Najświeższe wiadomości

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » śr wrz 16, 2020 9:16 am

A tu cisza aż w uszach dzwoni a tyle się na świecie dzieje:
- Naukowcy z Podlasia pracują nad szczepionką coronowirusa, ale ciągle wychodzi im bimber.
- Natomiast amerykańscy naukowcy odkryli, że co czwarty PiSowiec, jest tak samo pier.dolniety
jak trzej pozostali. To tyle na dzisiaj.
Acha .......
w czasach Kaczyzmu tluszcz niezawodny: :mrgreen:

Obrazek

sprawiedliwy
Posty: 1901
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: sprawiedliwy » śr wrz 16, 2020 11:56 am

No, zdarza mi się rzadko...... atak śmiechu.....
rechoczę jak stara ropucha :mrgreen:

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » ndz wrz 20, 2020 9:12 am

Obrazek

Kaczyński czy Ziobro? Jak to dobrze, że nie muszę wybierać pomiędzy nimi dwoma. Kaczyński jest wybitnym politykiem, słyszy, co w trawie piszczy, ma świetną pamięć, a także – w co trudno uwierzyć – poczucie humoru. A jednocześnie to rzadki szkodnik, zawistny, małostkowy, pamiętliwy, bez umiaru szerzący i przystający na kult swojego tragicznie zmarłego Brata.

Nieszczęśnik, który podzielił Polskę na dwie połowy, intrygant na dworze Wałęsy, pełen fobii wobec Niemiec i Europy, nieposkromiony w niszczeniu wymiaru sprawiedliwości, zawzięty w czystkach MSZ i innych, przeciwnik wszystkiego, co się rusza bez jego kontroli, w tym mediów i samorządów. Nienasycony w skupianiu całej władzy w swoich rękach, choćby miał zepchnąć Polskę na dno międzynarodowych rankingów demokracji, wolności mediów i przestrzegania praw obywatelskich.

Nikt nie ma racji, tylko on. Człowiek wielkich wizji i małych interesów na ulicy Srebrnej. A jednocześnie obdarzony niepospolitą charyzmą polityk, który ma wizję Polski narodowo-katolickiej, XIX-wiecznej, z tradycyjną rodziną, mocarstwa opłotków za murem Europy.

Przeciwko niemu ostatnimi czasy występuje Zbigniew Ziobro – polityk dużo mniejszego formatu. Bez skrupułów. Dał się poznać od najgorszej strony podczas afery Rywina, kiedy całą winę zrzucił na lewicę: Millera, Kwiatkowskiego, Jakubowską, choć mimo upływu lat żadnemu z nich nigdy nie przedstawiono zarzutów. Niepohamowany w utykaniu swoich ludzi w spółkach skarbu państwa. Skompromitowany w aferze hejterskiej, gdy jego zastępca Piebiak i s-ka wysyłali pocztę nienawiści do niezależnych sędziów. Główny pogromca „kasty” sędziowskiej, bezwstydnej nagonki na środowisko sędziowskie i lekarskie („Już nikt nigdy przez tego pana pozbawiony życia nie będzie” – cytuję niedokładnie, z pamięci).

Polityk trzeciej ligi, który świecił światłem odbitym od prezesa, zgromadził dużą władzę jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie, obecnie zagrożony dymisją w ramach rekonstrukcji rządu, jutro może być zerem, tak jak o nim powiedział Leszek Miller.

Moja odpowiedź na tytułowe pytanie: ani dżuma, ani cholera, Polskę trzeba przed nimi ocalić.

sprawiedliwy
Posty: 1901
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: sprawiedliwy » wt wrz 22, 2020 9:59 am

aj... tygiel się kotłuje.... mnie też ani dżuma ani cholera ...

nigdy wcześniej ni wydawało mi się aż tak dobrze być poza Polską.

teraz mam głowę całkiem czymś innym zaprzątniętą...
zaglądam rzadko, bo może się coś napisze.....nie samo rzecz jasna.

