01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy światopoglądy.
Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » czw mar 31, 2011 1:17 pm

Jeśli 01.05.2011 r. dotychczasowy rząd Polski, parlamentarzyści dalej nie będą konstruktywnie współpracować, nie zgodzą się na pozytywne przemiany, czego początkiem byłoby wprowadzenie racjonalnego ustroju społeczno-polityczno-gospodarczego, to dalsze nasze działania opisuje poniższy manifest, który wejdzie w życie:


02.05.2011 r.

Przebieg - by osiągnąć racjonalne efekty - jest opcjonalny:

MANIFEST TYMCZASOWEGO - RACJONALNEGO - RZĄDU LUDOWEGO POLSKI (w dalszej części inspirowany, wzorowany i w części cytowany z analogicznego Manifestu Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej z 7 listopada 1918 r. http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_ ... opada_1918 *)


Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych, 1776 r.: jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych [pozytywnych] celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy, którego podwalinami będą takie zasady i taka organizacja władzy, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla ich szczęścia i bezpieczeństwa. Roztropność, rzecz jasna, będzie dyktowała, że rządu trwałego nie należy zmieniać dla przyczyn błahych i przemijających; Doświadczenie zaś wykazało też, że ludzie wolą raczej ścierpieć wszelkie zło, które jest do zniesienia, aniżeli prostować swoje ścieżki przez unicestwienie form, do których są przyzwyczajeni.


Sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm /Kancelaria Sejmu Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej RZECZPOSPOLITA Art. 1. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Art. 4. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.Polacy, Mieszkańcy Planety Ziemia!


Czy prawo formalne; interes fabrykantów, finansistów, bankierów, polityków, członków organizacji religijnych…; psychopatów, debili; kanalii…; realizowanie utopii, dążenie do zagłady... może być ważniejsze od zachowania Życia na Ziemi...

01.05.2010 r./Drugie podejście 01.05.2011 r. o godz. 12.00 - KONIEC wszechstronnej selekcji negatywnej, tworzenia problemów, zastępowania ich innymi, postępowania absurdalnego, na odwrót; szkodzenia, pogrążania, realizowania zagłady UTOPII/ WPROWADŹMY RACJONALNY USTRÓJ SPOŁECZNO-POLITYCZNO-GOSPODARCZY

01.02.2010 r.
W związku z tym, iż wielokrotnie, wszechstronnie, dobitnie, w ciągu wielu lat, UDOWODNIŁEM, i NIKT nie był w stanie temu zaprzeczyć, a wiedzą o tym, i to od wielu lat, wszyscy politycy, redakcje wszystkich związanych z tematyką pism, portali, absurdalność, szkodliwość, katastrofalne skutki, a jeszcze gorsze perspektywy, działania dotychczas rządzących (brak u nich konstruktywnego potencjału); realizowania utopii. Ponieważ, mimo to, rządzący, pracownicy mediów nie są skłonni do efektywnej współpracy ze mną, a bardzo aktywnie staram się oto od 2000 roku, ogłaszam:
RACJONALNIE UZASADNIONE - KONIECZNE; W IMIĘ WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI - ODEBRANIE WŁADZY ZDEMORALIZOWANYM, ZDEGENEROWANYM UTOPISTOM; PSYCHOPATOM, DEBILOM; KANALIOM, A PRZEKAZANIE JEJ OSOBOM PRAWYM, KONSTRUKTYWNYM, WYBITNYM; O WYSOKIM POZYTYWNYM POTENCJALE; KOMPETENTNYM; ZAPRZESTANIE REALIZOWANIA UTOPII, A WPROWADZENIE SYSTEMU RACJONALNEGO (przy czym mogą go - pod moją kontrolą - realizować wszyscy, w tym wymienieni na początku osobnicy, mając okazję do odpracowania swojego nieróbstwa, złych uczynków; rehabilitacji)


Jeśli chcą Państwo, w sposób przemyślany; świadomy, ustalić: CZY JESTEM PRZECIW CZY ZA RACJONALNYM - KONSTRUKTYWNYM - DZIAŁANIEM; RZĄDZENIEM, to proszę odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
Czy jestem za kontynuacją rabunku, trwonienia surowców, skażania; trucia, zadłużania, degeneracji; zagłady; za tym, by rządzeniem zajmowali się świadomi, nieświadomi, uświadomieni, nieuświadomieni psychopaci, debile; kanalie; za realizowaniem utopii…

Informacje pomocne w odpowiedzi na powyższe pytania znajdą państwo tutaj: http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewforum.php?f=2

O2.pl | Środa [15.04.2009, 14:49] 1 źródło
POLACY JESZCZE TAK ŹLE NIE OCENIALI POLITYKÓW
Niezadowoleni jesteśmy z pracy i posłów, senatorów, rządu i prezydenta.

Jedynie 23 proc. ankietowanych przez CBOS dobrze ocenia pracę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z kolei aż 68 proc. twierdzi, że głowa państwa źle sobie radzi ze swoimi obowiązkami. Znaczy to, że rzesza niezadowolonych z pracy prezydenta zwiększyła się od zeszłego miesiąca o 3 proc.
Dostało się też posłom. Ich pracę krytycznie ocenia 72 proc. badanych. Ponad połowa (55 proc.) ankietowanych jest niezadowolona z pracy senatorów. CBOS dodaje, że są to najgorsze notowania od początku kadencji rządu. AB

02.pl | Piątek [29.05.2009, 07:29] 2 źródła
"DEMOKRACJA I PARTIE W POLSCE FUNKCJONUJĄ ŹLE" (GŁOSUJ)
Po 20 latach od upadku komunizmu Polacy są podzieleni.

Z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów 1989 roku "Rzeczpospolita" zapytała Polaków, jak oceniają nowy ustrój. Wyniki sondażu nie napawają optymizmem.
37 procent obywateli jest zdania, że demokracja funkcjonuje w Polsce źle - wynika z sondażu, jaki dla "Rz" przeprowadził GfK Polonia.

A JAK TY UWAŻASZ? GŁOSUJ! >> http://www.sfora.pl/Czytaj-zrodlo/?mtnW ... cng,,/7134

Tylko co czwarty z ankietowanych jest zadowolony z funkcjonowania naszej demokracji.
Jeszcze gorzej Polacy oceniają funkcjonowanie partii politycznych. Zaledwie 8 procent ankietowanych stwierdziło, że działają one prawidłowo. Źle ich działalność ocenia aż 2/3 Polaków.
Wśród tzw. instytucji demokratycznych Polacy najwyżej cenią Trybunał Konstytucyjny - 18 procent badanych oceniło jego działalność dobrze.
Na drugim miejscu znalazło się wojsko - 13 procent, na trzecim - urząd prezydenta (11 procent). W dalszej kolejności badani wskazali na rzecznika praw obywatelskich - 8 procent, rzecznika praw dziecka, rząd i sądy - po 7 procent - donosi "Rzeczpospolita".
Najgorzej w badaniu wypadła Prokuratura oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zdaniem "Rzeczpospolitej" tylko 1 procent respondentów ceni ich działalność wysoko.

Sondaż przeprowadzono 22-24 maja na 1000-osobowej grupie dorosłych Polaków. | BW

O2.pl / Sfora.pl | Poniedziałek [09.11.2009, 21:04] 1 źródło
KTO SIĘ JESZCZE W POLSCE PODNIECA POLITYKĄ?
To głównie oni komentują teksty polityczne.

Komentować teksty informacyjne o polityce chce jedynie 4 na 100 polskich internautów. Większość ludzi w polskiej sieci w ogóle nie interesuje się polityką, a teksty polityczne czyta z przyzwyczajenia - czytamy na egospodarka.pl.
To wniosek z badania przeprowadzonego na potrzeby D-Link Technology Trend.
Polacy nie komentują artykułów o polityce, nie odwiedzają stron internetowych rodzimych partii, a z aktywną działalnością w internecie kojarzą jedynie posła Palikota - dodaje portal.
Jedynie 2 na 100 internautów napisało w pierwszym półroczu 2009 roku list do polityka lub jego biura. Podobna liczba podpisuje się pod petycjami w sprawach publicznych.
Osobą najlepiej wykorzystującą internet w działalności politycznej jest Janusz Palikot - tak ocenia 14 proc. internautów. Aktywność w sieci pozostałych polityków, w tym Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego i Waldemara Pawlaka jest przez Polaków niemal niezauważana - informuje egospodarka.pl.
Wzrost aktywności pobudzić mogłoby - zgodnie z sondażem - wprowadzenie elektronicznego głosowania. Do internetowej urny głos wrzuciłby co trzeci Polak w sieci.
Badanie przeprowadzono na ok. 1000 internautach w wieku 15-75 lat. | JS

17. ELEKTRONICZNE ZBIERANIE PODPISÓW (pod
inicjatywami ustawodawczymi, moją kandydaturą na prezydenta)
http://www.wolnyswiat.pl/17.php

[No ale wtedy mógłby dostać się tam ktoś nie wypromowany przez... media; z poza kasty... – red.]

