refluks człowieka niesprawiedliwego

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: pomorzak »

Cząstki elementarne

Cząstka elementarna jest to podstawowy budulec materii, który ma zdolność oddziaływania z innymi cząstkami. Definicja cząstki elementarnej nie jest ścisła. Zalicza się do tej kategorii obiekty swobodne w skali mikroświata, których nie można opisać jako układy złożone, takie jak atomy, nuklidy, czy cząsteczki.

Materia jest zbudowana z atomów, a te z kolei z jąder atomowych, wokół których krążą elektrony. Jądro atomowe składa się z protonów i neutronów. Okazuje się, że składników materii jest znacznie więcej. Jest ich tak dużo i są często tak nietrwałe, że nie ma dziś jednoznacznego wykazu cząstek elementarnych, czyli podstawowych składników materii, czyli takiej cząstki, której nie da się opisać jako obiektu złożonego. Do cząstek elementarnych zalicza się też fotony i w ogóle cząstki pośredniczące w oddziaływaniach. Warto dodać, że za cząstki elementarne uważa się obiekty obserwowane doświadczalnie jako swobodne cząstki.

Czas życia wielu cząstek jest bardzo krótki, nawet 10-24 s.
Rodzaje cząstek elementarnych

Jedna z klasyfikacji cząstek elementarnych, opierająca się na podobieństwach własności fizycznych, jest następująca:

hadrony
mezony - cząstki o masach pośrednich
bariony - ciężkie cząstki
leptony - cząstki lekkie

Inny podział cząstek elementarnych to:

fermiony - cząstki o spinie połówkowym,


https://www.medianauka.pl/czastki-elementarne
Tak sobie czytam o tym naszym świecie, o tym co już wiemy i o tym co jeszcze jest do odkrycia.
Cząstki elementarne do tej pory bo jak zostaną odkryte jeszcze inne składowe tego co obecnie uznajemy za podstawowe to będzie jeszcze mniejsze.
Jak już dojdziemy do tego podstawowego z podstawowych to czy zrozumiemy jak to działa.
Co sprawia że z tych elementarnych cząstek powstaje to co znamy z naszego otoczenia.
Kto lub co układa tą matrycę tak że te elementarne cząstki łączą sie tak że powstanie pierwiastek, cała grupa różnych pierwiastkow, atomow itd.
Kto lub co steruje tym calym procesem bo o przypadkowosci raczej trudno mówić.
Kto lub co sprawia powtarzalność konfiguracji z ktorych powstaja rośliny, zwierzęta, ludzie lub po prostu kamienie i pierwiastki.
Czy jest możliwe, iż steruje tym jakaś inteligencja która ignorujemy uważając się za szczyt rozwoju małpiej ewolucji.
Ja wiem że pytania są oznaką indolencji umysłowej bo kto światły ten nie ma pytań.
Wiara w nieomylność oficjalnego przekazu dla mas jest wyznacznikiem inteligencja.
Tak więc seria przypadków w naszym rozwoju czy świadome ukierunkowanie ? Oto jest pytanie dla niewiernych.
almagus
Posty: 4581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: almagus »

Pomorzaku jesteś w fizykochemii tego wszechświata, we wszechświecie równoległym ona z pewnością jest odmienna.
Przemiana fazowa!
Entropia rośnie i nasz wszechświat też się zmieni na stary rozproszony lub będzie oscylował z ponownymi wybuchami, kiedy będzie malał.
Życie to też fizykochemia i dokucza świadomość dobrego i złego do życia.
Tyle wynika ze stanu wiedzy.

Nasza galaktyka pędzi z innymi do Wielkiego Atraktora.
Co z tego będzie?

Moc wszechświata nie jest bogiem ludzi.
Wielu tak to widzi.

pozdrawiam almagus
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: pomorzak »

almagus pisze: ndz sie 13, 2023 5:16 pm Pomorzaku jesteś w fizykochemii tego wszechświata, we wszechświecie równoległym ona z pewnością jest odmienna.
Przemiana fazowa!
Entropia rośnie i nasz wszechświat też się zmieni na stary rozproszony lub będzie oscylował z ponownymi wybuchami, kiedy będzie malał.
Życie to też fizykochemia i dokucza świadomość dobrego i złego do życia.
Tyle wynika ze stanu wiedzy.

Nasza galaktyka pędzi z innymi do Wielkiego Atraktora.
Co z tego będzie?

Moc wszechświata nie jest bogiem ludzi.
Wielu tak to widzi.

