troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9458
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: pomorzak »

Pomorzak mieszka w Niemczech od ponad 30 lat.
Ma obywatelstwo tego kraju praktycznie od urodzenia.
Jest w Niemczech jak i Polsce w domu.
Ma prawo mowic o tym co mu sie nie podoba bo to jego dom.
Zapewne trudno to zrozumiec komus kto musial sie podlizywac by gdzies zaistniec.
Nawet tutejszy najmniej wykwalifikowany pracownik ma wiecej pojecia o zyciu w Niemczech niz Reflex po lekturze swoich gazet.
Samo zycie wiecej uczy niz propaganda.
Zawsze mnie bawilo jak slyszalem tych naszych polonusow co zawsze lepiej wiedza ale mieszkaja gdzie indziej.
Jesli polonia amerykanska wyglada podobnie jak niemiecka to nie mam pytan.

Karma to wedle definicji przyczyna i skutek.
Co siejesz to i bedziesz zbieral czy ci sie to podoba czy tez nie.
To co siejesz to nie tylko czyny ale i slowa i mysli.
To nie jest kwestia wiary a normalne prawo "natury".
Jestem zdania ze powinno sie byc bardziej rozsadnym w operowaniu swoimi slowami i emocjami.
I w tym swiecie nic nie ginie, nawt najbardziej skryta mysl.
Zyjemy w czasach przelomowych gdy trzeba sie opowiedziec czy jestesmy za zyciem w wolnosci i wzajemnym poszanowaniu,
czy w wiecznym strachu, agresji i nietolerancji.
Dzisiaj wyzwiska i wszelkiej masci obelgi pod adresem innych ludzi staja sie czyms normalnym. Wielu jest nawet dumnych z tego bo wydaje sie im ze robia cos co znajduje poklask lub ich samych zaspokaja.
Dlaczego latwiej jest wyrzucic z siebie wyzwiska niz slowa spokojnego rozsadku.
Odruchowo powiemy ze inni sa idiotami i inaczej nie mozna.
Ale my sami chcemy aby inaczej z nami rozmawiano, no chyba ze ktos masochista albo inna choroba.
Dlaczego postepujemy z innymi inaczej niz chcemy aby z nami postepowano.
To jest na pierwszy rzut oka nielogiczne.
Jesli jednak zauwarzymy jak dziala nasze EGO, ktore chce miec zawsze racje, to nic juz nie dziwi.
Tak wiec znajdujemy sie w sytuacji kiedy chcemy byc inaczej, lepiej, traktowani niz sami traktujemy innych.
Mysle ze to jest zwiazame z pragnieniem milosci i strachem by nam ktos tej milosci nie odmowil.
EGO reaguje bardzo mocno na zawod, na niedocenienie jego roli, znaczenia.

Dlaczego nie podchodzimy do siebie tak jak bysmy chcieli aby podchodzono do nas ?????
Co stoi na przeszkodzie ????
Dlaczego stawiamy swoje osady ponad innymi choc sami nie chcemy aby nas osadzac ???
To jest szalenstwem.
Jesli osadzamy innych, wydajemy wyroki i niszczymy ich w naszych oczach bo nie sa tacy sami jak my to doznajemy pelni szczescia ??
To jest jak narkotyk ktory moze daje dorazna przyjemnosc ale nie ulatwia zycia.
Czy ludzie zyjacy w harmoni z soba i calym swiatem maja potrzebe ponizania innych ???
Ja takich nie spotkalem. To co mnie u nich pociaga to wlasnie ten spokoj i pozytywnenastawienie do wszystkich.
Obecnie jestesmy bombardowani wojna w Ukrainie i wszelkiej masci nienawistnymi reakcjami do Rosjan.
Czy mozna wspolczuc Rosjanom bioracym udzial w tej wojnie ????
To tez sa ludzie tak samo jak napadnieci przez nich Ukraincy.
Czy umiejszam role napadnietego ???
Oczywiscie nie.
Czy smierc Rosjanina i Ukrainca jest inna smiercia. Moze dla innych tak ale dla ofiar nie ma roznicy.
Jedni i drudzy sa martwi.
Kiedy zaczniemy myslec w kategoriach: " Nie czyn drugiemu co tobie nie mile".
Ja wiem ze uslysze iz ta wojna jest jedynie sluszna bo obronna i Putin jest wszystkiemu winien.
Zapewne jest winien ale czy wszystkiemu ?
I tak wyladowalem na polu minowym obecnej wojny. Mam znajomych co maja problem z Ukraincami bo ich dziadkowie przezyli masakry UPA i Wolyn.
Pomimo tego uwazaja ze wolnosc nalezy sie wszystkim.
Ja tez tak uwazam i nadal bede bral udzial w demonstracjach o prawdziwa wolnosc.

