Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Administracja forum: komentarze, sugestie i pytania techniczne na temat forum.

Czy na Forum potrzebny jest nowy dział Religia?

Czas głosowania minął śr lut 29, 2012 5:11 pm

Tak
9
45%
Nie
7
35%
Nie wiem
4
20%
 
Liczba głosów: 20

pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: pomorzak »

To zróbmy dział "spirytualizm" to bedzie dla wszystkich.
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: marycha »

Krótko mówiąc:swoje świętości i poglądy religijne zachowajmy dla siebie,to nikt ich nie będzie obrażał,a my nie będziemy urażeni,że ktoś bezcześci coś,co mu wciskamy na siłę.
/pipek/
A co siem tyczy działu Religia;
religia była,jest i będzie obecna we wszystkich aspektach naszego życia.
Tylko nie na tym forum.
/pipek/
Może dla odmiany za chamskie odzywy w tym dziale dawac bana tylko na pisanie tam.
/pomorzak/

To sa wypowiedzi ludzi, ktorzy sa na TAK. Jedno zaprzecza drugiemu. Probuje zrozumiec komu tak naprawde potrzebny jest dzial Religia. Czy to ma byc furtka dla opluwaczy, czy dyskusja, w co nie wierze, na temat wiary, watpliwosci itp., o roznych religiach? A juz zupelnie nie rozumiem dawania komus bana za chamskie odzywki i kierowanie go do dzialu religia. Po co? zeby tam pobluzgal? Za kare, jak do piwnicy? Czy mozliwa jest kulturalna dyskusja? Uwazam, ze musi byc to jasno i zrozumiale powiedziane. W przeciwnym razie dzial ten bedzie szybciej zamkniety niz otwarty.
Jestem za NIE i mam wielkie obawy, ze pomysl nienajlepszy.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: alohilani »

Choc zaglosowalam na "nie wiem" bez uprzedniego doglebnego przemyslenia, prosze admina o zmiane mojego glosu. Moj glos jest NIE! Sama nie mam mozliwosci tego zrobic.
Moglby istniec dzial "Spirytualizm", ale wg mnie (zaznaczam!!!) to tez nie ma sensu, dlatego ze i to bedzie opluwane i wysmiewane, choc mozna byc spirytualnym bez religii. Ciagle sie zastanawiam, dlaczego wojujacy ateisci tak goraco i zarliwie zaprzeczaja istnieniu Boga (moze to byc jakakolwiek sila wyzsza niz oni sami), skoro sa tak "swiecie" przekonani, ze nie istnieje? Mysle, ze znam odpowiedz, ale nie musze sie nia tutaj podzielic z wiadomego powodu, ktory kazdy z uczestnikow zna.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: pipek »

Dwie pierwsze wypowiedzi są moje i zupełnie nie rozumiem co pani marycha znalazła w nich takiego,co napawa ją obawą co do rzetelności ewentualnych religijnych dyskusji.
Bardzo chciałbym przeczytać jakieś logiczne,realne,nie wyimaginowane,wytłumaczenie dla wątpliwości sformuowanych na podstawie moich wypowiedzi.
Jak do tej pory nie widzę żadnych konkretnych argumentów ze strony pani marychy,które w jakikolwiek sposób dowodziłyby niestosowności mojego poprzedniego postu.

Poza tym uważam,iż to czy dział Religia powstanie,nie jest już aż tak istotne.
Koło zostało wprawione w ruch i będzie się tak długo kręcić,jak długo znajdą się ludzie,ktorzy będą chcieli spokojnie i rzeczowo rozmawiać na tematy religijne.
A o to się nie martwię,bo wiem że tacy ludzie tutaj są.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: pomorzak »

marycha pisze:
To sa wypowiedzi ludzi, ktorzy sa na TAK. Jedno zaprzecza drugiemu. Probuje zrozumiec komu tak naprawde potrzebny jest dzial Religia. Czy to ma byc furtka dla opluwaczy, czy dyskusja, w co nie wierze, na temat wiary, watpliwosci itp., o roznych religiach? A juz zupelnie nie rozumiem dawania komus bana za chamskie odzywki i kierowanie go do dzialu religia. Po co? zeby tam pobluzgal? Za kare, jak do piwnicy? Czy mozliwa jest kulturalna dyskusja? Uwazam, ze musi byc to jasno i zrozumiale powiedziane. W przeciwnym razie dzial ten bedzie szybciej zamkniety niz otwarty.
Jestem za NIE i mam wielkie obawy, ze pomysl nienajlepszy.
Przyznam , że z wielkim zdziwieniem przeczytałem Pani interpretacją cytatu z mojego postu.