O2.pl / Hotmoney.pl | Niedziela, 23.05.2010 16:52
PRAWIE KAŻDY MINISTER JEST MILIONEREM
Wielka Brytania majątek bogactwo politycy.

Aż 23 spośród 29 członków gabinetu nowego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona to milionerzy – donosi DailyMail.co.uk. Majątek kilkunastu ministrów szacowany jest na "zaledwie" 1-2 mln funtów, ale jest też elita, która może pochwalić się znacznie większym dorobkiem.
Na czele listy, z dziesięcioma milionami funtów, znalazł się Lord Strathclyde. Jego arystokratyczne pochodzenie pozwala lepiej zrozumieć wysoki stan jego konta. Bogatych rodziców ma też sam David Cameron, który zajął piąte miejsce w rankingu, z majątkiem szacowanym na 4 mln funtów.
Nowy premier Wielkiej Brytanii posiada wraz z żoną m.in. dom w Londynie wart 2,7 mln funtów. Oboje pochodzą z bogatych rodzin i najprawdopodobniej odziedziczą fortunę po swoich rodzicach, których łączny majątek oceniany jest na 30 mln funtów.
Majątek wszystkich ministrów koalicyjnego rządu Davida Camerona szacowany jest na 60 mln funtów – czytamy.

Źródło: DailyMail.co.uk
Dominika Reszke
dominika.reszke@hotmoney.pl

O2.pl / Sfora.pl | Niedziela [15.11.2009, 14:10] 2 źródła
USA RZĄDZĄ MILIONERZY
Kim są.

Z badań Center for Responsive Politics wynika, że blisko połowa (44 proc.) amerykańskich kongresmenów to milionerzy, czego nie mogą powiedzieć o sobie ich wyborcy - zaledwie 1 proc. z nich zgromadziło podobne majątki.
Tymczasem siedmiu kongresmanów ma naprawdę wielkie pieniądze - ich majątek przekracza 100 mln dol. netto.
Najbogatsi amerykańscy prominenci to obecnie prezes Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Mary L. Schapiro (26 mln dol.) oraz sekretarz stanu Hillary Clinton (z majątkiem szacowanym na 21 mln dol.) - wylicza portal moneynews.com.
Sam prezydent Obama jest dopiero szósty z majątkiem rzędu 4 mln dol. | LS

[Warto się zastanowić, jak, jakim ludzkim, przyrody, przyszłych pokoleń - wszechstronnie - kosztem zdobyli te majątki; czyli jak ich obchodzi los innych... – red.]

)2.pl | Piątek [10.04.2009, 08:39] 1 źródło
MŁODZI AMERYKANIE CHCĄ SOCJALIZMU
Co piąty obywatel USA ma dość kapitalizmu.

Okazuje się, że zaledwie 53 procent mieszkańców tego kraju jest zdania, że kapitalizm jest lepszy niż socjalizm. 20 procent Amerykanów uważa, że socjalizm jest lepszym systemem, a 27 procent nie potrafi wybrać - informuje ośrodek Rasmussen Reports.
Socjalizm największym uznaniem cieszy się wśród młodych Amerykanów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Aż 33 procent spośród nich wybrałoby ustrój socjalistyczny. Wśród osób, które ukończyły 40 lat twierdzi tak jedynie 13 procent.
Preferencje systemowe widać oczywiście w sympatiach politycznych. Republikanie wolą kapitalizm (ponad 90 procent wskazań). Demokraci są podzieleni - 39 procent preferuje kapitalizm, 30 procent - socjalizm.
Trudno jednak zrozumieć, co autorzy badania rozumieją pod pojęciem "socjalizm" - pisze serwis hotmoney.pl.
Być może chodzi o to, co wiele osób zarzuca prezydentowi Obamie. Krytycy oskarżają go o przejmowanie kontroli i częściowo własności wielu banków i koncernów samochodowych. Te działania określają mianem socjalizmu. | BD

O2.pl / Sfora.pl | Poniedziałek [09.11.2009, 11:40] 4 źródła
LUDZIE MAJĄ DOŚĆ KAPITALIZMU. DLACZEGO?
W których krajach ten system może zostać obalony.

Niezadowolenie z kapitalizmu jest coraz większe - wynika z badań przeprowadzonych w 27 krajach dla BBC.
Tylko 11 proc. badanych uważa, że kapitalizm funkcjonuje "dobrze", a 51 proc. twierdzi, że ten system wymaga natychmiastowych reform.
Najlepiej oceniają kapitalizm Amerykanie (25 proc.) i obywatele Pakistanu (21 proc.).
Upadek komunizmu nie spowodował, że wszyscy nagle pokochali kapitalizm. To stało się szczególnie widoczne w czasie kryzysu - powiedział Doug Miller, z GlobeScan.
22 proc. respondentów uważa, że rozpad ZSRR był "czymś złym", a 24 proc. nie na temat zdania. Tak myślą przede wszystkim Rosjanie (61 proc.) i Ukraińcy (54 proc.). Jednak 80 proc. Polaków i 63 proc. Czechów ma na temat zupełnie inne zdanie - twierdzą autorzy badań.
Kapitalizmu w obecnej formie nie akceptuje 43 proc. Francuzów, 38 proc. obywateli Meksyku i 35 proc. Brazylijczyków. Natomiast większej kontroli państwa nad głównymi gałęziami przemysłu domaga się 77 proc. Rosjan, 75 proc. Ukraińców i 64 proc. Brazylijczyków. | TM

Wybrany komentarz do artykułu
A dlaczego w ulu rządzi królowa, a nie 1-szy sekretarz lub rząd cwaniaków - bo wtedy pszczółki miałyby g..no, a nie miód... Mądry i prawy przywódca może być gwarantem sprawnego funkcjonowania każdej społeczności!

O2.pl / Sfora.pl | Wtorek [28.09.2010, 11:27]
"RZĄDY MARNUJĄ POŁOWĘ PIENIĘDZY Z PODATKÓW"
Nikt nie wierzy w skuteczność polityków.

Ludzie z całego świata nie wierzą, że ich rządy właściwe wydają publiczne pieniądze. Uważają, że połowa podatków trafia na wydatki zupełnie niepotrzebne - wynika z międzynarodowego sondażu przeprowadzonego przez BBC News.
Dotyczy to zarówno bogatych i rozwijających się państw, choć w Pakistanie czy Kolumbii o złym zarządzaniu budżetu państwa przekonanych jest prawie 70 proc. mieszkańców. W żadnym z 22 krajów objętych badaniem odsetek niezadowolonych nie spadł poniżej 30 proc.
Najbliższa pokonania tej granicy jest Hiszpania, ale także tam 34 proc. podatników widzi błędy w wydatkowaniu pieniędzy przez rząd.
Co ciekawe, mieszkańcy opowiadają się także za większą ingerencją rządów w gospodarkę. Za dopłatą do cen żywności jest np. aż 95 proc. Filipińczyków i połowa Amerykanów - zauważa stacja.
W sondażu wzięło udział ponad 22 tys. ludzi. O zdanie nie zapytano Polaków. | AJ

[Rządzący nie kierują się racjonalnymi - bo dostają się tam osobniki nie tylko niekompetentne, ale i szkodliwe - przesłankami, tylko »SWOIM, WŁASNYM« interesem... – red.]

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » czw mar 31, 2011 1:18 pm

PRZEJĘCIE WŁADZY, USTANOWIENIE KONSTRUKTYWNEJ DYKTATURY (FORMALNIE RZĄDU PREZYDENCKIEGO) PLANUJĘ DOKONAĆ 01.05.2011 r.
ZBIÓRKA O GODZINIE 12.00 PRZED GMACHEM SEJMU NA UL. WIEJSKIEJ (przedłużenie ul. Nowy Świat, która przecina Al. Jerozolimskie) W WARSZAWIE (proszę o jak najliczniejsze przybycie osób pragnących mnie wesprzeć. Drugiej takiej okazji może już nie być nigdy!; byście Państwo potem do końca życia nie żałowali (i nie próbowali zwalać winy na innych – Wy także jesteście tymi „innymi”)!)

