Warto przeczytac.

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Warto przeczytac.

Post autor: godzilla »

Zona mi dzisiaj do pracy przyslala linka do tej informacji... pare miesiecy temu lekarz mi przepisal Metformine i od razu porcyjke na CHF 500... ja poczytalem o wszystkich oficjalnych przyjemnosciach jakie mnie czekaja gdy zaczne to brac i postanowilem sobie na razie darowac...wywalilem wszystkie cukry, na ile sie dalo, z mojego pozywienia i napojow, staram sie uwazac co jem, pieke sobie swoj chlebek razowy na zakwasie i cukier mi opadl... nie to ze wyzdrowialem ale czuje sie lepiej... moja dzienna dawka metforminy miala byc 500mg... gdy owiedzilem moja matke w Warszawie to zobaczylem ze ona tez to bierze ale trzykrotna dawke... pomyslalem ze moge jej dac w prezencie moje tabletki bo to przeciez kupa forsy... ale jej nie dam... wyslalem wiadomosci do rodziny zeby jej to jakos przekazali i zeby sprobowala czego innego...

tak Rekinie... plan depopulacji planety jest realizowany... a z tym klimatem to niemcy po prostu chca Polsce ukrasc zloza wegla... przez ostatnie dziesiec lat wydali na poprawe klimatu ponad pol biliona euro a CO2 w zaden sposob nie ograniczyli... czyli to jest pic na wode fotomontaz... Chiny buduja osiemset elektrowni weglowych na calym swiecie... caly swiat ma w dupie te wariacka histerie klimatyczna a tylko tu i teraz beda nas dymac i odbierac nam wszystko - pieniadze, mozliwosc podrozowania, swiatlo, jedzenie, ogrzewanie... wyzdychamy od tego jak muchy... a ci co to przezyja beda zatruci szczepionkami i "lekarstwami"...

a takie qrewskie mendy jak reflex beda pochwalac kazda zbrodnie na ludzkosci... z przekory albo dlatego ze pobieraja judaszowe srebrniki za trollowanie...

pozdrawiam Cie Rekinie
Andrzej
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Warto przeczytac.

Post autor: Reflex »

Obrazek

Pojęcie Energiewende, czyli transformacji energetycznej w Niemczech, w ostatnich miesiącach coraz częściej pojawia się w polskich dyskusjach o przyszłości polityki energetycznej.

Rezygnacja Niemiec z energetyki atomowej w wyniku katastrofy w Fukuszimie wywołała różnorodne reakcje w krajach europejskich i na całym świecie. Niektórzy uznali tę decyzję polityczną za dobrą, chociaż realizacja tej polityki jest procesem długotrwałym, a związane z nią korzyści pojawiają się stopniowo i wyraźnie widoczne będą dopiero w przyszłości .

Niemcy chcą czystej energii i wielu z nich chce produkować ją samodzielnie. Ustawa o odnawialnych źródłach energii gwarantuje energii elektrycznej pochodzącej z tych źródeł pierwszeństwo przyłączenia do sieci i umożliwia czerpanie z niej odpowiednich zysków. Do roku 2011 ponad połowa inwestycji w OZE poczyniona została przez małych inwestorów. Natomiast duże korporacje jak dotąd wniosły niewielki wkład w rozwój energii odnawialnej. Przejście na na te źródła energii znacznie poprawiło sytuację małych i średnich przedsiębiorstw, a lokalne społeczności i ich obywatele zyskali możliwość wytwarzania swojej własnej energii. W całych Niemczech na obszarach wiejskich zaczęła się energetyczna rewolucja. Społeczności korzystają na tworzeniu nowych miejsc pracy i rosnących wpływów z podatków, a jest to tym ważniejsze jeśli zważymy na kryzys zadłużenia w strefie euro.

Już dziś ekonomiczne korzyści z transformacji przeważają nad dodatkowymi kosztami, a Niemcy znajdują się w korzystniejszej sytuacji niż gdyby się na nią nie zdecydowały. Oparcie gospodarki o wysokowydajną energetykę odnawialną wymagać będzie wielkich inwestycji o wartości sięgającej 200 miliardów euro. OZE tylko z pozoru są droższe niż energetyka konwencjonalna. W rzeczywistości stają się coraz tańsze, natomiast energia ze źródeł konwencjonalnych drożeje. Paliwa kopalne są dodatkowo silnie subwencjonowane przez państwo, a w ich cenie nie uwzględnia się wpływu jaki mają na środowisko. Poprzez zastąpienie importu energii źródłami odnawialnymi, Niemcy poprawią swój bilans handlowy i zwiększą poziom bezpieczeństwa energetycznego. Już dziś w sektorze OZE pracuje ponad 380.000 Niemców – liczba ta daleko przewyższa zatrudnienie w sektorze energetyki konwencjonalnej. Część z nich pracuje w segmencie wytwórczym, nni przy instalacjach i obsłudze technicznej. Miejsca pracy dla techników, instalatorów i architektów zostały stworzone lokalnie, zatem nie sposób ich outsourcować. Już dziś widać, że między innymi dzięki nim Niemcy radzą sobie z kryzysem gospodarczym i finansowym dużo lepiej niż inne kraje.