Wątpię, nawet bardzo wątpię, by Pomorzak się obraził. Ma głowę zaprzątniętą gdzieś dalej....
Każdy dzień cenny, a piękne są te chwile, łapmy więc każdą...

Obrażanie się, jest tak głupie, że aż mi się nie chce o tym pisać. SZkoda czasu o głupocie rozprawiać.

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » wt wrz 22, 2020 7:38 pm

Obrazek

A jakie to ma znaczenie dla Polski, czy premierem będzie dalej Morawiecki i czy z rządu wyleci Ziobro? W czym Polsce pomogą walki frakcyjne w obozie nieudolnej władzy albo wsadzenie na stołek tego czy innego spośród wiernych i miernych? Polska zasługuje na więcej.

Najgorsze już się stało w 2015 r. i odtąd wszystko się sypie w polityce, stosunkach międzynarodowych, praworządności, edukacji, kulturze i gospodarce. Obywatele utracili państwo, państwo utraciło sterowność w sprawach najważniejszych, jak walka z covidem i jego skutkami społecznymi i ekonomicznymi. Tymczasem rząd zajmuje się wygaszaniem sporów wewnętrznych wokół chaosu, jaki sam wywołał na tym tle.

Wskażcie jednego ministra, którego chciałoby się oglądać i słuchać, bo ma coś istotnego do powiedzenia. Wskażcie jedno mądre, budujące i jednoczące przemówienie któregoś z nich. Takie, które przejdzie do historii na długie lata. Jak choćby przemówienie Lecha Wałęsy przed Kongresem Stanów Zjednoczonych w 1989 r. czy jego wykład noblowski, którego władze PRL nie pozwoliły mu wygłosić osobiście w Oslo w 1983 r.

Wskażcie jedno osiągnięcie tej władzy, które po niej zostanie. Jedną inwestycję, która podniesie na długo poziom cywilizacyjny kraju, wygeneruje znaczący wkład do budżetu i liczbę miejsc pracy. Jedną udaną i powszechnie oczekiwaną reformę, jeden wynalazek dający nam szansę w rywalizacji z innymi krajami o poczesną pozycję w świecie.

Jedną ważną, prestiżową nagrodę przyznaną przez niezależne gremium komuś z obozu obecnej władzy lub z nią sympatyzującemu. O takim walorze jak Nobel dla Olgi Tokarczuk lub zwięzła, a dobitna mowa Andrzeja Wajdy z okazji przyznania mu Oscara za całokształt twórczości w 2000 r.

Nic takiego się nie zdarzyło przez pięć lat rządów Kaczyńskiego. Mamy za to niekończące się samochwalstwo rządzących, frazesy patriotyczne, biało-czerwone przypinki w klapach marynarek nowej nomenklatury. A pod tą fasadą afera goni aferę, kwitnie nepotyzm, cynizm i fanatyzm.

„Zjednoczona (tak mocno, że już pęka) prawica” zdobywa poparcie i konsoliduje bazę wyborczą bonusami społecznymi, finansowanymi zadłużaniem państwa i rozdawnictwem swoim ludziom intratnych posad w administracji państwowej i sektorze publicznym, oraz całowaniem po rękach propisowskich notabli KRK. Komunikowanie się ze społeczeństwem zeszło na poziom całodobowej propagandy w stylu peerelowskiego „Dziennika Telewizyjnego”.

To nie jest kraj dla młodych ludzi uodpornionych na taką propagandę ani dla znacznej części społeczeństwa, która chce żyć w Rzeczpospolitej przyjaznej wszystkim obywatelom, a nie tylko wyborcom prawicy i entuzjastom o. Rydzyka i abp. Jędraszewskiego (brawo dla abp. Gądeckiego za zakaz zbierania na terenie jego archidiecezji podpisów pod apelem Kai Godek o zakaz manifestacji na rzecz równych praw dla osób LGBT). PiS wygrał głosami nieco ponad jednej czwartej całego elektoratu, a Rafał Trzaskowski zdobył poparcie niedużo mniejsze niż Andrzej Duda w nierównych wyborach prezydenckich.

