Niepełnosprawny w USA.

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
aplubegalix
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 10, 2012 10:45 am

Niepełnosprawny w USA.

Post autor: aplubegalix »

Moi drodzy,

nie tak dawno skończyłem 30 lat i straciłem nadzieję, że w tym kraju cokolwiek zmieni się na korzyść dla ludzi niepełnosprawnych. Jest coraz gorzej, na nic nie ma funduszy, bardzo ciężko o pracę, a przeciętna renta wynosi około 600 złotych. Za to naprawdę nie da się żyć, gdy poza jedzeniem i opłatami, potrzeba na leki, rehabilitację, dojazdy i wszystkie inne rzeczy, które trzeba opłacić bo nie możesz tego zrobić sam. Mam tego naprawdę dość. Czekania, proszenia się, załatwiania papierkowych spraw, które ciągną się miesiącami, barier architektonicznych na każdym kroku, znieczulicy i niewiedzy ludzkiej gdy widzą osobę na wózku, otaczającej beznadziei i braku perspektyw, który dotknął także moich kompletnie zdrowych znajomych. Życie mam jedno, może spróbować wyjechać? Czuje jakbym tu po prostu powoli umierał, chcę czegoś więcej od życia.
Czytałem, że USA to najlepszy kraj dla osób na wózkach. Że są tam specjalne domy, w których tacy ludzie żyją razem, mają opiekę i nie są skazani siedzenie w domu ze starzejącymi się rodzicami. Ale ciężko mi trafić na jakieś bardziej szczegółowe informacje. Mój angielski jest dobry jeśli chodzi o zrozumienie i mowę, kiepski jeśli chodzi o pismo. Pracować mogę przy komputerze kilka godzin dziennie.
Napiszcie proszę co Waszym zdaniem na początku wiedzieć powinienem i jaka wiedza jest mi potrzebna.
ODPOWIEDZ