Calość tutaj
http://eko.org.pl/index_trendy.php?dzia ... 7&art=1623
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Warto przeczytac.

Post autor: pomorzak »

A ja chetnie przycupne pomiedzy wolowniczymi obozami zwolennikow i przeciwnikow ochrony klimatu.
Juz kiedys pisalem ze to co sie ostatnio dzieje w mediach na temat zmian klimatu, odpowiedzialnosci czlowieka i mozliwosci cofniecia tych zmian, zaczyna przypominac religijne dogmaty i prawdy wiary.
Tak jak w kazdej religii sa misjonarze, zaciekli wyznawcy i tworcy tej religi majacy najczesciej malo religijne intencje.
Jestem calkowicie za rozsadnym korzystaniem z zasobow tej planety w czym jest nie tylko ochrona srodowiska ale i poszukiwanie sensownych rozwiazan socjologicznych.
Mala Greta jakos nie przemawia do mnie bo mam wrazenie ze jest wykreowana i sterowana przez tworcow religii ekologicznej.
Te moje watpliwosci nie stawiaja mnie jednak w szeregach przeciwnikow i zwolemnikow teorii spiskowych.
To ze takie czy inne grupy interesow przy kazdej okazji staraja sie cos ugrac dla siebie jest czyms normalnym.
Tak wlasnie dzialaja ci co staraja sie cos ugrac na popieraniu lub negowaniu.
To co obecnie sprzedaje sie przy okazji strachu przed zmianami jest tak wlasciwie ogromnym chaosem bo nie ma spojnej koncepcji a jedynie szamotanina. Wiatraki sa tego najlepszym przykladem w Niemczech. Wiekszosc spoleczenstwa jest za wiatrakami nad morzem ale przeciw trasom przesylowym ciagnacym sie prez caly kraj. W efekcie sa wiatraki , jest energia i problem co dalej. Uwazam ze ciekawym rozwiazaniem jest produkcja wodoru z tej wlasnie niewykozystanej energii zamias pchac sie w samochody elektryczne ktore gdzies trzeba naladowac a kabla z wysokim napieciem nikt nie chce miec nad glowa lub pod nogami.
Calkowite zastapienie plastiku innym surowcem ktory jest "rozkladalny" uwazam za swietny pomysl jesli nie jest to jedynie papier.
Podobno w Afryce istnieja juz rozwiazania na ktore jakos reszta swiata nie ma ochoty.
Rozsadne i przemyslane dzialania majace na celu zmiany myslenia nie tylko pojedynczego czlowieka ale i koncepcji rozwoju gospodarczego moga przyniesc wiele dobrego dla mieszkancow tej planety.
Jestem optymista i licze ze po okresie chaotycznych dzialan przyjdzie czas na prawdziwe zmiany.

Pozdrowienia dla wszystkich dyskutantow.
almagus
Posty: 4547
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Warto przeczytac.

Post autor: almagus »

---Ty, który masz Boga, wiedz, że Bóg tak chce!---
Odwet ekologiczny ureguluje za ludzi i socjologia nic tu nie pomoże.
pozdrawiam
almagus
dużo uciechy z życia po przezyciach
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Warto przeczytac.

Post autor: Reflex »

Jest tylko pytanie ilu jest tutaj "wszystkich" dyskutantów.
Bo kalekie brednie rekina i zlośliwe klamstwa godzilli,
na miano dyskusji jeszcze dlugo nie będą zasługiwać.
Ale mozna i tak... Przyklasnąć i serdecznie pozdrowić.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Warto przeczytac.

Post autor: pomorzak »

almagus pisze: śr gru 04, 2019 11:29 am ---Ty, który masz Boga, wiedz, że Bóg tak chce!---
Odwet ekologiczny ureguluje za ludzi i socjologia nic tu nie pomoże.
pozdrawiam
almagus
dużo uciechy z życia po przezyciach
serdecznie pozdrawiam
przezycia nadal trwaja i chec ich przezycia nadal choc przezycie tych przezyc nie jest proste
w Bogu nadzieja ze jego plany sa styczne z naszymi
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Warto przeczytac.