" Może dla odmiany za chamskie odzywy w tym dziale dawac bana tylko na pisanie tam." pomorzak

Zapewne wiele to nie wniesie ale intencą tego zdania było:
Może dla odmiany za chamskie odzyty w dziale "Religia", dawać bana tylko na pisanie w tym dziale (Religia).
To znaczy nie pozwalać pisać w dziale "Religia" ale pozwalać pisać w innych działach co obecnie i tak jest praktykowane.

Lekko inny sens ale serdecznie przepraszam za moją nieprecyzyjną pisaninę która Panią lekko piirytowała.

pozdrowienia
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: lady_lost »

Zagłosowałam na NIE. Na tym forum nie powinno być takiego działu. Chociaż modlę się.....
modlitwa_zmniejszacz-pl_640010.jpg
modlitwa_zmniejszacz-pl_640010.jpg (29.71 KiB) Przejrzano 23926 razy
o takie ANIOŁY;)
;).jpg
;).jpg (20.6 KiB) Przejrzano 23926 razy
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: Malina »

Ciagle sie zastanawiam, dlaczego wojujacy ateisci tak goraco i zarliwie zaprzeczaja istnieniu Boga
Dlatego, że wojujący wierzący z kk na czele wciskają go ludziom na siłę. Pipek to pięknie wytłumaczył w jednym z wątków na tym forum.

A ten aniołek droga lady ma naprawdę piękne szkryzdełka :D

Jeśli chodzi o banowanie tylko za dział religia to jestem przeciwna. Wynikało by z tego, że w innych działach już nie obowiązują pewne zasady, a to już byłoby nie do przyjęcia traktować wybiorczo działy i ludzi.
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: nikita »

...o! tak ma Aniol wyglondac! - wezcie sobie przyklad,dziewczyny...
(to pewnie archaniol Michal _ MI HA EL _ znaczy po hebrajsku "Kto jest jak Bog?")
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: marycha »

pipek pisze: Jak do tej pory nie widzę żadnych konkretnych argumentów ze strony pani marychy,które w jakikolwiek sposób dowodziłyby niestosowności mojego poprzedniego postu.
Poza tym uważam,iż to czy dział Religia powstanie,nie jest już aż tak istotne.
Koło zostało wprawione w ruch i będzie się tak długo kręcić,jak długo znajdą się ludzie,ktorzy będą chcieli spokojnie i rzeczowo rozmawiać na tematy religijne.
Pipek :lol: niczego niestosownego w Twoim poscie sie nie dopatrzylam, ale braku konsekwencji, tak.
O co Ci wlasciwie chodzi?
Raz piszesz, ze: "...swoje swietosci i poglady religijne zachowac dla siebie, to nikt ich nie bedzie obrazal", pozniej piszesz, ze jednak "...religia byla, jest i bedzie we wszystkich aspektach naszego zycia", czyzby Twojego tez? to dla mnie cos nowego po Twoich wypowiedziach wczesniejszych, no i w koncu jestes na TAK z dzialem Religia. Jesli kazdy swoje poglady religijne ma zachowac dla siebie, to o czym Ty chcesz rozmawiac w tym dziale. Czy chodzi wylacznie o wypowiedzi negatywne i opluwajace religie, czy rzeczywiscie chcesz dyskutowac kulturalnie? Kazdy z nas by sobie tego zyczyl, ale na zyczeniach sie konczy. Tak mysle.
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: Czy na Forum potrzebny jest dział religia?

Post autor: marycha »

pomorzak pisze:
To znaczy nie pozwalać pisać w dziale "Religia" ale pozwalać pisać w innych działach co obecnie i tak jest praktykowane.
Sam przyznasz, zmienia to sens wypowiedzi.
ODPOWIEDZ