to się w tej chwili w Polsce dzieje winie wylacznie PiSowska bandę. I mam takie same obawy jak Ty. Oby nie doszlo do rozlewu krwi.
ODPOWIEDZ