Pomorzak, byle w fontannie była woda, a gnojowica na gumnie.

A picture is worth a thousand words.
almagus
Posty: 4546
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Pomorzak, byle w fontannie była woda, a gnojowica na gum

Post autor: almagus »

Ten sikający troll do krynicy młodości jest wymowny.
A tych krynic mamy sporo, szczególnie w litanii, z której jasno wynika kto jest krynicą mądrości ot tak jak troll.
Więć proszę spojrzeć na tę wodę zasilającą fontannę.
potok Radau zasilajacy fontanne1.jpg
potok Radau zasilajacy fontanne1.jpg (83.62 KiB) Przejrzano 8333 razy
dopływ potoku Radau .jpg
dopływ potoku Radau .jpg (80.39 KiB) Przejrzano 8333 razy
potok Radau reinkarnacja zasilajacy fontanne.jpg
potok Radau reinkarnacja zasilajacy fontanne.jpg (87.33 KiB) Przejrzano 8333 razy
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Pomorzak, byle w fontannie była woda, a gnojowica na gum

Post autor: nikita »

almagus pisze:W tej fonntannie jest alegoria!
To są radni tego miasta.
Mają jednego, co stoi w aureoli na książkach i sika.
Zamiarem było - artyści dzieciom!
Proszę więcej:
Fontanna w BH 4.jpg
...ten piesek, czyli "Schweinehund" bo ma racice na przednich lapkach to niemiecka instytucja (nieprzetlumaczalna na jezyk polski) Ja mam takiego, "wewnetrznego" czasem musze go wyprowadzac na spacer...
(pyta sie mnie moj braciszek - "masz teraz psa?" - "mam, moj wewnetrzny Schweinehund")
Vika
Posty: 262
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Pomorzak, byle w fontannie była woda, a gnojowica na gum

Post autor: Vika »

pomorzak pisze: A ja sobie pomyslalem ze to troche podsmiechujki z samej idei i poszukiwania jungbrunnen.
Ludziska robia wszystko aby sie fizycznie odmlodzic i czasami to maja obsesje na tym punkcie.
To jest wlasnie rola sikajacego diabla wspartego na "badaniach naukowych".
Spotkalem sie tez w jednym z artykulow o fontanni z tego miasta z twierdzeniem ze ta fontanna to prawdziwe jungbrunnen.
Dzialanie tej prawdziwej sadzawki mlodosci polega na odmladzaniu duchowym. Kto widzi ta fontanne ten sie smieje a to faktycznie odmladza wewnetrznie.
:lol: :D


Dawno o tym pisaliście ale poniewaz wybieram sie w tamte okolice na wiosne z racji szukania tego eliksiru jako, że przed kiloma dniami obchodzilam druga rocznice moich 25 urodzin , wiec dopowiem tylko taką ciekawostke , bo nie wiem czy wiadomym wielu jest , ze niedaleko Bad Harzburg i Braunlage jest góra zwana Brocken. Tam odbywały sie słynne sabaty czarownic co opisane jest przez mistrza Goethego w Fauscie i przez huk innych literatów .
Ja planuję wyjazd na Brocken i do okolicznych uzdrowiski i historycznych miasteczek , zreszta w południowej Dolnej Saksonii jest kilka bardzo starych i pięknych zabytkowych miasteczek m.in. Goslar, Hammeln, Getynga..jak tylko wynajde sobie jakiś spokojny hexen platz :))) to ruszę mu na spotkanie .

Sadze jednak , że zapewnie wiecie lepiej niż ja , o tych miejscach...

v.
almagus
Posty: 4546
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Pomorzak, byle w fontannie była woda, a gnojowica na gum

Post autor: almagus »

Nie ujawniam tego co można zobaczyc, ale proponuję zwiedzić też Wernigerode, stamtąd jedzie kolejka górska na Brocken, powrót piechotą przez Eckertal Sperre.
Pieszo można iść na Brocken po dojechaniu autobanem z Bad Harzburga do grobu 5 żołnierzy radzieckich, na lewo drogi na Torfhaus, potem caly czas prosto.
Pora roku decyduje o doznaniach, wyjątkową jest roślinność torfów wysokich.
Jeszce warto zwiedzić Blankenburg i dorzucić kopalnię w Goslarze.
Przyjemnych wrażeń.
tajemnica bad harzburga zapisana korze kurzparku.jpg
tajemnica bad harzburga zapisana korze kurzparku.jpg (49.62 KiB) Przejrzano 8201 razy
droga na Burgberg.jpg
droga na Burgberg.jpg (45.93 KiB) Przejrzano 8201 razy
Brocken w chmurach.jpg
Brocken w chmurach.jpg (37.48 KiB) Przejrzano 8201 razy
Vika
Posty: 262
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Pomorzak, byle w fontannie była woda, a gnojowica na gum

Post autor: Vika »

almagus pisze:Nie ujawniam tego co można zobaczyc, ale proponuję zwiedzić też Wernigerode, stamtąd jedzie kolejka górska na Brocken, powrót piechotą przez Eckertal Sperre.
Pieszo można iść na Brocken po dojechaniu autobanem z Bad Harzburga do grobu 5 żołnierzy radzieckich, na lewo drogi na Torfhaus, potem caly czas prosto.
Pora roku decyduje o doznaniach, wyjątkową jest roślinność torfów wysokich.
Jeszce warto zwiedzić Blankenburg i dorzucić kopalnię w Goslarze.
Przyjemnych wrażeń.
tajemnica bad harzburga zapisana korze kurzparku.jpg
droga na Burgberg.jpg
Brocken w chmurach.jpg


Almagusie , serdecznie dziekuje za podpowiedzi..i zdjęcia ,myślę , że 30 kwietnia bedzie tam niezla zadymka:)) ...

v.
ODPOWIEDZ