Marna sprawa.

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Marna sprawa.

Post autor: Reflex »

Pieknie dziękuję. Czlowiek całe życie sie uczy i choć glupi umiera, coś zawsze tam przybywa. :D Nic mnie ze Szwajcarią nie lączy,
ale zawsze mialem do tego kraju jakąś wewnętrzną sympatię. Co prawda "zwiedzalem" ją na na filmach i w różnych publikacjach, zawsze czymś zachwycala i robila na mnie piękne wrażenia. Ludzie, kraj, atmosfera. Cieszę się, że tam jesteście.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Marna sprawa.

Post autor: sprawiedliwy »

post się zdublował sorry
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Marna sprawa.

Post autor: sprawiedliwy »

Reflex pisze: wt kwie 13, 2021 10:35 am Pieknie dziękuję. Człowiek całe życie sie uczy i choć glupi umiera, coś zawsze tam przybywa. :D

To w takim razie mam coś fajnego. Nie tylko tekst, bo wykład do wysłuchania jest też wspaniały. A może bardziej.

https://www.designalive.pl/prof-tadeusz ... ormalnosc/


Gorąco polecam każdemu... Jordan pewnie ma to na codzień od zięcia....
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Marna sprawa.

Post autor: jordan274 »

Tak,znam ten tekst prof.Slawka ,uwazam ,ze to chyba najlepsze, co ostatnio czytalam ,przykra ta ''normalnosc" w ktorej przyjdzie nam zyc,nie chce mi sie nawet nad tym zastanawiac jakos nie naleze do ludzi ,ktorzy potrafia machac na wszystko reka i nie potrafie przystosowywac sie do kazdej sytuacji,dlatego uwazam ,ze bedzie mi bardzo trudno.Pozdrawiam
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Marna sprawa.

Post autor: sprawiedliwy »

to dorzucam

JAK ODNALEŹĆ SENS ŻYCIA W PODŁYCH CZASACH
10 przykazań prof. Tadeusza Sławka
1. Przyjmij, że masz obowiązki przede wszystkim nie wobec siebie, ale wobec innych.
2. Nie uciekaj od odpowiedzialności. Pytanie „Co mogę zrobić, by pomóc?” odnosi się do ciebie. Żeby wiedzieć, komu pomóc, patrz uważnie na świat.
3. Nie wierzmy, że cierpienie uszlachetnia i ma szczególny walor moralny. Zatem naszym zadaniem jest żyć tak, by przysparzać jak najmniej cierpień wszystkiemu, co żyje.
4. Praktykuj cnotę gościnności. Pamiętaj o napomnieniu Kanta, iż ziemia nie jest nieograniczona i wcześniej czy później będziemy musieli się ścierpieć obok siebie.
5. Nie wierz, że każdy obcy to przestępca, morderca, gwałciciel. Politycy chcą, żebyś w to uwierzył, ludźmi zalęknionymi rządzi się bowiem łatwo.
6. Nie bój się. Kto się boi, ten łatwo pada ofiarą wszelkich manipulacji, a jego życie traci smak.
7. Praktykuj solidarność. Solidarność to nic innego jak chwile uważnego, troskliwego, nierutynowego, nieideologicznego spojrzenia na świat. W tych chwilach będziesz wiedział, co możesz zrobić dla innych.
8. Jeżeli jesteś młody, darz szkołę życzliwością i szacunkiem. Ale nie ulegaj złudzeniom – to nie szkoła, nie lekcje, nie programy, nie żadne reformy nauczania czegoś cię nauczą. To może zrobić tylko nauczyciel, a dla mądrego nauczyciela programy, lektury, cele dydaktyczne to przeszkody, które wie, jak omijać. Nauczy cię mądrego życia pomimo szkolnych programów i nakazów. Dlatego módl się o mądrych nauczyciel i bądź im wdzięczny.
9. W ogóle bądź wdzięczny. Jest tyle powodów do wdzięczności. Choćby ten, że jesteś, żyjesz na tym świecie, a przecież równie dobrze mogłoby cię nie być. Świat w ogóle nie zauważyłby tego i nadal byłby piękny.
10. Uśmiechaj się. Życzliwość jest bezcenna, a poczucie humoru czasami ocala sens życia. Popatrz na rządzących: oni się nie śmieją. Są śmiertelnie poważni. To wystarczający powód, byś ty się uśmiechał. Uśmiech to pierwszy przejaw nieposłuszeństwa obywatelskiego.
(Fot. zamekczyta.pl)
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Marna sprawa.

Post autor: Reflex »

...........
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Marna sprawa.

Post autor: Reflex »

Też czytalem pana profesora Slawka, wczoraj nie odpowiedzialem bo mialem zly dzien a dzisiaj doszlo 10 przykazań i na to odpisuję.
I nie po to żeby kogoś olśnić, tylko żeby sprowokować dyskusje. Więc będę się z panem profesorem spieral.
I żeby mi tu ktoś nie próbowal imputować, że chcę być mądrzejszy od profesora. Ja wogóle tu nie chce być mądry, po prostu chce być sobą a jak wiadomo, gdyby wszyscy ludzie myśleli i czuli tak samo, bylibyśmy bezbarwni, prymitywni i sztuczni.

