Nowy Jork ogółem

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
Adeater
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 27, 2010 3:57 pm

Nowy Jork ogółem

Post autor: Adeater »

Witam wszystkich
Mam pare pytań na temat tego pięknego miasta, zakochałem sie w nim :D
Chciałbym żeby to był temat luźny o NY, żeby można było zadawać tu pytania o dupie i o niebie
Narazie mam kilka pytań, ale z czasem nasuną sie ich więcej

W jakiej dzielnicy mieszkasz i z jakiego powodu (praca, nauka?)
W bloku czy typowe przedmieście, czyli domek?
Czy w Nowym Jorku jest jakaś stacja radiowa z normalnymi, popularnymi piosenkami (coś na wzór RMF MAXXX czy Eska, jeśli kojarzycie)
I jak to jest z językiem - chodzi mi głównie o to (takie głupie pytanie) czy jak słuchacie radia albo piosenek, to czy rozumiecie słowa? Pomimo tego, że umiecie język? Znam angielski na takiej podstawie, że się dogadam, ale ciekawi mnie czy po dłuższym pobycie w NY rozumiałbym co mówia w radiu.

To narazie tyle, mam nadzieje że nie sprawiłem kłopotu administracji forum :)
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Nowy Jork ogółem

Post autor: agnieszka »

Adeater pisze:Witam wszystkich
W jakiej dzielnicy mieszkasz i z jakiego powodu (praca, nauka?)
W bloku czy typowe przedmieście, czyli domek?
Czy w Nowym Jorku jest jakaś stacja radiowa z normalnymi, popularnymi piosenkami (coś na wzór RMF MAXXX czy Eska, jeśli kojarzycie)
I jak to jest z językiem - chodzi mi głównie o to (takie głupie pytanie) czy jak słuchacie radia albo piosenek, to czy rozumiecie słowa? Pomimo tego, że umiecie język? Znam angielski na takiej podstawie, że się dogadam, ale ciekawi mnie czy po dłuższym pobycie w NY rozumiałbym co mówia w radiu.
Mieszkam na Queensie bo taniej niż na Manhattanie:) Jeśli chodzi o znajomość języka nie mam problemu ani z telewizją, ani z radiem. Czasem jedynie zdarza mi się mieć problem ze zrozumieniem dialogów filmowych z silnym akcentem lokalnym (np. południe USA). Piosenki? Tu dużo zależy od dykcji wokalisty, bo niektóre teksty śpiewane po polsku też nie tak łatwo zrozumieć. Dłuższy pobyt niekoniecznie musi oznaczać lepszą znajomość języka - wszystko zależy od tego, w jakim środowisku się obracasz i jakim językiem posługujesz się w życiu codziennym.

Stacji radiowych jest tu pełno, wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju muzyki słuchasz - jeśli chodzi o taki lekki pop, to może 106.7 FM / http://www.kiss1067.com
Adeater
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 27, 2010 3:57 pm

Re: Nowy Jork ogółem

Post autor: Adeater »

to chyba fajnie :)
a jak atmosfera? czy we wszystkich dzielnicach taka jest? w filmach jest taka suuuper
mam nadzieje, że kiedyś sam sie przekonam jak tam jest :D
ODPOWIEDZ