Donald Tusk ustawił problem we właściwej perspektywie. Cały świat, cała Europa, wszystko jest na ruchomych piaskach, więc trzeba się skupić na tym, co będzie miało znaczenie dla Polski – mówił ostatnio w TVN24. I dodał pod adresem rządzących: „Nie mam dobrych myśli na temat tej ekipy, ale jak każdy normalny Polak chciałbym, żeby sytuacja była stabilna. Moja rada, nie wiem, czy będzie przydatna, ale brzmi: uspokójcie się”.

Uspokójcie się, czyli zajmijcie się prawdziwymi problemami i wyzwaniami, a nie przepychankami i wojenkami. Nie ma dziś lidera, który pewną stopą idzie przez lotne piaski, ale naprawdę nie od tego zależy pomyślna i bezpieczna przyszłość Polski, czy premierem będzie Morawiecki, czy Kaczyński, czy ministrem sprawiedliwości będzie nadal Ziobro, czy zastąpi go poseł Czarnek, nagradzający za homofobię i zarzucający Europie Zachodniej, że to w niej nie ma praworządności.

Stabilność Polski, jej polityki wewnętrznej i zagranicznej, wzrost gospodarczy, skuteczność służby zdrowia, systemu oświaty i ubezpieczeń społecznych, łagodzenie konfliktów, zakończenie wojny kulturowej wywołanej przez prawicę polityczną i kościelną, przywrócenie poczucia, że wszyscy są równi wobec prawa, a swobody obywatelskie są respektowane – to wszystko zależy od tego, czy, kiedy, na czyją korzyść i w jakim stylu „zjednoczona prawica” utraci władzę.

Roszady personalne w jej obrębie oznaczają tylko retusz, generalny kierunek się nie zmieni. Ich pomysł na rządzenie to agresywna konfrontacja, a nie wykuwanie konsensu w dialogu z opozycją parlamentarną i demokratycznymi ruchami obywatelskimi. Oni się nie uspokoją.

sprawiedliwy
Posty: 1901
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: sprawiedliwy » czw wrz 24, 2020 10:22 am

Przez chwilkę wisiał tutaj post Alohahalihani.... sorki nie potrafię , nie pamiętam....Harrison Ford: „Przestańcie na litość boską oczerniać naukę! Przestańcie dawać władzę ludziom, którzy nie wierzą w naukę lub, co gorsza, udają, że nie wierzą w naukę dla własnego interesu”
https://www.sci-nature.vip/2019/11/harr ... er-to.html

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » czw wrz 24, 2020 12:59 pm

Wiele razy zastanawialem się, dlaczego czlowiek, tak bardzo podobny do drugiego czlowieka, często z tej samej rodziny,
tych samych rodziców, miewa tak inne i tak bezmyślne opinie . I juz nie idzie o pieprzenie we wlasnym gronie, ale o tych, którzy gloszą kretyńskie i bezsensowne protesty w publicznych przekazach. To powinno byc karane, bo jest szkodliwe nie tylko prywatnie, ale dla calego spoleczeństwa i stabilności krajowej. Sytuacja jest bardzo poważna. W USA w zeszlą niedziele, odbyly sie spotkania sportowe NFL przy pustych trybunach. Każda drużyna traci na tym miliony dolarów. Czy ktoś ryzykowalby takie straty dla niesprawdzonych informacji?
Caly świat zatonął w kwarantannie i maskach, to narazie jedyny ratunek. W USA zmarlo juz dwieście tysiecy ludzi na koronowirusa. Gdyby nie restrykcje państwa, zmarloby dziesięć razy wiecej.
Na wyżej wsponianych zawodach NFL, trzech trenerów na meczach, zaplaci po 100 tysiecy dolarow kary, za nie zalożenie masek w czasie gry. Zaplacą bez slowa skargi.
Tu dodam niemilą prawde, że nie czesto ale publicznie protestuja ludzie niewyksztalceni, ciemni i glupi jak but z lewej nogi. Dla nich niezrozumienie zagrożenia to albo się modlić na kolanach (religia), albo bezsensownie wyjsc z domu z krzykiem (bunt glupola).

