NOWA GRUPA NA FB

O wszystkim i o niczym nocne Polaków rozmowy.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

NOWA GRUPA NA FB

Post autor: alohilani »

Nie ma nadziei na tym forum na normalna dyskusje ze wzgledu na calkowity brak moderacji.
A jesli sie kogos banuje to glownie tego, ktory przeciwstawia sie przemocy na forum, nigdy agresora.
Wczesniej czy pozniej dojdzie do zamkniecia tego forum, jak to bywalo w przeszlosci.
Tu sie nie moderuje, pozwala na ataki, upodlanie innych bez zadnych, absolutnie zadnych konsekwencji.

Proponuje pokojowym uczestnikom tego forum zalozenie polonijnej grupy na fb. Jest darmowa, mozna ja moderowac i usuwac albo blokowac uciazliwych uczestnikow wszczynajacych awantury, ktorzy dotarliby jednak do tej grupy i chcieli w niej macic jak na forum urzadzajac sobie chore zabawy. Aby grupa byla jednak anonimowa, nalezaloby zalozyc w jej celu profile na fb z pseudonimem w jednej z czesci nazwy uzytkownika. Na fb ludzie pisza i pod swoimi imionami i nazwiskami, ale najczesciej maja kombinacje lub w ogole nie zwiazane ani z imienim ani nazwiskiem, jesli ktos za nimi chodzil. Grupa moze byc zamknieta, a moze byc otwarta. W zamknietej mozemy miec swoje prawdziwe osobiste profile z fb. Uczestnictwo w tej grupie nawet jesli bylaby otwarta nie daje mozliwosci wgladu w profil uzytkownika, jesli jest prywatny. Uczestnictwo w grupie nie czyni uczestnikow grupy automatycznie przyjaciolmi.
Nazwe mozna wspolnie ustalic.
Co o tym myslicie?
Mielibysmy swoja grupe bez agresji, klamstw, oszustw, wyzwisk, wykorzystywania uczestnikow forum jako pilki do kopania innych.
I mielibysmy kontakt ze soba podobny jak na polonia.net.
Bylaby jednak moderacja i pewne osobniki nie urzadzalyby sobie chorej zabawy kosztem innych.
Zle zachowanie, zwrocenie uwagi, a potem blokada, jesli to nie pomoze, a grupa bylaby jednak otwarta dla nowych.

Jesli nikt zainteresowany sie nie odezwie to znaczy, ze pasuje Wam to co jest na tym forum i to lubicie.
Lubicie jednego opetanego szalem, ktory lata po forum jak pijany zajac i rzuca sie do gardla kazdemu kto mysli nieco inaczej. Urzadza paskudne nagonki, klamnie o tym co ktos powiedzial, wrabia innych, manipuluje i bawi sie w mecz uzywajac innych jako pilke/orez w jego rekach do walki ze swoim "wrogiem". Nie oszczedzi nawest swojego przyjaciela. To jest wprost obrzydliwe nawet na to patrzec. Malo tego, to nie jest Polak (sam tak twierdzi), pisze tylko po polsku.
Ja mam dosc tego piekla, a chcialabym normalnie podyskutwac po polsku z moimi rodakami za granica.
A moze macie dosc swoich braci Polakow i chcecie tylko spokoju?
Mozna i tak.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: NOWA GRUPA NA FB

Post autor: Reflex »

W zasadzie pomysl mi sie podoba. Tylko ilu ludzi sie na to zdecyduje? A w dwie , trzy osoby to za malo.
Tutaj dziala magia zamknietej ferajny, nie ma reklam, obcych kont, dozywotnia rejestracja.
Ale opcja wciaz jest mozliwa, miejmy ja na na uwadze.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: NOWA GRUPA NA FB

Post autor: godzilla »

alohilani pisze:Nie ma nadziei na tym forum na normalna dyskusje ze wzgledu na calkowity brak moderacji.
A jesli sie kogos banuje to glownie tego, ktory przeciwstawia sie przemocy na forum, nigdy agresora.
Tu sie nie moderuje, pozwala na ataki, upodlanie innych bez zadnych, absolutnie zadnych konsekwencji.
zgadzam sie z prawie kazdym powyzszym slowem!
podziwiam tez Autorke za tak pieknie rozwinieta samokrytyke...
no, po prostu czapki z glow!

najchetniej wrzucilbym Autorke do niewidzialnych, jak to z reflexem zrobilem, i mialbym spokoj, jednak znajac charakterek powyzszej, musze miec pod kontrola to co ona wypisuje, bo wiem ze uwielbia intrygi i stosowanie podstepnych atakow w strone normalnie dyskutujacych...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: NOWA GRUPA NA FB

Post autor: alohilani »

Tak, masz racje Reflexie z tymi reklamami itd. Mozna byloby sprobowac, zobaczy sie...

Mozna byloby pisac i tu i tam, w razie zamkniecia forum mielibysmy kontakt.

Ty juz nie masz swojego miejsca, ktore bylo aktualne przez lata, Pipek mial ale nie pisze.
O, Pomorzak ma swoja strone, ale to glownie zdjecia.

A na prowokatorow to nawet nie trzeba zwracac uwagi.
Znamy ich sztuczki nie od dzisiaj.
Mozna im od czasu do czasu przypomniec jednak, gdzie ich miejsce,
nie ma jednak sensu robic tego czesto, ot raz na jakis czas,
zeby nie mysleli sobie, ze sa bezkarni.
ODPOWIEDZ