Nie zgadzam się ze mam "przede wszystkim" obowiązki wobec innych a dopiero potem o wobec siebie. Zupelnie odwrotnie.
Pierwsze powinienem spelnić obowiązki wobec siebie, ale nie zamykać sie egoistycznie w wlasnym kręgu, tylko tak traktowac innych jak chcialbym żeby mnie inni traktowali.

Slowo gościnnosć zastapilbym slowem życzliwość a czlowiek życzliwy zwykle jest gościnny.
Nie wierze, że cierpienie tylko uszlachetnia. Ludzie skazani na cierpienie, potraktowani niesprawiedliwie i boleśnie nie czują sie uszlachetnieni.

Slowo bać sie, ma wiele znaczeń. Są sytuacje, że kiedy się czlowiek nie boi i nieodpowiedzialną szarżą, czy lekcewazniem traci pozycje a nawet życie. Lęk jest środkiem ochronnym tak u czlowieka, jak u zwierząt.

Nie zrozumiale dla mnie jest zdanie: nie ulegaj złudzeniom – to nie szkoła, nie lekcje, nie programy, nie żadne reformy nauczania czegoś cię nauczą. a dla mądrego nauczyciela programy, lektury, cele dydaktyczne to przeszkody, które wie, jak omijać. "
Zupelnie bez sensu. Szkola to symbol. Miejsce gdzie spotykasz swojego nauczyciela. Tak samo lekcja z nauczycielem. Jak można twierdzić że szkola, lekcja i cele dydaktyczne to przeszkoda w nauczeniu sie czegoś. Coś sę tutaj panu profesorowi pokręcilo.

Zgadzam się natomiat z uśmiiechem. Smiech to zdrowie, uśmiechnięty czlowiek zawsze zajdzie w życiu dalej i zawsze jest milszy.
Tak wiec pamietaj, usmiechaj sie do Reflexa bedziesz zdrowszy. :lol:
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Marna sprawa.

Post autor: sprawiedliwy »

bo to są aluzje do rządów aktualnej władzy...ich niszczycielskiej działaności wszędzie...

aluzje w wykładzie i w tekstach.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Marna sprawa.

Post autor: Reflex »

Oczywiście wiem co profesor Slawek mial na myśli, co chcial przekazać. Rzecz polega na odwiecznej metodzie zamulania glowy ucznia rzeczami, które się z reguly w życiu do niczego nie przydają. W USA np. nauczyciel uczy ucznia zrozumienia i sensu ludzkiego istnienia, pomaga mu rozwinąć sposób myślenia i aktywności w życiu.

"Uczeń musi uruchomić wlasny sposob myślenia. Wiedza jest działaniem i procesem zachodzącym w umyśle dziecka, a nie zlepkiem wyuczonych treści, z których niewiele się zapamiętuje i których do niczego się w istocie nie wykorzystuje". W USA z tego typu nauczania powstają fenomenalne kariery i wynalazki.

Nawiska jak Bill Gates: Microsoft, Jeff Bezos: Amazon, Mark Zuckerberg: Facebook, Reed Hastings, Marc Randolph: Netflix, Steve Jobs: Cellular telefon to twórcy wunalazków które zalaly świat, są tego przykladem. I wiele z tych światowych wynalazków zaczely sie w garażach czy już na studiach w gorących glowach mlodych ludzi wlaściwie wprowadzonych przez swoich nauczycieli w życie. Nie wspomnę, że te gorące paly, to najbogatsi ludzie świata, gdzie nasze tępe paly z zadrości posądają ich o jakieś swiatowe spiski.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Marna sprawa.

Post autor: rekin oceanu »

Reflex pisze: pt kwie 16, 2021 8:12 am "Uczeń musi uruchomić wlasny sposob myślenia. Wiedza jest działaniem i procesem zachodzącym w umyśle dziecka, a nie zlepkiem wyuczonych treści, z których niewiele się zapamiętuje i których do niczego się w istocie nie wykorzystuje". W USA z tego typu nauczania powstają fenomenalne kariery i wynalazki
Napisałeś to pięknie. Nawet pochwała plus na 6 z+
Ale tu twój spryt i aluzja hipnozy smyku.

Dobrym zasłaniasz przedłużenie III Rzeszy i holokaustu.
Z tym że III rzesza wzywała do pracy i wolności a kończyli w krematoriach.
Dziś NNie Nie Niedzielski mówi o ozdrowieńcach a kończą a puszcze urny
Nie ma Niedzieli i świat A Niedzielski dzieli Na ozdrowieńców i Paszoł won
Gut po rusku czy po niemiecku.
A może po Polsku peniał.
Okultyzm iluzji nawet potrafisz.
Nie podpalaj zła w tym świecie ono i tak spalone.
Ci biedni ludzie i ich pokolenia 20 wieków pracowali by Lucyferowi swoje ofiary zanieść on i tak nie napasiony.
I tak w nagrodę kopa w tyłek dostaną.
Według jego owoców.
Kłamcy i Bandyty.
Taka Natura Szantrapy lucyfera upadłego.
SH
ODPOWIEDZ