Kto żyw ?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Kto żyw ?

Post autor: sprawiedliwy »

Reflex pisze: wt sty 21, 2020 1:36 pm czy każda ksiązka musi byc bestselerem a jesli nie jest to od razu gniot?
o bestselerach nie mówimy, przynajmniej na razie. Myślę że akurat Księgi Jakubowe nie są i nie będę bestselerem.
Bestselerem są kryminały i inne sensacyjne książki. Godzil się zna i wszystko czyta, to powie co go nie nudzi.
a co do gniota. to akurat żadna książka O.T gniotem nie jest aczkolwiek jedna mnie znudziła "Dom dzienny dom nocny"..
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Kto żyw ?

Post autor: sprawiedliwy »

i zapewniam,
że gdyby nie Nobel, to i po Księgi Jakubowe wielu by nie sięgnęło ani po Opowiadania bizarne i po Biegunów. Książki do których potrzeba użyć intelektu nie stają się bestselerami.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Kto żyw ?

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: wt sty 21, 2020 4:13 pmBestselerem są kryminały i inne sensacyjne książki. Godzil się zna i wszystko czyta, to powie co go nie nudzi.
jezeli chodzi o tematy zydowskie to np. taki icaac bashevis singer pisal ciekawe ksiazki... tokarczuk do piet mu nie dorasta... faktycznie bazgrze te swoje obrazy i taki pomorzak moze sie spuscic ideologicznie ale czy naprawde jest do tego powod?
zajrze do tych ksiag jakubowych bo chyba faktycznie zaczalem od tej nudnej pozycji co to ja pani basia wspomniala... ale najpierw skoncze dziela Przechrzty... to jest w tym momencie moja ulubiona lektura...
dzielny polski alchemik wspolpracuje z carskim pulkownikiem w obronie ludzkosci... a przynajmniej Warszawy w prywislanskim kraju... wtedy...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Kto żyw ?

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: czw sty 23, 2020 8:03 am ... wtedy...
przebrnąć pierwsze 100 stron, potem już wciąga. Hmm. też jest dobra w szczegółach no i nie tylko temacie żydowskim w Księgach. Singer chyba pisał tylko żydowskie tematy.

Harraris (historyk z Izraela) i Rowling z Harry Poterem mieli milionowe nakłady. Ale nie za ilość egzemplarzy dają nobla. Na szczęście!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Kto żyw ?

Post autor: Reflex »

godzilla napisal: tokarczuk do piet mu nie dorasta... faktycznie bazgrze te swoje obrazy i taki pomorzak moze sie spuscic ideologicznie ale czy naprawde jest do tego powod?
No popatrz... Czyli Nagroda Nobla też się spuscila ideologicznie i nie tylko...
Tylko biedny godzilla zostal bez orgazmu.
Czy to wina pani Tokarczuk, czy pomorzaka? Albo godzila już jest bezpoldny? HGW. :mrgreen:
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Kto żyw ?

Post autor: pomorzak »

ja jeszcze dodam bardzo ciekawa ksiazke Shlomo Sand:
"Die Erfindung des jüdischen Volkes: Israels Gründungsmythos auf dem Prüfstand"
pozwala wiele zrozumiec
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Kto żyw ?

Post autor: sprawiedliwy »

No więc ????
Kto żyw ?
Czasy nastały takie apokaliptyczne.
Nie chce mi się już o tym, że pomór szaleje i gdzie. Kostucha ma co robić.
Carpe diem. Moi PAństwo.
Żyjmy dziś tak jak by to był nasz dzień ostatni.

Do wiosny dożyliśmy . ale czy ją przeżyjemy?
Szlag mnie trafia. że młodzież mają wszelkie zalecenia rządu, lekarzy, epidemiologów w d.u.pie.
Urządzili sobie Corona-gryll-party. Za domkiem, żeby ich nikt nie widział.

NIESAMOWITE przemówienie ALPEL- Orędzie. zwał jak chciał
Wygłosiła Angie Merkel.
Ciepłe. rzeczowe trafiające w serca i do przekonania.
No cóż. Zobaczymy czy rzeczywiście trafii do przecież zdyscyplinowanego społeczeństwa niemieckiego.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Kto żyw ?

Post autor: godzilla »

a co cie to obchodzi kto zyje?
martw sie o swoich... bo Was tez wykoncza gdy sie wezma za masowke...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Kto żyw ?

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: pt mar 20, 2020 3:48 am martw sie o swoich... bo Was tez wykoncza gdy sie wezma za masowke...
Was ? a Ciebie i Twoich to nie?, Ty pisałeś żeś w szpitalu... Martwię się o wszystkich i wszystko, tak już mam. Za bardzo się martwię, wiem. Nic nie poradzę.

A Angie ma kwarantannę. Ciekawe kto następny z decydentów?

Trwa wyścig na opracowanie, niezbędnika przybornika do samodiagnozy. To byłby olbrzymi krok w zahamowaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Nad szczepionką też pracują dzień i noc. To jednak potrwa.

Księżyc zdobyć chyba było łatwiej. Myślę że teraz plany na Marsa się odwloką.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Kto żyw ?

Post autor: Reflex »

Wszyscy się martwimy, kto pisze inaczej, klamie. Ale czy musimy być zgryżliwi i niemili? Wczoraj przeczytalem w wyborczej, ze nasz slynny pilkarz Lewandowski z żoną ofiarowali na pomoc z walka coronowirusa milion euro! Az sie cieplo robi kolo serca, są ludzie wrazliwi i przyjażni dla innych, nie zaślepieni swoimi sukcesami w życiu.
Dzisiaj czytając gazetę zlapalem sie za glowe. Oczywiscie znależli się ludzie obrażeni, że Lewandowscy sobie robia reklamę, że to tylko 5% ich pieniedzy, że nie powinni się swoim majatkiem chwalić. Nasza polska, wciąż socjalistyczna zawiść, rozgrzewa ich do czerwoności.
Są niestety ludzie, którzy bez tego brudnego, nienawistnego uczucia nie potrafią żyć. Mamy tu takiego na naszym forum, facet który za kazdym wejsciem wymiotuje nienawiscią i tlumaczy się, że on "nie pisze", tylko pilnuje swojego nicka, "żeby mu go ktos nie podpi.rdolil." :mrgreen:

Lewandowscy
Obrazek
ODPOWIEDZ