Pytanie o rejestracje Kampera (czasową)

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
Marcinosik
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 20, 2012 7:04 am

Pytanie o rejestracje Kampera (czasową)

Post autor: Marcinosik »

Witam!
Planuje kiedyś zwiedzić ten ciekawy kraj jakim jest USA kamperem. Plan mój zakłada, że wjadę na wizie turystycznej na teren Kalifornii, gdzie zakupię kampera i udam się nim na 3 miesięczny objazd po stanach kierunek route 66 a potem do Miami przez NY, tam wsadzić kampera na statek i odebrać w Polsce.
Wszystko było by super fajne gdyby nie problem, który mnie dość nurtuje jak załatwić kwestię ubezpieczenia oraz rejestracji takiego pojazdu jeśli nie mam nikogo znajomego w Kalifornii, który by mi podpisał, że u niego mieszkam i na ten adres mogę zarejestrować auto. W Polsce sprawa jest dość prosta pisze umowę kupna-sprzedaży auta i mogę jeździć do czasu aż skończy się ubezpieczenie na poprzedniego właściciela praktycznie bez większych problemów. Wiem, że w stanach jest bardziej restrykcyjna polityka co do tego typu spraw, z tego co wyczytałem na stronie internetowej DMV to są jakieś kary finansowe za nie przerejestrowanie w czasie 10 dni auta. Czy można załatwić sobie jakieś numery czasowe na 3 miesiące na Polski adres lub w inny sposób załatwić tą sprawę tak aby nie płacić kary?
ODPOWIEDZ