Czy to KONIEC?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Reflex »

Zainteresowany tym co u Ciebie przeczytalem, zaczalem czytać arykuly o osach, szerszeniach i pszczolach.
Z conajmniej trzech arykulów (tyle przeczytalem), nie wynika żeby osa się mścila za "wyrządzoną krzywde",
chyba że napastnik jest w jej polu widzenia, ale z samej natury jest bardziej agesywna niż pszczola.
Pszczola ma inny świat, żywi się innym niz osa pokarmem.

Jeśli chcesz, (bo wiem, ze masz do tych malych i jadowitych rozbójników niechęć) przeczytaj poniższy artykul
pani Joasi Jaskuly:
"Osy, szerszenie, pszczoły - kilka prostych zasad jak z nimi żyć"
No żyć z nimi to ja nie polecam, ale przeczytać można.

https://matkatylkojedna.pl/osy-szerszenie-pszczoly/
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: sprawiedliwy »

Dziękuje, przydało się. Dziś już jad jest w defensywie.
Czytam...

a co do os forumowych, to im zdaje się, za to płacą...
https://proline.pl/?n=placa-za-opluwani ... PB2JAunegA
:mrgreen:
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: sprawiedliwy »

sprawiedliwy pisze: czw sie 20, 2020 5:33 am Dziękuje, przydało się. Dziś już jad jest w defensywie.
Czytam...

a co do os forumowych, to im zdaje się, za to płacą...
https://proline.pl/?n=placa-za-opluwani ... PB2JAunegA
:mrgreen:
PS.... ta Pani pisze , że osy mają żądła.... no to jest godne Nobla.
W pierwszym odruchu miałam ochotę wziąć packę i wybić każdą jedną osę do ostatniego żądła.
a z całego gryzącego towarzystwa, to właśnie pszczoły są najprzyjemniejsze


pszczoły nie gryzą....osy tak, osa żądła nie posiada. Pszczoła tak. i jeśli go w obronie własnej wbije, to już nie wciągnie, wyrywa, i umiera.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Reflex »

Ja tez uważam, że osa ma żądlo... Rożnica polega na tym, że jak piszesz; pszczola może swoje żądlo wbić jeden raz i umiera a osa może użądlic kilka razy, nie traci go jak pszczola. Taka osia strzykawka. Ale to maly pikuś.
Powiedz mi jak to jest tutaj, na forum Nikt nie ma żądla a wszyscy chodzą użądleni. Polish specjalty? :mrgreen:
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: wt sie 04, 2020 2:06 am https://www.facebook.com/mocneslowa.net ... =3&theater


"Kiedy ktoś nie może Tobą manipulować, to manipuluje innymi by o Tobie źle myśleli"


z "mądrością" jak i z głupotą, durnotą i zwykłym prostackim chamstwem już nie walczymy. Sił brak!

godzil śmiało atakuj-oskarżaj Owska i pleć te swoje wydumane bzdury o innych, krzywdząc !!!. Droga wolna!
Spokojonego snu i sumienia życzę! :mrgreen:

PS.... że z mojego powodu gębe sobie wycierasz imieniem i inicjałami by mi/nam dokopać, dyskredytuje Cię całkowicie! i świadczy kim jesteś.

Pozostałych uczestników forum pozdrawiam i życzę zdrowia i miłych chwil i Dziękuję za uwagę, nie mogę narażać nikogo na krzywdę.

PS. - dla troszczących się - choróbska w rodzinie pod kontrolą mamy.
coz... ciesze sie ze macie chorobska pod kontrola, jesli mozna ci w cokolwiek wierzyc...
czyli przyznalas sie ze przyszlas tu za mna aby mnie tu dalej gnoic jak to robilas na szwajcarskim forum...
cala filozofia twojego pobytu tutaj zawarta zostala w twoim PIERWSZYM poscie na tym forum, w ktorym podsumowalas mnie prywatnie i moje pisanie, wypisujac glupoty i dodajac mi cechy, ktorych nie posiadam...
przez cale lata z reflexem gracie jedna gierke, ty twierdzisz ze ja jestem bestia, ktora istnieje po to by niszczyc, reflex z powodow rasistowskich i z powodu wlasnej glupoty, bo nie znosi madrzejszych od siebie...