Pozdro
Reflex
Posty: 10588
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: Reflex »

Zapewne trudno to zrozumiec komus kto musial sie podlizywac by gdzies zaistniec
Przeczytalem pierwsze kilka zdań i przestalem.
Ja piszę to co widzę a Ty jak stara baba próbujesz mnie obrzucić falszywym językiem. Nie dasz rady kochanieńki. Ja coś dla kraju zrobilem, są na to historyczne dowody a ty potrafisz tylko na forum z czterema ludzmi pyskować, cienki bo(c)haterze.
Jesteś nienawistny, falszywa, glupia zaklamana istota bez ambicji i charakteru.

I nie piernicz że ja daleko mieszkam i nic nie wiem. W końcu pół życia spedzilem z niemcami po sąsiedzku a dzisiaj świat jest dla każdego na wyciagnięcie reki. I to formie pisanej i widzianej wlasnymi oczami. Jak sobie niemiec kichnie w niemczech, ja mu odpowiadam "na zdrowie". ;)
Znam syuacje w Niemczech, obserwuje ich latami, to kraj który w odróżnieniu od Ciebie bardzo szanuję. Kraj inteligentnych ludzi, za co ich Ty prostaku nienawidzisz. Ty nikogo nie szanujesz, jestes falszywy wobec niemców i podejrzewam, że polaków tez. Ty nie piszesz do nich, Ty ich obgadujez na polskim forum. Ty nie masz harakteru. Godzilla latami tobą wulgarnie poniewierał a ty mu dzisiaj liżesz tylek. Ja się takich ludzi brzydzę.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: rekin oceanu »

To co się szykuje na Ukrainie to to Wietnam.
Prezydent Ukrainy i Polski nie wiedzą jakie decyzje samobójcze popełniają.
Ucierpi Naród Ukraiński a Naród będzie Leczył rany Latami.
To Opisuje Skrzypczak Bodajże. Jaka broń jest blisko Ukrainy.
Z miast może pozostać kupka gruzu.
Karawana 70 km. jest blisko kijowa.

Dając Ukrainie 70 samolotów Które maja startować z Polski to już wojna Europejska.
Niemcy i Węgrzy jeszcze myślą rozsądnie.
Reszta traci zmysły.
Z Europy może zostać Ropa - pa pa pa cywilizacja.
To nie jest mecz piłkarski a rozgrywanie tragedii Narodów.
To wszystko.
A ci co przesuwają granice rozgrywają nas krwią Europy.
To jest Straszne.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: Malina »

rekin oceanu pisze: wt mar 01, 2022 4:57 am To co się szykuje na Ukrainie to to Wietnam.
Prezydent Ukrainy i Polski nie wiedzą jakie decyzje samobójcze popełniają.
Ucierpi Naród Ukraiński a Naród będzie Leczył rany Latami.
To Opisuje Skrzypczak Bodajże. Jaka broń jest blisko Ukrainy.
Z miast może pozostać kupka gruzu.
Karawana 70 km. jest blisko kijowa.

Dając Ukrainie 70 samolotów Które maja startować z Polski to już wojna Europejska.
Niemcy i Węgrzy jeszcze myślą rozsądnie.
Reszta traci zmysły.
Z Europy może zostać Ropa - pa pa pa cywilizacja.
To nie jest mecz piłkarski a rozgrywanie tragedii Narodów.
To wszystko.
A ci co przesuwają granice rozgrywają nas krwią Europy.
To jest Straszne.

Rekinku, nie histeryzuj. Masz tu na żywo obrazy z kamer z Ukrainy (Kijów).
Od pięciu dni mam je włączone i nic się nie dzieje.
A według fake doniesień, powinno.

https://www.youtube.com/watch?v=iZebYm-nenY
godzilla
Posty: 14047
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: godzilla »

kamera nr. 4 cos nie dziala...
:?

