Dlaczego będę chciał wyemigrować do USA

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
Konfederat

Dlaczego będę chciał wyemigrować do USA

Post autor: Konfederat »

A konkretnie w rejony Południa..(które podziwiam)

Witam serdecznie użytkowników Forum.

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ten wieczorny przydługi wywód, ale chciałbym napisać tych kilka słow..kilka słów z
perspektywy człowieka, który żyje w Polsce...

Zacznę przewrotnie. Czy Ameryka jest idealnym krajem? Nie. Ale..

Weżmy taką naszą ojczystą Polskę. Kraj, który każdy z Nas, ma zapewne głęboko w sercu, ale która wydaje mi się krajem
totalnie niecywilizowanym, mentalnie dzikim, o bogatej kulturze, przebogatej historii z cała masą portretów ludzi
wybitnych ale to wszystko bardzo gdzieś niknie, gdy spojrzymy na całość..


Za co szanuję i podziwiam Amerykę? a szczególnie Południowe Stany Ameryki? (często wyśmiewane jako elektorat PiSu) ?

Dlatego, że tam jest wielkie przywiązanie do wartości, do kregosłupa człowieczeństwa jakim jest wiara, biblia, Kościoł,
pierworodny model Rodziny, ta symbolika republikańskich poglądów.
Czy bywa to fasadowe? Nie wiem, być może. Ja nie jestem dogmatykiem, ale głęboko wierzę. że w życiu musi być taka kolej rzeczy.

Ale właśnie Tam, na Południu, ludzie którzy wierzą w Boga, mają prawicowe poglądy, prezentujący zdrowy model Rodziny, są
SZANOWANYMI OBYWATELAMI, KTÓRYCH JEST POŁOWA CAŁEJ AMERYKI. TAM, JEST TO NORMALNOŚĆ, a NIE JAKIEŚ DZIWNE ODSZCZEPIENIE OD
GŁÓWNEGO STADA.

Gdzie prawo jest szanowane, gdzie funkcjonariusz publiczny jest traktowany jako DOBRO WSPÓLNE, który STRZEŻE NAS
WSZYSTKICH.

Gdzie republikanin to coś NORMALNEGO.
Smieją się z ludzi na Południu - no tak, "redneckowo", cowboye, country, ludzie o mentalności dalekiej prowincji...
A dla mnie to właśnie jest wyrazisty symbolizm harmonijnego życia w zgodzie z sobą, Bogiem i naturą.

A co w naszej Polsce?. Gazeta Wyborcza, TVN, non stop króluje prymat lewicowo-liberalnego światopoglądu na wszystko; od polityki,
ekonomię, po sprawy społeczne. Tutaj wszystko co prawicowe, prezentuje wartości, jest "pisowskie", trąci uwstecznieniem, obskurantyzmem i
"katolickim ćwokiem".


Dlatego wolę czytać dużo o Historii Ameryki, bohaterach tego Kraju, włączyć western i przenieść się, chociaż wewnętrznie
wyemigrować na chwilę...

Proszę wybaczyć, jeśli ktoś miał spazmy śmiechu czytając to co napisałem. Naiwne?

Pozdrawiam
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dlaczego będę chciał wyemigrować do USA

Post autor: Reflex »

Nie jest naiwne, powiedzialbym ze romantyczne i sympatyczne.
Niestety na poludniu nie ma juz kowboi, a samo poludnie niewiele sie rozni
od polnocy, ze wzgledu na swobodna migracje i mieszanie sie ludnosci.
Masz jednak duzo racji piszac o wartosciach i traktowaniu zycia.
Z tym, ze PiS nie bylby tutaj traktowany jak prehistoryczny dinozaur a
wartosci religijne sa prywatna spawa sprawa mieszkanca tej ziemi.
Mozna zlazec obok siebie bilboardy, ten nawwiazujacy do wartosci religijnych
i ten nawolujacy do ateizmu.

Zycze Ci zebys mial okazje poznac z bliska ten piekny i facynujacy kraj.
Z emigracja bym sie jednak powaznie zastanowil. Na kolorowej widokowce
wyobrazni wszystko jest plaskie i jednostronne. Dla Polaka realia i twarde
reguly zycia moga byc w pierwszej fazie zaskakujace i bolesne.
ODPOWIEDZ