po co to robicie? macie z tego satysfakcje?

reflex teraz szaleje oskazajac mnie o brak szacunku do "kobiet" a przeciez ty jestes "facetem", wiec co jest grane?

co do Izy o nicku Bellaiza to nie przypominam sobie abym ja gnoil w jakis sposob... byly miedzy nami jakies niesnaski ale to byla/jest bardzo inteligentna osoba i dala by sobie ze mna rade, gdyby chciala sie na powaznie poklocic...
reflex wyciaga jakies bzdury sprzed kilkunastu lat WIEDZAC ze z obecnych tutaj nikt praktycznie nie moze ani potwierdzic ani zaprzeczyc jego pomowieniom...

zawsze tak bylo, wiec nie traktuje tego gowniarza powaznie...

pozdrowienia dla Remigiusza!
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: śr sie 19, 2020 11:01 am Nie ma innej drogi jak wojna wypowiedziana osom.
jakieś pianki, spraye. cuda wianki... wlazły skubane w....antenę satelitarną, we wszystkie pudełka z kablami, w patyk-rurę trzymający antenę...założyły aż 3 gniazd, w trzech dziurach. mają też wlot pod dachówkę... jak wojna to wojna, na śmierć i życie... Dziś trzecia doba minęła jak mnie ta franca jedna użarła i jadu wpuściła. Jad już chyba defensywie się zaczął wycofywać... Dzięki Reflex, zimny okład daje ulgę ogromną, kwaśny okład także no i aspirynka...

a co do os forumowych... to lepiej nie wywołuj wilka z lasu....tzn osy...
dalbym ci dobra rade ale pewnie nie posluchasz... na osy i konskie muchy pomaga wysoka temperatura powyzej temperatury kszepniecia bialka...

ja mam od wielu lat problemy gdy mnie ukasi konska mucha, puchnie mi to miejsce i swedzi az nie idzie wytrzymac...
ostatnio chyba rok czy dwa lata temu wieczorem na spacerze mnie ukazila w wierzch dloni... w pracy mialem reke jak rekawica bokserska i pisac nie moglem.... zagotowalem wody na herbatke, wlalem do plastikowego kubeczka prawie wrzatek, do wody wsadzilem noz stolowy trzonkiem w dol, potrzymalem chwile i sprawdzilem - byl goracy...
przylozylem trzonek do ukaszonego miejsca i potrzymalem chwile... bolalo oczywiscie ale.... po pieciu minutach wariackie swedzenie odeszlo w zapomnienie...
to jest proste... dziala na zasadzie koagulacji bialka...
na amazonie mozna kupic takie cudo... https://www.amazon.co.uk/bite-away-6008 ... B003CMKQTS
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: czw sie 20, 2020 5:41 am PS.... ta Pani pisze , że osy mają żądła.... no to jest godne Nobla
nie sprawdzisz a krytykujesz... tak, osy maja zadla!
Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: pn sie 24, 2020 10:10 am po co to robicie? macie z tego satysfakcje?
pozdrowienia dla Remigiusza!

Mnie się już nie chce tępić ani chamstwa ani głupoty. ani jednego z drugim. Starzejesz się godzill, niestety nic się nie zmieniłeś, ciągle chamstwa i głupoty nie dostrzegasz, własnego, oczywiście. Chyba już nigdy nie dostrzeżesz. A wydawało by się żeś zdolny chłopak i tylko takiego godzillę udajesz... A może jednak jest szansa....


O!!! wpis i rada na osy. DZIĘKUJĘ. dobry uczynek zrobiłeś, możeś i dobry człowiek, jednak?
no tak osa to nie szerszeń i na odwrót, dla mnie to wsio ryba... samce żądła nie mają. :mrgreen:
ODPOWIEDZ