Post autor: Reflex »

Rzeczywiscie pomorzaku? Jesli Bog ma cos wspolnego z tym co sie dzieje na ziemi, stracę do niego szacunek.
Potworne katastrofy, bezsensowne ofiary niewinnych dzieci i dorosłych, ciężkie choroby ludzi ,wojny w ktorych ginie miliony ludzi, to nie jest dzialanie Boga. Chyba że mamy jego nieprawdziwy wizerunek. Bo dać komuś zycie i patrzyć z rozkoszą jak jego ofiara cierpi jest sadyzmem.
Widzialem wideo, kiedy młodzi chłopcy oblali latwopalna ciecza kota, podpalili i z satyfakcja filmowali agonie zwierzaka.
Nie bylo w tym nic boskiego.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Warto przeczytac.

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: śr gru 04, 2019 11:50 am Rzeczywiscie pomorzaku? Jesli Bog ma cos wspolnego z tym co sie dzieje na ziemi, stracę do niego szacunek.
Potworne katastrofy, bezsensowne ofiary niewinnych dzieci i dorosłych, ciężkie choroby ludzi ,wojny w ktorych ginie miliony ludzi, to nie jest dzialanie Boga. Chyba że mamy jego nieprawdziwy wizerunek. Bo dać komuś zycie i patrzyć z rozkoszą jak jego ofiara cierpi jest sadyzmem.
Widzialem wideo, kiedy młodzi chłopcy oblali latwopalna ciecza kota, podpalili i z satyfakcja filmowali agonie zwierzaka.
Nie bylo w tym nic boskiego.
Drogi Reflexie, nie jestem w stanie wyjasnic ci praw fizyki kwantowej czy wszelkiej masci kwarkow czy tez calego kosmocu czy tez wszelkich innych zjawisk ktorych jeszcze nie znamy a ktore obiektywnie istnieja.
Nie jestem w stanie tez wyjasnic postepowania, dzialania Boga.
Zapewne jego optyka rozni sie od naszej.
Mysle ze on zna cel naszego pobytu na tym swiecie.
Dlaczego istnieje zlo ? Nie wiem.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Warto przeczytac.

Post autor: Reflex »

Nie mam zwyczaju kogokolwiek odwodzić od swojej duchowej wiary,
ani jej glośno krtytykować. To prywatna sprawa każdego czlowieka.
Ale czasem, tracę opanowanie, wobec agresji zakłamanego kościola w nasze życie.
Teraz przeczytałem, że Kościól w Polsce zmienia przepis dla nowożeńców.
Bedzie jeszcze bardziej wścibski juz na etapie narzeczeństwa. Bez ich zgody
sie nie ożenisz, nie pochowiesz bliskich na cmenarzu, jeśli nie zaplacisz
odpowiedniej sumy za pogrzeb bliskiego. I kto to egzekwuje?
Pedalska rzesza grzesznych, lekceważących wolę Boga i etyke ludzka kaplanów.

Poza tym wybaczcie. Mam dzisiaj zly dzień...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Warto przeczytac.

Post autor: alohilani »

Religia wtloczyla nam prawdopodobnie nieprawdziwe oblicze Boga.

Ludzie wymyslili Boga na swoje podobienstwo.

Boga nie znajdzie sie w religiach. Boga mozna znalezc w ciszy w przyrodzie.

Bog jest ponad wszystko i poza wszystkim.

A czlowiek moze byc tylko ewolujacym eksperymentem.

Moze byc najbardziej skomplikowanym zywym komputerem, ktory dostal rozum i wolna wole.

To jest jednak za duza odpowiedzialnosc za samego siebie i czlowiek chce zawsze kogos winic za wlasne czyny. Sam nie moglby udzwignac tego ciezaru odpowiedzialnosci.

To ludzie zgotowali innym ludziom ten czy inny los, zle gospodarowanie czlowieka przyroda (kataklizmy) i wszystko co jest z tym zwiazane, zmiany ziemi jako planety poprzez epoki, To dotyczy takze mutacji genow (choroby) albo zbiegu okolicznosci (wypadki).

Bog to nie siwy dziadek w chmurach, ktory grozi palcem.

Bog to ta ogromna sila, ktorej nie widzimy ani nie slyszymy, ale ktora dala poczatek wszystkiemu. To wielka prawda, milosc i swiatlo w jednym, ponad kosmosem i poza kosmosem, ktora nie ma poczatku ani konca.

Tak ja (i nie tylko) “widze” Boga.
ODPOWIEDZ