Uniwersytet w USAa

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
bilekpl
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 3:02 pm

Uniwersytet w USAa

Post autor: bilekpl »

Witam, mam kilka pytań otóż chciałem się wybrać do Stanów Zjednoczonych na uniwersytet. Oczywiście uniwersytet stanowy - na pewno nie jakiś z najlepszych.

Wiem że musze napisać Personal Essey, Dostać 2 listy polecające do nauczycieli zdać test TOEFL i SAT

I mam kilka pytań:

- Gdzie mogę zobaczyć dostępne terminy na napisanie testu SAT ?

- Jak się zdaje test SAT I i II - trzeba zdać te oba? Ktoś może to wytłumaczyć? Trudny jest?

- Czy możliwe że zostanę przyjęty jeśli moja średnia ocen nie jest zadowalająca? - przez kłopoty rodzinne zaniedbałem obowiązki - rozwód rodziców, przebyty zawał matki, moja operacja i kilka innych kłopotów - były to ciężkie dwa lata.

W szkole działałem też poza lekcjami - konkursy z języka szkolne i ogólnoszkolne, działanie na rzecz szkoły, gazetka itp. prowadzenie apeli, oraz oprowadzanie uczniów z innych krajów po szkole i mieście - tłumaczyłem po Angielsku.

Pozdrawiam!
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: Zapata »

bilekpl pisze:Witam, mam kilka pytań otóż chciałem się wybrać do Stanów Zjednoczonych na uniwersytet. Oczywiście uniwersytet stanowy - na pewno nie jakiś z najlepszych.

Wiem że musze napisać Personal Essey, Dostać 2 listy polecające do nauczycieli zdać test TOEFL i SAT

I mam kilka pytań:

- Gdzie mogę zobaczyć dostępne terminy na napisanie testu SAT ?

- Jak się zdaje test SAT I i II - trzeba zdać te oba? Ktoś może to wytłumaczyć? Trudny jest?

- Czy możliwe że zostanę przyjęty jeśli moja średnia ocen nie jest zadowalająca? - przez kłopoty rodzinne zaniedbałem obowiązki - rozwód rodziców, przebyty zawał matki, moja operacja i kilka innych kłopotów - były to ciężkie dwa lata.

W szkole działałem też poza lekcjami - konkursy z języka szkolne i ogólnoszkolne, działanie na rzecz szkoły, gazetka itp. prowadzenie apeli, oraz oprowadzanie uczniów z innych krajów po szkole i mieście - tłumaczyłem po Angielsku.

Pozdrawiam!

czesc bilek,

tu masz info o terminach:
http://sat.collegeboard.org/register/sa ... 8684249164

srednia ocen ma tu niewiele do rzeczy, najistotniejsze sa finanse I zdolnosci.
state college przyjmuje studentow nawet bez ukonczonej szkoly sredniej, daja egzamin wstepny na podstawie, ktorego okreslaja czy I jakie kursy uzupelniajace bedziesz musial wziac. wszystko to jednak kosztuje, szczegolnie na poczatku. po pewnym czasie kiedy sie wykazesz, ze radzisz sobie ze studiami bedziesz mogl starac sie o pomoc finansowa. do tego pomocna bedzie dobra srednia.

pozdrawiam,
-- Z

zerknij rowniez tu:
https://bigfuture.collegeboard.org/
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: alohilani »

Aloha Panie Zapata:)

Wydaje mi sie, ze jesli nie ma ktos ukonczonej szkoly sredniej, to musi wczesniej przejsc przez egzamin GED i dopiero wtedy starac sie o przyjecie do szkoly wyzszej(po polsku), tu college czy uniwersytetu. Jest to traktowane jako rownowaznik dyplomu ze szkoly sredniej. Po takim GED mozna nawet dostac sie do renomowanego uniwersytetu. Niektorzy ludzie mlodzi przerywaja szkole srednia niekoniecznie dlatego, ze nie chce im sie uczyc albo sa tepi. Rozne moga byc tego powody.
Byc moze takze, ze w rozych stanach i uczelniach rozne te sprawy wygladaja.
Ja mowie na podstawie NY przed laty, a to moglo sie zmienic.

Pozdrowienia!
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: godzilla »

Zapata pisze:state college przyjmuje studentow nawet bez ukonczonej szkoly sredniej, daja egzamin wstepny na podstawie, ktorego okreslaja czy I jakie kursy uzupelniajace bedziesz musial wziac.
ja bym przecinek dal w tym miejscu:
...daja egzamin wstepny, na podstawie ktorego okreslaja czy i jakie kursy...
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: Zapata »

aloha pisze:Aloha Panie Zapata:)

Wydaje mi sie, ze jesli nie ma ktos ukonczonej szkoly sredniej, to musi wczesniej przejsc przez egzamin GED i dopiero wtedy starac sie o przyjecie do szkoly wyzszej(po polsku), tu college czy university. Po takim GED mozna nawet dostac sie do renomowanego uniwerytetu. Niektorzy ludzie mlodzi przerywaja szkole srednia niekoniecznie dlatego, ze nie chce im sie uczyc albo sa tepi. To tylko taka dygresja na marginesie.