Pragnę uniknąć ofiar, nie chcę rozlewu krwi. Proszę więc o rozsądne, dalekowzroczne podejście, wytłumienie egoizmu (niestety - dla dotychczasowych parlamentarzystów, rządzących - dobieranie się do władzy, tylko po to by czerpać z tego profity skończyło się (jeśli ktoś ma konstruktywne zamiary, to zapraszam do współpracy)(zajmijcie się pożytecznym biznesem... A w Sejmie umożliwcie działanie osobom o wysokim i pozytywnym potencjale; wybitnym; wartościowym; pożytecznym)!).
Wyczerpałem już WSZYSTKIE inne możliwości osiągnięcia pozytywnych efektów (a dałem na to wiele lat – działam od 2000 roku, i od tamtej pory jestem zmilczany przez media, aczkolwiek powstały setki artykułów na podstawie moich pism do nich, mojego internetowego pisma, miały też mse działania w parlamencie, gdzie regularnie wysyłam propozycje i ich racjonalną argumentację (pierwszy raz w 2000 roku)).

JAKĄ FORMĘ SPRAWOWANIA WŁADZY WYBIORĘ
Żeby nie było komplikacji będzie to, formalnie, forma rządzenia w wersji ustroju prezydenckiego. Wymogę na parlamentarzystach zmianę konstytucji, by Prezydenta RP wybierało Zgromadzenie Narodowe, które wybierze mnie do pełnienia tej funkcji, oraz by wyposażono mnie w zwiększone uprawnienia. Następnie formalnie ogłoszę zaprzestanie realizowania utopii i ustanowienie w RP Racjonalnego Systemu Rządzenia; racjonalnego ustroju społeczno, polityczno-gospodarczego.
Wówczas zajmiemy się konstruktywnym zmianami; racjonalnie uzasadnionym, całościowo, dogłębnie etycznie, dalekowzrocznie przemyślanym działaniem.
PROSZĘ O KONTAKT, MAILEM, NA KOGO MOGĘ LICZYĆ.
Będę, niestety, potrzebował pomocy policji, straży miejskiej, ochroniarzy, ochotników.

Każdy z pożytecznie, znacząco, aktywnych uczestników otrzyma w każdą rocznicę tej kluczowej, najważniejszej w dziejach ludzkości przemiany, rozpoczęcia Nowej Ery, nagrodę pieniężną (mundurowi dodatkowo awans) oraz, chętni, zatrudnienie zgodnie z kompetencjami, a także status osoby pożytecznej.
Osobników aktywnie przeciwnych, spotka, proporcjonalnie, odpowiednia kara (za przyczynienie się do czyjejś śmierci (strzelaniny) konsekwencją będzie śmierć (macie odmówić rozkazu strzelania/strzelać niecelnie/aresztować dowódcę/,przyłączyć się do mnie)! Tym osobnikom w Sejmie na nikim ani na niczym nie zależy, poza sobą, własną prosperitą - co wielokrotnie, przez wiele lat udowodnili - najlepiej kosztem innych (bo mogliby zaszkodzić w karierze, gdyby byli zdolni do konstruktywnej inicjatywy, wiedzieli, rozumieli, mogliby coś konstruktywnego zdziałać, usunąć problemy, które oni „rozwiązują” od kilkunastu (i więcej) lat...). Są zdemoralizowani, zdegenerowani, wypaczeni i bezwzględni!
Czy chcecie dla nich, ich interesów, zabijać, ginąć...!!
Wy nie jesteście od chronienia ich interesów, „stołków”, tylko Nas: społeczeństwo, obywateli (to My Was i ich utrzymujemy z naszych podatków), mieszkańców Ziemi!!!

Znakiem rozpoznawczym osób opowiadających się po naszej stronie będzie fioletowa opaska na lewym ramieniu, przeciwników – czerwona na prawym ramieniu (proszę sobie przygotować).

Proszę uważać na, nie ulegać im, prowokatorów; manipulatorów; burzycieli zgromadzenia – oni doskonale znają psychologię tłumu! Naszym celem są konstruktywne zmiany, nie rozróba, itp. (proszę ich uciszać, przekazywać siłom porządkowym)!

Ogłaszam nabór na DORADCÓW RACJONALNEGO - KONSTRUKTYWNEGO - PREZYDENTA. Proszę o kontakt osoby mające konstruktywny potencjał i chcące współpracować, proszę też zgłaszać propozycje.

APEL DO MEDIÓW
Zaczniecie WRESZCIE bezpośrednio, konstruktywnie, dalekowzrocznie, z pożytkiem dla ogółu, w tym dla siebie, współpracować, służyć obywatelom, ludzkości, Życiu na Ziemi, wpierać ratunek, konstruktywne działania! Powinniście się bać, ale wykazywać destrukcyjną w skutkach bierność, wspierać psychopatów, debili; kanalie; niszczenie, zagładę; utopie; postępować szkodliwie, źle, a nie dobrze, działania pozytywnego! Czyli, inaczej mówiąc, przestańcie postępować na odwrót!


---------------------------------------------------------------------


PIERWSZE DZIAŁANIA W SEJMIE (najlepiej już 1 maja)(Kto mnie nie poprze, będzie chciał, by wszystko zostało po staremu, zostanie przekazany zebranemu przed sejmem tłumowi, tzn. ludowi, by to Mu wytłumaczył (w końcu jest ich demokratycznie wybranym przedstawicielem...; reprezentuje ich interesy...)... – Policja ma nie interweniować! Zwolnię też z odpowiedzialności karnej (nawet nie będzie śledztwa), za obronę Naszych, Wspólnych, Najwyższych Interesów, tych, którzy usuną zagrożenie.):
1. Zmiana konstytucji odnośnie wyboru Prezydenta RP – ma go wybierać Zgromadzenie Narodowe.
2. Prezydent ma mieć możliwość skutecznego wychodzenia z inicjatywami ustawodawczymi – musi mieć b. silną konstytucyjnie umocowaną pozycję (będę wnosił/zgłaszał/ogłaszał/zarządzał: inicjatywy/dekrety/rozporządzenia/zarządzenia z mocą ustawy, i muszą one być bardzo trudne do odrzucenia przez Sejm (nie można będzie tego zrobić przez głosowanie (osób niekompetentnych), tylko merytorycznie!).
3. Prezydent ma mieć możliwość usuwania ze stanowiska posłów.
4. Na internetowej stronie Parlamentu RP mają być umieszczone następujące linki (trzeba wprowadzić, odpowiednie do tego, zmiany legislacyjne):
- Zgłaszanie swojej kandydatury na członka »Rady Wyborczej«.
Na tej ogólnodostępnej stronie/forum kandydaci przedstawialiby swoje osiągnięcia, wykazywali predyspozycje, zdolności, demonstrowali swoją wiedzę, poglądy.

- Zgłaszanie swojej kandydatury na urząd prezydenta RP.
Na tej ogólnodostępnej stronie/forum kandydaci przedstawialiby swoje osiągnięcia, wykazywali predyspozycje, zdolności, demonstrowali swoją wiedzę, poglądy, zamieszczali program. Na tej podstawie Rada Wyborcza dokonywałaby wyboru Prezydenta RP.
- Zgłaszanie swojej kandydatury na posła/członka rządu/doradcę.
Na tej ogólnodostępnej stronie/forum kandydaci przedstawialiby swoje osiągnięcia, wykazywali predyspozycje, zdolności, demonstrowali swoją wiedzę, poglądy, zamieszczali program. Na tej podstawie Rada Wyborcza dokonywałaby wyboru z kandydatów.

Jest to najefektywniejszy sposób dokonania wyboru na tak ważne stanowiska.

Problemem jest weryfikacja takich osób, bo zdolne do tego są właśnie tylko osoby wybitne.
Więc najtrudniejszy będzie początek (pomocnymi przesłankami do weryfikacji może być sprawdzenie dotychczasowego postępowania kandydatów/ek na takie funkcje (z pominięciem ew. „potknięć, reperkusji demoralizującego działania biedy (głodu; skutków obrony zdrowia, życia)(w której często takie osoby żyją...))). Członkowie »rady wyborczej« dokonujący weryfikacji kandydatów na ważne funkcje muszą najpierw sami zdać egzamin z zdolności weryfikacji testowych programów, a więc m.in. umiejętności myślenia, analizowania całościowego, w tym rozróżniania racjonalizmu od populizmu; myślenia całościowego od egoistycznego, krótkowzrocznego.
Kandydaci do pełnienia ważnych funkcji, np. na urząd prezydenta RP, muszą przedstawić program, w tym jego merytoryczne, dalekowzroczne, dogłębnie, całościowo, przeanalizowane, etyczne, uzasadnienie; wykazać, w analogiczny sposób, szkodliwe działania, dotychczas rządzących, ich ideologii (papierowe referencje, jak ukończone szkoły, zajmowane dotychczas stanowiska nie powinny mieć znaczenia, a jedynie efekty, skutki swoich działań).

