Zarobki w ameryce

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
RoMeK15mop
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:35 pm

Zarobki w ameryce

Post autor: RoMeK15mop »

Witam. Jestem tutaj nowy . moj pierwszy temat który chce poruszyc to zarobki w Chicago. orientujecie się ile ludzie tam zarabiaja?

mowie o prostych zawodach a nie o np apple lub microsoft corporation


z góry dziekuje,,aa i mozecie na swoich przykładach podawac informacje na ten temat
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: agnieszka »

Wszyscy pytają o Chicago, a ja bardziej orientuję się w realiach nowojorskich, więc proszę bardzo:
Na czarno / stawka godzinowa gotówką na rękę: pomocnik na budowie $11-13 na godzinę, specjalista od czegokolwiek na tejże budowie $15-20 na godzinę, sprzątanie i proste prace domowe $8-12 na godzinę.
Legalnie / zarobki roczne: sekretarka 30-40 tys. rocznie, pielęgniarka - od 60 tys. w górę, programista 70-120 tys. rocznie, menadżer 100-150 tys. rocznie.

Ale wszystko zależy od tego, kiedy zaczęło się pracę i w jakiego rodzaju firmie itd.
MarekDrake
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:51 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: MarekDrake »

salary.com da dosyc dokladne informacje
RoMeK15mop
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:35 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: RoMeK15mop »

Dzieki :) a ile np zarabia jakis informatyk
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: godzilla »

RoMeK15mop pisze:Dzieki :) a ile np zarabia jakis informatyk
tez nedznie... przyjezdzaj do Szwajcarii tu dostaniesz wiecej od reki... od maja juz znosza ograniczenia dla Polakow...
zapraszam na forum.polacy.ch gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne informacje... o hameryce zapomnij, ten kraj bankrutuje... a wlasciwie to juz zbankrutowal tylko ze przecietniaki sobie z tego sprawy nie zdaja... bez totalnej wojny oni juz z dolka nie wyjda...
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: pipek »

jak wy przyjmiecie tylu imigrantów co USA,to też zbankrutujecie...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: godzilla »

pipek pisze:jak wy przyjmiecie tylu imigrantów co USA,to też zbankrutujecie...
acha, to teraz juz wiemy dlaczego USA zbankrutowaly... przez imigrantow...

a wiesz ze to mozliwe... JA i TY wiemy o jakich imigrantow chodzi... o tych co maja te kiepele do gieszeftow... wiedza jak wydymac i amerykanow i arabow i reszte swiata...
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: pipek »

Cicho,sza - w wolnym kraju nie powinno się o tym głośno mówić,bo się zostanie poczytanym za...
RoMeK15mop
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:35 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: RoMeK15mop »

dzieki ale zostane przy ameryce, nie kręcą mnie takie kraje jak Szwajcaria niemcy holandia ;D..poprostu takie marzenie mam
MarekDrake
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:51 pm

Re: Zarobki w ameryce

Post autor: MarekDrake »

RoMeK15mop pisze:Dzieki :) a ile np zarabia jakis informatyk

Romek - naprawde idz na salary.com i salary wizard i wprowadz tytul i zip code - a otrymasz dosc dokladne dane w postaci prostego wykresu jasli przebrniesz przez kilka pop-ups i klikniesz na guzik View Salary Info
"informatyk" to dosc ogolne pojecie - wprowadzajac programmer i Chicago dostanbiesz ok 20 roznych tytulow
musisz sie wczytac w opis bo pensja rozni sie od 65k/yr dla poczatkujacego do 150k/yr do specjalisty od wdreazania ERP

to sa oczywiscie pensje na wolnym rynku czyli jesli nie potrzebujesz tzw visa sponsoring - firmy "posrednicze" ktore zatrudniaja hindusow na h1b placa odpowiednio mniej
ODPOWIEDZ