Kto żyw ?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Awatar użytkownika
Reflex
Kontakt:

Re: Kto żyw ?

Post autor: Reflex » wt sty 21, 2020 1:36 pm

Jestem trochę zaskoczony, czy każda ksiązka musi byc bestselerem a jesli nie jest to od razu gniot?
Czytalem masę książek, większość byla uznana i lubiana, choć niekoniecznie bestseler.
W koncu wszystko zalezy od psyche czytelnika. To nie ja musze się stosować do pisarza, tylko
on ma porwać mnie, moją wyobraznię i duszę...

sprawiedliwy

Post autor: sprawiedliwy » wt sty 21, 2020 4:13 pm

Reflex pisze:
wt sty 21, 2020 1:36 pm
czy każda ksiązka musi byc bestselerem a jesli nie jest to od razu gniot?
o bestselerach nie mówimy, przynajmniej na razie. Myślę że akurat Księgi Jakubowe nie są i nie będę bestselerem.
Bestselerem są kryminały i inne sensacyjne książki. Godzil się zna i wszystko czyta, to powie co go nie nudzi.
a co do gniota. to akurat żadna książka O.T gniotem nie jest aczkolwiek jedna mnie znudziła "Dom dzienny dom nocny"..

sprawiedliwy

Post autor: sprawiedliwy » wt sty 21, 2020 4:34 pm

i zapewniam,
że gdyby nie Nobel, to i po Księgi Jakubowe wielu by nie sięgnęło ani po Opowiadania bizarne i po Biegunów. Książki do których potrzeba użyć intelektu nie stają się bestselerami.

godzilla

Post autor: godzilla » czw sty 23, 2020 8:03 am

sprawiedliwy pisze:
wt sty 21, 2020 4:13 pm
Bestselerem są kryminały i inne sensacyjne książki. Godzil się zna i wszystko czyta, to powie co go nie nudzi.
jezeli chodzi o tematy zydowskie to np. taki icaac bashevis singer pisal ciekawe ksiazki... tokarczuk do piet mu nie dorasta... faktycznie bazgrze te swoje obrazy i taki pomorzak moze sie spuscic ideologicznie ale czy naprawde jest do tego powod?
zajrze do tych ksiag jakubowych bo chyba faktycznie zaczalem od tej nudnej pozycji co to ja pani basia wspomniala... ale najpierw skoncze dziela Przechrzty... to jest w tym momencie moja ulubiona lektura...
dzielny polski alchemik wspolpracuje z carskim pulkownikiem w obronie ludzkosci... a przynajmniej Warszawy w prywislanskim kraju... wtedy...

sprawiedliwy

Post autor: sprawiedliwy » czw sty 23, 2020 11:01 am

godzilla pisze:
czw sty 23, 2020 8:03 am
... wtedy...
przebrnąć pierwsze 100 stron, potem już wciąga. Hmm. też jest dobra w szczegółach no i nie tylko temacie żydowskim w Księgach. Singer chyba pisał tylko żydowskie tematy.

Harraris (historyk z Izraela) i Rowling z Harry Poterem mieli milionowe nakłady. Ale nie za ilość egzemplarzy dają nobla. Na szczęście!

Awatar użytkownika
Reflex
Kontakt:

Post autor: Reflex » czw sty 23, 2020 1:59 pm

godzilla napisal: tokarczuk do piet mu nie dorasta... faktycznie bazgrze te swoje obrazy i taki pomorzak moze sie spuscic ideologicznie ale czy naprawde jest do tego powod?
No popatrz... Czyli Nagroda Nobla też się spuscila ideologicznie i nie tylko...
Tylko biedny godzilla zostal bez orgazmu.
Czy to wina pani Tokarczuk, czy pomorzaka? Albo godzila już jest bezpoldny? HGW. :mrgreen:

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Post autor: pomorzak » czw sty 23, 2020 2:02 pm

ja jeszcze dodam bardzo ciekawa ksiazke Shlomo Sand:
"Die Erfindung des jüdischen Volkes: Israels Gründungsmythos auf dem Prüfstand"
pozwala wiele zrozumiec

ODPOWIEDZ