pozdrawiam almagus
Tak sobie myślę, że patrząc na osiągnięcia obecnej nauki widzę stopniowe odkrywanie tego co juz istnieje a było dla nas niewidzialne czyli praktycznie nieistniejące dla nas. Tak jest z próbami zrozumienia "działania" wszechświata, naszej Ziemii, życia na niej i zdefiniowania samego pojecia życia. Ciągle jeszcze nie poznano wszystkich "mechanizmów" ludzkiego ciała czy samego człowieka.
Spotkalem sie z pojęciem wielowymiarowosci przestrzeni. Mowa jest o wymiarach przekraczajacych naszą precepcje czy możliwości pomiarowe posiadanych urządzeń.
Patrząc na to wszystko można domniemywać istnienie nie tylko światów równoległych ale i światów w innych wymiarach i całkowicie innych formach.
Jednym słowem jest bardzo prawdopodobne iż Świat w ktorym istniejemy jest dużo bardziej różnorodny niż to co widzimy w tej chwili.
Podobnie jest dla mnie z samym człowiekiem. Nawet same procesy biologiczne, biochemiczne itd. na poziomie organów czy też komórek czy idac dalej w coraz to mniejsze elementy, pozostawiają duże pole do badań i poznania.
Co wiemy o wielowymiarowości nas samych i możliwościach które się w nas kryją. Wpływ psychiki na własny organizm ( spontaniczne uzdrowienia czy nawet efekt placebo ) ktory prowadzi do konkretnych działań"fizycznych". Istniejąca od końca 19 wieku fotografia kirlianowska pokazuje aure, czy tez pole elektromagnetyczne otaczajace istoty żywe. Cała dziedzina parapsychologii którą odrzuca obecna nauka co nie jest jednak jednoznaczne z tym ze są tam same kłamstwa.
Moim zdaniem, czlowiek jest bardzo czułym nadajnikiem i odbiornikiem ale poprzez wprowadzenie blokad psychicznych nie jest w stanie wykorzystać swoich możliwości.
W swojej wypowiedzi użyłeś pojęcia bóg ludzi. Mogę się domyślać, że masz na myśli pojmowanie boga na gruncie religii monoteistycznych z całym tym "spadkiem" kulturowym i liturgicznym itp.
Jesli tak to rozumiesz to i ja jestem zdania, że jest to jedynie jakaś bardzo uproszczona projekcja wyobrażeń na temat niewyobrażalnego.
To co nazywasz mocą wszechświata rozumiem jako siłę sprawczą kierującą wszystkim co sie we wszechświecie dzieje. To kierowanie może być za pomocą mechanizmów, czy praw w tym wszechświecie obowiązujących. My jako ludzie jesteśmy jednym z elementow składowych tego wszechświata.

Może zgodnie z zasadą zachowania energii śmierć jest jedynie przejsciem w inny stan energetyczny w którym istnieją nadal te niematerialna cześć czlowieka.

Tak sobie czasami rozmyśla bo podobno nie ma głupich pytań czego już o odpowiedziach nie można tak kategorycznie powiedzieć.

Pozdrawiam ciebie almagusie.
almagus
Posty: 4581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: almagus »

Pomorzaku zabiera nas czasoprzestrzeń, czyli bozony Higgsa się wyczerpały dla naszej struktury i wracamy do obiegu.
Materia barionowa nie znika.
A poza tym, co tu się mądrzyć, jak niewiele wiemy.
Bóg i wszystko jasne.
pozdro i podziwiam tę tendencję rozważań.
almagus

barionowa - widzialna
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: pomorzak »

almagus pisze: pn sie 14, 2023 7:31 am
A poza tym, co tu się mądrzyć, jak niewiele wiemy.
Bóg i wszystko jasne.
pozdro i podziwiam tę tendencję rozważań.
almagus

barionowa - widzialna
Moim zdaniem wszystko co nas otacza i wszystko co poznajemy jest dziełem celowego działania.
Czy te wszystkie procesy są dziełem jakiejś konkretnej inteligencji nazywanej w taki czy inny sposób nie powinna mieć wpływu na samą chęć poznania tych procesów. Jeśli ktoś nazwie tą inteligencję Bogiem, Stwórcą, swietlistym strumieniem itp. to i tak nie zmienia faktu iż tak malo z tego co istnieje rozumiemy. To ze jakoś nazywamy przyczyne powstania tego wszystkiego jest jedynie proteza dla naszej psyche ktorej latwiej operowac jakimiś konkretnymi pojęciami niż czyms niewyobrażalnym.
Z tego powodu uważam że samo pojecie Boga Stwórcy nie wyjasnia wszystkiego.
W moich rozważaniach nie odrzucam istnienia inteligentnej i ponadwymiarowej siły, czy tez osobowości stojacej za działaniem i funkcjonowaniem wszechswiata w formach daleko wyprzedzajacych nasze ludzkie możliwości poznawcze.
Oczywiści, że czesto wplatam w to co piszę pierwiastek duchowy bo uważam że sfera duchowa tak czesto jest eliminowana z naszych horyzontów.
Myślę, że dopiero połączenie materii i ducha daje nam większe możliwości poznania otaczającego nas Świata.

Tak ja to widzę za pomocą mojego umysłu który jest jaki jest.

powodzenia i dzięki za chwilę rozmowy
almagus
Posty: 4581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: almagus »

Pomorzaku słusznie rozważasz istnienie ludzi w sferze życia. aLE PRZYJMIJ DO WIADOMOŚCI, ŻE TO JEST PRZYCZYNEK BEz ZNACZENIA DLA fizyki tego świata.
Tak jak i siła przez człowieka obserwowana na własnych zmysłach.

pozdro almagus
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: pomorzak »

Dzięki almagusie

pozdro
almagus
Posty: 4581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: almagus »

Zapytam niezręcznie.
Żona zdrowa?

Dużo zdrowia!

almagus
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: pomorzak »

almagus pisze: pn sie 14, 2023 3:38 pm Zapytam niezręcznie.
Żona zdrowa?

Dużo zdrowia!

almagus
3 lata chemo i od roku jedynie kontrole.
Wyniki juz od dłuższego czasu bardzo dobre.
Mamy nadzieje że wszystko na dobrej drodze.

Pozdrawiam i dziękuję w imieniu żony.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: refluks człowieka niesprawiedliwego

Post autor: rekin oceanu »

sprawdź w komputerze

kurkumina jest w aptece wyciąg z kurkumy - lub kurkuma w rosole w zupie - robi to sama reakcja z tłuszczem i pieprzem czarnym.
Olej z ostropestu z wskazaniem na wzmocnienie na wątrobę.

Olej z siemienia lnianego. wskazania Budwing
Jemioła - działa jak chemioterapia. nie wskazana na niskie ciśnienie.
Bez względu nie wolno jeść biały cukier .
Powodzenia.
Pozdrawia rekin.
Ja się przyda.
Jak pomogłe.
ODPOWIEDZ