Mirek nie dawaj sie temu frustratowi...
wylacz go u siebie tak jak ja to zrobilem i bedziesz zyl spokojniej...
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: Malina »

godzilla pisze: śr mar 02, 2022 2:56 am kamera nr. 4 cos nie dziala...
:?

Mirek nie dawaj sie temu frustratowi...
wylacz go u siebie tak jak ja to zrobilem i bedziesz zyl spokojniej...
Już działa. Wczoraj stado wron zrobiło bałagan na 15 min.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: Malina »

Świadectwo tego, jak szybko może działać kłamstwo, podczas gdy prawda dopiero zakłada buty.

1. „DUCH KIJÓW”

W piątek wczesnym rankiem poinformowano, że pojedynczy ukraiński samolot MiG-29 patroluje niebo nad Kijowem. Prasa anglojęzyczna nazwała nienazwanego pilota „Duchem Kijowa” i twierdziła, że ​​zestrzelił 6 rosyjskich odrzutowców w walce powietrze-powietrze w mniej niż 2 dni.
Kłopot w tym, że prawie nie ma dowodów na to, że to się wydarzyło. Cytując Newsweek :
Nie ma żadnych dowodów na istnienie „Ducha Kijowa”.
Żadna ze stron nie może potwierdzić, że Rosja straciła łącznie sześć samolotów, nie mówiąc już o jednym człowieku w ciągu jednego dnia. Potwierdzono, że wideo, które rzekomo przedstawia „Ducha” w walce – udostępnione przez Siły Zbrojne Ukrainy – to materiał z gry wideo .

Niemniej jednak ma już własną stronę w Wikipedii.

2. „ROSYJSKIE SAMOLOTY LATAJĄCE NAD KIJWEM”

Wiele osób udostępniło krótkie wideo, na którym rosyjskie samoloty rzekomo przelatują nisko nad Kijowem . The Times użył tego kadru w swojej historii „Czy sankcje powstrzymają rosyjską muszlę?”
Problem w tym, że to nie Kijów, to Moskwa. I to nie dzisiaj, to dwa lata temu. To nagranie tego, co prawdopodobnie jest próbą przed wiaduktem Parady Zwycięstwa w 2020 roku.
Flyby Moscow ( May 04, 2020)
https://youtu.be/JQkO5XsQMag

3. „ZEŁENSKI Z WIZYTĄ W ODDZIAŁACH”

Prawdopodobnie żaden polityk w historii nie przeszedł przemiany PR tak szybko, jak Włodomyr Zełenski. W zeszłym tygodniu był tylko jakimś facetem, w tym tygodniu jest bohaterem wojennym, mówi się o budowaniu jego posągów. (wcale nie zaaranżowany) „wyciekły” telefon sprawił, że odrzucił amerykańską ofertę transportu powietrznego dla bezpieczeństwa.
Twitter jest usiany ludźmi, którzy dzielą się jego zdjęciami w mundurze bojowym, porównując go przychylnie do Trumpa i Trudeau i pytając „jacy inni przywódcy walczyliby u boku swoich żołnierzy?”
https://pbs.twimg.com/media/FMdi8Y1X0AU ... name=small
Ale problem polega na tym, że wszystkie zdjęcia mają prawie rok, a zostały zrobione, gdy odwiedził wojska w kwietniu ubiegłego roku.

4. „WYBUCH ELEKTROWNI ŁUHAŃSK”

Na początku konfrontacji ten film zaczął krążyć w mediach społecznościowych:
https://twitter.com/i/status/1496716492276002816

Film stał się wirusowy, zdobywając 100 000 wyświetleń . Udostępniły go setki kont, korzystały z niego nawet główne sieci informacyjne , a wszystkie twierdziły, że pokazuje elektrownię w Ługańsku eksplodującą po trafieniu rosyjskimi pociskami.
Tak nie jest, to fabryka chemiczna eksplodująca w Tianjin w Chinach w 2015 roku .