Moc pozdrowien
i
Aloha, jak zawsze!

niekoniecznie
-- Z
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: Zapata »

[quote="godzilla"]ja bym przecinek dal w tym miejscu: [quote]

:lol:

a moze napisałby pan dla odmiany jakis ciekawy post?
jak juz calkiem nie ma pan o czym - moze byc nawet o refleksie...
-- Z
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: Zapata »

aloha pisze:Aloha Panie Zapata:)

Wydaje mi sie, ze jesli nie ma ktos ukonczonej szkoly sredniej, to musi wczesniej przejsc przez egzamin GED i dopiero wtedy starac sie o przyjecie do szkoly wyzszej(po polsku), tu college czy uniwersytetu. Jest to traktowane jako rownowaznik dyplomu ze szkoly sredniej. Po takim GED mozna nawet dostac sie do renomowanego uniwersytetu. Niektorzy ludzie mlodzi przerywaja szkole srednia niekoniecznie dlatego, ze nie chce im sie uczyc albo sa tepi. Rozne moga byc tego powody.
Byc moze takze, ze w rozych stanach i uczelniach rozne te sprawy wygladaja.
Ja mowie na podstawie NY przed laty, a to moglo sie zmienic.

Pozdrowienia!

Droga Pani A,

Ogolnie rzecz biorac, definicja ukonczenia szkoly sredniej (HS) jest zaliczenie kilku standardowych egzaminow (English, Math, Global Studies, American History, Science).
Mozna tego dokonac na trzy rozne sposoby: poprzez High School, ‘home study’ (na komputerze) albo zdajac same egzaminy (eksternistycznie) uzyskujac w ten sposob General Equivalency Diploma.

Udokumentowanie tego poziomu wyksztalcenia wymagane jest najczesciej przy zatrudnieniu albo np. podpisywaniu kontraktu z silami zbrojnymi. Do rozpoczecia studiow moze ale nie musi byc wymagane.
Dobrze jest zdac sobie sprawe z tego, ze kazdy stan indywidualnie reguluje te zasady poprzez stanowy Department of Education a uczelnie prywatne w odroznieniu do stanowych moga miec inne wymagania.

Sa stany gdzie np. mozna rozpoczac studia bez GED ale GED wymagane jest do graduacji. W innych stanach uczelnie oferuja egzamin wstepny, ktorego wynik nie jest warunkiem przyjecia ale sluzy do okreslenia akademickiego poziomu studenta a jesli ten poziom jest nizszy od normy to student musi wziac kursy uzupelniajace, ktore podnosza go do poziomu GED. W stanie NY studenci bez szkoly sredniej moga uzyskac rownorzednosc GED automatycznie po zaliczeniu 24ech kredytow.

Aby nie byc goloslownym, podaje link do The State Educational Department/USNY:
http://www.regents.nysed.gov/meetings/2 ... eppca2.htm

Dla mlodych ludzi zainteresowanych studiowaniem w Stanach mam jeszcze jedno:
w interesie amerykanskich uczelni lezy udostepnienie ich edukacji kazdemu kto chce studiowac.
Kazdy dialog z uczelnia ma to z ich strony na celu a tylko niezadane pytania nie uzyskuja odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
-- Z
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: godzilla »

Zapata pisze:a moze napisałby pan dla odmiany jakis ciekawy post?
jak juz calkiem nie ma pan o czym - moze byc nawet o refleksie...
-- Z
ja wierzylem ze raczej podziekujesz....
pieprzyc reflexa... oj juz tonie w rynsztoku... twoj nowy nick jest ciekawszy...
Zapata
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 01, 2013 2:17 am

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: Zapata »

godzilla pisze: ja wierzylem ze raczej podziekujesz....
pieprzyc reflexa... oj juz tonie w rynsztoku... twoj nowy nick jest ciekawszy...
paranoja panie Godzila... zupelna paranoja...
to juz drugi dzis post wprowadzajacy mnie w totalna dysorientacje.
najpierw pan Andrzej bez wyraznego powodu stara mi sie naublizac przyjmujac dziwaczne pozy jakiegos PRL-owskiego kurdupla teraz pan mi tu cos jak sadze insynuluje jakobym mial byc refleksem pod nowym nickiem... do tego jakims cudem jestesmy nagle 'na ty'.

nie rozumiem ale odnosze wrazenie, ze nie jest to moj problem.

pozdrawiam serdecznie,
-- Z

PS. podziekuje panu jesli poprawi pan wszystkie 'typos' na forum bo to jednoznacznie okreslaloby jakosc panskich intencji.

PPS. a moze to pan Andrzej jest refleksem? jednoznacznie podpieral sie dzisiej klamstwem a to byloby w stylu tego drugiego... no nic, powracam do normalnosci, dobranoc
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Uniwersytet w USAa

Post autor: godzilla »

przepraszam Jasnie Pana Hrabiego...

Pan Andrzej nie jest reflexem bo znam Pana Andrzeja osobiscie...
pilismy razem piwo w Zurichu...
ODPOWIEDZ