Więcej:
RACJONALNY ŚWIAT
http://www.wolnyswiat.pl/21h3.html


Przyszły - RACJONALNY - Prezydent RP
Piotr Kołodyński
red. - http://www.wolnyswiat.pl

PS
Proszę umożliwić mi zakończenie absurdalnego, destrukcyjnego realizowania utopii, co dotyczy niemal wszelkiej działalności, w tym ideologicznej (większość, o niskim poziomie świadomości, wiedzy, zmanipulowanych, przytłoczonych problemami ludzi jest nawet tego nieświadoma (...))!; zacznijmy - pierwszy raz w historii ludzkości - postępować racjonalnie, a więc mądrze, czyli po całościowym przemyśleniu, przeanalizowaniu, a więc dalekowzrocznie, dogłębnie etycznie, czyli: ROZWIĄZYWAĆ, A NIE TWORZYĆ PROBLEMY. Bo postępowanie właśnie w ten, I TYLKO TAK, sposób jest NAPRAWDĘ DOBRE. A realizowanie utopii przyczynia się TYLKO DO: demoralizacji!; prosperity, świadomych, nieświadomych, zidentyfikowanych, niezidentyfikowanych, psychopatów, debili; kanalii; krótkowzrocznych, bezmyślnych egoistów, koniunkturalistów(!!), a w efekcie do: rabunku, marnotrawienia surowców i innych zasobów, skażania, trucia, chorób, degeneracji, cierpień psychicznych, fizycznych; nieszczęść; wydatków, długów; biedy, degeneracji, degradacji, zagłady życia; strat, problemów!!! – czyli TWORZENIA, a nie rozwiązywania problemów!

Komu do tej pory, pod wpływem czego; dzięki komu, powierzaliście rządzenie - jakie są tego skutki - jakie więc z tego płyną wnioski...!
CZY CHCECIE P. ZMIENIĆ ŚWIAT – Z UTOPIJNEGO KOSZMARU NA RACJONALNY RAJ?
JEŚLI TAK, TO MUSIMY PRZEJŚĆ 3 ETAPY:

Pierwszy etap – proszę przeczytać wielokrotnie, w intuicyjnie dobranych odstępach czasu, materiały zawarte na mojej stronie internetowej, przynajmniej w poniższym linku:
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewforu ... 77f33e5b04

Drugi etap – po zrozumieniu, wyciągnięciu prawidłowych, normalnych, zdroworozsądkowych, racjonalnych, wniosków; akceptacji, popierając zawarte tam treści, proszę je rozpropagować, oraz wesprzeć mnie finansowo, bym mógł działać na większą skalę.

Trzeci etap – proszę realizować, stosować się do nich, moje Zarządzenia (ich całkowite zrozumienie przyjdzie w raz z normalną, uświadamiającą edukacją, takim przekazem z prawidłowo funkcjonujących mediów, oraz z, sprzyjającymi akceptacji, korzyściami, jakie ich realizacja przyniesie).

Naprawdę możemy żyć w normalnym, zdrowym świecie; zdrowi, o wysokim potencjale, walorach; szczęśliwi – wykorzystując potencjał osób wybitnych; postępując tak, by rzeczywiście było to dobre, a więc w całym aspekcie, a więc m.in. stosując się do elementarnych, zdrowych zasad natury, jakie obowiązują organizmy żywe w przyrodzie, która jest w stanie zaspokoić, w sposób odnawialny, wiele naszych potrzeb, i to było, i być może jeszcze może być nasze PRAWDZIWE BOGACTWO. Powinna też obowiązywać zasada, iż świat przekazuje się potomkom w lepszym stanie niż się zastało.
*Nieco inna wersja wydarzeń:

Nad umęczoną, trutą, ogłupianą; degenerowaną; wykorzystywaną, pogrążaną ludzkością, eksploatowaną, niszczoną Planetą, Przyrodą wschodzi zorza normalności. W gruzy walą się rządy kapitalistów, fabrykantów i obszarników, kooperujących z nimi zaprzedanych polityków – rządy egoistów; destruktorów; niszczycieli, utopistów. I nie zaświta lepsza dola nad Narodem Polskim, jeżeli rdzeń i olbrzymia jego większość – lud Polski nie odbierze tym osobnikom możliwości dalszego szkodzenia, i nie przekaże władzy ludziom o wysokim pozytywnym potencjale, a więc świadomym, dalekowzrocznym, zdolnym do całościowego analizowania i rozwiązywania problemów, czyli konstruktywnym.
Jeżeli chcesz dać pozytywny przykład, uczynić taki konstruktywny precedens, zająć należne Ci miejsce w przyszłej rodzinie wolnych od plag, nieszczęść i tragedii narodów, jeżeli chcesz sam być gospodarzem na swojej własnej ziemi, to musisz musisz sam budować gmach normalnej, a więc Racjonalnej Polski.
W przekonaniu iż sprostasz temu wielkiemu, w Twoim, Naszym Wspólnym, Interesie, w Waszym i innych Istnień imieniu ogłaszamy się

Tymczasowym - Racjonalnym - Rządem Ludowym Polski


I władzę całkowicie i niepodzielnie obejmujemy, ślubując sprawować ją sprawiedliwie ku dobru i pożytku ludu i państwa polskiego, nie cofając się jednak przed surową i bezwzględną karą wobec tych, którzy nie zechcą uznać w Polsce Racjonalnej Władzy.
Jako Tymczasowy - Racjonalny - Rząd Ludowy Polski postanawiamy i ogłaszamy poniższe prawa obowiązujące cały naród polski od chwili wydania niniejszego dekretu.

1) Państwo polskie obejmujące sobą wszystkie ziemie zamieszkałe przez lud polski stanowić ma po wszystkie czasy Polskę Racjonalną, której pierwszego Prezydenta wybierze Tymczasowy - Racjonalny - Rząd Ludowy Polski.

2) Dotychczasowy rząd Polski i parlament, działający na szkodę narodu polskiego, z dniem dzisiejszym z woli ludu polskiego przestaje istnieć. A jednocześnie delegalizujemy istnienie partii politycznych.
W razie gdyby rząd Polski i parlamentarzyści tej woli ludu polskiego nie chcieli się poddać, ogłoszeni będą za wyjęte z pod prawa.
Ściganie, ujęcie i oddanie ich w ręce naszych władz wykonawczych będzie obowiązkiem każdego obywatela państwa polskiego.

3) Administracji rządowej i państwowej rozkazujemy niniejszym natychmiast podporządkować się nam i sprawować swe funkcje aż do chwili otrzymania od nas bliższych instrukcji. W przeciwnym razie będą postawieni w stan oskarżenia przed Trybunałem Ludowym, którego skład i kompetencje będą niebawem ogłoszone.


ODEZWA DO RZĄDU, PARLAMENTARZYSTÓW, INSTYTUCJI, ORGANIZACJI; LUDZKOŚCI

Proszę o rozsądną współpracę i podporządkowanie się moim zarządzeniom, i traktować je w sposób priorytetowy – nadrzędny nad innymi unormowaniami prawnymi, których przestrzeganie, w razie sprzeczności z moimi dyrektywami, widocznie nie leży w wyższym, nadrzędnym interesie istnień na Ziemi! Proszę Mi zaufać, nawet w przypadku niezrozumienia, gdyż kieruję się w swych poczynaniach wyższym, dalekowzrocznym, stąd dla wielu niezrozumiałym, niepojętym, celem, interesem NAS wszystkich!; chodzi o najwyższą konieczność – zachowania Życia na naszej planecie (w tym umożliwienie nie tylko przetrwanie, ale zapewnienie rozsądnych, na ile to jeszcze możliwe..., warunków życia następnym pokoleniom)!!!
A więc moje pierwsze - GŁÓWNE - zarządzenie: Moje Zarządzenia muszą mieć nadrzędną moc prawną, nad wszelkimi innymi unormowaniami prawnymi. – Po tego nastąpieniu Zarządzam: realizowanie - w trybie priorytetowym - wszystkich moich »Postulatów« i propozycji zawartych tutaj:

24. RACJONALNY RZĄD ŚWIATOWY/RACJONALNY DYKTATOR ŚWIATA. RACJONALNE - KONSTRUKTYWNE - ZARZĄDZENIA DLA ŚWIATA
Wolnyswiat.pl/24.html

