Nauka dzieci polskiego w USA

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
janusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 09, 2015 12:56 am

Nauka dzieci polskiego w USA

Post autor: janusz »

Spodziewamy sie dziecka. Zona jest amerykanka, lecz polskiego nie zna. Obojgu nam zalezy , by syn znal jezyk polski. Czy ma ktos doswiadczenie w podobnej sytuacji? Lub porade w rekawie? Zona bedzie sie bedzie glownie opiekowac dzieckiem w domu. Nie pracujac. Ja osobiscie pracuje 7-17, 5-6 dni w tygodniu.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Nauka dzieci polskiego w USA

Post autor: scooby_brew »

Jestem w podobnej sytuacji. W moim przypadku, żona amerykanka, w domu mówimy tylko po angielsku, babysitterka amerykanka, w okolicy nie ma Polaków. Jeżeli nie masz polskiej babysitterki, najlepiej babci dzieci, to raczej będzie ci z tym trudno. Pomimo tego że kupiłem polskie książki dla dzieci etc, to nie dopilnowałem sprawy i na razie dzieci mówia tylko po angielsku. To jest moja wina, ale czasu brak i lekcje i inne rzeczy są ważniejsze niż nauka języka, którego i tak, powiedzmy sobie szczerze, dzieci nie będą potrzebować.
BTW, jeżeli znajdziesz gdzieś np. jakiś program online do nauki polskiego dla dzieci to daj znać.
MarekDrake
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:51 pm

Re: Nauka dzieci polskiego w USA

Post autor: MarekDrake »

jest kilka apps na telefon - babbel i chyba duolingo bedzie mial polski wkrotce
dzieciaki to lubia - ksiazek po tym po polsku nie napisza ale z babcia sie dogadaja :)
mol_ksiazkowy
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 20, 2014 11:10 am

Re: Nauka dzieci polskiego w USA

Post autor: mol_ksiazkowy »

polskie książki jednak dużo dają. no i bajki, filmy - albo w tv albo w internecie.
warto pokazać dzieciom, że czytanie po polsku to fajna sprawa. dla starszych - można podrzucić angielską wersję i polską, na przykład nowego Harry'ego Pottera - niedługo premiera, teraz nawet taniej w księgarniach (http://thepolishbookstore.com/p/335979/ ... campaign=c) . jeśli mają zacięcie, to pójdzie sprawnie.
polskie szkoły, których jest na całym świecie całkiem sporo - też ok.
fajnie, że są jeszcze osoby, które chcą uczyć dzieci polskiego :D
mol_ksiazkowy
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 20, 2014 11:10 am

Re: Nauka dzieci polskiego w USA

Post autor: mol_ksiazkowy »

A teraz w ThePolishBookstory promocja z okazji Dnia Kobiet :)
kod na darmowa wysylke: DZIENKOBIET17

http://thepolishbookstore.com/news/82/d ... -bookstore
ODPOWIEDZ