5. GRY WIDEO. PONOWNIE.

Ten materiał, który twierdzi, że pokazuje ukraińskie siły naziemne zestrzeliwujące rosyjskie samoloty, również stał się ostatnio popularny, pojawiając się nawet w hiszpańskich wiadomościach telewizyjnych …Pochodzi z gry wideo ARMA 3

6. „ROSYJSKI WARSHIP Idź pier*** SIĘ”

Była to pierwsza większa narracja propagandowa po wkroczeniu Rosji na terytorium Ukrainy. Podobno wyciekły dźwięk pokazywał ukraińskich strażników granicznych na maleńkiej Snake Island na Morzu Czarnym, komunikujących się z rosyjskim okrętem wojennym. Po usłyszeniu rozkazu poddania się strażnicy mówią: „Rosyjski okręt wojenny idź się pieprzyć” .

Zachodnia prasa doniosła, że ​​wszystkich 13 mężczyzn zginęło , a ukraiński rząd wydał oświadczenie, że wszyscy otrzymają pośmiertne odznaczenia.

Jednak podczas gdy rzekomo upadli bohaterowie byli kanonizowani w całym zachodnim świecie, Rosja donosiła , że ​​wcale nie zostali zabici, ale zabrani żywcem i bez szwanku z powrotem na kontynent.

Historia, którą zarówno prasa , jak i rząd ukraiński od tego czasu niechętnie przyznają, jest prawdopodobnie prawdziwa.


7. SYRYJSKI DRON uderza w nagrania

Kolejnym filmem z obchodów, ponownie udostępnionym przez oficjalne konta ukraińskie , był materiał z drona, rzekomo pokazujący zniszczenie kolumny rosyjskich pojazdów.
W rzeczywistości jest to nagranie tureckiego ataku dronów w Syrii z 2020 roku.

W międzyczasie inne konta udostępniały materiał filmowy z walk z Libii lub izraelskich bombardowań Gazy pod hashtagiem #StandWithUkraine. Middle East Eye sporządziło listę.

To dość piękna ironia, że ​​tak wiele klipów wywołujących oburzenie zachodnich liberałów pochodzi z wojen, które rozpoczęły ich rządy.

Mamy tu, siedem opowieści o wojnie na Ukrainie, które są ewidentnie fałszywe, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Istnieje mnóstwo innych podróbek, nie wspominając o podróbkach mających na celu zdyskredytowanie wątpiących lub po prostu szerzenie chaosu.

Ostatecznie to wszystko przypomina na czas, że propaganda jest najsilniejsza w czasach, gdy wiadomości szybko się rozwijają, a ludzie są emocjonalnie.

To DLACZEGO media podsycają strach, niepokój i nienawiść, ponieważ ludzie w takim stanie emocjonalnym rzadziej myślą krytycznie.

Nie trzeba dodawać, że dotyczy to w równym stopniu obu stron. Nie powinniśmy ślepo akceptować roszczeń strony rosyjskiej, po prostu dlatego, że znamy kłamstwa NATO. Obie strony prowadzą propagandę, a jednooki sceptycyzm to tylko inny rodzaj uprzedzenia.

Krótko mówiąc, jeśli widzisz coś, co ma wywołać reakcję emocjonalną, nie pozwól na to. Nigdy nie wciągaj się w narrację, zawsze powstrzymuj się, zachowaj spokój i zadawaj racjonalne pytania.

Cytując HL Menckena: Nigdy nie wierz w nic, co słyszysz i tylko w połowę tego, co widzisz.
godzilla
Posty: 14047
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: godzilla »

i jezeli tyle razy klamali to ciezko uwierzyc w cokolwiek...
a gdy robia cos takiego to jedynie aby przykryc jakies wielkie potworne swinstwo...
pomorzak
Posty: 9458
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: pomorzak »

Malina pisze: śr mar 02, 2022 10:26 am
Krótko mówiąc, jeśli widzisz coś, co ma wywołać reakcję emocjonalną, nie pozwól na to. Nigdy nie wciągaj się w narrację, zawsze powstrzymuj się, zachowaj spokój i zadawaj racjonalne pytania.
Dokladnie tak jest.
Wszelkie negawywne emocje stoja na czele tej agendy.

Pozdro Malino. Super ze piszesz.
Reflex
Posty: 10588
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie

Post autor: Reflex »

Ja was podziwiam. Malina i pomorzak. Światowa wręcz klasa.
Przyklad a właściwie elegancja pod tym tyulem:
"troche o gazie i energii w Chooyni oraz o Ukrainie."

Tak trzymać, to wasz znak firmowy. :lol:
ODPOWIEDZ