5. EKONOMIA RACJONALNA
Wolnyswiat.pl/5h2.html

3. EKONOMIA - EKOLOGIA - ZDROWIE
Wolnyswiat.pl/3h2.html

1. NR 1: POSTULATY (Komunikowanie się, Prawo, Praca, śr. utrzymania, Ochrona zdrowia)
Wolnyswiat.pl/1.html

1. (TZW.) NAUKA
Wolnyswiat.pl/1h3.html

4. NR 2: POSTULATY (Prawo (zwierząt), Przestępczość, Różne)
Wolnyswiat.pl/4.html

9. ELEKTROWNIA WIATROWO-WODNA, WYKORZYSTANIE: TURBIN O PIONOWEJ OSI OBROTU, SPRĘŻONEGO POWIETRZA, ENERGII WODY, POLA MAGNETYCZNEGO
http://www.wolnyswiat.pl/9h2.html

5. RÓŻNE PROPOZYCJE, CIEKAWOSTKI TECHNICZNE, ARTYKUŁY
Wolnyswiat.pl/5.html


Ludu polski! Te reformy polityczne i społeczne, które pragniemy w życie wcielić, są najniezbędniejsze.
Bez urzeczywistnienia ich Polska nigdy nie dźwignie się z dzisiejszej nędzy, bezwładu i upokorzenia.

Ale gdyby dotychczasowy rząd Polski, parlamentarzyści nie ustąpili dobrowolnie, to wzywamy Cię Ludu Polski, abyś wszelkimi skutecznymi sposobami wyegzekwował prawo do ratunku, normalności.
Ludu Polski! Wybiła godzina Twojego czynu. Weź wielkie dzieło wyzwolenia spod rządów utopistów w swoje ręce i przekaż następnym pokoleniom Normalne Państwo, Normalny Kraj!

Stań jak jeden mąż do czynu, nie poskąp wielkiemu dziełu wyzwolenia Polski, jej mieszkańców, okazji pokazania Światu, że jednak można problemy rozwiązywać, im zapobiegać; że może być normalnie, dobrze, ani mienia, ani ofiar, ani życia.

Was bratnie Narody Europejskie wzywamy do zgodnego z nami współżycia i wzajemnego wspierania się w wielkim dziele tworzenia Normalnego Świata.


Tymczasowy - Racjonalny - Rząd Ludowy Polski:

(sformowanie, podanie nazwisk nastąpi w dniu formalnego ogłoszenia, tj.: 02.05.2011 r. Proszę o kontakt wszystkie osoby, które z uwagi na swój wybitny potencjał chcą zasilić szeregi członków odpowiednich rodzajów, szczebli władz w racjonalnym państwie.
Inicjator pozytywnej przemiany Piotr Kołodyński)

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » pt kwie 01, 2011 8:41 am

03.05.2011 r.
Ogłoszenie działań Tymczasowego - Racjonalnego - Rządu Ludowego Polski

CO ZREALIZUJEMY W SKRÓCIE (kilka, z setek, przykładów):
Niniejszym ogłaszamy następujące nakazy, ogłaszamy konkursy, przetargi na następujące REALIZACJE (zaprojektowanie, budowę, przygotowanie):
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... =2410#2410

Awatar użytkownika
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Galwas » pt kwie 01, 2011 4:41 pm

Redaktorze kochany!
Gdybyś Ty tak się trochę zwięźlej wypowiadał, to z pewnością Twoje przemyślenia znalazłyby więcej czytelników, a ja nie musiałbym tak bardzo przewijać, żeby się dostać do ogłoszeń z Kaczyńskim w temacie. A najlepiej gdybyś się posługiwał raczej załącznikami, to ciekawi mogliby sobie je ładować na swoje komputery i czytać po wiele razy. Pójdę dalej. Gdybyś pisał króciej, to ja bym to może i nawet przeczytał i wreszcie znalazł odpowiedź na intrygujące mnie pytanie: o co właściwie Ci chodzi z tym Wprowadzeniem racjonalnego ustroju?
Z pozdrowieniami!
Galwas

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » sob kwie 02, 2011 12:00 pm

Proszę mnie nie dobijać: "o co właściwie Ci chodzi z tym Wprowadzeniem racjonalnego ustroju?" :shock:
________________________________________________________________________________

BĘDĘ PIERWSZYM POLITYKIEM »NIEGADACZEM I NIEPOKAZYWACZEM SIEBIE«

Proszę mnie oceniać po efektach działań, a nie po wyglądzie, wymowie; afirmacji, emanacji, rozrywce, jaką miałbym zapewnić, emocjach, jakie miąłbym dostarczyć...

Więcej:
JESTEM OD DZIAŁANIA (nie gadania, eksponowania swojej twarzy)
http://www.wolnyswiat.pl/19h5.html

MERYTORYCZNE materiały znajdują się: http://www.wolnyswiat.pl

PS1
A więc precedensu czynić nie będę!

PS2
CZY CZUJECIE/ULEGACIE ten nawyk oceniania: no ale przecież jego nie pokazują w telewizji - NON STOP CZEGOŚ NIE GADA, NIE POKAZUJE TWARZY - no to jak on może być ważny, a co dopiero mieć rację; jak można słuchać kogoś bez stygmatu ważności, czyli powszechnej »znaności«, władzy (no i co z tego, że gadacze, pokazywacze siebie NIE MAJĄ NIC SENSOWNEGO DO POWIEDZENIA I POKAZANIA, okazują się być niekompetentni, szkodliwi, wykazują wysoki, ale destrukcyjny potencjał, no ale zapewniają rozrywkę, silne emocje w życiu, więc jest na co narzekać, kogo obwiniać, bo tylko »oni«, inni, są winni, o czym myśleć, czego się bać, o czym gadać...), tą niechęć do zmian, strach przed, nie do ogarnięcia, dotychczas wystarczającym, rozumem, nową perspektywą, awersję, do tego by innym było dobrze, tą ogromną siłę przyzwyczajenia do zastanej sytuacji, ten instynkt stadny, że skoro inni też temu ulegają, nic nie robią, no to wy też nie będziecie, uzależnienia od radia, telewizji, tego bełkotu, aktorskich występów polityków, tą niechęć do złożonego myślenia, zawiść względem osoby o wysokim pozytywnym potencjale, te obawy, że w normalnym świecie, gdzie trzeba coś sobą konstruktywnego reprezentować, by coś znaczyć, zrobić tzw. karierę, czyli prosperować (»na ch... mi taki system, gdzie nie dba się tylko o siebie, nie można kombinować, nie wolno szkodzić innym, trzeba myśleć, być odpowiedzialnym, świadomym, w tym dalekowzrocznym, gidzie jest normalnie, czyli b. nudno...«), TEN - KOSZTEM WSZYSTKIEGO, WSZYSTKICH, NAWET SIEBIE - OPÓR...

OJ CZUJECIE, CZUJECIE, ULEGACIE, ULEGACIE...

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » ndz kwie 03, 2011 2:30 am

Czy zdajecie sobie sprawę, jak szukacie pretekstu (aaa, bo ten, deszcz ma padać/słońce będzie grzać, przecież w tym czasie „Kiepski” będzie leciał w telewizji, i tak się nie uda, więc szkoda czasu i zachodu, no ale przecież politycy powiedzieli (po raz kilkusetny..., w ciągu ostatnich 70-ciu paru lat...), że jest, będzie dobrze, coraz lepiej, że dogonimy, przegonimy, i media podają, że Polacy są coraz bogatsi, szczęśliwsi, jak można zmieniać jedynie słuszną, bo zastaną i powszechnie akceptowaną rzeczywistość??? Więc jest aż tyle powodów, by zostało tak, jak jest!!! Huraaa! Dalej będzie źle i jeszcze gorzej; będziemy narzekać, bać się, cierpieć, itp., itd...), by nie brać udziału/by nic nie zmieniać; jak jesteście przyzwyczajeni, uzależnieni od tracenia, przegrywania; negatywnych emocji…; jak jesteście zdemoralizowani, wypaczeni, nienormalni...