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8867
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: Reflex » pt paź 02, 2020 1:09 pm

Trump lekceważyl coronowirusta, zaniedbal jego paczątki inwazji w USA, nie używal zabiezpieczenia (maski) i dzisiaj się dowiadujemy, że ma virusa i kwarantanne. Podobno posiada "średnie objawy" i na pewno opiekę lekarską na wysokim poziomie.
Nie życzę mu zle, ale jego lekceważenie coronowirusa zostalo upokorzone.

Z iinej beczki. Dowiaduję się, ze w Stanach Zjednoczonych żyje ponad ponad 18 000 Polaków o nazwisku Nowak. W USA jest też ponad 18 000 Kowalskich, ponad 14 000 Kaminskich i Wisniewskich, ponad 10 000 Zielinskich i Kozlowskich. W TOP 10 znalazły się też takie nazwiska, jak Jankowski, Grabowski, Szymanski i Wozniak. Nieżle. Odnotowalem że moje nazwisko nie jest tu popularne, ale ja się tym nie przejąlem. Wiadomo, że artysci wybierali Paryż a nie Nowy York. A ja? Ciiicho tam!

Artyści woleli zródło inspiracji Belle époque – absynt, zwany zieloną wróżką. Ja pojechalem po wolnośc slowa i znalazlem Polonie Net. :lol: A wiadomo, że alkoholu w Amerycie jest w pi..du.

sprawiedliwy
Posty: 1901
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: sprawiedliwy » sob paź 03, 2020 2:29 am

jak wielu ja T. nie ufam i nie wierzę.... to chwyt wyborczy.... a najważniejszeco na to finansjera oraz życzenia zdrowia od Kima. z Korei... ech... ja mu życzę pokory... to zaraz zdrowszy będzie...


Ps. absyntu nie cierpię to alk którego zapachu nie znoszę. A szkoda, czasem byłoby fajnie widzieć swiat w impresjonistycznych kolorach. :D

tak, z nazwiskami jest zabawa, Ostatnio ludzie nie tylko na emeryturze będący pasjonują sie swoim drzewem genealog. jest mnóstwo portali, nawet badają swoje DNA aby wiedzieć ile jakiej krwi i genów mają.. do 1%.. Wychodzą różne niespodziewanki. obecnie jest taki bałagan z nazwiskami, gdyż zmiana nazwiska trwa 3-4 tygodnie. Kobiety już w ogóle nie zmieniają, to mężowie biorą nazwiska żon. ( np. sąsiedzi)

sprawiedliwy
Posty: 1901
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Najświeższe wiadomości

Post autor: sprawiedliwy » ndz paź 04, 2020 3:06 am

tak. gdy HIlary zachorowała, zasłabła to Trampisko się zachował jak..... a teraz co? oczekuje współczucia.

Anne Applebaum (@anneapplebaum) hat getwittert: The Trump campaign made an ad showing Hillary Clinton coughing and stumbling, accused her of weakness

https://t.co/UMNwKMpKJ2
https://twitter.com/anneapplebaum/statu ... 98818?s=20

Co jest prawdą a co fałszem?
świetny film na netflixie The social Dilemma 2020.... jest w wersjach wielu języków....polecam!
https://www.youtube.com/watch?v=3FmX8SBIeco

jak powstają falsy, teorie spiskowe, i jak łatwo się na to złapać, wypowiadają się autorzy tychże....algorytmów i nie tylko...Film lepszy niż krymianał. ale zmusza do myślenia, więc może nie dla każdego... :mrgreen:

ODPOWIEDZ