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » ndz kwie 03, 2011 2:36 am

PRZYKŁADY CO JEST REALIZOWANE:
Ponieważ nie uczycie się na błędach, nie potraficie wyciągnąć racjonalnych wniosków, to dam skrótowe przykłady (nie daję więcej, bo mało kto przeczyta, a jeszcze mniej zrozumie. Za to mnóstwo znajduje się na moim portalu) realizowania utopii; zbrodni przeciwko Życiu na Ziemi, a więc przyrodzie, naszemu gatunkowi, w tym naszym potomkom:


Utrzymanie płatnego, czyli szkodliwego, zajęcia (stanowiska tzw. pracy)(np. pracownika fabryki samochodów spalinowych czy aerozoli, albo papierosów czy alkoholu, bądź kopalni węgla na cele energetyczne)(m.in. opłacenie dzierżawy gruntu, używania budynków, opłaty za telefony, prąd, gaz, paliwo, materiały, amortyzacja pojazdów, maszyn, sprzętu biurowego, wypłaty dla personelu administracyjnego, pomocniczego, urzędników państwowych, zysku dla właściciela, itd.) kosztuje np. 10 tys. zł, z tego wypłata dla pracownika wynosi np. 2,500 zł. Ale górnictwo na cele energetyczne także wiąże się z bezpośrednimi dodatkowymi kosztami oraz środowiskowymi, zdrowotno-ekologicznymi, negatywnymi skutkami, w tym z rabunkiem węgla, którego zasoby się kończą. Transport również jest dotowany i wiąże się z bezpośrednimi i środowiskowymi, zdrowotno-ekologicznymi, kosztami, stratami, oraz z rabunkiem, kończącej się ropy. Również produkty fabrykantów generują mnóstwo szkodliwych, zabójczych, negatywnych, skutków oraz bezpośrednie i pośrednie tego koszty.

500 miliardów złotych wyłudzili (w ciągu 12 lat) od nas górnicy, kolejarze, rolnicy i politycy. Tylko w latach 1990-2005 dopłaty do górnictwa wyniosły 65 mld zł.
Według wyliczeń rządu w ciągu 15 lat z podatków będziemy musieli dołożyć górnikom 97 mld zł.
Dodatkowy koszt stosowania węgla w gospodarce to 354 mld euro rocznie.

Globalna gospodarka już teraz musi wydawać 1 proc. PKB (184 mld funtów) rocznie na przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu. W przeciwnym razie musimy się liczyć z tym, że za 10 lat koszty będą 20-krotnie wyższe.

Tempo wymierania gatunków - zdaniem ekspertów - jest obecnie od 100 do nawet 1000 razy szybsze niż wynosi średnia historyczna.
Eksperci twierdzą, że musimy natychmiast zacząć chronić i przywracać do życia takie ekosystemy jak lasy, rzeki, rafy koralowe i oceany, które są niezbędne dla stale rosnącej populacji ludzkiej.
Straty spowodowane przez rozwój gospodarczy tylko w 2008 roku - według badań ONZ - wyniosły 6,6 biliona dolarów. To równowartość 11 proc. światowego PKB.

Tylko w badanych 3 tys. największych światowych korporacji już w 2008 roku, koszty związane z ochroną środowiska przekroczyły 2,1 mld dolarów - czyli ok. 7 proc. przychodów i jednej trzeciej zysków.


[No ale rabunek, dewastacja, degradacja, skażanie, zatruwanie, a w efekcie zagłada życia, zwiększa majątki finansistom, bankierom, fabrykantom, deweloperom, reklamodawcom, kooperującym z nimi politykom, tzn. PKB chciałem powiedzieć... - red.]

Zanieczyszczenie powietrza powoduje śmierć dwóch milionów osób rocznie.

OTO ŚWIATOWY ZABÓJCA NUMER JEDEN Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór.

Reaktory jądrowe powstały do produkcji plutonu. Dopiero później władza wpadła na pomysł, żeby pokazać społeczeństwu dobrodziejstwo „taniej" produkcji prądu. Odtąd produkowano pluton w „elektrowniach atomowych", pokazując produkt uboczny, czyli prąd, jako główną działalność takiego zakładu. Ta uboczna działalność jest bardzo droga, jeśli przypisać do niej koszty działalności podstawowej.
Jak wiadomo rząd Margaret Thatcher upadł, gdy wydało się że dopłaca do energetyki jądrowej 16 miliardów.
Polska chyba nie zamierza budować bomb atomowych. Nie ma własnego paliwa do takich „elektrowni". Nie ma kadry. Brakuje infrastruktury przesyłowej do tworzenia punktowych scentralizowanych miejsc produkcji dużej ilości energii elektrycznej. Czy warto w związku z tym zastanawiać się nad zagospodarowaniem energetyki jądrowej? Czy w związku z powyższym przestawianie się na coś, czego nie mamy i nie znamy jest rozsądnym rozwiązaniem?

Równie prawdziwe jak mit o ekologicznej i czystej energii jądrowej jest stwierdzenie, że jest ona tania. We wszystkich krajach prąd z atomu jest o wiele droższy niż uzyskiwany z węgla czy nawet z siły wiatru. Jego cena za kilowatogodzinę wynosi w USA ponad siedem centów, tymczasem energia ze źródeł tradycyjnych jest prawie o połowę tańsza.
Rządy wielu państw radzą sobie z tym problemem w najprostszy sposób - sięgają do kieszeni podatników. Budżet dopłaca do elektryczności z atomu. Robi to, by opłata za prąd z elektrowni atomowych nie była wyższa niż z innych źródeł energii. Gdy w Wielkiej Brytanii prywatyzowano produkcję elektryczności, rząd narzucił dodatkowy podatek na paliwa kopalne, aby dochodami z niego wesprzeć energię z atomu. Subsydia dla energetyki jądrowej do 2000 roku wynosiły w Wielkiej Brytanii około 1,2 miliarda funtów rocznie. Podobnie wygląda sytuacja w Australii i w innych krajach.
Choć nikt nie zabrania prywatnym firmom budowania reaktorów jądrowych, żadne konsorcjum na świecie nie zrobiło tego bez wyciągania ogromnych sum z budżetu państwa.
Nawet Bank Światowy nie chce pożyczać pieniędzy na tego rodzaju inwestycje. Bieżące koszty produkcji są wysokie, a przyszłe wydatki związane z rozmontowywaniem reaktorów i składowaniem odpadów jeszcze większe. (...)
W przypadku energetyki jądrowej ponad 60 procent energii ucieka z elektrowni w postaci ciepła i w sieciach przesyłowych.

Czy jednak starczy rozsądku, aby oszczędzać energię, nie liczyć na węgiel i atom, a zwrócić się ku słońcu i wiatrakom?

Aż 56 mld funtów będzie kosztowała likwidacja 20 starzejących się brytyjskich elektrowni jądrowych.

Cena ropy wydźwignięta do prawie 150 dolarów za baryłkę, przy koszcie wydobycia z najłatwiej dostępnych źródeł na poziomie 1$.
[Chyba wszystko jasne, dlaczego auta na sprężone powietrze, elektryczne były złe, a spalinowe dobre... Podobnie ma się rzecz i w innych branżach, działalności tzw. biznesowej (przy czym nie zawsze pod takim szyldem...)... - red.]

Koszt transportu samochodem osobowym jest w rzeczywistości wyższy niż płacą za to użytkownicy samochodów – bezpośredni koszt jednego kilometra jest pokrywany w zaledwie 25 procentach przez użytkownika samochodu, resztę kosztów ponosi społeczeństwo. [/b]
[Np. koszty budowy, utrzymywania dróg, utrzymywania policji, opłacania sądów, utrzymywania więzień z zawartością, koszty wypadków, w tym hospitalizacji, wypłacania chorobowego, rent, skutki katastrof ekologicznych, skażeń, zatruć, w postaci leczenia, utrzymywania na rencie, w tym upośledzonych, chorowitych dzieci, koszty leczenia, utrzymywania na rencie w związku z skutkami hałasów, itp., itd. – red.]

W wyniku działalności człowieka związanej transportem do oceanów dostaje się 3 mln ton ropy rocznie w wyniku katastrof tankowców. Tylko w 1990 roku do mórz dostało się 100 000 ton ropy w wyniku katastrof tankowców. Oszacowano, że katastrofa „Exxon Valdez” spowodowała śmierć 100 000-300 000 ptaków i tysięcy innych istnień, a katastrofy o tak poważnych skutkach ekologicznych zdarzają się przynajmniej raz w roku.

Śmierć jednej osoby w wypadku kosztuje 1 mln euro. To koszty leczenia, usuwanie skutków wypadków i podatki, których nie zapłaci osoba w wieku produkcyjnym. Do tego trzeba też doliczyć wydatki państwa związane z wypłacaniem rent oraz niezdolność do pracy rannych.
[Analogicznie jest m.in. z degeneratami, np. nikotynowcami, alkoholikami, narkomanami, lekomanami, źle odżywiającymi się; leczącymi się, rencistami! - red.]

2,7% PKB – czyli równowartość 3 mld. dolarów (Instytut Transportu Samochodowego szacuje je na 30 mld zł), to roczne koszty wypadków samochodowych w Polsce, których w 2003 r. było 50 tys.!! Ginie w nich rocznie około 6 tys. osób, a 50 tys. zostaje rannych. Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!

W całej Unii Europejskiej roczny koszt wypadków to 180 mld euro.
Na stłuczki na drodze Amerykanie wydają nawet 160 mld dolarów rocznie.

Podobnie ma się sytuacja w wielu innych branżach!

Jedno miejsce pracy stworzone w ramach popularnego w czasie prezydentury Billa Clintona programu "First start" (dla osób na zasiłkach) kosztowało gospodarkę USA około 250 tys. dolarów.

Wydatki Narodowego Funduszu Zdrowia wyniosły w 2005 r. prawie 37 mld zł („WPROST” podaje, że razem z prywatnymi wydatki wyniosły 65-70 mld zł), a w 2009 r. około 56-60 mld (+ prywatne).

JUŻ 2 MLN POLAKÓW NIE PŁACI RACHUNKÓW I RAT KREDYTÓW Zadłużenie naszego kraju na koniec 2011 roku może wynieść aż 918 mld zł. Ale to nie koniec złych wiadomości. 918 mld zł to 61,4 proc. PKB, znacznie powyżej progu ostrożnościowego, ustalonego na 55 proc. PKB.
ILE POLSKA NAPRAWDĘ MA DŁUGÓW Słysz szacuje go, wraz z zobowiązaniami na rzecz przyszłych emerytów, na 3,1 bln zł, czyli ok. 240 proc. PKB.

http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl - Licznik...

http://www.noesen.pl/?p=p_26&sName=DLUG-POLSK - Licznik...

^ W wielkim skrócie, jeśli idzie o negatywne skutki, w tym koszty ^
I PRZYKŁADY CO POWINNO BYĆ REALIZOWANE:

Zasiłki, np. w wysokości 2 tys. zł bez wykazanych powyżej skutków, w tym kosztów.


Koszt uruchomienia zakładu pozyskującego i przetwarzającego tą energię jest porównywalny do farm wiatrowych w przeliczeniu na jednostkę mocy. Różni się jednak tym, że nie jest zależny od warunków zewnętrznych i może cały czas pracować z maksymalną mocą. Natomiast późniejszy bieżący koszt produkcji energii w tej technologii jest na poziomie poniżej 2 groszy za 1 kWh, a cieplnej znacznie mniej, czym bije na głowę wszelkie inne metody.

Obrazek
Można także zrobić wersję niskotemperaturową: z 2-ma obiegami (co także jest stosowane) – w pierwszym obiegu krąży woda-para, a w drugim ciecz o niskiej temperaturze parowania, która jest ogrzewana parą wodną z 1-go obiegu.


Efektywnym sposobem ekologicznego wytwarzania energii elektrycznej jest wykorzystanie pomp napędzanych wiatrem, które przepompowują wodę ze zbiornika niżej do wyżej położonego, z którego przepuszcza się wodę przez turbinę wytwarzającą prąd (jak na rysunku poniżej). Dzięki takiemu rozwiązaniu wytwarza się prąd o potrzebnych parametrach (nie trzeba dodatkowych, drogich i skomplikowanych urządzeń), a w razie potrzeby nieprzerwanie (w przypadku braku wiatru wykorzystuje się zapas wody). By woda nie zamarzała zimą: zbiornik można przykrywać czarną folią, która będzie w dni słoneczne przekazywać ciepło wodzie, a w pozostałe chronić przed jego utratą. Można też wodę przykryć folią przeźroczystą, lub oszklić zbiornik, a na jej powierzchni umieścić czarny absorber lub wyłożyć nim dno. Sam zbiornik można wykorzystać dodatkowo jako basen kąpielowy bądź do hodowli ryb.
W przypadku małych elektrowni można stosować sprężanie powietrza w zbiorniku, jako sposób magazynowania energii, z którego powietrze przepuszczane byłoby przez turbinę czy układ tłokowy napędzając generator prądu, a w przypadku elektrowni średniej i dużej mocy – dla zapewnienia, w sposób tańszy i skuteczniejszy, stabilizacji parametrów wytwarzanego prądu (można zastosować np. 3 zbiorniki: główny do napędzania generatora prądu, jeden pomocniczy, z dużym ciśnieniem powietrza, do wyrównywania spadku ciśnienia w zbiorniku głównym, a drugi pomocniczy, o ciśnieniu 1 atmosfery, do odbierania nadmiaru powietrza z zbiornika głównego i przekazywania go, za pomocą pompy-sprężarki, pomocniczemu zbiornikowi z wysokim ciśnieniem). W wszystkich elektrowniach można także stosować do magazynowania energii, tańszego wytwarzania prądu o pożądanych parametrach podnoszone/opuszczane obciążniki/balast.
Te rozwiązania również można było zastosować już w 19 wieku...

Obrazek

Obrazek


Trzeba zbudować stacje napełniania butli sprężonym powietrzem wykorzystujące turbiny Savoniusa, świderkowe do sprężania powietrza.
W tym celu można zastosować 3 zbiorniki. Gdy jest silny wiatr, turbina szybko się obraca dając dużą moc sprężarce, to ta pompuje sprężone powietrze do zbiornika, w którym jest najwyższe ciśnienie (bo jest wstanie pokonać opór sprężonego w nim powietrza), gdy wiatr wieje ze średnią siłą, to sprężarka tłoczy powietrze do zbiornika ze średnim ciśnieniem, gdy słaby, to do zbiornika o najniższym ciśnieniu. Gdy wieje silny wiatr, a zbiornik o wysokim ciśnieniu jest pełny, to sprężarka napełnia zbiornik o średnim ciśnieniu, a następnie o niskim ciśnieniu.
* Zbiorniki na sprężone powietrze powinny mieć, w celu izolacji termicznej, podwójne ściany, a między nimi próżnię. Pozwoli to na zachowywanie ciepła powietrza, powstającego podczas jego sprężania, by podczas pobierania powietrza z zbiornika, gdy dochodzi do jego schładzania, para wodna, zawarta również i w sprężonym powietrzu, nie zamarzała, co mogłoby spowodować zatkanie wylotu zbiornika. Można też umieścić przy wylocie zbiornika elektryczną spiralę grzejną.

Obrazek


ITP., ITD.


WIĘC DLACZEGO JEST TAK, JAK JEST
Również w ogromnym skrócie:

- bo ci dopłacani pracownicy, urzędnicy to wyborcy (np. elektrociepłownie-, elektrownie geotermiczne, wiatrowo-pompowo-wodne nie głosują, nie biorą i nie dają łapówek),
- bo na energii geotermicznej, wiatru, wody nie da się robić wielomilionowych przekrętów, tak jak na węglu,
- bo stosując te rozwiązania, nie realizowałoby się utopii, a więc nie szkodziło, czego domagają się, genetycznie uwarunkowane i nabyte, zdemoralizowane, wypaczone, nienormalne umysły;
- bo chodzi o, kosztem wszystkiego, wszystkich, interesy psychopatycznych, debilnych kreatur: bogaczy, którzy robią interesy również na... ekologii, tzw. lecznictwie...!!

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » ndz kwie 03, 2011 7:54 am

PODSTAWY ETYCZNE, PRAWNE DO DZIAŁAŃ USTROJOTWÓRCZYCH PRZEZ NARÓD

Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych, 1776 r.: jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych [pozytywnych] celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy, którego podwalinami będą takie zasady i taka organizacja władzy, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla ich szczęścia i bezpieczeństwa. Roztropność, rzecz jasna, będzie dyktowała, że rządu trwałego nie należy zmieniać dla przyczyn błahych i przemijających; Doświadczenie zaś wykazało też, że ludzie wolą raczej ścierpieć wszelkie zło, które jest do zniesienia, aniżeli prostować swoje ścieżki przez unicestwienie form, do których są przyzwyczajeni.

Sejm.gov.pl (strona główna): [Konstytucja 3-go Maja, uchwalona w 1791 r.] „Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu”

Kancelaria Sejmu Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej RZECZPOSPOLITA
Art. 1. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
Art. 4.
1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.


PRZEBIEG/OPCJE WPROWADZENIA RACJONALNEGO USTROJU SPOŁECZNO-POLITYCZNO-GOSPODARCZEGO W DNIU/ACH 01-02.05.2011 r.

1. Przywitanie się z zebranymi i przedstawienie się przez inicjatora i organizatora, czyli przeze mnie, przed Sejmem.
2. Poddanie pod głosowanie kluczowych kwestii:
- Kto z Państwa chce zakończeniem realizowania utopii, a jest za wprowadzeniem racjonalnego ustroju społeczno-polityczno-gospodarczego w Polsce w dniu dzisiejszym, tj. 01.05.2011 r.?
(a w przypadku poparcia:) - A w związku z tym, a także faktem, że obecni parlamentarzyści, rządzący działają na szkodę Narodu Polskiego; są przeciwni pozytywnym zmianom, właśnie w postaci zakończenia realizowania utopii; szkodzenia, a wprowadzeniu racjonalnego ustroju, pytam: kto z P. jest za delegalizacją obecnego Parlamentu i Rządu?
(a w przypadku poparcia:) - A zatem ogłaszamy działalność obecnego Parlamentu i Rządu Rzeczypospolitej za zakończoną i uznajemy próby tego kontynuowania za nielegalne i podlegające osądzeniu przed doraźnym Trybunałem Ludowym!
3. Sformowanie doraźnego składu Tymczasowego - Racjonalnego - Rządu Ludowego Polski.
4. Zaprzysiężenie członków Nowego Rządu przed Zgromadzeniem Ludowym/Narodowym.
Treść przysięgi:
Ślubuję uroczyście przed Zgromadzeniem Ludowym/Narodowym kierować się w swej pracy wyłącznie dogłębną, a więc dalekowzroczną, etyką, czyli decyzje będę podejmować wyłącznie po całościowej analizie, takim wnioskowaniu, mając na uwadze dobro Narodu Polskiego, w tym naszych potomków, a więc także dobro przyrody; A zatem przysięgam, że kraj, a więc jego mieszkańców, zasoby, pozostawię w lepszym stanie, niż zastałem/am. A w przypadku niezrealizowania przeze mnie tych zobowiązań natychmiast usunę się z stanowiska!
5. Podpisanie przez członków Nowego Rządu obwieszczenia o zakończeniu realizowania utopii, w tym działalności dotychczasowego Parlamentu i Rządu, a o ustanowieniu w Polsce racjonalnego ustroju społeczno-polityczno-gospodarczego.
6. Wejście do Sejmu na salę obrad bądź umówienie się na drugi dzień, tj. na poniedziałek (02.05.2011 r.), w tym celu, i ogłoszenie tam publicznie, w tym przed kamerami/Narodem tych faktów. Media są zobowiązane poinformować Naród o tych pozytywnych zmianach, oraz przekazać treść:
- obwieszczenia Tymczasowego - Racjonalnego - Rządu Ludowego Polski O ZAKOŃCZENIU REALIZOWANIA UTOPII, A O WPROWADZENIU RACJONALNEGO USTROJU SPOŁECZNO-POLITYCZNO-GOSPODARCZEGO
- Manifestu Tymczasowego - Racjonalnego - Rządu Ludowego Polski,
- ogłoszenia działań Tymczasowego - Racjonalnego - Rządu Ludowego Polski: CO ZREALIZUJEMY W SKRÓCIE.
Przy czym jakikolwiek sabotaż, także ze strony mediów, w tym w postaci wspierania poprzedniego systemu, jego beneficjentów, członków byłego parlamentu, rządu, będzie traktowane jako zdrada narodowa i skutkować osądzeniem przed doraźnym Trybunałem Ludowym!
7. Apel do byłych członków parlamentu, rządu o konstruktywną współpracę (poinformowanie o możliwości dalszej pracy, w tym zachowania niektórych stanowisk).
8. Wspólne zebranie członków Nowego Rządu z byłymi członkami parlamentu, rządu, celem ustalenia możliwości, zakresu, formy współpracy, formy rządów, itp.
9. Wspólne oświadczenie przed Narodem, o ustaleniach, sytuacji.

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » pn kwie 04, 2011 4:56 am

Oto zmiany w Konstytucji, aby można było jak najefektywniej, w tym jak najszybciej realizować, ociągać pozytywne efekty działań:
PRAWO NADRZĘDNE – jest to prawo ponad wszystkie inne, które w razie potrzeby podporządkowuje się, w dalszym etapie, temu PIERWSZEMU!; jest to kierowanie się Najwyższe Dobrem; działanie dogłębnie, a więc rzeczywiście, etyczne, dalekowzroczne, mające na celu RZECZYWISTE dobro WARTOŚCIOWYCH, a więc z punku widzenia NORMALNEGO społeczeństwa, biorąc pod uwagę stan zasobów, możliwości ekosystemów, ISTNIEŃ, w tym naszych potomków; a więc jest to dbanie o jak najwyższą jakość m.in. naszego gatunku, o zasoby, o przyrodę.

GŁOS NADRZĘDNY – jest to głos osoby wybitnej, a więc dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznej, dalekowzrocznej, podejmującej decyzje po całościowej analizie, takim wnioskowaniu. Taki głos można podważyć wyłącznie merytorycznie!

Redaktor1966
Posty: 715
Rejestracja: czw gru 30, 2010 9:46 am

Re: 01.05.2011 r. - Wprowadzenie racjonalnego ustroju

Post autor: Redaktor1966 » pn kwie 04, 2011 7:17 pm

04.05.2011 r.
KOLEJNE PISMO (nr kilkanaście, w ciągu ostatnich kilkunastu lat...)/APEL/OSTATNIE OSTRZEŻENIE DO PRACOWNIKÓW/MEDIÓW
Minął ponad rok od wysłania do was pierwszych pism (kilka dni temu także wysłałem)(w formie maili) o wprowadzeniu racjonalnego ustroju, czyli możliwości ratunku/konstruktywnej alternatywie (a wiele innych pism, wiele lat temu). Oczywiście - jak zawsze - bez jakiegokolwiek efektu... Mimo, że NIKT, w tym z was, nie był i nie jest w stanie podważyć mojej dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznej argumentacji, Racjonalnych Zarządzeń. Mimo, że sami podajecie codziennie informacje o absurdach, nonsensach, niekompetencji, kłamstwach, aferach, stratach, przekrętach, oszustwach, klęskach, katastrofach, plagach, nieszczęściach, potwornościach powstałych, zaistniałych, zawinionych z powodu złych, szkodliwych decyzji zamiast właściwych, całościowo przemyślanych, dalekowzrocznych, czyli dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznych. Mimo, że wiecie, kto takie decyzje potrafi podejmować. Mimo, że wiecie, iż będzie coraz gorzej.

A ponieważ media/pracownicy dalej nie informują Narodu o konstruktywnej alternatywie względem dotychczasowej destrukcji, działają więc, W PEŁNI ŚWIADOMIE, na Naszą szkodę, dlatego odpowiedzą: za niewywiązywanie się ze swoich zawodowych obowiązków; za wykorzystywanie zaufania odbiorców „informacji” do ich nieinformowania, ich dezinformowania, a więc za sprzeniewieżenie się zasadom zawodowej etyki, w tym rzetelności, odpowiedzialności; informacyjnej misji; za niewywiązywanie się z moralnych, etycznych, obywatelskich obowiązków; za wspieranie interesów fabrykantów, polityków kosztem wszystkiego, wszystkich; za wspieranie realizowania utopii, destrukcyjnej dyktatury (w tym systemie, praktycznie, politycy robią co chcą, a więc, praktycznie, zajmują się swoją prosperitą i zaspokajaniem potrzeb swoich patologicznych umysłów, nie dopuszczają do siebie osób prawych, konstruktywnych, a więc o pozytywnym wysokim potencjale), jej beneficjentów; za wspieranie i współrealizowanie wszechstronnego, bo psychicznego, umysłowego, w tym intelektualnego, gospodarczego, ekonomicznego, zdrowotnego, szkodzenia; pogrążenia Polaków/Obywateli/Narodu/Rodaków/Społeczeństwa; za takie traktowanie losów Państwa/Ojczyzny/Kraju, a więc za swoją amoralną, nieetyczną, haniebną, zdradziecką; destrukcyjną postawę; zdradę!

To WSZYSTKO..., w odpowiednim czasie, zostanie adekwatnie ocenione, a wy sprawiedliwie osądzeni/nagrodzeni...!

TO TYLKO MEDIA...
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... &start=120

PS1
Czasy kooperowania z fabrykantami, politykami (opłacanych przez nich tzw. reklam; brania łapówek); prosperowania kosztem ekonomicznym, zdrowotnym, w tym psychicznym, umysłowym, w tym intelektualnym, Rodaków/Narodu; szkodzenia się kończą!

PS2
Zostało jeszcze trochę czasu na zmycie, po części, swoich haniebnych zasług...

ODPOWIEDZ